Téma: Opožděné předání omluvenky a trojka z chování

16.05.2011 16:16
Uživatel: Arnošt
Věk:  26
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Jsem už sice dávno ze školy, ale když jsem před lety chodil na gymnázium, tak jsem v předposledním ročníku kvůli 2 neomluveným hodinám (byl jsem u lékaře, ale zapomněl jsem si říct o potvrzení) dostal dvojku z chování. Přišlo mi to poměrně dost přísné, ale v 18 letech jsem to moc neřešil. Další problém nastal v posledním ročníku, kdy jsem byl týden nemocný, ale poté jsem zapomněl předložit potvrzení od lékaře (které jsem tentokrát měl). Přišlo mi to prostě jako nepodstatná formalita. O měsíc později mě učitelka konfrontovala s tím, že má u mě napsaných 30 neomluvených hodin (za ten 1 týden), a tak mi na vysvědčení píše (vzhledem k minulé dvojce) trojku z chování. Když jsem jí ukazoval potvrzení od lékaře, odbyla mě, že na to už je pozdě. Naše učitelka byla celkově dost přísná, takový ten typ obecně nepřátelský ke studentům.

 

Vysvědčení s tou trojkou z chování mám sice někde hluboko v šuplíku, ale docela se bojím toho, až jej jednou budu ukazovat dětem. Si budou myslet, že jsem snad podpálil školu nebo zmlátil ředitele, až to uvidí. To bych nebyl zrovna dobrý příklad.

 

Co mě teď skutečně zajímá je váš názor, jestli měla učitelka právo mi udělit z výše uvedených důvodů trojku z chování, protože podle mě je to trest extrémně nepřiměřený prohřešku. Ano, mohl jsem být pozornější a hlídat si pečlivěji svoje absence, ale dostat za to rovnou trojku z chování?

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
16.05.2011 14:56 Uživatel: Marki
Téma: Opožděné předání omluvenky a trojka z chování
Text uživatele: 

Pane Arnošte, asi áte stále pocit křivdy? Nu a o čem je život? Zapomenete si nechat orazítkovat daňové přiznání a ... Exekutor Vám již klepe na dveře. Co myslíte mají ostatní snazší život ne Vy?

 
16.05.2011 18:46 Uživatel: veverka
Věk:  33
1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: Opožděné předání omluvenky a trojka z chování
Text uživatele: 

Myslím, že je to oprávněné. Co se dělo celý ten měsíc, kdy jste měl šanci ho dodat... Pokud byste zapomněl jeden den, je to něco jiného, ale kašlat na to celý měsíc...

 
17.05.2011 07:09 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Opožděné předání omluvenky a trojka z chování
Text uživatele: 

Myslím si, že to bude stačit dětem vysvětlit. Jak to tehdy mělo být, těžko říct, ale pokud něco nebylo v pořádku, měli to řešit rodiče nebo tehdy Vy s ředitelem, ředitelkou školy. 

Navíc nastane brzy doba, kdy když řeknete dětem, že jste zmlátil ředitele a podpálil školu (jak píšete příkladem), tak Vás děti budou spíš obdivovat a budete nejvíc COOL frown

 
22.05.2011 10:01 Uživatel: ucitel
Věk:  36
Téma: Opožděné předání omluvenky a trojka z chování
Text uživatele: 

jsem ucitel, to co popisujete je zcela v poradku. tedy pominu, ze v 18ti letech jsmte NEPOTREBOVAL potvrzeni od lekare na ty dve hodiny - mohl jste si je uz omluvit sam (tj v zakone).  Dnes je ve skole bohuzel bezne, ze tech 18 letych je hodne a oni opravdu jsou lini nejen prijit do skoly, ale i se do trech dnu omluvit. samozrejme ze nam staci omluva mejlem a jednou vetou. kdyz si vzpomenu na svoje studentska leta, tak toto neexistovalo. meli jsme omluvenku od doktora a na s tridni tam jeste klidne volal, co ze nam je a jestli je to pravda (tim uz samozrejme asi porusoval zakon, ale pred 20 lety to bylo asi ok). je pravda, ze u nas se za toto nedava jeste 2, resp. 3 z chovani, protoze to by pak mel kazdy druhy. ale hezky pomalu a postupne dutka ucite - reditele - 2 - 3 - podm. vylouceni.  Rozhodne si z toho nedelejte hlavu. Uz jen proto, ze ono vase deti nakonec mozna zadne vase vysvedceni stejne zajimat nebude... : )

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Opožděné předání omluvenky a trojka z chování
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Neoprávněná třídní důtka 5 741x
Školní známka, ohodnocení, vysvědčení 5 559x
Všfs - zkušenosti s touto vysokou školou 1 1112x
Pozdní příchod do školy a jeho následky 12 610x
Mohu mít vyznamenání, když mám dvojku z chování? 1 811x
Dostat dvojku z chování je móda - diskuze, názory 5 817x
Jak se bránit proti dvojce z chování - rady, tipy, diskuze 5 904x
Za 10 neomluvených hodin hrozí dvojka z chování 5 748x
Přestup z 1. stupně základní školy na 2. stupeň 1 732x
Školní absence na střední škole 1 964x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny