Téma: RWE - zvolte si správný tarif a ušetříte peníze

31.05.2011 23:36
Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město: Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Máme tu reklamu RWE, která nám říká, že mám změnit tarif a ušetříme.

Má otázka: pokud chce RWE udělat dobrý skutek, proč nesníží cenu elektřiny celoplošně všem a investuje nerozumně do tvorby reklamy (tipuju 0,5-1 milionu Kč) a do televiní reklamy (která ve špičce kolem 19:30 hod. na nově spolkne za půl minuty 100.000 Kč). 

Chápal bych to asi v jedniném případě a to kdyby chtěli změnou tarifu naučit zákazníky, aby měli a využívali efektivně noční proud (čímž by se i chránila příroda, souč. by to bylo výhodné i pro RWE - v noci se také točí turbíny vyrábějící elektřinu a když nikdo elektřinu nespotřebuje, tak se nevyužije). 

RWE moc nemusím (máme EON, mamka má RWE a platí za elektřinu proti nám daleko víc peněz), tak se mi nechce pročítat jejich tarify.

Máte někdo přehled a víte "wo co go"? Je to opravdu tak výhodné, jak říkají v reklamě (tedy že 25% domácností díky změně tafiru ušetří)?

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
31.05.2011 09:07 Uživatel: ZR
Věk:  59
Téma: RWE - zvolte si správný tarif a ušetříte peníze
 
01.06.2011 22:14 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: RWE - zvolte si správný tarif a ušetříte peníze
Text uživatele: 

Já na to koukám trochu jiným pohledem...i když v mnohém podobným Tvému.

Úspora je víceméně teoretická, protože žádná garance, že tomu tak bude nejen v prvním roce, ale i letech následujících prakticky neexistuje.

Navíc se cena elektřiny příliš ovlivnit nedá a u položek kde to lze zase nejde o nijak závratné sumy, přičemž samozřejmě záleží na konkrétní spotřebě té které domácnosti. Čili čím více spotřebuji elektřiny, tím vyšší je i částka, kterou ušetřím.

Nicméně v konečném důsledku to stejně nevede k úsporám energií, takže pro mě je to v podstatě nepodstatná informace, která jen stojí peníze...samozřejmě nás všech.

Jo a pokud vím, tak noční proud už roky neexistuje...alespoň ne v Praze. Což v konečném důsledku také vede k vyšší ceně a spotřebě energií, zvlášť pro lidi, kteří topí či ohřívají vodu pomocí elektřiny.

Topení či bojler se během noci soustavného spuštění nahřál a během dne uvolňoval teplo. Elektřina běžela nepřetržitě od do za výrazně nižší tarif.

Současný systém je, že se tzv. nízký tarif kombinuje s tzv. vysokým kdykoliv během dne a noci.

Například při tarifu 20h nízkého a 4h vysokého, běží vysoký tarif 6-8x během dne a noci v cca 30-45 minutových intervalech. Je samozřejmě puštěn vždy v době nejvyšší spotřeby. Vypínáním nízkého tarifu a pouštění vysokého vede k tomu, že topení, bojler se častěji spíná, čímž narůstá okamžitá spotřeba, protože během vysokého tarifu neběží a vznikají tím tepelné ztráty. Tím, že je toto několikrát za den vzroste spotřeba cca o 20-30% než tomu bývalo za doby tzv. nočního proudu.

Nemluvím ani o tom, že díky obchodu s elektřinou a tím spojeným platbám, které jsou společné pro oba tarify se výsledná cena vysokého a nízkého tarifu téměř neliší. Dříve byl rozdíl (samozřejmě dle sazby té které domácnosti) cca 3,-, dnes jde zhruba o 0,20.

Takže kde je vlastně ta úspora?

 
02.06.2011 15:34 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: RWE - zvolte si správný tarif a ušetříte peníze
Text uživatele: 

Děkuju, to mě zajímalo.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: RWE - zvolte si správný tarif a ušetříte peníze
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny