mojra.cz

Téma: Co udělat pro záchranu vztahu - je ještě vůbec šance?

17.01.2014 14:22
Uživatel: Zuzka30
Věk:  34

Město: Praha

Odpovědí na téma: 3
Text: 

Hezký den,

prosím moc o radu, co dělat. Jsem s přítelem necelé dva roky, máme dvouměsíční mimčo. Náš vztah tehdy začal tím, že jsme si psali přes net asi dva měsíce a to bylo parádní, skvěle jsme si rozuměli. po těch dvou měsících jsme se domluvili, že se sejdeme. Jsem z Moravy, on z Prahy. Doma mě ale nic nedrželo, takže by případně nebyl problém.

Znal mě jen z fotky a ano, přiznám se, asi jako každá jsem poslala fotky dost selektivně vybrané a ne celé postavy. I proto mě zaráželo, že už v mailech psal, jak mě miluje, to já jsem se snažila v tomhle přece jen držet trochu zpátky. No a pak došlo na setkání. Já nervózní, takže jsem skoro celou dobu mlčela, on povídal, ale byli jsme jak dva cizí lidé. jelikož jsem v Praze měla na týden domluvené bydlení u kamarádky, domluvili jsme se, že se uvidíme druhý den.

Ráno mi ale psal, že mě nemiluje, že se mu vrátila láska k jiné a že se mi omlouvá, ale schůzku ruší. No popravdě jsem to trochu čekala, ale samozřejmě mě to trápilo. Už jsem chtěla jet zpátky, když jsem si uvědomila, že mi říkal, že pronajímá ve svém bytě jeden pokoj a zrovna od minulého měsíce je volný. Tak jsem za ním jela s tím, že od něj nic nechci a že bych tam jen bydlela a byli jsme spolubydlící. On mi na to řekl, že si vše již promyslel a všechno je jinak, má mě rád a chce být se mnou. Tak jsem tam už zůstala. Jenže.

Rozumíme si sice, máme na dost věcí podobné názory, ale je to vztah spíš jako bratr a sestra než partnerský. Při té frekvenci je zázrak, že jsem otěhotněla. Navíc to nebylo plánované, ale nemůžu ze zdrav. dův. brát hormonální antikoncepci a on odmítá používat kondom. A vůbec je v tomhle vše po jeho. Např. že to jde jen ráno a jen, když on chce, kdybych něco navrhla já (což jsem párkrát zkusila) nepůjde to. Vím, že ho vůbec nepřitahuju, mám pár kilo navíc jemu se líbí hodně hubené holky. Ale asi byl dlouho sám, tak se řídil heslem "lepší vrabec v hrsti. " Dokonce mi i jednou řekl, že má rád moji duši a ne moje tělo. Ale vztah podle něj není jen o sexu. No to sice ne, ale taky přece. Fakt mě to trápí a o to víc kvůli prckovi. Jinak jako táta je skvělý, má malého rád, postará se, přebalí ho, nakrmí, uspí. Ale já mám pocit, že vedle něj nežiju, ale živořím.

Dva měsíce před porodem se odstěhoval spát do jiné místnosti a spí tam dosud. A zrovna v době, kdy ho nejvíc potřebuju, před porodem jsem měla strach, teď je to zas únava, obavy jestli to zvládnu atd. , no klasické šestinedělí. A i když jsme předtím spolu nic neměli (až na výjimky tak jednou, dvakrát za měsíc), tak alespoň byl vedle mě, občas se přitulil. Tím, že se odstěhoval spát vedle mě tak zranil, že jsem začala být na něj nepříjemná, začali jsme se hádat a to den o dne víc hůř.   Za ty dva měsíce jsme si řekli spoustu zlých věcí, dokonce nadávek a to jsme oba předtím nic takového ani neuměli vypustit z pusy. A tím mám pocit mě přestal mít rád úplně. Možná to došlo do bodu, odkud není návratu, nevím.

A co teď dělat? Mateřskou budu mít za půl roku už jen 3800, s tím bych nezaplatila ani nájem, ne tak to ostatní. Někoho si hledat? Nebo dělat něco pro to vztah zachránit? Dá se to ještě vůbec? A jak? Mám v něj vzbudit žárlivost? Být na něj milá? jak být milá na člověka, který mi tak ublížil a pořád ubližuje? Prosím, poraďte.

Moc děkuju. Zuzka

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1778x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Co udělat pro záchranu vztahu? Jde to vůbec?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
17.01.2014 15:03 Uživatel: mikyna
Věk:  40

Město:Praha

Téma: Co udělat pro záchranu vztahu - je ještě vůbec šance?
Text uživatele: 

no kočko, myslím, že to máš dost těžké, ale nemysli že to bude tím, že jsi silnější. Já mám doma něco podobného, jsem atraktivní, chlapy se o mě perou, ale zamlovala jsem se do blba a arogantního sobce. Cokoliv udělám je špatně, hádá se se mnou já s ním ne. Není ten Tvůj Blíženec? to by vysvětlovalo, on sami   nevědí co chtj a prahnou stále po jiných partnerkách. Chtla jsem to kolikrát skončit, jenže do vztahu jsem vložila všechno, úspory, dítě, předělali jsme dům. Nepohladi mě, ted mi umírá táta, on se se mnou ještě hádá. sex máme 2x týdně a to ho obtěžuje, přitom stále kouká po ženských flirtuje a slintá. Myslím, že někoho má. Umožnuje mu to zaměstnání, vozí knihy. Je to pro mě  potupa. Jsem na mateřské a nemůžu si vyskakovat, peníze mi nedává, já ho živím. Vím, že by bylo lepší odejít hned, ale nemám kam a dcera 3letá ho miluje. I když si s ní občas hraje je pro ni bůh. Předtím jsem měla vztahy krásné, pohodové. Bud se chlapy tak změnili, já vidím kolem sebe jen jak se lidi rozcházeji, podvádějí a všude je tolik zla. No řekni mu at se nastehuje k tobě do postele že tak žít nemůžeš, bud na nej milá a uvidís jak to nepůjde jdi od něj. Sociálka ti doplatí na bydlení  aon alimenty. Já mám u něj 500tis, dům má na sebe a peníze bych neviděla. Jsem na tom hůř. Držím palečky, třeba se to spraví, pa

 

 
17.01.2014 15:32 Uživatel: Zuzka30
Věk:  34
Téma: Co udělat pro záchranu vztahu - je ještě vůbec šance?
Text uživatele: 

Děkuji…Taky Vám přeji, ať to dobře dopadne a hodně síly. Je mi úplně úzko z toho, jak se dá vztahem dostat do hrozné pasti. Jak je hrozné být s někým, s kým se trápíte a nejde jít pryč…Moje mamka taky prožila život s despotickým otcem, nechtěla odejít kvůli nám, dvěma dcerám  a hlavně taky neměla kam. Teď ve stáří na to pořád myslí, nemůže se smířit s myšlenkou promarněného života, má z toho deprese a spoustu zdravotních problémů. A takový to býval kdysi veselý člověk, ale před mnoha lety…Pak to bylo horší a horší…Lidi si vůbec neváží lásky…

 
02.02.2014 13:56 Uživatel: gingo
Věk:  39
0-100
Téma: Co udělat pro záchranu vztahu - je ještě vůbec šance?
Text uživatele: 

 Zdraím vás, Moje manželka je cizinka, žijeme uz spolu pomalu 18 let je zavisla na svojí rodine, Matky Otce a sourozencích, Co řeknou oni je pravda, a co řeknu ja tak je to spatne, a pořad mi jenom vykřikuje ze sem neschopnej, nechapu to, kazdým rokem je to horší a horsší nesnáší muj jazyk, a na deti porad mluví svojím jazykem, nevím si rady, a zaroven nechci opustit deti muže mi nekdo poradit co mam delat? nespíme spolu uš nekolik mesícu a vubec ji to nevadi, je strašne panovačná, chce aby bylo vše po jejím a proto se pořad hadame, já nejsem človek kteri sedí jen tak doma a nic nedela, žijem v cizine a mame se finančne dobře, pomohl jsem její rodine se dostat sem, ale vidím že to asi nebyl dobréj nápad, nechodím nikam ani nepiju alkohol jako jiní chlapi, ona zase chodí na celý dny ke svojí rodine a vrací se as večer, zato ja kdys jdu k nekomu us je zle podezíra mne a tak, a pak se hadame, nejhorši je na tom to že na to koukaj deti, a to je promne hodne tešký, proto radeji rači nekdy mlčim aby to přestalo, jenom že problém je  to že je to ešte horší, nekdy mi ríka takový veci jako npříklat že bi si přála abych dostal rakovinu, abych zustal v černe zemi, hodne mne to zasahuje, mam tři holky jedný je 15 druhé 11 a třeti budou 2roky je to muj miláček a ona to vý a proto my porad vyhrožuje že odemne odéjde a us ji nikdy neuvidím je my težko kdyš o tom jenom mluvím.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Co udělat pro záchranu vztahu - je ještě vůbec šance?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny