Téma: Učení po nocích aneb jak zorganizovat čas s náročnou školou - tipy, rady, návod, diskuze, doporučení

28.09.2014 08:59
Uživatel: someone
Věk:  14
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Ahoj,
mám takový problém. Nevím, ale asi si neumím organizovat čas. Chodím na ZŠ 8. třída a škola na které jsem je celkem náročná, musím se učit z hodiny na hodinu do skoro každého předmětu plus samé úkoly, referáty, prezentace.

Tak například prostě přijdu domů po vyučování a mám spoustu úkolů (které jsem mimochodem měla udělat o víkendu, ale neměla jsem čas, protože jsem se asi 5 hodin učila fyziku a stejně z ní nic neumím) a řeknu si, teda, že si je udělám a hned teď s tím začnu, ale místo toho většinou dojde na čtení a poslouchání hudby, následuje trénink ze sportu, který dělám závodně a večer přicházím a je asi půl osmé a jsem unavená, ale stejně stále nemám skoro nic do školy udělané.

No, z toho vyplývá, že se učím po nocích, všichni z rodiny už spí, jenom já se učím a neusnu dokud nemám vše udělané, takže chodím spát i v 1 ráno. Samozřejmě, že další den jsem strašně unavená a opakuje se to znova, protože po vyučování si jdu lehnout. to samé se mi stává i o víkendu, naplánujisi, kolik toho neudělám v sobotu, aby neděle byla volná, protože jezdíme s rodinou na závody, výlety. a stejně vše doháním v neděli v noci a tak se to opakuje týden po týdnu.

Už jsem fakt zoufalá. a taky nemám ráda špatný známky. a jsem štastná, když rodičům dělám radost, že mám tak dobré známky.

Asi je to zmateně napsané, ale doufám, že to pochopíte a poradíte.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2209x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: jak si zorganizovat čas s náročnou školou
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
28.09.2014 09:45 Uživatel: Asti
Téma: Učení po nocích aneb jak zorganizovat čas s náročnou školou - tipy, rady, návod, diskuze, doporučení
Text uživatele: 

Připadá mi, že jsou na tebe rodiče dost nároční. Těžká škola a ještě k tomu závodně sport, to mi připadá moc. Jsi ještě mladá, měla bys mít i čas pro sebe, kamarádky a tak, takhle se udřeš.

 
28.09.2014 09:46 Uživatel: jancaho
Věk:  34
500-1000
Téma: Učení po nocích aneb jak zorganizovat čas s náročnou školou - tipy, rady, návod, diskuze, doporučení
Text uživatele: 

Máš čas na koníčky, děláš něco, čím si odpočineš? Nemůžeš se pořád učit. Mozek potřebuje odpočívat a u tebe na to nemá čas. A neděle na to nestačí. Když jsem se učila na zkoušky na fakultě, šla jsem třeba po hodině učení něco dělat- umýt nádobí, na chvilku dělat do zahrady nebo prostě něco, abych se nemusela furt učit. A pak to učení šlo líp. Učila jsem se max. do 10 večer, pak jsem šla spát. Bez ohledu, jestli umím, nebo ne. Stejně jsem už tak pozdě jen hleděla do knížek a nevěděla, co čtu.

Nemusíš mít pořád jedničky. Nestojí to za to, zničit si zdraví.

 
28.09.2014 09:53 Uživatel: jancaho
Věk:  34
500-1000
Téma: Učení po nocích aneb jak zorganizovat čas s náročnou školou - tipy, rady, návod, diskuze, doporučení
Text uživatele: 

Ještě přidám- tréninky na závodní sport mi taky nepřijdou nic moc, pokud to neděláš fakt ráda. A jsem šťastrná, když mají rodiče radost, že mám dobré známky to mají tak velé nároky, nebo jsi šprtka? Domluv se s rodičema, že to všechno nezvládáš, že jsi unavená. Ale je nutné s tím něco dělat a naučit se odpočívat.

 
28.09.2014 10:28 Uživatel: Inka
Věk:  55
Téma: Učení po nocích aneb jak zorganizovat čas s náročnou školou - tipy, rady, návod, diskuze, doporučení
Text uživatele: 

Someone, to co popisuješ na mě působí že jsi perfekcionista, všechno musí být dokolané, pintlich a jak není tak se trápím. Zastav se a zamysli, protože jak jsi v tom tahu a časovém presu, tak se určitě nemůžeš soustředit na učení. Já bych na to šla metodicky-týden bych si zapisovala co jsem dělala s časem od-do. Po týdnu bych se na to podívala a zjistila kde mám časové rezervy a hlavně jestli mám v rovnováze  učení, sport, odpočinek atd. Udělala bych si harmonogram a ten bych se snažila dodržet. Pokud zjisím že to nefunguje a únava převládá, musím něco vypustit. Ale také když je doba učení, musím se soustředit na učení abych ten čas využila efektivně. To že chceš dělat rodičům radost je pěkné, ale možná že i rodiče na tebe kladou velké nároky, jestli ta cena, kterou zaplatíš není příliš vysoká. Hlavně bys měla být v pohodě a mělo by tě to bavit, to by mělo být tvoje vodítko.

 
28.09.2014 11:27 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Učení po nocích aneb jak zorganizovat čas s náročnou školou - tipy, rady, návod, diskuze, doporučení
Text uživatele: 

S takovou náplní života ve 14ti letech se akorát přetáhneš, případně se dříve či později zhroutíš či onemocníš…

Máš nepřiměřeně náročné rodiče, kteří svou výchovou tuto náročnost přenesli i na Tebe, Ty jsi si jí osvojila jako normu, proto hledáš chybu u sebe a jsi šťastná, když rodičům děláš radost, že máš tak dobré známky.  Také si myslím, že školu a sport jsi si nevybrala tak úplně sama, ale prostě Tě tak rodiče od malinka vedou či řídí. Příliš brzy z Tebe udělali ve všem samostatného človíčka a žijí si svůj život (automaticky předpokládají či si myslí, že to zvládneš), jinak si neumím vysvětlit, že neví, nevidí a nevšimli si toho, že jsi unavená, protože se učíš do noci a je toho na Tebe moc. Nevím, jaký máš s rodiči vztah, ale měla by jsi si s nimi o tom promluvit, když Ti něco nejde - např. fyzika (mohli by Ti pomoci) a že je toho na Tebe moc, prostě narovinu. Taky je možné, že ta náročná škola (místo běžné základky) Ti prostě svojí náročností tak úplně nesedí a je pro Tebe náročná až příliš (minimálně časově - úkoly atd.), když ještě k tomu asi denně či často chodíš ne tréninky a přicházíš domů až večer v půl osmé. Zkrátka si myslím, že ty tréninky + závody + náročná škola, kdy ničím jiným nežiješ, jsou na Tebe moc a život není o tom, aby jsi byla ve všem jenom dokonalá. Navíc Ty něžiješ, Ty přežíváš povinnostmi - škola - sport, sport - škola a tak pořád dokola. Žádný volný čas, odpočinek, kamarádky a zájmy či koníčky, kterým by jsi se věnovala jen tak pro radost, nikoliv pro očekávaný výsledek. Zkus o tom přemýšlet. Je sice hezké, že rodiče chtějí, aby z Tebe něco bylo, ale všeho s mírou. Momentálně se přetěžuješ, tělo se brání a vyslalo první signál = únavu. Tyto signály těla by jsi neměla přehlížet, jinak vážně časem můžeš onemocnět a to Ti za to přeci nestojí.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Učení po nocích aneb jak zorganizovat čas s náročnou školou - tipy, rady, návod, diskuze, doporučení
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny