Téma: O čem si povídat, když nám došla témata - problém v komunikaci ve vztahu

21.06.2013 01:27
Uživatel: kokr
Věk:  39
0-100
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Ahoj,

mám problém který se snažím řešit již delší dobu. Známe se s přítelkyní déle jak rok a poslední půl roku spolu bydlíme. Od začátku bylo vše super cítil jsem se s ní jak čerstvě zamilovaný školák alt a myslím že i ona se mnou, ač je mi 39 let a ona je o 7 let mladší.

Poslední dobou se ale stává že si nemáme co říct a mě to opravdu moc trápí a myslím že jí taky. Nejhorší na tom je že nabývám dojmu že za vše vlastně mohu já, protože ze začátku našeho vztahu jsem se vezl, ona byla ta akční brala mě za svými přáteli, ale já jsem takový že mě vždy déle trvá než se dokážu uvolnit a potřebuji k poznání nových lidí o dost déle času než ona.

Teď poslední dobou se stala přítelkyně pasivní (což zcela chápu) do našeho vztahu investovala spoustu energie, nápadů a rúzných akcí a já se vlastně jen vezl…Vše mě došlo že tohle může být příčinou, ale když se snažím jí někam "vytáhnout" ať už výlet nebo nějaká zábava tak mě většinou odmítne že se jí nikam nechce. Ještě horší možná je že z mé horlivosti ať už navázáním normálního rozhovoru se chovám jak slon v porcelánu a plácám kolikrát nesmysly.

Opravdu moc mě na ní záleží, miluju ji a snad i ona mě…. Když bych se měl bavit třeba o sexu, tak ten skončil přibližně v té době, kdy nastal problém s komunikací.

Vím že s přáteli které má se baví naprosto normálně a často se směje. Já ji bohužel moc často rozesmát neumím, i když si myslím že kolikrát jsem vtipný dost alt.

Opravdu mě na ní velmi záleží a přemýšlím nad potomkem, ale nechci nic hrotit a nejdřív vyřešit (zřejmě můj problém) s komunikací. Nevím jestli to třeba nemůže být i tím že přišla o práci a nemůže sehnat novou, poslední dobou začala cestovat a navštěvovat své kamarády, v ničem ji nebráním, vlastně jsem možná rád že přijde na jiné myšlenky, když se třeba po týdnu vrátí, jsou problémy pryč ale po pár dnech se vše vrátí do stejných kolejí a když se snažím komunikovat je mě většinou  odpovídáno jedním slovem. Jsem přesvědčený že chyba je na mojí straně, dokáže někdo poradit tak triviální, ale zároveň tak těžkou věc jak navázat komunikaci. Díky

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2064x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Problém s konverzací
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
21.06.2013 06:21 Uživatel: Julie
Téma: O čem si povídat, když nám došla témata - problém v komunikaci ve vztahu
Text uživatele: 

   No a proč se jí nezeptáš, co se stalo, změnilo?  Já tedy nevím, ale je tolik věcí o čem se dá mluvit jestliže chodíš do práce, máš kamarády a nevštěvuješ rodinu je témat na probrání hafo.  

 
21.06.2013 09:16 Uživatel: Chalupník
Věk:  34
Téma: O čem si povídat, když nám došla témata - problém v komunikaci ve vztahu
Text uživatele: 

No tak to u nás také začínalo, Bohužel teď mluví už jen o tom co dělám špatně a nebo co nedělám. o sobě nemluví vůbec. Nejdřív jsem jí lezl do zadku, posléze jsem navštívil psychologickou poradnu, tam mi řekli, že jsem relativně normální, a teď jí mám stále rád, ale po první její nejapné připomínce startuju.

Utíkej i s jizvou na duši, a hlavně buď svůj…

 
21.06.2013 18:44 Uživatel: Kery
Téma: O čem si povídat, když nám došla témata - problém v komunikaci ve vztahu
Text uživatele: 

Tak rozhodně bych být tebou za této situace nepřemýšlela o potomkovi. Jste spolu pouze přes rok a už máte problém s komunikací a sexem - základy dobrého vztahu. Pokud se jí z tebou nikam nechce, když už se snažíš, ale na druhou stranu se jí chce jet  třeba na týden za kamarády, tak si nejsem jista, zda-li je chyba pouze na tvé straně…Přemýšlej o tom…

 
26.06.2013 15:58 Uživatel: hant
Věk:  25
Téma: O čem si povídat, když nám došla témata - problém v komunikaci ve vztahu
Text uživatele: 

No podle mých zkušeností (i když ve svým věku jich asi máš víc), tak jakmile je konec se sexem, tak je konec. Něco podobného jsem zažil. Nejlepší řešení je asi to ukončit. Uvidíš, jaká bude reakce. Myslím ale, že s ženskou v tomto stavu nepohneš, ani když se budeš stavět na hlavu.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: O čem si povídat, když nám došla témata - problém v komunikaci ve vztahu
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Mám muže a dítě, miluju i jednu ženu 2 1009x
Zamilovaná, i když ho neznám, potkala jsem ho jednou 5 1201x
Je zamilovanost důležitá pro vztah? 15 879x
Otázka pro kluky - je 14 let problém? 3 713x
Jenom rozptýlení na pár měsíců? 4 923x
Jak si říkate s někým, koho máte rádi? 1 858x
Takhle zamilovaného kluka neodmítejte 4 1114x
Nejistota ve vztahu, mám u něj šanci? 2 844x
Holka jen na sex nebo možná i něco víc? 14 1340x
Zamilovaná do kamaráda s výhodami, on však nechce vztah 4 1878x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny