Téma: Vztah na dálku - odmítá online komunikaci a vídáme se jednou za 2-4 měsíce

06.03.2018 09:21
Uživatel: Jan444
Věk:  28
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Dobrý den,

jsem ve vztahu na dálku s mým přítelem už 2016-2018. Zvládáme se navštěvovat zhruba jednou za 2–4 měsíce, přičemž v naprosté většině jezdím já za ním, jelikož je stále student a nemá finanční možnosti platit letenky a mít volno ze školy.

Můj přítel nemá rád online komunikaci ať už to je posílání zpráv nebo volání přes Skype. Vždy po vzájemné návštěve se spolu bavíme online (takový dojezd), ale komunikace časem upadne. Pro něj je v pohodě nebavit se s někým měsíc a nic to nemění na jeho pocitech k druhému člověku. Prioritizuje lidi a věci jenž jsou v jeho fyzické blízkosti. Tráví čas sám, s jeho přáteli nebo s lidmi, které hostuje přes Couchsurfing.

Já také dvakrát nemusím online komunikaci, ale je to to jediné co máme, když nejsme spolu. Přítel mi chybí a když se se mnou přestane bavit, cítím se jako na druhé koleji a jako bych nebyla ve vztahu. Když už spolu voláme přes Skype, nemáme o čem mluvit, protože nevíme co ten druhý dělá v každodenním životě a on se to rozhovorů nijak netlačí, resp. nesnaží se hledat témata o čem se bavit.

Po dobu vztahu jsem mu už zhruba 4x napsala mé pocity ohledně komunikace a mé potřeby udržovat naše životy alespoň trochu synchronizované i když nejsme fyzicky spolu. Vždy odpoví, že nemá rád online věci, že se baví s lidmi když jsou u něj fyzicky, a že se konverzace stane přirozeně a nedá se vynucovat.  

Pravda je, že on je takový i s jeho přáteli a rodinou, nejen se mnou. A také se snaží mi psát zprávy alespoň jednou denně nebo za pár dní, jenže to pošle pár slov a pak dlouho nic i když např. odpovím. Moc ho nezajímá jaký je můj den, čím v životě procházím atd. Defakto jen málokdy spolu strávíme čas ve vzájemné komunikaci.

Přítele mám ráda a není to pro mě důvod k rozchodu. Sice těžce, ale snažím se pochopit, že je prostě jiný a má jiné potřeby, ale nevím kde bych měla hledat kompromis mezi tím, abych ho nenutila do přehnané komunikace se mnou, ale zase abych totálně neustoupila z mých potřeb a očekávání.  

Díky za názor

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1819x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Rozdílné potřeby komunikace ve vztahu na dálku
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
06.03.2018 10:58 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Vztah na dálku - odmítá online komunikaci a vídáme se jednou za 2-4 měsíce
Text uživatele: 

Ahoj. jako důvod k rozchodu bych neviděla tu prekvenci vašeho setkávání a komunikaci, protože někomu to tak může vyhovovat. Podstatné ale je, že to nevyhovuje tobě. Tebe ten vztah vůbec neuspokojuje a nenaplnuje a to bych viděla jako důvod k rozchodu. Pokud on nejeví zájem to ani měnit, tak je jen otázka času, kdy se váš vztah rozpadne. Já mám z toho dojem, že to  bereš vážně jenom ty a tebe má spíš jen na takové povyražení jednou za čas. Vídat se jednou za dva až čtyři měsíce, není ani chodzení.

Po dvou letech se vztahy většinou posouvají někam dále, např. společné bydlení a váš vztah se ubírá z jeho strany spíše opačným směrem. Takovou komunikaci už máte od samého začátku?   

 
06.03.2018 13:13 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Vztah na dálku - odmítá online komunikaci a vídáme se jednou za 2-4 měsíce
Text uživatele: 

Já v tomto případě moc prostoru pro kompromis nevidím. Kde bys ho chtěla najít?

On to má tak - měnit to nechce, je takový i doma a ve svém okolí, Ty to máš jinak - měnit bys to chtěla, ale on nechce, jste od sebe daleko…

Myslím, že jsi očekávala, že tím, že máte spolu vztah, se on změní, ale to se nestalo a ani nestane. Jemu to vyhovuje tak, jak to je, Tobě ne. Na kompromisy musí být dva, to u Vás není.

Čili já to vidím tak, že když trvá takovýto vztah jemu vyhovující, Tobě nevyhovující DVA roky, že to nemá budoucnost.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Vztah na dálku - odmítá online komunikaci a vídáme se jednou za 2-4 měsíce
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Je možné ze nase ,,kamaradstvi’’ dospeje ke vztahu 4 1322x
Mám muže a dítě, miluju i jednu ženu 2 2858x
Zamilovaná, i když ho neznám, potkala jsem ho jednou 5 2663x
Je zamilovanost důležitá pro vztah? 15 1755x
Otázka pro kluky - je 14 let problém? 3 1496x
Jenom rozptýlení na pár měsíců? 4 1690x
Jak si říkate s někým, koho máte rádi? 1 1742x
Takhle zamilovaného kluka neodmítejte 5 2071x
Nejistota ve vztahu, mám u něj šanci? 2 1768x
Holka jen na sex nebo možná i něco víc? 14 2444x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny