Téma: Neklasifikování pro nedostatek známek a doplnění známek v červnu

23.06.2015 07:46
Uživatel: lilien
Věk:  18
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Dobrý den,

prosím Vás o radu. V případě neklasifikace z důvodu nedostatku známek na konci 2. pololetí na SŠ je možné si známky doplnit ještě v červnu po uzavření klasifikace, nebo je to možné až na konci srpna? Chybí mi ještě dost známek z několika předmětů, a tak bych byla radši, kdybych si ještě mohla něco doplnit před prázdninami, abyvh toho neměla tolik najednou na konci prázdnin. Ty předměty, které bych si stačila dodělat v červnu, bych samozřejmě neměla na ještě napsané na výpisu z vysvědčen, ale jde mi o to, zda je to možné, i když se na naší škole dělají doklasifikace poslední týden v srpnu, tak jestli je to možné i teď v červnu po uzavření. Ptala jsem se jedné vyučující, u které mi chybí pár znamek, a ta říkala, že by to snad mohlo jít, když je to jen dopisování testů a nemusí u toho být žádná komise. Pak někdo jiný na mě koukal trochu divně, co mě to napadlo. Tak nevím. Mam i individuální plán zkoušení ze zdravotních důvodů, ale to na to asi nemá vliv, že.  

Předem děkuji za pomoc.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3182x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Nedostatek známek - doplnění některých ještě v červnu?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
23.06.2015 09:40 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Neklasifikování pro nedostatek známek a doplnění známek v červnu
Text uživatele: 

Ahoj lilien, ty už jsi sem psala 16.6.2015 pod jménem kacerad téma Individuální plán zkoušení ve škole ze zdravotních důvodů, že?  

Povolení IVP a prodloužení termínu doklasifikace schvaluje ředitel/ka školy. Tzn. , že vše kolem doklasifikace by jsi měla řešit či žádat přímo tam, nebo prostřednictvím své třídní nebo třídního. Třídní by měl/a vědět o Tobě vše podstatné, neboť s tím pak seznámuje i ostatní vyučující na poradách a také by měl/a vědět, co je a není v tomto případě možné a umět Ti poradit, jak máš v Tvém případě postupovat. Já si myslím, že teoreticky by šlo si ještě nějaký předmět doplnit, když jde o pouze o překoušení či napsání testu u toho kterého vyučíjícho a pokud máš IVP schválený do 30.6.2015, i když na vysvědčení se to již teď v červnu nejspíše neukáže - ta se připravují a podepisují nějaký den dopředu, ne až poslední den v měsíci. Ale to vše záleží na dohodě a schválení hlavně ředitele/ky školy.  

Jinak termín doklasifikace (za 2. pololetí školního roku 2014/2015) po prázdninách můžeš mít prodloužen až do 30.9.2015, zejména, máš-li k tomu zdrav důvody, neboť jak jsi psala minule, ne každý den Ti je dobře a může se opět stát, že se nezvládneš dostavit na všechny doklasifikace i v tom posledním týdnu srpna 2015, což by bylo ale dobré nyní doplnit lékařským potvzením - stačí od praktické lékařky, kde máš 2 možnosti:

Tvoje obvodní lékařka jistě o Tobě ví vše, tak Ti může pro školu napsat lék. potvrzení:

1) bez uvedení konkrétního onemocnění, ale o tom, že Tvůj zdravotní stav či onemocnění, kterým trpíš, není stabilní či se nepodařilo dosud stabilizovat. Z toho bude škole jasné, že každý den nebudeš v pohodě a sama nedokážeš dopředu odhadnout, kdy ano či ne.

2) to samé jako v bodě č. 1 s tím, že uvede i konkrétní diagnózu, ale pouze v případě, že s tím budeš Ty souhlasit, to je na Tobě, jinak škola na to nemá žádný nárok. Konkrétní diagnozu je vhodné uvést také tehdy, jedná-li se o takovou, o které by škola a okolí mělo vědět, např. když má někdo epilepsii, cukrovku, vážné onemocnění srdce apod.

Takže dojdi si za třídní/třídním, nebo rovnou k řediteli/ce školy a zkus požádat o to, co potřebuješ a jestli Ti můžu poradit, nech si vystavit to lék. potvrzení alespoň dle bodu č. 1. I pro školu to bude lepší v tom, že bude mít potvrzeno, proč se nemůžeš dostavovat na předem stanovené termíny doklasifikace a myslím si, že pak se bude škola i snažit Ti vyjít v termínech doklasifikace + jejich změn vyjít vstříc. A ještě jedna rada, na dotaz, který jsi se ptala minule. Když se nemůžeš některý den do školy dostavit, piš hned maila do školy - třídní + tomu vyučujícímu, k němuž jsi se nemohla na doklasifikaci dostavit. Prostě aktivně komunikuj vždy, když je třeba.

 
23.06.2015 11:48 Uživatel: spell
0-100
Téma: Neklasifikování pro nedostatek známek a doplnění známek v červnu
Text uživatele: 

Přesně, komunikace je důležitá, pokud chceš tu školu dodělat

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Neklasifikování pro nedostatek známek a doplnění známek v červnu
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny