Téma: Nemám klid na učení doma - opakuju ročník na VŠ a nevím kam se s učením vrtnout

03.11.2016 20:42
Uživatel: Leeee
Věk:  23
0-100
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Dobrý den,  

zajímaly by mě vaše rady co mohu udělat pro svoji situlaci. Opakuju rok na VŠ (medicína), nechci tam skončit, ale pokud neudělám zkoušky stane se tak. Doma nemám klid na učení, mám malou sestru, která je v jednom kuse pořád se mnou, právě jsme se přestěhovali do malýho domku, který opravujeme. Mám hodný rodiče snaží se jak můžou, ale doma prostě není to ticho.

Do školy to mám cca tři hodiny cesty (počítám i cestu zpět), občas jedu do knihovny se učit, ale tam nevydržím moc dlouho.

Prosím o nějaké rady kde se dá ještě učit. A taky jak zefektivnit učení.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2653x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Nemám klid na učení
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
04.11.2016 06:54 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: Nemám klid na učení doma - opakuju ročník na VŠ a nevím kam se s učením vrtnout
Text uživatele: 

Jestli se nezvládneš učit v knihovně nebo studovně ve škole, tak to ti asi moc pomoci není. Některým nedělá problém učit se v kavárně, McD, KFC, nebo třeba v obchodním centru

 
04.11.2016 07:28 Uživatel: Fella
Věk:  29
Téma: Nemám klid na učení doma - opakuju ročník na VŠ a nevím kam se s učením vrtnout
Text uživatele: 

Využívej tu cestu vlakem, tři hodiny je fajn doba Hodně lidí se tak učí, využívá ten "ztracený" čas při cestování. A co si dát do uší sluchátka, hudbu? To Tě ruší, vadí Ti to? Já se třeba učila při rádiu, ale čím jsem byla starší, tím mi to víc vadilo, hůř jsem se soutředila. A v domku není místnost kam by jsi se mohla zavřít před zbytkem rodiny a učit se? Já se dle situace zavírala do kuchyně, do obýváku a mladší bratr byl prostě zabavený v pokojíčku nebo s rodiči. Taky se zbav při učení všeho, co by Tě mohlo rozptylovat - vypni mobilní telefon, vypni počítač - nebo s ním pracuj off-line pokud ho k učení potřebuješ. Internet by Tě mohl lákat pořád navštěvovat weby, které se učení vůbec netýkají… vypni TV a případně i tu hudbu, pokud Ti vadí. můžeš zkusit špunty do uší… nebo je denně doma hodně velký randál z těch oprav? Do knihovny jem chodila také, je tam studovna a mohla jsem tam po škole trávit celý den až do šesti do večera… dle toho, kdy jsem končila. většinou ve tři jsem byla doma, takže 3 hodky v klidu a tochu studovny do šesti byly fajn. Taky bylo dobrý učit se s lidma ze třídy a vzájemně se zkoušet, bylo to zabávnější a interaktivní. Ale my byli schopný se učit i u pivka, ale jak kdy no Spíš jsme si v kavarnách apod. udělali hodně úkolů a pomohli jsme si s tím navzájem

 
06.11.2016 16:57 Uživatel: Karmelaren
1528730541_hell.jpg
1000-2000
Téma: Nemám klid na učení doma - opakuju ročník na VŠ a nevím kam se s učením vrtnout
Text uživatele: 


Leeee - já jsem taky potřebovala jako studentka na učení klid. Taky jsem měla podobnou situaci jako Ty a řešila jsem to tak, že jsem se, se  svými sourozenci domluvila na určitém čase, kdy se budu učit a ve svém pokoji jsem se zamkla. A když to bylo nutné, tak jsem si dala do uši i špunty.
Sourozenci si na to zvykli a respektovali to. Za odměnu, že mě takhle *tolerují*… , jsem jim třeba koupila nějakou sladkost a fungovalo to - stačilo mi to. (Ale nás sourozenců bylo víc, takže to byla taky výhoda, že si hráli  mezi sebou, když jsem  já zrovna nebyla u nich).

 
08.11.2016 23:15 Uživatel: leeeee
Věk:  23
Téma: Nemám klid na učení doma - opakuju ročník na VŠ a nevím kam se s učením vrtnout
Text uživatele: 

Děkuji všem za odpovědi, zatím bojuju jak můžu. Učím se v autobusech a v knihovně. Doufám že to bude stačit. Zatím doma nemám pokoj, ani stůl a skříně. Je to takový demotivující, ale nevzdávám to. Děkuju moc za váš čas a odpovědi.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nemám klid na učení doma - opakuju ročník na VŠ a nevím kam se s učením vrtnout
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny