Téma: Je možné opakování komisionální zkoušky (přezkoušení)?

24.06.2011 12:07
Uživatel: Matěj Houdek
Věk:  18
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Dobrý den,

Jmenuji se Matěj, je mi 18 let a již třetím rokem studuji odevní průmyslovou školu v Praze.

Tento rok byl pro mne velice smolný. Hraji aktivně fotbal a prodělal jsem ve školním roce 2010/2011 2 vážná zranění, která vysoce ovlivnila mou docházku do školy. První pololetí jsem prošel zkouškami takříkajíc \"s odřenýma ušima\", dělal jsem doklasifikační zkoušky a byl hodnocen dostatečně. V druhém pololetí, v roce 2011 jsem měl komplikované zranění nohy, kteréžto mi znemožnilo chodit do školy po nějakou dobu. Poté jsem chodil do školy s orthésou a po sundání a následném konstatování vyléčení zranění se ukázalo, že vyléčené nebylo, bylo obnoveno. Podstoupil jsem tedy operaci, která bohužel byla komplikovaná a následovala další, neplánovaná. V nemocnici jsem byl o to déle a do školy jsem nastoupil hned, jak jsem byl schopný chodit o berlích a samostatně se dopravit. Ve škole jsem již v tu dobu měl přesně 7 neklasifikovaných předmětů. 3 z nich jsem doklasifikoval ústně na dostatečnou a další 4 mě čekali komisionálně. Včera, to jest 23.6 jsem skládal zkoušku ze 2 počítačových předmětů. Učil jsem se doma, bez podkladů a nejspíš proto nebyl můj výsledek ohodnocen jako dostatečný, ač mám pocit, že na známku 4 by výkon, který jsem předvedl stačit měl a také jsem v to doufal. Jednalo se tedy aktuálně o 2 nedostatečné, což mi naprosto zkomplikovalo situaci. Neklasifikovaný jsem byl ještě ze 2 hlavních předmětů, jimiž byla konstrukce oděvu a modelace oděvu. Nestihl jsem se doučit, neměl jsem šanci se učit jen z podkladů, ze kterých nevyčtu hrubý postup. Vidím prakticky jen vzorečky a výsledek. Měl jsem v plánu napsat si tyto 2 předměty v srpnu, což by problém nebyl, spolužačky byly ochotné mi pomoci, ale 2 nedostatečné z počítačové techniky mě naprosto zhatili plány a bohužel jsem nebyl schopný doučit se (ač jsem celou noc nespal a udělal své maximum) do takové míry, abych dostal alespoň 4 a měl možnost reparátu. Dostal jsem známky 4 a 5, což znamená, že mám výsledně 3x nedostatečná a dle školy již nemám možnost reparátu. Jen opakovat ročník. Opakovat tento ročník by pro mne bylo něco neuvěřitelně složitého díky tomu, že hlavní předměty se rok po mém nástupu změnili a dělají se jinou metodou, což znamená naučit se zpět 2 předměty za 3 roky.

Situaci jsem již snad objasnil dostatečně, teď k věci. Na internetu jsem se okamžitě po návratu domu dočetl, že je teoreticky možné navštívit psychologa ohledně posudku intelektu, což by mohlo ulehčit mou situaci, avšak stále si nejsem jistý, jestli je možnost nějakým způsobem docílit, abych mohl buď dostat náhradní termín komisního zkoušení z jakéhokoliv z předmětů a již bych byl schopný se roboticky naučit cokoliv prakticky ze dne na den, ať to stojí co to stojí. V deváté třídě se dělal výstupní psychotest, který byl, mám takový pocit, certifikovaný. Mé IQ bylo mimo hranice, převýšilo ostatní spolužáky a myslím, že bych byl schopný zpětně získat doklad o výsledku a zda-li by to mělo nějaký vliv na situaci. Přemýšlel jsem, jestli se obrátit na rodinnou právnickou firmu, avšak tohle mi přijde jako lepší řešení. Doufám v brzkou odpověď, bohužel trochu urguji tuto záležitost vzhledem k okolnostem. Nemám moc možností a bez vaší rady se neobejdu.

Děkuji za váš čas a doufám v odpoveď. Matěj

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
24.06.2011 15:19 Uživatel: jancaho
Věk:  30
500-1000
Téma: Je možné opakování komisionální zkoušky (přezkoušení)?
Text uživatele: 

Ahoj. Při tak dlouhé absenci je určitě hodně složité to dohánět. Já být tebou, tak si zopakuju 3. ročník a ty 2 předměty  za prvák a druhák se doučíš. Třeba by šlo, aby ti škola odpustila ty předměty, které máš relativně úspěšně za sebou. Ale jestli chodíš do školy jenom proto, abys jej nějak prolezl, je to dost těžké. A docela mě pobavila věta :

Bohužel jsem nebyl schopný doučit se (ač jsem celou noc nespal a udělal své maximum)- To jsi se učil celou jednu noc? 

Jo a je to škola zaměřená na sportovce? U nás na gymplu jich byla spousta. Studovali třeba 8 let. A že by jim  někdo něco  dával zadarmo, říct nemůžu.

 
24.06.2011 21:36 Uživatel: Matěj
Věk:  18
Téma: Je možné opakování komisionální zkoušky (přezkoušení)?
Text uživatele: 

Zmíněná věta nebyla psána k pobavení, ale konstatování toho, že jsem neměl sebemenší šanci se to doučit za jednu noc, ač jsem se o to pokusil. Původně jsem měl bez problémů dodělat tento předmět v srpnu, což by nebyl žádný zádrhel a bez problémů pokračovat s tím,že znalosti nebudu o prázdninách. Jediné, co mi to zkazilo byly 2 počítačové předměty a otázkou je, dá-li se dementovat výsledek komisních zkoušek, či alespoň jedné z nich - což umožní reparát.

 
24.06.2011 22:08 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Je možné opakování komisionální zkoušky (přezkoušení)?
Text uživatele: 

Matěji, dovolil jsem si vymazat z textu Vaše telefonní číslo a do budoucna zvažte, jestli je dobré takto veřejně psát své příjmení a křestní jméno.

Na internetu platí, že co jednou o sobě napíšete, to tam navždy zůstane. Až bude někdo číst za 10 let, že jste měl problémy ve škole, moc Vás to těšit nebude. Buďte trošku opatrnější wink To není výtka, to je rada. Internet je pomůcka, ale i zbraň v osobnostní sféře.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Je možné opakování komisionální zkoušky (přezkoušení)?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny