Téma: Parní čističe - zkušenosti, názory, diskuze

07.02.2014 18:31
Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Odpovědí na téma: 10
Text: 

Tak - že nefungují na roztoče, bakterie a plísně, to už jsem se dočetla. Že nevyčistí koberce, textilie -  jen zatlačí špínu hlouběji jsem taky četla. Ale k čemu je opravdu dobrý a účinný?

Který  a proč byste z vlastní zkušenosti doporučili?

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
08.02.2014 12:33 Uživatel: jancaho
Věk:  33
500-1000
Téma: Parní čističe - zkušenosti, názory, diskuze
Text uživatele: 

Barčo, já jsem měla půjčený parní čistič od jedné nechvalně známe firmy začínající Z. textilie ani koberce jsem nezkoušela, ale pěkně mi vyčistil spáry v koupelně a trochu i radiátory. Měla jsem pocit, že ta pára pod tlakem se dostane tam, kde já normálně s harou ne -třeba rohy u oken.   A vlastně to profoukla a špinavá voda kapala dolů. Určitě si žádný takový čistič kupovat nebudu, možná jen 1x za rok půjčím na velký úklid.

 
10.02.2014 01:08 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Parní čističe - zkušenosti, názory, diskuze
Text uživatele: 

Barčo, tak s tím co píšeš, já osobně tak úplně souhlasit nemůžu, protože jeden fakt prima parní čistič mám a funguje skvěle.

Nicméně na trhu je bohužel většina těch, kteří skutečně Tebou zmíněné atributy nefunkčnosti mají, aneb najít fakt ten dobrý je celkem slušné umění. Většinou jsou to jen přístroje které nějak produkují páru, ale to podstatné jim prostě chybí.

Odkaz na ten co mám ani dávat nebudu, protože firma která ho prodávala se po letech rozhodla tento druh podnikání opustit.

 

Mám ho nějakých téměř patnáct let, bez jediné poruchy. A na co?

mám kombinaci čističe se žehličkou. Takže žehlení. (to je prostě perfektně vyžehlené prádlo "v klidu")

Dál například mytí oken (celý barák mám hotový jednoduše a rychle bez leštění a jiných otravných činností do hodiny), odmrazování lednice, mrazáku (to je k nezaplacení, protože je to bez námahy otázka několika minut a můžu všechno vrátit zpátky, aniž by to povolilo).

"Leštění" vystaveného skla a porcelánu, zvlášť ve vitrinách je to sranda, aniž bych musela cokoliv vyndavat. Vlastně to co skutečně nepoužívám, jsem ještě za ty roky neměla důvod vyndat a umýt, pořád je nablískáno.

Čištění jakýchkoliv spár, špatně přístupných míst a záhybů. Na to prostě nedostižný.

"Praní" pověšených záclon a závěsů. Stáhnu k sobě, profouknu párou, pachy jsou fuč, prach vezme ze země běžně lux a záclony jsou pořád bílé.

Mytí kytek aniž bych je musela stěhovat do koupelny a sprchovat.

Stejně tak čistění zavěšených čarodejnic, lustru apod. tam co jsou zavěšené.

Perfektní čistění zlata, stříbra, během chvilky jako nové.

To je asi tak nejčastější.

 

No a jinak jsem ho perfektně vyprubovala na stavbě, když bylo třeba uklidit po zednících a malířích.

Skvěle se s ním sundavá stará malba ze zdí. Úžasně mi posloužil když jsem potřebovala sundat ze stěn černočernou plíseň na jednom bytě.

Když jsem si na stavbě nechtěla máchat ruce ve studené vodě, tak jsem si jí s ním prostě během chvilky ohřála.

Zkrátka je toho hodně a musím říct, že je to jeden z mých nejlepších pomocníků.

 

Přesto vidím jeden relativně negativní aspekt a to ten, že na drobný úklid, je prostě někdy jednodušší popadnout hadr a nějakou tu chemii. Čili vytahuji ho obvykle, když chci dělat víc věcí, protože pak je výborná kvalita za mnohem kratší čas s menší námahou.

 
10.02.2014 08:51 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Parní čističe - zkušenosti, názory, diskuze
Text uživatele: 

Všechno tohle si umím představit, ale ne bez hadry v ruce. Při vyfoukávání párou musí přece ta špína někam stéct, ne? Není všechno jen prach, který pak jenom vysaješ. Takže pro ty spáry a špatně přístupná místa je určitě super, ale bez stěrky na okna a hadru v ruce se těžko obejdeš, ne?

 

 

 
10.02.2014 23:06 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Parní čističe - zkušenosti, názory, diskuze
Text uživatele: 

Tak ano, hadr - obvykle mám prostě kousek starého roztrhaného prostěradla, používám, ale ne takhle.

Mám přímo nástavec na mytí oken - stěrka a trysky s párou v jednom. Buď jedním tahem jede pára a stěrkou stírám okno, to je dobré na mírně špinavé a nebo na hodně špinavé, kde je třeba špínu i mechanicky rozrušit, změním sklon tak, aby se přímo tou částí nástavce ze kterého jde pára dotýkala okna a druhým tahem s menším sklonem ho setřu stěrkou.

Ten hadr mám na otření stěrky, aby na okně nezůstala linka, protože i když jde především o páru, tak něco málo vody se vysráží a taky případná špína by pak tu linku dělala také.

 

S tou vodou to platí, ale není jí příliš oproti většině "konkurentů". Abych Ti to nějak přiblížila. používám jen plný výkon a když budu pouštět páru do hrnku zhruba pět minut, to tak nějak odpovídá, když čistím najednou víc šperků, tak když vyždímu hadr, který v hrnku mám, aby se nic tlakem neobouchalo, zůstane v klasickém hrnku zhruba tak 0,2-0,3mm vody, do odměrky jsem to nepřelívala.

 

On ten hadr je potřeba, ale trochu jinak než je člověk běžně zvyklý. Např. na ty spáry, držím ho kus před tryskou a všechen bordel jde přímo do něj. Takže je to takový sběrač než stírač.

U těch záclon a závěsů, to ne, tam žádný hadr není potřeba, protože nic nestéká, to je rychlovka. Je jasné, že nemám nikdy záclony vysloveně černé, ale to bych je stejně pak už dala do pračky. Ten sedlý prach normálně vyluxuji.

 

To něco málo vody se stihne samo odpařit. Je to jako u běžné napařovací žehličky (akorát s jiným výkonem), žádná louže nebo mokré prádlo neníalt.

Mám nádrž na 3 litry vody, přičemž pára se tvoří v 1,5 litrovém zásobníku a je při zapnutém stavu stále natlakovaná na nějakých pět barů a hlavně jde o distribuci páry, která je vždy zredukována na úzké trysky, resp. trysek (dalo by se to vzdáleně přirovnat k některým hlavicím na sprchování). Takže té vody z toho zase nárazově tolik není.

Je to právě celkem dost podstatný rozdíl proti většině běžných čističů, kdy je pořád mokro.

 

Jo vidíš a ještě na jednu věc pro kterou ho občas využívám, jsem zapomněla. Náprava sražených obleků po vyprání. To je trochu pracnější, ale funguje to skvěle.

 
10.02.2014 23:26 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Parní čističe - zkušenosti, názory, diskuze
Text uživatele: 

Tak teď se ví proč, ale neví se který 

 
11.02.2014 00:52 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Parní čističe - zkušenosti, názory, diskuze
Text uživatele: 

alt

 

Foto je stažené z netu, ale je to ono, tak snad to nebude brané jako reklama, když se už neprodává.

 

Jo, jak koukám na tu fotku, tak na úzké trysce, tu používám nejvíc na většinu běžného čištění, je nasazený kulatý kartáček, ten zas nepoužívám vůbec.

Akorát tu trysku jsem si za ty roky celkem dost obrousila a tím trochu zkosila, přeci jen jí občas šoupu po povrchu, tak jsem si na ní udělala akrylovou špičku, aby byla zase plně funkční jako nová.

To jediné mě štve, že už se to neprodává, protože jsem měla v plánu dokoupit si trysku s odolnější špičkou, žehličku vyměnit za profi verzi a někdy až našetřím si koupit odsávací žehlicí prkno. Tak nic no, vystačím si s tím co mám, ale to prkno mě štve.

 
21.02.2016 11:23 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Parní čističe - zkušenosti, názory, diskuze
Text uživatele: 

uz delsi dobu sem premyslel o parnim cistici akorat me odrazovaly diskuze podle kterych to moc nefunguje, protoze to nestoji nejak extra velke prachy tak mi vcera prisel karcher

 

neco malo uz sem otestoval ve dvou koupelnach na sparach a sprchovem koute, na vytreni plovouci podlahy a umyti kolem vestavene varne desky v kuchyni

 

v koupelne kde sparovacka nebyla cistena asi vic jak 10 roku (jen se bezne cistily kachlicky ale ne primo sparovacka) se to nechytalo, sparovacka byla ("derovana, nerovna dobre se tam drzi bordel)

 

v koupelne stare  6 let kde se taky primo sparovacka nikdy necistila ale je krasne rovna, to slo dost dobre a rozdil je videt

 

plovoucku to taky bez jakekoliv chemie vytrelo lip nez treba mopem s chemii a kolem vestavene desky kterou sem musel vzdycky vymontovat a vycistit to, to byla otazka 2 minut

 

akorat je dobre pokud uz se cisti tak to vzit vsecko od shora dolu, nebo zmensit tlak pary, jenze pak uz to zas neni ta sila

 

chci jeste koupit nadstavec na okna a otestuju

 

 

 
04.10.2018 20:07 Uživatel: Jana K.
Věk:  27

Město:Brno-Líšeň

Téma: Parní čističe - zkušenosti, názory, diskuze
Text uživatele: 

My jsme domů na podlahu pořídili Karcher SC 1 a z mého pohledu spokojenost. Máme ho primárně na okna, spáry, prostory kolem linky a tak a poradil si s nimi velmi dobře. V koupelně jsem s ním vyčistila spáry mezi kachličkami, které mi jinak než chemicky vyčistit nešly, zatím dobré. Ale je potřeba dávat pozor, aby se člověk neopařil, to se mi už bohužel také povedlo a docela to bolí a celkem špatně se to hojí, nebo alespoň mě.  

 
16.04.2019 18:36 Uživatel: Anna7f
Věk:  25
Téma: Parní čističe - zkušenosti, názory, diskuze
Text uživatele: 

Parní čistič je skvělý jako náhrada za čištění chemií. V životě se setkáváme s mnoha chemickými přípravky, tak proč používat i doma, když to jde nahradit párou? Doporučuju si zakoupit kvalitní parní čistič.

 
04.11.2021 20:43 Uživatel: Jarka19
Věk:  28
Téma: Parní čističe - zkušenosti, názory, diskuze
Text uživatele: 

Dcera má vysokou alergii na rozzztoče, hodně přemýšlím o pořízení parního čističe, myslítě, že jí to může s dýcháním pomoci?

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Parní čističe - zkušenosti, názory, diskuze
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 1
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 1 Téma
Počet témat celkem: 16471
Počet odpovědí celkem: 175173
Počet registrovaných: 5084 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Slevy OnaDnes 2022

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny