Téma: Zamilovaný do zadané spolužačky na VŠ - trápí mě to

12.04.2015 23:17
Uživatel: Watson
Věk:  21
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Ahoj,

studuju VŠ. V ročníku (a v oboru celkově) je nás do deseti lidí. V říjnu 2013, s námi začala chodit na jeden předmět nová holka. Už ve chvíli kdy jsem jí poprvé spatřil, jsem z ní nemohl spustit zrak. V dalším semestru s námi už chodila na všechny předměty. Nyní se naše skupina zmenšila. K mé velké radosti jsem se s tou dotyčnou holkou skamarádil. Oba totiž chodíme pravidelně na každou přednášku a snažíme se soustředit na výuku, zatímco ostatní často vynechávají, nebo jsou na Facebooku, tak my posloucháme vyučujícího. Takže teď sedíme pravidelně vedle sebe a často se bavíme spolu. Já jsem za ten skvělý vztah, který máme velmi vděčný. Ta holka je úžasná (a to bez přehánění), je chytrá, milá, hodná, ochotná, příjemná, kamrádská a také velmi atraktivní… Už dlouho vím, že se mi líbí. Rád si s ní povídám a vyhledávám její přítomnost (ale tak aby to nebylo nápadné).

Kvůli jízdním řádům musí do školy jezdit o něco dřív, a tak proto, abych já si s ní mohl ve škole těch 15 minut nerušeně povídat, tam také jezdím dřív. Řešíme spolu všechno, co se týká učení, navzájem si vyměňujeme poznámky, řešíme, co se učit na zkouškové a věci ohledně různých seminárních prací. Sama mi řekla, že ve škole věří jen mě. Teď se domlouváme, že zkusíme spolu pokračovat na další školu. Doufám, že to vyjde… samozřejmě hlavně proto, abych si nadále mohl užívat její společnost.

Problém je ten, že má přítele. Měl jsem příležitost ho vidět. Dva metry vysoký, atletická postava, věk 30 let a slušně placené zaměstnání. Z toho co jsem o něm od ní slyšel a když jsem viděl, jak se k sobě mají, jsem pochopil, že ho miluje. Nemůžu se jí divit. Já vím, že v tomhle jsem bez šance. Tudy cesta pro mě nevede. Samozřejmě mě to mrzí, a ten pocit, když sedí vedle mě, a to tak blízko, že bych jí mohl obejmout a přitom zároveň vím, že se to nikdy nestane je skličující. Zjistil jsem, že jí mám opravdu rád. Když musí odejít z přednášky dřív, tak lituju, že si s ní cestou na tramvaj nebudu moci povídat, když má zase zpoždění, tak neustále sleduju dveře, a říkám si, kde asi je a jestli se jí něco nestalo…

Občas si říkám, jestli tuší, že se mi líbí. Já sice se snažím pomáhat každému ve škole, kdo mě o to požádá (říkám si, jednou pomůžu já tobě, podruhé ty mě). Jí se ovšem snažím pomáhat mnohem víc, (zase se to ale snažím nepřehánět). Takže těžko říct, já se ale pokouším na sobě nedávat nic vědět. Když vím, že to nikdy nebude pokračovat, tak se aspoň snažím udržovat a prohlubovat náš kamarádský vztah.

Popravdě řečeno, s tím přítelem asi bude šťastná, docela jí to přeju, z pohledu toho, že jí mám rád, a chtěl bych, aby byla šťastná. I tak mě to občas žere, že já musím mít takový pech, že mám na dosah ruky, někoho tak skvělého, koho ale nikdy nebudu mít. Jsem ale hlavně rád, že jsem měl takové štěstí poznat tak skvělou holku.

Ani nečekám žádnou radu, vím, že tady se nic moc radit nedá. Spíš jen jsem se potřeboval někomu svěřit. A třeba někdo někdy řešil podobný problém… alt

Děkuju, pokud jste to dočetli až sem. alt

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2018x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Zamilovaný do zadané
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
13.04.2015 11:43 Uživatel: kotva
Věk:  31
1423673800_anchor.jpg
0-100
Téma: Zamilovaný do zadané spolužačky na VŠ - trápí mě to
Text uživatele: 

Ahoj, no, co k tomu napsat, je to roztomilý a pochopitelný a smutný a přirozený Je super, že se k tomu stavíš tak, jak se stavíš. Teda, že nechytáš nějaký pocity paniky a hrůzy, že dokonce dokážeš napsat, že to tý holce přeješ - to podle mě vyžaduje nějakou osobní vyzrálost a nesobectví, což moc běžné není. Měla jsem ve svém životě období, kdy jsem byla v podobné situaci jako ty. Ale neuměla jsem být tak nesobecká, prostě jsem ho chtěla pro sebe, hned, teď, jeho slečnu jsem neuměla vnímat nijak pozitivně. A fakt se nestala žádná pohádka, jakože on by po x letech vztahu pochopil, že JÁ jsem ta jediná pravá, všechno zahodil a šel za mnou S největší pravděpodobností to tak nebude ani u tebe, ale rozhodně tvé šance vzrůstají tvým přístupem. Jsi pasivní, trpělivej a hodnej. Takže (kolik Vám je? cca 25? ), šance, že když budeš po jejím boku jako kamarád dalších pár let, ti dává možnost začít chvíli, kdy se se svým přítelem rozejde. pak bude čas pro "tvoji hru".

Tak se zkus netrápit (vím, fakt jednoduchá rada), být trpělivý a věřit

Upřímně přeju hodně štěstí! Co se má stát, stane se… (většinou).

 
13.04.2015 12:49 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Zamilovaný do zadané spolužačky na VŠ - trápí mě to
Text uživatele: 

Hezké téma. Je mi líto, že Tvá láska není opětovaná. Ale co není, může být. Jen doufat. Moc vám dvěma držím palce. Snad to pro vás dopadne dobře. Třeba se její vztah časem přechodí nebo se jednoduše zamiluje do Tebe. V životě se to někdy stává.  

 
13.04.2015 22:38 Uživatel: Watson
Věk:  21
Téma: Zamilovaný do zadané spolužačky na VŠ - trápí mě to
Text uživatele: 

Moc děkuji za reakce.

 

kotva: Mě je 21,  ona je tuším o dva roky starší. Doufám, že i do budoucna se s ní budu moci kamarádit, proto si hodně přeju, abychom spolu chodili na tu další školu.  Jinak bychom se asi výdali málokdy… (nebydlí úplně nejblíž).   Bylo by to fajn, kdyby nebyla zadaná, ale zase si nechci přát, aby se rozešli. To by mi přišlo hloupé - přát někomu neštěstí, nebo smůlu na vztah. Já samozřejmě ani nevím, jestli by o mě měla zájem, kdyby byla volná. Třeba by mě stále brala, jen jako kamaráda. Jak říkáš, zkouším se tím netrápit,  ale je to težké. Když sedí vedle mě, a já cítím její parfém, dotkne se mě na rameni, aby mi něco ukázala nebo se na mě jen a pouze usměje… tak je to někdy k zbláznění.

 

Avatárek: Budu muset doufat… naděje umírá poslední…

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Zamilovaný do zadané spolužačky na VŠ - trápí mě to
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Je možné ze nase ,,kamaradstvi’’ dospeje ke vztahu 4 1325x
Mám muže a dítě, miluju i jednu ženu 2 2860x
Zamilovaná, i když ho neznám, potkala jsem ho jednou 5 2663x
Je zamilovanost důležitá pro vztah? 15 1756x
Otázka pro kluky - je 14 let problém? 3 1498x
Jenom rozptýlení na pár měsíců? 4 1692x
Jak si říkate s někým, koho máte rádi? 1 1744x
Takhle zamilovaného kluka neodmítejte 5 2074x
Nejistota ve vztahu, mám u něj šanci? 2 1771x
Holka jen na sex nebo možná i něco víc? 14 2445x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny