Téma: Dotační systém pro studenty ze sociálně slabých rodin

02.09.2012 19:42
Uživatel: Pat
Věk:  20
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Dobrý večer, mám jeden osobní, životu velmi zásadní, problém.

Jsem 20letý mladík, bydlím s rodiči v rodinném domě na který si vzaly hypotéku a jsem nezaměstnán. Jedním z důvodů by mohl být fakt, že nemám finanční prostředky na možnost studování. Rodiče platí značnou část svých výdělků za hypotéku, tudíž jim nezbývají téměř žádné finanční prostředky, kterými by mě mohly podpořit ke studiu.

Od roku 2007, kdy jsem začal docházet na střední školu Obchodní akademie (dále pak Hotelová škola a Lesnická škola) až po současnost jsem bez vzdělání a zaměstnání. Od roku 2007 do roku 2011 jsem studoval tři střední školy, ovšem neúplně. Kvůli tíživé finanční situaci jsem občas narazil na brigádu při studiu, které mi dopomáhaly k docházení do školy. Nicméně tyto situace nebyly pravidelné a tak jsem žádný školní rok nedokončil řádně až do konce, což zapříčinilo, že jsem pokaždé začínal od prvního ročníku.

Jelikož jsem mladý, aktivní a spořádaný člověk, sám za sebe, si už nevím rady. Našel jsem tuto poradnu s cílem o informace. Rád bych se tedy informoval, zda-li nějaká osoba či sdružení, má větší spektrum informací ohledně studování na střední škole. Otázka tedy zní, jestli je možnost studie (v jakékoliv části České republiky) a zároveň brigády (nejlépe vztahující se k dané škole) v některém z našich měst nebo zda-li existuje jakýsi dotační systém ( na mysli mám třeba i půjčku, kterou bych po řádném dokončení studia zakončeného maturitní zkouškou mohl začít splácet) nebo brigáda na víkend, abych si mohl zaopatřit dost financí na denní či individuální formu docházení do školy. Jakákoliv informace by mi velmi pomohla s lehčím uvažováním a řádněji uspořádaným životem do budoucna. Jelikož jsem z tohoto důvodu celkem uzavřený, prozatím zůstanu v anonymitě a použiji náhradní email. Ocením vážně jakoukoliv zmínku, informaci či pomoc z jakékoli strany či jakéhokoliv sdružení. Cením si vašeho času a snahy.

Přeji příjemný zbytek dne a všem studentům krásné studijní období. S pozdravem (pat)

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3774x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Studování SŠ aneb nedostatek finančních prostředků
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
02.09.2012 20:18 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Dotační systém pro studenty ze sociálně slabých rodin
Text uživatele: 

Zkoušel jsi kontaktovat třeba úřad práce, jestli nemá v nabídce nějakou brigádu, zkusila bych rozeslat poptávku na agentury, mnozí hledají brigádníky nárazově na jednotlivé akce, ale zato osvědčené lidi využívají často, sází na operativnost a spolehlivost. Občas vídám za výlohami obchodů letáky na volné ptracovní pozice, telemartingové firmy nabízí uplatnění s možností volby pracovní doby, doplňování zboží v hypermarketech se mnohdy děje po večerech, to by také mohlo vyhovovat, není to kdovíjak placené, ale ty nepotřebuješ miliony. Ostatně státní školy nebývají tak náročné, trocha pomůcek - to by se dalo zvládnout.   Přiznávám, že zatím neznám nikoho, kdo by byl v tak tíživé situaci, že by nezvládl státní střední školu. Příbuzní by půjčku nezvládli? Držím palce, ačkoli nevím, jak by měla být ta půjčka velká, myslím, že by se nějaké koruny sehnat dali... ale je třeba mít reálnou ideu. Kamarádka dělá noční vrátnou a plat má slušný, tuším kolem 12.000 čistého....   syn mé kamarádky dělal v nějaké fresh juice v podchodu metra, její dcera v kavárně odpolední směny - samozřejmě při studiu, jen studovali vysokou, ale to asi není kámen úrazu...

 
02.09.2012 20:31 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Dotační systém pro studenty ze sociálně slabých rodin
Text uživatele: 

Pokud v současné době nestudujete ani nepracujete, doufám, že jste alespoň zaevidovaný na úřadě práce. Jinak za Vás nikdo neplatí zdravotní pojištění, na kterém Vám vzniká dluh, a pochybuji, že si vzhledem k Vaší finanční situaci platíte pojištění sám.

Je pro mě obtížně pochopitelné, že někdo kvůli finančním problémům třikrát absolvuje prvncíh ročník na třech středncíh školách a na žádné ve studiu nepokračuje. Nicméně to nepovažuji za nemožné. Myslím si, že studium a brigáda se vždy dá nějak skloubit - jen je potřeba hledat a nebýt příliš vybíravý. Já si třeba při studiu přivydělávala doplňováním zboží nebo prací na pokladně. Vzhledem k tomu, že po těchto lidech byla poptávka prakticky pořád, mohla jsem jít na brigádu kdykoliv jsme potřebovala. Ale připouštím, že najít brigádu teď je těžší. Co se finanční podpory týče, existují prospěchová stipendia. Sociální stipendia nabízí spíše vysoké školy a pokud Vaše rodina nepobírá žádné sociální dávky, pak byste na něj stejně nejspíš neměl nárok. Mohl byste zkusti zajít na městský úřad v místě Vašeho bydliště, kde určitě pracuje někdo, kdo má na starosti oblast školství. Ten by Vám v této situaci mohl poradit více.

 
03.09.2012 12:08 Uživatel: Kath *
Věk:  40
Téma: Dotační systém pro studenty ze sociálně slabých rodin
Text uživatele: 

Navíc se dá studovat dálkově - tzv. při zaměstnání...

kdo chce - možnosti si najde.

 
07.09.2012 20:33 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Dotační systém pro studenty ze sociálně slabých rodin
Text uživatele: 

Je úplně jedno jaký email použijete, protože se tu nezobrazí happy Samozřejmě uchováváme soukromí a intimitu návštěvníků MS. Nezveřejňování vyplněného emailu ve formuláři MS patří mezi priority.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Dotační systém pro studenty ze sociálně slabých rodin
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Neoprávněná třídní důtka 6 1006x
Školní známka, ohodnocení, vysvědčení 5 713x
Všfs - zkušenosti s touto vysokou školou 1 1335x
Pozdní příchod do školy a jeho následky 12 825x
Mohu mít vyznamenání, když mám dvojku z chování? 1 1046x
Dostat dvojku z chování je móda - diskuze, názory 5 1011x
Jak se bránit proti dvojce z chování - rady, tipy, diskuze 5 1149x
Za 10 neomluvených hodin hrozí dvojka z chování 5 952x
Přestup z 1. stupně základní školy na 2. stupeň 1 923x
Školní absence na střední škole 1 1172x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny