mojra.cz

Téma: Dala jsem manželovi možnost druhé šance - neváží si toho a nevím jestli mě a děti má rád

13.10.2014 16:26
Uživatel: Marenka01
Věk:  38
0-100
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Na stránky se chodím spíše dívat, číst.  

Jsem vdaná 16 let (1998-2014). Před půl rokem (04/2014) jsme se od manžela odstěhovala s dětmi pro neshody v manželství, netrávení společného času, v podstatě vyhasnutí vztahu. Do toho jsem zjistila, že manžel naděla docela dost dluhů za mými zády a problémy řešit nechtěl. Raději trávil čas se svými kamarády na pivu, fotbale a podobně. Chtěla jsem začít znovu, protože to bylo trápení mě i dětí. Manžel z počátku reagoval "po svém", ale po čase jakoby si uvědomil, že přišel o to nejcennější a pomalu se k nám vracel a začal řešit i ty finanční problémy. Jenomže v červenci 2014 přišla těžká srdeční nemoc, bojoval o život a lékaři ho zachránili. V té době, kdy jsem za ním jezdila a uvědomila si, že o něj nechci přijít, jsme se dost semknuli a když už byl při vědomí navrhla jsem mu, ať se vrátí z nemocnice k nám, ke mně a dětem. Souhlasil a já se těšila na náš nový začátek, že budeme poučeni chybami a začneme opravdu znovu. Mám ale pocit, že si druhé šance neváží. Nejen vztahové, protože ač se snažím chápat, že je zdravotně limitovaný, tak na nás zas jen vidí chyby, vyhledává záminky k hádání, co bych já nebo děti měla dělat nebo nedělat, ale obávám se, že si neváží ani svého znovu nabytého zdraví, kdy mu ještě před měsícem hrozila doživotní dialýza a on už má tendence dát si pivo alt

 

Jsem z toho rozčarovaná, zklamaná a nevím co s tím. Nechci dávat žádné ultimáta, nechci, aby se rozhodoval jen podle zdravotního stavu, ale absolutně netuším jestli nás má opravdu rád. Vlastně spíš jestli má rád sám sebe, protože pokud sklouzne zpět do starého způsobu života, už si nedovedu představit, kdyby se opět dostal do tak těžkého stavu v jakém byl.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1752x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Druhá šance bez odezvy...
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
14.10.2014 17:20 Uživatel: Barča
Téma: Dala jsem manželovi možnost druhé šance - neváží si toho a nevím jestli mě a děti má rád
Text uživatele: 

Myslím, že jsi očekávala vděčnost až na věčnost. Možná, kdybys ho nechala, aby se po propuštění z nemocnice nějak postavil sám ke své situaci, viděl by věci trochu jinak. Psala jsi, že už trochu začal řešit, než ho zradilo srdce. A další už nemusel … vzala jsi to do svých ruk, tak se teď nemůžeš divit.

 
14.10.2014 18:23 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
2000-3000
Téma: Dala jsem manželovi možnost druhé šance - neváží si toho a nevím jestli mě a děti má rád
Text uživatele: 

Marenko, je to smutny pribeh. Ale pokud uz vas vztah jednou vyhasnul, neni uz vlastne na cem stavet.
Je hezke, ze jsi mu nabidla pomoc, kdyz ji potreboval. Podle toho, co popisujes, tomuhle cloveku neni pomoci. Pokud se nechce zmenit sam, nikdo ho k tomu nedonuti. My zeny mame vetsinou tendenci byt pecovatelkami. Ale muzi to nijak neoceni.
Proto si dobre rozmysli, jak chces zit dal.  

 
14.10.2014 20:32 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Dala jsem manželovi možnost druhé šance - neváží si toho a nevím jestli mě a děti má rád
Text uživatele: 

Myslela jsi to dobře, ale myslím si, že není dobré stavět nebo obnovovat vztah na soucitu a lítosti. Myslím si, že tyto pocity byly v Tobě vyvolány manželovou těžkou srdeční nemocí, ale úplně láska v tom není.  

Bohužel s tím, že si manžel neváží šance, která mu byla nejen lékaři na další život dána, nic neuděláš, pokud sám nebude chtít. Co by mě však děsilo více, byť to z ní rozumově než-li citově je to, že pokud by se opět manželovi zdravotně přítižilo, je těch dost dluhů. Takže být Tebou, i z tohoto důvodu bych své rozhodnutí znovu přehodnotila.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Dala jsem manželovi možnost druhé šance - neváží si toho a nevím jestli mě a děti má rád
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny