Téma: Návrat k bývalému příteli - bylo to správné?

01.10.2012 13:36
Uživatel: Cibulenka
Věk:  24
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Se svým současným přítelem jsem se seznámila už před 4 roky v létě, tehdy jsme byli kamarádi, pak se to zvrtlo, ale skončilo to velmi špatně a velmi brzy. Utekla jsem  a přísahala, že už se nevrátím. Rok na to jsme se viděli znovu, ale sešlo z toho. Dva měsíce po tom jsem potkala jiného, brzy jsem se k němu nastěhovala a asi půl roku potom jsem otěhotněla.

Narodil se mi chlapeček, ale vztah nebyl šťastný. Brzy jsem si uvědomila, že nejsem šťastná. Začal hodně pít a někdy mě bil. Rozbíjel věci v bytě a kradl mi peníze. Zhoršovalo se to, a jsem nevěděla, jak z toho ven.

Občas jsem potkávala švagrovou mého prvního přítele, se kterou jsem se předtím také kamarádila. Nějak se to semlelo a vloni na jaře jsem skoro po dvou letech k nim přijela. Věděla jsem, že ON tam bude taky a znovu mezi náma skákaly jiskry, jenže jsem byla stále zadaná a nedokázala opustit otce svého dítěte. Byla jsem tam pak ještě 2x během léta, ale on si pak taky našel přítelkyni, nevydržel čekat.

Po pár měsících se rozešli. Já jsem utíkala od otce svého dítěte 3x, naposledy v lednu 2012 v dost vyhrocené situaci, a od té doby jsem byla sama. Občas, dost nepravidelně, jsme si psali s mým prvním/současným přítelem. Někdy běžné věci, jindy jsme spíš flirtovali. Až v srpnu mě pozval k sobě na kafe. Do té doby jsem si netroufala sama přijet. Měla jsem strach, ale on byl nadšený, byl strašně hodný, měl ze mě radost a už ten první den jsme si řekli, že to teda spolu zkusíme. Bylo nám hezky, tak proč ne.

Prvních několik málo týdnů jsem se vznášela v oblacích. Euforie. Všechno se mi zdálo super. S jeho rodinou a přáteli jsem se už znala a mají mě rádi. Přes týden jezdí většinou za mnou  tak 2x, a pak tam bývám na celý nebo část víkendu.

Pak přišla skepse. Začala jsem nad vším moc přemýšlet. Uvědomila jsem si, že i když je to asi hodně brzo, po tom všem už vlastně netoužím s ním jen tak chodit. Chtěla bych s ním žít, mít další děti, třeba si ho i vzít, jenže jsem si nebyla svým způsobem stále nejsem jistá, jestli on to cítí stejně. Chová se ke mě hezky, je romantik, malého má rád, ale... Vím, že je bez peněz a i to je hlavní důvod, proč bydlí stále s mámou. Já ale taky bydlím u svojí mamky a peníze nemám. To je jeden problém. Přesto si myslím, že kdybysme oba moc chtěli, mohli bysme za pár měsíců společné bydlení zrealizovat. Bála jsem se o tom s ním mluvit, abych něco nepokazila, ale nedalo mi to, takže jsem mu to nakonec všechno řekla, jak to cítím.

Řekl mi, že to taky plánuje, ale že neví, kdy tohle půjde a tak něco o těch penězích, že mě miluje, chce být se mnou, ale na druhou stranu spolu jsme poměrně krátce, ale to se přece nedá tak brát po tom všem nebo ano? Není mi už 15, mám dítě a prostě chci být s ním, ale mám strach, aby opravdu to chtěl a hlavně realizoval... Co myslíte?

To čekání je pro mě těžké a nejhorší je ta nejistota, jestli to opravdu má smysl...

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2998x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Chci toho příliš a je to brzo?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
01.10.2012 15:45 Uživatel: Julie
Téma: Návrat k bývalému příteli - bylo to správné?
Text uživatele: 

 Na můj vkus všechno moc rychlé. Pokud bydlíš u matky a nic a nikdo Tě nevyhání..... do nového vztahu a bydlení bych nešla. Určitě bych se snažila být soběstatčná a veškerý čas soustředila na dítě a zabezpečení domácnosti.... Tím neříkám se vyhýbat mužům, jenom mám pocit, že potkáváš samé nesprávné typy. Prvně najdi sama sebe, uvědom si co od života chceš, kde se vidíš za 10-20 let a nezapomínej na dítě! Hodně štěstí....

 
02.10.2012 06:18 Uživatel: Cibulenka
Věk:  24
Téma: Návrat k bývalému příteli - bylo to správné?
Text uživatele: 

Díky moc, hodně mi pomáhá slyšet i názory nestranných lidí. Jen bych chtěla říct, že co se týče bydlení, po materiální stránce si nemůžu stěžovat. Vím, že bych se s ním líp neměla, to rozhodně ne, ale s matkou si až tak dobře nerozumím. Kdyby to šlo, chci odtud co nejdřív. Jenže jiné bydlení neutáhnu. Snažím se nespěchat, na přítele netlačit, nedělat chyby, protože to, že bych ho mohla někdy ztratit, je pro mě noční můra. A je tu ještě jeden problém. Někdy o něm pochybuju. Když jsme spolu, všechno je v pořádku. Ale když nejsme, on třeba ví, že přijedu za dva dny nebo i za víc, tak mi prostě ani nenapíše. Nebo za mnou třeba nepřišel, kdy měl, a až půl hodiny potom mi napsal, že prostě dneska nepřijde, že je prostě unavený. A to třeba dokáže dost naštvat, protože bych trochu čekala, že mě bude víc dobývat nebo víc chtít být se mnou. Když mě naštve, tak třeba mu dva dny ani nenapíšu.  A on mě taky ne, ale zároveň mi to pak vyčítá. Pořád se vymlouvá, že nemá kredit, ale když chtěl napsat, tak napsal i od někoho... Když jsem s ním o tom mluvila, tak mi prostě jenom řekl, že už je takový, že to neznamená, že na mě kašle, a že si na to musím zvyknout. Snažím se zachovat klidnou hlavu, trucovací taktika se mi i tak osvědčila, přesto mi to všechno nedává smysl, když třeba s ním zažiju nádherný víkend a pak na mě třeba 2 nebo 3 dny úplně kašle. Já si nedovedu představit, co by se už muselo stát, abych nepřijela, když mám, natož mu ani nedala vědět předem. To už bych musela být asi nemocná nebo můj malý. A tak tu sedím jak trubka, přemýšlím pořád nad tím, snažím se uvolnit, neřešit to, hrát si s malým, jít ven s kamarádkou, prostě se odreagovat, ale nejde to. Je to hrozné, protože zároveň si fakt nedovedu přestavit, že bych ho nechala. A nechci. Kdyby to byl kdokoliv jiný, tak už vyšiluju, snad jsem příliš horká hlava, ale je to tak. Místo toho se snažím být na oko v klidu, ale trápí mě to. Bojím se, že vybuchnu, a to jediné by ho asi definitivně odradilo. Vím, chci moc, chci moc a brzy, ale trápí mě to.

 
01.10.2012 18:41 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Návrat k bývalému příteli - bylo to správné?
Text uživatele: 

Je to přesně tak, jak píšeš. Ty chceš, on se ale do ničeho nehrne. Takhle to cítíš a nic s tím nenaděláš. Buď se spokoj s tím, že váš vztah je ještě v plenkách a on potřebuje čas, nebo to ukonči. Ale hlavně nikam nespěchej. Myslím, že jsi zažila dost na to, abys už byla opatrnější. Tvůj přítel je v tomto rozumější. Uvědomuje si, jak to mezi vámi skončilo kdysi a taky ví, že Ti momentálně nemá co nabídnout.

 
12.11.2012 10:14 Uživatel: Cibulenka
Věk:  24
Téma: Návrat k bývalému příteli - bylo to správné?
Text uživatele: 

Ahoj, tak uplynula nějaká doba a věci se dost změnili nebo spíš pohnuli dopředu. Přítel se začal ke mě chovat ještě líp, chce se mnou být hodně často a asi 2 až tři týdny potom, co jsem mu řekla o svých plánech a snech, se rozhodl, že to bydlení spolu zkusíme, mamka nás nakonec "podpořila", takže jsme začali zařizovat a během tohoto týdne asi dostaneme už klíče od staršího bytu. Budeme ho muset trochu opravit, ale v tom problém nebude. Ba co víc, můj miláček se už asi 2 týdny pilně "snaží" o miminko. Tak snad už to bude všechno jen krásné. Myslím, že moje obavy byly zcela zbytečné. Že by nakonec přece happyend?

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Návrat k bývalému příteli - bylo to správné?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Mám muže a dítě, miluju i jednu ženu 2 1009x
Zamilovaná, i když ho neznám, potkala jsem ho jednou 5 1201x
Je zamilovanost důležitá pro vztah? 15 879x
Otázka pro kluky - je 14 let problém? 3 713x
Jenom rozptýlení na pár měsíců? 4 923x
Jak si říkate s někým, koho máte rádi? 1 858x
Takhle zamilovaného kluka neodmítejte 4 1114x
Nejistota ve vztahu, mám u něj šanci? 2 844x
Holka jen na sex nebo možná i něco víc? 14 1340x
Zamilovaná do kamaráda s výhodami, on však nechce vztah 4 1878x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny