Téma: Hádka a rozhádání s přítelem - jak se uklidnit a udobřit?

12.07.2015 06:32
Uživatel: kurkuma
Věk:  27
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Jak seuklidnit při stresu? Jsem pohádaná s přítelem respektive on se mnou nemluví. Vím že zase začne, ale může to trvat třeba i pár dní. Jsem z těchle situací vždycky úplně vynervovaná a úplně mimo, dalo by se říct že je nezvládám. Jsem nevózní, koušu si nehty nedokážu na nic jinýho myslet a nejradši bych mu pořád psala, aby se to urovanalo, ale to dělává situaci ještě horší. A navíc jsem v práci, kde chodí zákazníci takže se musím tvářit mile.

Nenávidím to.

Vzala jsem si jeden Lexaurin který není můj, patří matce, ale mám dojem že mi to vůbec nepomáhá. Nejsem na nich závislá, ani mi to nehrozí. Čas od času si jeden proti stresu vemu (tak jednou do měsíce) ale mám dojem že mi to nic nedělá.

Nevím co mám dělat.

Problémy s přítelem zde řešit nechci, občas se prostě hádáme, jako každý, jen já to nedokážu zvládat jak normální lidé a třeba povznést se nad tím.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3389x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jak se uklidnit při stresu
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
12.07.2015 06:53 Uživatel: Inka
Věk:  56
Téma: Hádka a rozhádání s přítelem - jak se uklidnit a udobřit?
Text uživatele: 

Na co člověk myslí, to posiluje. Nauč se odvádět pozornost na něco příjemného, v práci myslet jen na práci.   Dá se to naučit ale chce to trénink. Některé myšlenky se potvory vtírají a je potřeba je zaplašit a nenechat se jimi ovládnout. Také se mi to pokaždé nedaří ale já se snažím, aby to špatné skončilo tím dnem, který končí a další den už to neřešit. Takže si řeknu jeden den a dost.

 
12.07.2015 10:26 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Hádka a rozhádání s přítelem - jak se uklidnit a udobřit?
Text uživatele: 

Problémy s přítelem zde řešit nechci, občas se prostě hádáme, jako každý, jen já to nedokážu zvládat jak normánlí člově a třeba povznést se nad tím.

 

Problém je v tom, že pokud nevyřešíš tohle, pak problémy se budou stupňovat. Tvrzení, že hádá se každý, není založeno zcela na pravdě. Mezi lidmi v každém vztahu nějaké neshody jsou, to ano, ale ty "hádky" obvykle končí po několika minutách a netrvají dny - to už normální až tak není.  

 

Taky si nedělej hlavu z toho, že Ty nedokážeš tyto situace zvládat. Já bych řekl opak - Ty se chceš udobřit, to mi přijde jako že to zvládat umíš. Otázkou je, proč se nechce udobřit partner.

 

 

Nejlepší recept na zvládání stresu je postavit se situaci čelem a vyřešit jí co nejdříve, nic neodkládat.

 
12.07.2015 10:47 Uživatel: kurkuma
Věk:  27
Téma: Hádka a rozhádání s přítelem - jak se uklidnit a udobřit?
Text uživatele: 

proč se nechce udobřit? on se chce, ale až později. já bych se nejradši udobřila hned, nesnáším hádky a když je něco v nepořádku. ale on chce prostor pro sebe a být sám třeba 2-3 dny prostě chce mít ode mě klid. a v klidu se vytrucovat. a až pak mi třeba sám napíše a už je v pohodě, jakoby se nechumelilo. možná že když se s ním snažím udobřovat hned ale on má pořád ještě vztek, tak sice řekne že je to dobrý ale dusí to v sobě dál. to asi taky není snad nejlepší řešení ne?

jo a je to blíženec tudíž dost náladová povaha, jednou tak jednou onak.

 

 
12.07.2015 15:21 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Hádka a rozhádání s přítelem - jak se uklidnit a udobřit?
Text uživatele: 

Když ho takhle znáš, rovnou mu řekni, namísto reakce k věci  -  "tak dva- tři dny si jdi zas odpočinout - ahoj" … a zasměj se. Třeba ho přestane bavit Tě "natahovat".

 
13.07.2015 12:08 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Hádka a rozhádání s přítelem - jak se uklidnit a udobřit?
Text uživatele: 

Ahá, Tvůj přítel je blíženec, tedy jak se říká 2 v 1 alt

Níže jsem vložila dnes odpověď Tobě, kterou jsem měla rozepsanou od včera a už jsem nekoukala, jestli tu v tématu něco přibylo, takže to ber tak, že moje odpověď níže je reakcí pouze na Tvé první info, když jsi téma založila.  

A teď k blížencům. Nevím jak je to u ostatních, ale já mám takovou zkušenost, neboť moje dcera je blíženec, že prostě ano, ty nenálady někdy mívají. Pokud k nim dojde, tak to řešíme jednak podobně tak, jak píše Barča - nehádám se, ale řeknu dobrá, teď nebo dnes nemáš náladu, tak přijď, až Ti bude líp a jednak také máme mezi sebou dohodu o tom, že když nebudeme mít některá náladu (to se občas stane každému, i mně), že si to dopředu i řekneme: "Nezlob se, ale dneska nemám dobrou náladu, tak já budu zatím u sebe, budu si něco dělat doma (bydlíme společně v rod. domě se samostatnými vchody), nebo půjdu na procházku se psem atd.  

Na druhou stranu ale obě víme, že blíženec potřebuje mít svůj čas a prostor jen pro sebe, kde si vyventiluje své nenálady tak, aby si je co nejméně ventiloval na svých blízkých a svém okolí. Tento čas a prostor je třeba jim dopřát a tím ventilem může být hooodně možností, podle toho, co toho kterého blížence baví - různé aktivity doma, ale i mimo domov. Chci tím říci, že i blíženec sám, pokud si uvědomuje složitost své povahy, tak si může sám pomoci tak, aby pokud možno nestresoval sám sebe ani své okolí. V podstatě jde o to naučit se svojí povahou pracovat tak, aby i preventivně předcházel negativnímu vypouštění svých nálad, které se v něm prostě občas natlakují jak v papiňáku, čili se naučil prostřednictvím těch aktivit v čase a prostoru jen pro sebe tomu natlakovému papiňáku v sobě včas upustit páru tak, aby nevybouchnul. To lze nebo minimálně poměrně částečně to lze.

Jinak u nás to netrvá tak dlouho, že bychom spolu několik dní nemluvili, ale většinou jen několik hodin, neboť v době nenálady se dcera věnuje tomu, co jí baví, tím si pročistí hlavu, pak je v pohodě a naopak pak ještě za mnou přijde a řekne mi: "Koukej, dělala jsem to a to, co na to říkáš? " No já nedělám uraženou, co bylo před několika hodinami neřešíme a jen si povídáme o tom, co vytvořila a co si o tom  myslím, neboť můj názor a rady jí zajímají. Její prostor doma je hlavně ateliér - maluje obrazy a různě všelicos tvoří, nebo píše básně a povídky + její prostor venku jsou turistické stezky, kterých tu máme v okolí x, nebo chodí na procházky se psem, sbírat bylinky či jezdit na kole i se psem atd.  

Chápu, že vztah dcera a matka není totéž, co vztah partnerský, jen jsem se tím snažila říci, jak si myslím, že to blíženci mají a že s tím lze něco i dělat a i s blížencem se naučit žít alt Ono každé znamení má něco svého, specifického alt

 
12.07.2015 11:51 Uživatel: Inka
Věk:  56
Téma: Hádka a rozhádání s přítelem - jak se uklidnit a udobřit?
Text uživatele: 

Tvůj přítel ti nastavuje zrcadlo a ty tam máš vidět - "Nauč se být trpělivá"

Když ty 3 dny v pohodě přečkáš, ve výsledku to bude přínos pro oba. Příteli poskytneš čas, který potřebuje a ty se zklidníš i bez prášků, protože víš, že to přejde, že je to dočasné a bude zase dobře.  

 
13.07.2015 10:46 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Hádka a rozhádání s přítelem - jak se uklidnit a udobřit?
Text uživatele: 

Myslím si, že to bereš nesprávně - ne od začátku, ale od konce. Přijmáš hádky a nemluvení spolu jako normální součást vztahu: "občas se prostě hádáme, jako každý… ", jenže ono to taky klidně jednoho dne může jednoho z Vás přestat bavit. "Jsem pohádaná s přítelem respektive on se mnou nemluví. Vím že zase začne.", to, že zase začně není navždy 100% jisté, s tím je třeba počítat, proto může být ještě jednoho dne hůř. Problémy s přítelem zde nechceš řešit, dobrá. Ale alespoň se pokus zamyslet nad tím, proč ty hádky jsou či vznikají a kdo je začíná.

Jinak, jistě, spoustu párů se hádá, ale to neznamená, že je to normální, v pořádku a že to dělá každý, neboť podle mě hádky žádnému vztahu neprospívají. Čili, já být Tebou, tak zkusím společně s přítelem zapracovat na tom, aby hádky nebyly. Měli by jste spolu více a upřímně komunikovat - pokud Vám něco ve vztahu nebo na druhém vadí, vyříkejte si to, najděte řešení. Tím může být např. to, že na sobě něco změníte, nebo budete některé věci jeden u druhého tolerovat, nebo najdete nějaký kompromis atd. Píšu to jen obecně, neboť nevíme, o jaké konkrétní problémy u Vás jde. Každopádně řešením u Tebe není to, jak se naučit zvládat hádky s přítelem a následné jeho nemluvení s Tebou, jako něco, co je v pořádku, nýbrž zkusit společně s přítelem zapracovat na tom, aby hádky nebyly a tudíž jste se oba dva nestresovali, ale vytvořili si vztah, ve kterém Vám bude oběma spolu dobře.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Hádka a rozhádání s přítelem - jak se uklidnit a udobřit?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
nerozumím rozchodu 2 913x
Přítel ke me není upřímný. 8 3136x
Objektivni nazor na uprimnost 8 2834x
Moje partnerka začala bydlet se svým dosud ženatým expřítelem 12 3267x
Partnerské krize, odstěhování 5 1948x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 1374x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 9 2001x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 2057x
Jak byste se zachovali??? 4 1399x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 2175x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny