Téma: Je zamilovanost důležitá pro vztah?

10.02.2020 08:33
Uživatel: Muz93
Věk:  26
Odpovědí na téma: 15
Text: 

Dobrý den, chci se zeptat, zda je pro šťastný vztah potřeba zamilovanost, nebo stací mít rád?  

Je mi 26 a vždy, když jsem se hodně zamiloval, pohlížel jsem na tu ženu jako na dokonalou partnerku, dával jsem do vztahu všechno a samozřej vztah nevyšel, což mě asi citově vyčerpalo.

Poznal jsem teď milou, hodnou a hezkou holku se kterou uz půl roku chodím, mám ji rád a chci s ní být, jenže nejsem zamilovaný jako dříve a ona to cítí asi stejně.

Bojím se, že kdybych ji opustil, jen kvůli hledání lásky, kterou jsem za 26 let nenašel, budu toho litovat, protože už nenarazím na někoho podobného.

Nejsem nejmladši a rád bych plánoval společnou budoucnost. Je ted, realné, aby takový vztah vydržel? Chce to čas? Nebo se nemáme vzajemně trápit a máme jít dál každý svou cestou? Děkuji moc za názory, nebo i vlastní zkušenosti.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
10.02.2020 18:33 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Je zamilovanost důležitá pro vztah?
Text uživatele: 

Jednou mi kamarádka říkala, že to bývá prakticky vždy, že jeden je zamilovaný a druhý to bere spíš z rozumu. Každý je jiný. Já bych s ní byla být tebou, jen je riziko, že se ti za pár let zapálej lejtka a půjdeš za jinou, do které se zabouchneš. Ale to nikdo neví, jak to bude, také to tak být nemusí. Být tebou, tak bych si prostě užívala to, co je.

 
10.02.2020 22:43 Uživatel: Havel Václav
Věk:  11
Téma: Je zamilovanost důležitá pro vztah?
Text uživatele: 

Já bych spíše řekl, že ona s ním být nechce: "jenže nejsem zamilovaný jako dříve a ONA TO CÍTÍ stejně". Tazatel nejspíše žádné pochybnosti nemá, a pochhybnosti jdou z opačné strany než z jeho.

 
10.02.2020 18:50 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Je zamilovanost důležitá pro vztah?
Text uživatele: 

Rekla bych, ze vas vztah ma sanci se vyvijet. Namisto prvni zamilovanosti se muze zmenit v hlubokou lasku zalozenou na pevnem zakladu. Zamilovanost je sice krasna, ale trva tak rok nebo dva a pak se vztah stejne meni. Ale zaruku ti stejne nikdo neda.

 
10.02.2020 19:34 Uživatel: Paní Colombová
Věk:  33
pani-colombova.png
500-1000
Administrátor
Téma: Je zamilovanost důležitá pro vztah?
Text uživatele: 

Ahoj, a už jsi měl někdy dlouhodobější vztah? Počkej, co budeš řešit za dva roky, pět. deset let. Vztah není jen o zamilovanosti, vztah je neustálá spolupráce, řešení problémů, oboustranné ústupky… ale samozřejmě taky láska, radost, zážitky, sdílení.

 
10.02.2020 19:51 Uživatel: Muz93
Věk:  26
Téma: Je zamilovanost důležitá pro vztah?
Text uživatele: 

Prave ze nemel. A hlavne ona nemela jeste ani kluka a ani po pul roce nechce mit sex, protoze ke me neciti to same jako k nekomu pred rokem…

 
10.02.2020 20:25 Uživatel: Havel Václav
Věk:  11
Téma: Je zamilovanost důležitá pro vztah?
Text uživatele: 

Poznal jsem teď milou, hodnou a hezkou holku se kterou uz půl roku chodím, mám ji rád a chci s ní být, pohlížím na tu ženu jako na dokonalou partnerku, dávám do vztahu všechno.

 

A dál ty konsekvence.

 
10.02.2020 23:50 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Je zamilovanost důležitá pro vztah?
Text uživatele: 

Tak pokud k ní aspoň něco cítíš a dobře vám to klape, tak by se vás vztah mohl vyvíjet dál. Teda pokud má aspoň ona k tobě stejný vztah.  

 bylo by blbý se dávat dohromady s holkou, kterou bys bral opravdu jenom jako kámošku a necítil k ní nic. To by se ta holka spíš ve vztahu trápila.    I když nejste hodně zamilovaní, tak něco k sobě cítíte ne?  

 

To co máte mezi sebou je taky podle mě nějaká forma lásky.  

 
11.02.2020 13:13 Uživatel: PetrKov
Věk:  31

Město:Brno

100-500
Téma: Je zamilovanost důležitá pro vztah?
Text uživatele: 

Také bych s ni zůstal. Měl jsem to ve vztahu opačně - já miloval, ona měla jen ráda. Pak jsem ji nesnášel, ona mě milovala : D Takže určitě se to může obrátit, jde jen o to, zda to bude včas. Pokud nevznikají nějaké konflikty, tak bych to zkusil.

 
15.02.2020 14:12 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Je zamilovanost důležitá pro vztah?
Text uživatele: 

Dlouhodobý vztah si neměl, pak by mě zajímalo, proč ty předchozí vztahy nevyšly?

Vztah z počátečního "mám rád/ráda může přejít v zamilovanost, ovšem u Tebe si nejsem jistá, zda-li jen neslevuješ na základě předchozích nevydařených krátkodobých známostí/vztahů a z obavy budoucnosti, jak i sám připouštíš. Proto moje otázka na úvod, na kterou by mě zajímala odpověď, neboť její obsah může být důležitý pro další rady.

 
20.02.2020 15:28 Uživatel: Muz93
Věk:  26
Téma: Je zamilovanost důležitá pro vztah?
Text uživatele: 

Nevyšly, protože jsem nenarazil na holku, která by se mnou chtěla být. Vždy jsem se zamiloval a byl jsem odmítnut.

Asi ano, slevuji, protože jinak bych si nikoho nikdy nenašel.

 
20.02.2020 21:43 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Je zamilovanost důležitá pro vztah?
Text uživatele: 

Dobrá, tak pak je ještě důležité, jaké byly konkrétní důvody odmítnutí ze strany partnerek v předchozích vztazích?

 
03.03.2020 11:23 Uživatel: Muz93
Věk:  26
Téma: Je zamilovanost důležitá pro vztah?
Text uživatele: 

Moc vztahů nebylo. Spíš mě odmítly hned ze začátku, asi jsem se jim nelíbi, necítili to na vztah, ale jen na kamarádství. Bylo mi také řečeno že mám až moc aktivit, které mi ale byly jen únikem od toho, že nikoho nemám, abych neseděl doma a nekoukal do zdi. Doufal jsem že mě moje aktivity, kde potkávám dost lidí mi pomohou k nějakému objevu (častá rada tady), tak jsem se potkal i s touhle holkou, ale je to spíše naopak. Kamarádky mě říkají, že jsem fajn kluk, hodný, milý, nápomocný, ochotný, že si určitě časem někoho najdu. Ale doposud jsem nepotkal holku, která by mě uháněla, sváděla, byla do mě zamilovaná a dala mi to najevo.


Už s tou holkou, o které jsem psal výše nejsme, dali jsme si pauzu, no spíše se rozešli a ona si nechala zadní vrátka, kdyby náhodou. Řekla mi, že je spoustu věcí, co si na mě váží, ale že jsme až moc rozdílní (Mohlo to být dáno i věkem, ona (20 let) nastoupila do prváku a já jsem mnohem dále). Mě ta rozdílnost právě vyhovovala, měl jsem an ní co oběvovat a nic nebylo takovým zásadním rozdílem, abych vztah ukončil já, teda až na to že čekala pořád se sexem, jejím prvním, až se nedočkala. Ale pro to jsem měl pochopení.  

Popravdě, klidně bych si takovou holku našel znovu, ale asi to neudělám, protože nevím co mám změnit aby to dopadlo jinak. Nechce se mi do dalsiho vztahu davat tolik energie, jsem beznadejny romantik, co pise basnicky atd. ale nikdy to nemelo zadny smysl.

 
03.03.2020 13:06 Uživatel: PetrKov
Věk:  31

Město:Brno

100-500
Téma: Je zamilovanost důležitá pro vztah?
Text uživatele: 

Měl jsem to podobně. Pak jsem zjistil, že jsem pro ženy nezajímavý tím, že jsem až moc dobrý/hodný, že jim to přišlo divné. Také jsem si málo věřil a neznal svou hodnotu.

Pořád jsem také beznadějný romantik, ale na hlavu si s*rát nenechám. Nikdy bych si předtím nepřipustil, že můžu chodit se slečnama, za kterou se každý chlap otočí. A že ještě budou prosit, abych se k nim vrátil. A může za to jen změna ve mě samotném. Předtím by si o mě taková neopřela ani kolo. Bohužel to tak chodí. Nejhledej v tom logiku, protože tam není.

 

Hlavní problém ve tvém případě spíš vidím v tom, že holky do 25 let vůbec nemusí vědět, co chtějí.

Pořád to může být holka - ditě, která se může vztahu i bát, je ve věku kdy zjišťuje, že už by k něčemu mohlo dojít a mohlo by to být vážné.  A co kdyby náhodou otěhotněla.

20-ky na vztah nebrat. Dívej se spíš po takových, které už zkušenosti mají. Takže ideální je asi od 25+.

 

Věř, že ji to bude mrzet, po několika měsících nebo až za pár let, až dostane rozum. Až uvidí, že tomu co si našla po tobě na ni nezáleží.

 
04.03.2020 07:26 Uživatel: Muz93
Věk:  26
Téma: Je zamilovanost důležitá pro vztah?
Text uživatele: 

Mohu se zeptat jaka zmena ve vas samotnem? Moc dekuji

 
04.03.2020 09:18 Uživatel: PetrKov
Věk:  31

Město:Brno

100-500
Téma: Je zamilovanost důležitá pro vztah?
Text uživatele: 

Hlavně jsem si uvědomil, že mám určité potřeby a sny a ty si chci naplnit. Začal jsem aspoň trochu myslet sám na sebe a ne jen na to, jak udělat lepší den slečně. Neřídit se jen tím co chce ona, ale i co chci já.

Vždy jsem si myslel, že když ji dám všechno co chce, tak dá všechno ona mě. Jenže to funguje přesně opačně a navíc pro ni budeš jako bez vlastní osobnosti. Nebude vědět s kým chodí, protože se vše bude točit jen kolem ni. Pak tím nabude dojmu, že je vlastně tak skvělá, když se tak o ni snažíš. Až ji nakonec přestaneš bavit, budeš nudný a předvídatelný. I když vlastně bude mít úplně všechno, tak ji to nebude naplňovat. Musí cítit, že s ni nebudeš spokojený jen tak a hlavně, že na ni nejsi závislý. Pokud nemá jistotu, že si tě omotala kolem prstu, bude se snažit si tě udržet. A čím více si bude myslet, že ji můžeš kdykoli vyměnit, bude to pro tebe o to lepší. Jen nesmíš dojít do stavu, kdy začne žárlit.

Takhle se chovaly všechny slečny, které jsem poznal.

 

Ty, které si nevěří vůbec se budou snažit pořád, pokud si podvědomě myslí, že ulovily někoho lepšího, než si zaslouží. Ty, které mají vysoké sebevědomí tě budou pořád zkoušet, co si mohou a nemohou dovolit.

 

Názorný příklad: Jdete spolu do obchodu - ona chce jít nakupovat oblečení, ty chceš jít do elektra.

Namísto toho, že s ni poslušně půjdeš, tak ji řekneš, že chceš jít nejdřív tam. A ne, že se ji budeš držet všude jak ocas. Ale ukázat ji, že chceš něco jiného.

 

Když se naučíš ženy motivovat tak, že z nich budeš dělat lepší, než jsou, tak si tě budou pak o to víc vážit.

Třeba namísto toho, že pojedete výtahem protože jste unavení ji řekneš, že chceš pro sebe něco udělat a půjdeš po schodech. Řekne, že jede výtahem a ty řekneš NE, já jdu po schodech. Pokud se to bude opakovat, tak uvidíš, že bude chodit pak po schodech s tebou.

Pokud se naučíš s ženami jednat tak, že z toho budou mít dobrý pocit a cítit se nějak obohacené, tak tě nemohou opustit.

 

 

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Je zamilovanost důležitá pro vztah?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Je možné ze nase ,,kamaradstvi’’ dospeje ke vztahu 4 1364x
Mám muže a dítě, miluju i jednu ženu 2 2883x
Zamilovaná, i když ho neznám, potkala jsem ho jednou 5 2691x
Otázka pro kluky - je 14 let problém? 3 1531x
Jenom rozptýlení na pár měsíců? 4 1717x
Jak si říkate s někým, koho máte rádi? 1 1773x
Takhle zamilovaného kluka neodmítejte 5 2103x
Nejistota ve vztahu, mám u něj šanci? 2 1796x
Holka jen na sex nebo možná i něco víc? 14 2478x
Zamilovaná do kamaráda s výhodami, on však nechce vztah 4 3977x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny