Téma: Závislost a totální zamilovanost na partnerce - pomůže vztahový psycholog?

02.08.2016 06:01
Uživatel: Řadák
Věk:  25
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Tak jo, bude to asi dlouhý sloh a první věta bude možná trošku přehnaná, ale cítím se tak - jsem na dně. S přítelkyní jsem zhruba rok (07/2016-08/2016) a musím říct, že za ten rok prošlo moje vnímání a pocity k ní radikální změnou. Zezačátku mi chvilku trvalo, než jsem se do ní zamiloval, ale teď jsem do ní zamilovaný až moc… řekl bych, že jsem na ní závislý. Nejraději bych byl stále s ní a to v nejlepším případě o samotě doma. Stále se s ní mazlil a lichotil jí, jsem do ní zkrátka blázen, ale vím, že ona mě takového nechce. Nedávno jsme se hádali a to proto, že jsem se choval jako malé dítě, totálně jsem se do toho zamotal a no zkrátka jsem musel působit jako ufňukánek. Tohle tu nechci nějak hlouběji rozvádět, ale zkrátka vím, že po tomhle mém extempóre jsem se v jejích očích dost změnil. Chodíme spolu, o žádném rozvodu nebyla řeč, ale i tak cítím, že ve mě už zkrátka nemá člověka, kterého by si vážila tak, jako dříve. Vím, že u ní už zamilovanost opadla po půl roce vztahu, ale u mě stále roste spolu se strachem, že bych o ní mohl přijít. Je to stále dokola, ale teď po té hádce se mě zmocňuje doslova panika. Potřebuju se postavit na vlastní nohy a přestat na ní v kuse myslet, ale nevím jak to mám udělat. Stále musím přemýšlet, jak teď v jejích očích asi musím vypadat, jak o mě smýšlí, jestli mě stále miluje… v noci bych se k ní najraději stále tulil, ale ona nechce, zkrátka chce mít vlastní prostor pro spánek, ale já z toho hned dělám druhou světovou a je mi z toho slabo. Vím, že se tímhle vším jen a jen ponižuju, ale nevím jak z toho ven, nevím, co mám dělat.

Pravdou je i to, že se o mě nijak zvlášť nezajímá, neptá se mě takřka na nic ohledně rodiny, práce, volného času… To mě od ní hodně mrzí, ale to je jen důkaz toho, že ví, že mě má jistého a že asi nijak zvlášť zajímavý nejsem.

Moje sebevědomí se zkrátka tímhle vším tenčí a tenčí a já nevím, co dělat. Nějaké rady, osobní zkušenosti? Myslíte, že psycholog by pomohl?

Díky za cokoliv 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2059x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Závislost na partnerce
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
02.08.2016 09:21 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Závislost a totální zamilovanost na partnerce - pomůže vztahový psycholog?
Text uživatele: 

Ahoj, myslím, že u tebe ještě probíhá prostá zamilovanost, dost možná, že to má takové grády teprve poprvé (? ). Pokud jsi nikdy nic podobného necítil, tak se to odbývá právě teď. Jednoho krásnýho dne to přirozeně vyhasne.

Dala bych tomu ještě pár týdnů/měsíců, jde o to, nakolik ti to vadí a nakolik to vadí skutečně jí. Pokud vám to narušuje vztah, pak se neostýchej a klidně toho psychologa zkus. Kdyby to trvalo dýl, normální by to skutečně nebylo a těžko bys jí tak imponoval, to máš asi pravdu.

Snad jsou to jen hormony

 
13.08.2016 19:02 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Závislost a totální zamilovanost na partnerce - pomůže vztahový psycholog?
Text uživatele: 

Pěkně se rozjela závislost. Jinak souhlas.

 

 
13.08.2016 15:35 Uživatel: blacknight
Věk:  25
Téma: Závislost a totální zamilovanost na partnerce - pomůže vztahový psycholog?
Text uživatele: 

Tento text ti ušetří návštěvu psychologa.

V prvé řadě chci říct, že na mě působíš dojmem psychicky vyrovnaného člověka s dostatkem sebereflexe, když si dokážeš přiznat, že jsi tím vším musel působit jako ufňukánek.

Přiznání si problému je prvním krokem k jeho řešení:

Tvá závislost na přítelkyni způsobuje, že v u ní ztrácíš hodnotu. Co musíš udělat pro to, abys přestal být na přítelkyni závislý a získal svoji hodnotu zpátky? To záleží pouze na tobě a na tom, co jsi pro změnu ochotný udělat.   

Staň se prioritou svého života, protože ty jsi nejdůležitější osobou svého života. Žij naplno. Určitě existuje něco, čemu by ses rád věnoval, ale v současné době to neděláš. Jaké jsou tvé koníčky? Co tě v životě nejvíc naplňuje, jaká je tvá životní mise? To jsou otázky, na které si musíš odpovědět.

Píšeš: "Potřebuju se postavit na vlastní nohy a přestat na ní v kuse myslet, ale nevím jak to mám udělat.  Pravdou je i to, že se o mě nijak zvlášť nezajímá, neptá se mě takřka na nic ohledně rodiny, práce, volného času… To mě od ní hodně mrzí, ale to je jen důkaz toho, že ví, že mě má jistého a že asi nijak zvlášť zajímavý nejsem. "

Takže ty víš moc dobře v čem je problém a co musíš udělat. Staň se zajímavým. Ne kvůli ní. Kvůli sobě. Probuď ten plamen, který v sobě tak dlouho dusíš. Následuj své životní poslání a bude z tebe vyzařovat taková energie, jakou si teď ani nedokážeš představit. Budeš pro lidi zajímavý a přitažlivý člověk, se kterým budou rádi trávit svůj čas.

Představ si sám sebe jako neopracovaný diamant, který se rozzáří až tehdy, až se rozhodneš tento surový minerál vybrousit do vzácného drahokamu. Brusnými nástroji jsou tvá rozhodnutí a tvé činy, které jsou k tvé proměně nezbytné. Není to práce na den, ale na celý život. Za sebe musím říct, že makat na sobě opravu stojí za to, a ten pocit při dosažení tvých vytoužených výsledků!

Přečti si tvůj dotaz ještě jednou a zkus si na něj sám odpovědět, vezmi si tužku a papír a napiš si to.

Přečti si tvůj dotaz za rok a zasměješ se sám sobě, jaký jsi udělal ve svém životě pokrok.

Závěrem bych ti rád prozradil definici pekla: Poslední den na Zemi se osoba, kterou ses stal, potká s osobou, kterou ses mohl stát. Přemýšlej o tom.  

Lovu zdar,

Blacknight

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Závislost a totální zamilovanost na partnerce - pomůže vztahový psycholog?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Je možné ze nase ,,kamaradstvi’’ dospeje ke vztahu 4 1358x
Mám muže a dítě, miluju i jednu ženu 2 2879x
Zamilovaná, i když ho neznám, potkala jsem ho jednou 5 2689x
Je zamilovanost důležitá pro vztah? 15 1776x
Otázka pro kluky - je 14 let problém? 3 1525x
Jenom rozptýlení na pár měsíců? 4 1714x
Jak si říkate s někým, koho máte rádi? 1 1770x
Takhle zamilovaného kluka neodmítejte 5 2098x
Nejistota ve vztahu, mám u něj šanci? 2 1792x
Holka jen na sex nebo možná i něco víc? 14 2474x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny