Téma: Zamiloval jsem se ale jsem autista - nerozumím lásce

27.09.2015 21:05
Uživatel: olyon
Věk:  22
Odpovědí na téma: 10
Text: 

Zdravím,

zamiloval jsem se do své o pár let mladší spolužačky na střední škole. Já ji miluju, ale jestli ona mě, to nevím, myslím si, že ne. Jsme spolužáci a trávíme spolu v rámci školy nějaký čas v ateliéru. Jinak se nemáme moc možnost vidět, není ani možnost s ní jít ze školy nebo do školy. Ona sice nevypadá tak, jak se holky ostatním klukům líbí, ostatní by asi neřekli, že je hezká, ale mi se líbí moc. Je hrozně veselá, ve škole spolu vymýšlíme různé srandy, je i docela chytrá a rozumná, milá, moc fajn. Dokonce mě i několikrát objala, říkala jak jsem fajn, z legrace o mě zpívala "náš milovaný (moje jméno) ", jenže to není nic zvláštního, protože ona je taková srdečná ke všem a objímá všechny. Já mám ten problém, že jsem autista, mám aspergerův syndrom, ale naštěstí ho dokážu do jisté míry kompenzovat inteligencí a spoustu věcí domyslet, taky to umím skrývat. Přesto, znamená to, že v sociálních situacích, běžných, i právě takových jsem jakko úplný hlupák - neumím dobře rozpoznat, co druhý člověk něčím myslí, když něco říká, obzvláště nechápu náznaky a skryté vtipy, narážky nebo cokoliv. Taky ne vždy rozumím výrazům tváře a nedokážu nic vyčíst z očí, když se do nich koukám, ani skrz ně komunikovat. Jsem prostě sociálně trochu slepý. Nicméně myslím se, že mě nemiluje, ale kdyby ano, asi bych to nepoznal tak snadno. Proto se chci mimo jiné zeptat, jak to poznám? Jak vypadá, když vás holka miluje? Nebo vás má nějak víc ráda? A naopak, jak vám dá najevo, že ne?

Byli jsme spolu jednou sami se podívat do jednoho obchodu, protože nás něoc zaujlao na internetu a chtěli jsme se na to podívat, a pak jsme se ještě asi dvě hodiny procházeli (její nápad), krmili labutě a trhali ji pírka a byla sranda, celou dobu jsme si povídali a řeč nevázla. Chtěl jsem jí dát nějak najevo, že ji mám fakt moc rád, ale něvěděl jsem jak. Byli jsme spolu i na výstavě, ale byl s námi ještě jeden spolužák. Chtěl jsem ji vzít do zoo, protože má moc ráda zvířata, ale nechctěla, protože bysme museli jít ráno a ona se chtěla vyspat. Já vlastně nevím, co mám dělat. Neumím ji říct, že ji miluju, aspon ne jako první. Ale možná bych zvládl pro ni udělat něco hezkého. Už jsem se i pokusil, maluju její portrét a ona se na to prý moc těší. Chtěl bych jí to aspon nějak naznačit, ale nevím jak. Jako autista jsem si v jakémkoliv kontaktu strašně nejistý, takže ani nevím, jestli dělám nějakou hloupost nebo ne. Jeden spolužk mi říkal, že si myslí, že mě má ráda. Byl už jsem tkahle zamilovaný víckrát, ale nikdy jsem to nedokázal posunout dál, než jak je to teď. Poradte mi, jak se to normálně dělá? Co kdyby předem věděla, že jsem autista? Zatím to totiž neví.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3154x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Zamiloval jsem se, ale nerozumím. Jsem autista.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
27.09.2015 21:48 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Zamiloval jsem se ale jsem autista - nerozumím lásce
Text uživatele: 

Tak sice mě kapánek poděsilo, že jste škubali labuť, být toho svědkem, naházím vás do vody a to bude teprve legrace, ale… pokud jsi inteligentní aspík, jsi na tom zhruba stejně, jako průměrný, ne až tak inteligentní muž. Dokonce se začíná mluvit o "mužské alexithymii", tj. schopnosti nerozeznávat emoce všeobecně.  To samozřejmě není pravda, řada výborných psychologů a dobrých otců i manželů tento názor vyvrací. Co ale pravda je, že emocím a citovému životu je se třeba učit a většina mužů toto nedělá. Pak třeba ještě ve spojení s nižší inteligencí z nich padají perly jako: Od manželky je sobecké, že chce koupit pračku a ne televizi, pračku používá přece jen ona, kdežto na televizi se můžeme dívat všichni.

ŘAda mužů nemá skoro žádnou empatii, takže tak zlé to být nemusí.

Jestli s rebou ráda tráví čas a s jiným klukem se nevídá, spíš to neřeš. Pokud s tebou bude chodit za ruku, to zkus, a časem i víc, tak je to, co nejspíš hledáš.

 
28.09.2015 16:49 Uživatel: olyon
Věk:  22
Téma: Zamiloval jsem se ale jsem autista - nerozumím lásce
Text uživatele: 

My jsme tam neškubali labutě jako slepice, to jsem špatně napsal, ale to je jedno.

Ano emocím a citům je třeba se učit, s tím nemám takový problém, zvládám se to učit, i když vždycky je to pro mě spíš jen naučená věc, než přirozenost. Problém je hlavně v tom, že tohle se nemám kde naučit. Běžné věci, se kterými se člověk setkává denně, se naučit dají, do běžných záležitostí se člověk namočí často. Ale tohle je něco jiného, tady zkušenosti nemám žádné a nejde se to jen tak naučit. Prostě nepoznám nic, dokud mi to neřekne přímo, i když se snažím jak to jde. Proto se ptám, jak se takové věci dají poznat a vyjádřit, jak jsem už psal.

To, že mám AS ještě neznamená, že nemám empatii nebo city. Problém je ve zpracování.

 

 

Já vím, že mám starosti stejné jako většina mužů, jenže ti ostatní kolem mě všichni nějakou holku mají a nějak to zvládli.

 
28.09.2015 17:21 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Zamiloval jsem se ale jsem autista - nerozumím lásce
Text uživatele: 

Vzhledem k vysoké rozvodovosti můžeš být v klidu. Tím je dokázáno, že každý druhý (muž i žena) to nezvládá.

 

Vztahy mezi muži a ženami budou vždy zahaleny vzájemným nepochopením. Klíč možná není ani tak tyto nepochopení rozpoznávat, jako spíše překonávat. A to je spíše otázka ochoty a odvahy to dělat.

 
28.09.2015 18:51 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Zamiloval jsem se ale jsem autista - nerozumím lásce
Text uživatele: 

Dobře, labutě zpět… a stran emocí, ten problém ve zpracování tam asi bude, ačkoliv si nejsem jista tímhle popisem, v tomto směru bych byla jen pozorovatel.

Jinak, i zdravý, ale nezkušený člověk má ze začátku potíže a poznat to nějak univerzálně prostě nejde, lidi jsou příliš osobití. Ale ona může samozřejmě zareagovat na tvoje chování, vezmi ji za ruku, pozvi ji někam, kde by se mohla dovtípit, zeptej se jí pak, jestli by chtěla být tvoje holka. Něco už se dozvíš.

 
27.09.2015 23:20 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Zamiloval jsem se ale jsem autista - nerozumím lásce
Text uživatele: 

Být Tebou tak zapomenu na to, že mi nějaký doktor naordinoval nějaký syndrom, protože upřímně, máš starosti a dotazy naprosto stejné, jaké má snad i většina mužů.  

 
05.10.2015 20:37 Uživatel: Věnceslava
Věk:  60

Město:Český Těšín.

Téma: Zamiloval jsem se ale jsem autista - nerozumím lásce
Text uživatele: 

Vůbec se neboj. Odmítnutí až tak nebolí. Jen pokračuj pomalu a bez strachu. Určitě má ráda něžnost a tou si jí získaš. Nečekej!!! Léta letí a litovat je pozdě. !!!  Určitě čeká a má obavu jak ty. Pokud si dva rozumí. láska je moc hezká a příjemná. Je dobře, když se nediváš jen na krásu.

Malý tanečník  mmne požádal o tanec. Odmítla jsem, takový mrňous!!! Klekl přede mne a pohyb muškétýra mne vyvedl z míry. Hudebník, jemný, inteligetní a k tomu z rakouska. Já rozvedená 2 děti. Prožila jsem 10let krásné chvíle  i když nebylo možné často se setkat za komoušu. Otec děti mi nedovolil vycestovat  , Vztah jsem s bolesti ukončila. Kdyby revoluce byla dřív. Dodnes mám ne hezké, ale nádherné vzpomínky na různé chvílky spolu prožité. Nečekat, ale nespěchat a nevnucovat se. !! Přejí prožité hezké chvílky a opravdovou lásku. Nebát se!!!

 I ten nejčernější oblak, má stříbrný okraj!!!

 
11.10.2015 18:13 Uživatel: olyon
Věk:  22
Téma: Zamiloval jsem se ale jsem autista - nerozumím lásce
Text uživatele: 

Nebát se je fakt těžké. Snažím se hodně, ale vlastně vůbec nevím, jestli dobře. Stále nedokážu poznat, jestli ona ke mě něco cítí nebo ne, ale spolužák mi říkal, že si myslí, že jo, že to tak vypadá. Nemám skoro žádnou možnost s ní být někde sám. Jednou jsme šli se spolužky na oběd a ona s náma a pak jsme chvíli byli spolu sami, museli jsme ale něco zařizovat a pak ve zbytku času, kdy jsme čekali, až se ostatní za námi vrátí, jsme nakonec jen dělali různé srandy a vtipy. Skoro vždy, když jsme spolu, at už ve škole nebo takhle, tak to sklouzne k tomu, že vymýšlíme nějaké srandy nebo recese. Je to fajn, ale já v tom nemůžu najít prostor k tomu, abysme se mohli nějak více sblížit. Snažím se ji všemožně naznačit, že se mi líbí nebo že mám o ní zájem, ale tak strašně se stydím, že to dělám co nejmín nápadně. Dokázal jsem jí říct, že je hezká, ale zaobalil  jsem to tak moc, že to nemělo ten efekt. Nemůžu najít odvahu, hlavně proto že jsem nejistý a nechápu jak na to, ji to dát najevo nějak jasně. Snažím se, ale moc mi to nejde. Neumím vubec interpretovat její chování a signály vůči mě - chvíli mám pocit, že je to jasné, že mě asi miluje, jindy mám pocit, že vubec nic, jindy prostě jen obyčejní spolužáci co si rádi pomůžou. Jeden večer jsem s ní a s střemi spolužáky instaloval naši výstavu našich prací, to byl krásný večer kdy jsme si i docela hezky popovídali. Ale nechápal jsem ji. Jednou se se mnou živě bavila a bylo to moc fajn a pak třeba šla pryč a nevšímala si mě, zajímala se o nepodstatné věci nebo si sedla sama a jen tak koukala na stůl, potom jsme se zase bavili a tak se to všelijak střídalo. Nakonec jsem všechno zkazil, když jsme se měli rozloučit na tramvajové zastávce - několikrát jsme si řekli ahoj a tak stáli a koukali na sebe a mi jela tramvaj, takže jsem na ni utíkal. Další den mi spolužák říkal, že jsem vůl že si mám všímat, když mě chce obejmout, že to bylo dost trapné. Jenže já tohleto neumím poznat, těchhle věcí si neumím všímat a poznat, co tím chce říct, přinejlepším si tím nejsem jistý, jak to je. Došlo mi že už jsem to takhle zkazil víckrát, jenže mi to nedošlo. Stejně tak mi nedochází její pohledy, gesta, chování, některé věci co říká, … mám v hlavě tisíc teorií o tom, co dělá, jak to myslí a nevím, jak to skutečně je.

Pokud jde o to, že se nedívám jen na krásu - já se na ni dívám. Právě, že se mi líbí hrozně moc! Je nádherná! Pro ostatní možná tak atraktivní není, ale mi se líbí, i právě proto, že vypadá jinak než ostatní.

 
11.10.2015 19:59 Uživatel: mimiiii
Věk:  28
Téma: Zamiloval jsem se ale jsem autista - nerozumím lásce
Text uživatele: 

tak ji prostě chytni za ruku. buď ji nechá- to je dobré nebo vyškubne - to se ji zeptej, proč, zda ji to bylo nepříjemné. když rekne ano - nechce tě. kdyz rekne ne - chytni ji za ruku znovu, povidej si s ní, pak se zastav, rekni neco hezkeho, pohledni ji do oci, a pak se ji podivej na rty a polib ji. proste zacni neco delat. o svym syndromu ji nerikej, az po 5 letech nebo tak. rekni, ze mas rad uprimnost a sved svou socialni slepost na nedostatek zkusenosti.

 
21.10.2015 17:12 Uživatel: olyon
Věk:  22
Téma: Zamiloval jsem se ale jsem autista - nerozumím lásce
Text uživatele: 

Já vím, že je to asi trapné, ale prostě na to asi nemám. Nedaří se mi to dál posunout. Vzal bych ji za tu ruku, ale nedokážu najít nikdy vhodnou příležitost, nepoznám kdy je to možné a protože si zároveň tolik nevěřím a nevím, co potom jak říct (improvizace), tak to nezvládám. Začali jsme občas po škole spolu chodit kreslit lidi do restaurace při obědě. Zatím jsme si pokaždé moc pěkně popovídali, nejdřív to vždycky dost vázlo, ale pak se to nějak podařilo a fakt nádherně jsme si popovídali, aspoň já z toho mám ten pocit, a taky jsme se bavili docela dost osobně. Ani při tom nedokážu ale nějak využít přležitosti, vydím je tam až zpětně teď, když sedím doma. Dokážu pro ni udělat spoustu věcí, ale nedovedu ji něco říct nebo konkrétně naznačit.

Myslím si ale čím dál víc, že ona mě nemiluje. Když jsme se bavili o něčem osobnějším, tak mi za něco poděkovala a řekla, že jsem moc dobrý kamarád. Obávám se, že nic víc už asi nebudu.

 
26.10.2019 08:24 Uživatel: Thallinka
Věk:  40

Město:Pezinok

Téma: Zamiloval jsem se ale jsem autista - nerozumím lásce
Text uživatele: 

Ahojte všetci muži, ktorých sa to týka. Je veľa ľudí v dnešnej dobe, ktorí sú bezcitni a budú vás zneužívať, niektorí si budú robiť srandu, ktorú nepichopite, ale neskôr sami zistíte, že lepšie mať jedného dobrého kamaráta. Veľa nesprávnych žien stretnete, ale jedného dňa stretnete skutočnú lásku. Hovorím to podľa seba. Môj priateľ má tento druh AS. Práve to je jeho prednosť. Pre túto povahu som sa do neho zamilovala a chcem s ním stráviť zvyšok života. Jeho nevinnosť, čestnosť, prirodzená slušnosť, to je to, čo som hľadala, ale u běžných mužov to nieje. Sú neuprimny, klamú, podvádzaju partnerky, sú povyšenecky a chýba im čistota v duši a srdci. Stále existujú ženy, ktoré vaše vlastnosti ocenia, pričom vaše nedostatky príjmu, pretože niesu tak podstatne v živote. Budú vás milovať čistou láskou a povedia vám to priamo, aby ste to pochopili. Tak, ako som to urobila ja.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Zamiloval jsem se ale jsem autista - nerozumím lásce
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Je možné ze nase ,,kamaradstvi’’ dospeje ke vztahu 4 1266x
Mám muže a dítě, miluju i jednu ženu 2 2842x
Zamilovaná, i když ho neznám, potkala jsem ho jednou 5 2629x
Je zamilovanost důležitá pro vztah? 15 1731x
Otázka pro kluky - je 14 let problém? 3 1477x
Jenom rozptýlení na pár měsíců? 4 1666x
Jak si říkate s někým, koho máte rádi? 1 1710x
Takhle zamilovaného kluka neodmítejte 5 2036x
Nejistota ve vztahu, mám u něj šanci? 2 1746x
Holka jen na sex nebo možná i něco víc? 14 2422x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16537
Počet odpovědí celkem: 175944
Počet registrovaných: 5178 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Samstav s.r.o

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny