Téma: Hádka s manželem skončila vyčítáním a urážkami

25.11.2013 12:59
Uživatel: Klaudie
Věk:  27
Odpovědí na téma: 12
Text: 

Ahoj. Potřebuji se také vyzpovídat. Včera 24.11.2013 jsme se pohádali s manželem. Normálně se téměř nehádáme, jsem taková, že raději ustoupím, nebo kolikrát ani neřeknu, co si myslím, aby nevznikla hádka, kterou bych stejně prohrála. Připadám si trochu ušlapovaná autoritou, ale to teď není ten hlavní problém.
Včera vznikla hádka, vlastně ani nevím proč. Musím podotknout, že jsme oba pili alkohol (manžel pil i dost panáků, já ale ne), což mi možná pomohlo otevřít pusu a také říct, co mám na srdci já. Uznávám, že jsem nebyla moc příjemná, což ale ani on ne. Dostali jsme se k tématu sex. Kdysi (cca před rokem) mi manžel v afektu řekl, že jsem sexuální nula. A to je vždy po jeho. Asi si dovedete představit, co to udělá ženský se sebevědomím. Dodneška nad tím přemýšlím a mrzí mě to. Řekla jsem mu, že se obávám, že to bude naopak, jelikož on se udělá vzdycky, ale mně to už tři roky nejde. Ono to ani nemůže jít, když předehra nebývá a hlavně kdykoli řeknu, ať dělá něco jinak, příště to stejně dělá jako vždy po svém. Na oplátku mi řekl: "Co jako mám dělat? To má chodit za jinýma? " No, prostě výměna názorů po alkoholualt
Co mě však trápí, je to, že mi manžel řekl, "prosim tě táhni už", pak asi i něco horšího, ale nerozumněla jsem a zopakovat to nechtěl. Je normální, že se dva pohádají, ale podle mého názoru, když k sobě mají úctu, toto by padat nemělo. Trošku jsem čekala omluvu, ale nic. Nevím, jak se chovat, bojím se jít domů, nedokážu dělat, že se nic nestalo.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2393x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Hádka s manželem
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
25.11.2013 13:25 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Hádka s manželem skončila vyčítáním a urážkami
Text uživatele: 

Ahoj Klaudie,

říkám si, jestli třeba nepřetekl ten pomyslný pohár trpělivosti. Píšeš, že se hádkám vyhýbáš a raději ani neřekneš, co si myslíš. Jestli s tímhle pocitem žiješ už delší dobu, pak se to musí určitě někdy projevit. Pokud nejsi vyloženě splachovací typ. Což asi nejsi, když píšeš, že se cítíš ušlapovaná autoritou. Proto si taky myslím, že to rozhodně není vedlejší problém, ba naopak to s hádkou souvisí.

Začla ta hádka jiným tématem než sexem? Protože jestli jste si kupříkladu začali vytýkat něco jiného, člověk se pak často neudrží a začne hromadit všechno, co se ho nedávno i dávno dotklo. Pokud nějaký problém nevyřešíte a zůstává mezi vámi, je celkem logické, že se při hádkách k němu budete vracet a bude to narůstat do absurdit typu -"Táhni už" nebo "Mám teda chodit za jinýma? ! " Navíc to jsou takové slovní obraty, které člověk používá v rozčílení a často je ani nemyslí vážně.

On člověk má jen jedny nervy. Já sice nejsem zastáncem toho, aby lidi po sobě hnusně řvali, ale někdy to holt ujede. Důležité je, aby to tak nebylo moc často a nepřidala se k tomu fyzická agrese nebo jakékoli ponižování.

Možná by bylo dobré zkusit se domluvit, že pokud se objeví nějaký konflikt a ve vás to začne tzv. vřít, raději se oba uklidíte do jiné místnosti a až se trochu uklidníte, začnete teprve spolu mluvit. (My to tak děláme - nebo zkoušíme dělat, protože jinak bychom se asi pořvali úplně donechutna).

Být tebou, tak bych se ale soustředila na ty vaše neshody. Netuším, jak to mezi vámi je, ale jestli se nějak nenasměřujete na cestu kompromisů (alespoň občasných), tak si myslím, že to půjde do kytek.

Zkus za ním zajít a říct mu, že se přece nebudete chovat takhle pitomě. Že se nechceš takhle hloupě hádat, že bys to raději nějak vyřešila. Jestli ale jeden z vás nebude mít vůli, půjde to těžce.

 
25.11.2013 13:36 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Hádka s manželem skončila vyčítáním a urážkami
Text uživatele: 

bud pijes nebo mas k nekomu uctu, pochybuju ze to jde dohromady

 
25.11.2013 16:31 Uživatel: veverka
Věk:  32
1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: Hádka s manželem skončila vyčítáním a urážkami
Text uživatele: 

Uf, rict partnerovi, že je sexuální nula…To je docela síla. By´T je to jen věta, ale stejně. Obecně mi taky připadá, že se u vás nějak vytrací úcta…Hlavně teda z manželovi strany vůči Tobě…S tím vyvrcholením to mají ženy složitější, leckdy si musíme dopomoci samy, ale partner by se měl alespoň snažit, přispět k tomu, být nablízku…A rozhodně si dávat pozor na ústa a neříkat takové zraňující tvrzení…

 
25.11.2013 17:43 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Hádka s manželem skončila vyčítáním a urážkami
Text uživatele: 

Ty tady zmiňuješ současnou Tvoji starost - hádku s manželem, ale podle toho ostatního, co jsi ještě napsala má Váš vztah dlouhodobé a poměrně vážné trhliny, které nevím proč trpíš či přehlížíš:

1) nehádáte se, protože raději ustoupíš,

2) kolikrát ani neřekneš, co si myslíš…,

3) připadáš si trochu ušlapovaná autoritou…,

4) cca před rokem Ti mnažel řekl, že jsi sexuální nula,

5) při sexu nemáte předehru, manžel nemá snahu a zájem cokoliv změnit, aby jsi dosáhla orgasmu i Ty, navíc je vždy po jeho,

6) manžel Ti řekl: "prosím Tě táhni už".

Tedy nezlob se na mě, ale hlavní problém není ta hádka, ale všechno to ostatní. Ta hádka už je jen vrchol toho všeho. A mě není jasné, proč řešíš jenom tu hádku a to, že Ti manžel řekl, aby jsi už táhla. Tvůj manžel je pouhý, řekla bych až bezcitný sobec bez jakékoliv úcty k Tobě, od takového přece nemůžeš ani žádnou omluvu očekávat. Nevíš co máš dělat? Vzhledem k tomu, že jste spolu už nějaký rok a manžel, zejména takový člověk se těžko změní, tak můj názor je udělat tomu všemu konec - rozvod, a ne čekat jenom na omluvu. Vždyť jsi pro něj nic, tak proč to dál protahovat.  Ale Ty nejsi nic, Ty jsi žena, člověk, lidská bytost…

 
25.11.2013 17:53 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Hádka s manželem skončila vyčítáním a urážkami
Text uživatele: 

Nevím kolik roků jste spolu, ale prostě časem se lidi tak nějak otupí a to co by na začátku vztahu neudělali po třeba 10 letech společného soužití (za přispění ponorky) udělají. Bohužel to tak je.

V životě jsem zjistil, že něco hodně hodně urážlivého co řeknete partnerovi už nikdy nevrátíte zpátky. Nebudu uvádět příklady, ale věty, které jsem kdysi (2005) pronesl mě strašně mrzí už roky a to dodnes … a moc. Takže ponaučení: fakt buďte velmi šetrní s větami, kterými někoho hrubě urazíte, ať se to týká jeho povahy, vlastností nebo třeba tělesné konstituce. Ať nedopatnete jak já

Teď to dělám tak, že když se hádám, tak se prostě radši kousnu do jazyka nebo napočítám rychle do pěti, než říct něco, co může navždy poznamenat vztah a co bude na roky znít oběma v uších.

 
25.11.2013 23:37 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Hádka s manželem skončila vyčítáním a urážkami
Text uživatele: 

 
25.11.2013 17:54 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Hádka s manželem skončila vyčítáním a urážkami
Text uživatele: 

Safra … máte 27 let, tak to s manželem nebudete až tak moc let, že? Můžu se zeptat kolik roků se znáte a žijete spolu? (kolik let jste manželé je už vedlejší)

 
25.11.2013 22:17 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Hádka s manželem skončila vyčítáním a urážkami
Text uživatele: 

Mila Klaudie, uz te nekdy napadlo, ze existuji i jini muzi, kteri si zeny vazi, nedupou po jejim sebevedomi a v milovani dokazi byt ohleduplni? Dva lide se prece davaji dohromady proto, ze je jim spolu dobre a ne proto, aby to vedle sebe nejak pretrpeli!! O detech nic nepises, tak predokladam, ze zadne zatim nemate. Co vlastne od takoveho vztahu cekas? Myslis, ze se zlepsi? Ja se obavam, ze to bude cim dal tim horsi. Ja osobne bych byla radeji sama, nez se nechat ponizovat nebo vyhazovat.
Jak spravne pise Dany, ta hadka je jenom dusledkem vaseho nevyrovnaneho vztahu! Takze bud na nem oba zapracujete, pripadne s pomoci nejake poradny, anebo radeji z takoveho vztahu odejit.

 
26.11.2013 06:08 Uživatel: hekele karel
Věk:  30

Město:doma

Téma: Hádka s manželem skončila vyčítáním a urážkami
Text uživatele: 

dobre rano vsem, omluvte kvalitu prispevku je psan ve znacnem abstinencnim priznaku a jeste z tabletu, dekuji.

Precetl jsem si tady  co se se stalo pani ktera pise nahore.  podivejte aby tady zas nemluvili jen  vsichni o tom jaka je pani chudinka ale zamyslel se nekdo i nad druhou stranou, manzelem??

 

 vezmu trosku od sebe, jsem  s pani 11tym rokem  a hned od zacatku bylo jasne ze zena  ma jiste rezervy a to nejen v sexu, clovek si rekne ze se to casem zlepsi.  ale treba poslouchat dva roky fraze tipu ;dnte ne, zhasni atp. mono to muze prestane bavit se stale doprosovat sexu, na nejeden dotaz z me strany proc a kde je chyba znela odpoved, me to nebavi. vite jsem mlady a nemohu mluvit o zivote ale sex k tomumzivotu jiste patri aje dulezitou soucasti toho ziti a souziti.  pak pridameli k tomuto cloveku i trosku jednoduchosti a snad i hlouposti kde pak resite vecim tipu,, to jsi nakoupila na vikend jen toto?? je ja sem si nevsimla, ja sem zapomela a stale dokola. na slusne upozorneni a nabidky s oomocimreseni,, nechci atp.  pak treba uz je jen otazka casu kdy to muz nevydrzi a rekne sve, bohuzel pod vlivemmalkoholu. ono koho by bavilo simstale honitbve 30ti letech,   ja mam zenunstarsi o 6let, to me vzdy bavilo, starsi zeny. a najednou si pripadam a je to tak ze vse resim ja at je tomstavebnimurad, banka a vse co je treba, ona nicemu nerozumimamani ji tomnezajima. nechci ji tu nikterakmurazet ale me prijde ze me osobne brzdi a jen nevim kdomkdy je to udrzitelny vztah.  

 

 

litoval jsem pred casem spolecneho zavazku-hypo a stavba domu. mame dceru 4roky a te nelituji a jsem rad ze je mam obe dve,, jen neodsuzujte hned muze ze je to hajzl atp, nemusi tombytmnutne pravd… nekdo ma proste navic a nekdo ne,,  jak si usteles tak simtaky lehnes.   

 

prosim ani mi na to neodepisujte,, aninzadne femi.  dikyma nezlobte se za tento prispevek psany v depresi ze z absti. priznaku po tabaku se kterym jsem sekl pred14dny po operaci vyhrezle plotynky

 
25.11.2013 22:39 Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město:Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Téma: Hádka s manželem skončila vyčítáním a urážkami
Text uživatele: 

Tohle se podle mě stává, když chybí komunikace. Proto se radši hádám častěji, ale vyříkávám si i sebenepříjemnější věci hned a na místě…nebo je "zapomínám" a nevytáhnu za rok, dav, až se mi to zrovna bude hodit do krámu. Častější výmeny názorů jsou lepší i proto, že se pomyslný ventil upouští postupně a nedojde pak k takovým ostrým frázím.

   Trochu mě ale zaráží, že radši ustoupíš, než aby vznikla hádka. Jste snad partneři a ne rodič a dítě nebo šéf a zaměstnanec - a dokonce ani b těch vztazích neustupuje vždy jen jeden.

   Chlap má být sice autorita, ale "ocamcaď pocamcaď". Alkohol rozvazuje jazyk…konečně jste si řekli, co si opravdu myslíte, narovinu bez přetvářky. Máš jedinečnou šanci dojít domu, posadit se proti manželovi a říct mu, že už tě přestalo bavit se podřizovat, že si myslíš tohle a tohle, vadí ti tohle, optat se, co vadí jemu, prodiskutovat záležitosti v sexu a jak byste si mohli vyjít vstříc apod. Jste dospělí lidé a manželé, ne sourozenci nebo nepřátelé, kteří se budou vzájemně "porážet" v hádkách. Hádky mezi partnery nejsou o tom, kdo vyhraje a koho umlátí fakty, ale měly by být konstruktivní a řešit nějaký porblém a dobrat se hlavně závěru. Jiného než afektviní fráze, ať táhneš či co.

   Nastoupila bych na něj, ať si přebere s kým mluví. A jestli máš táhnout, táhni. Sbal si svých pár švestek a odejdi k rodičům, kamarádce. Buď mu to dojde a přijde se omluvit nebo nedojde a nestál za to, tak zrovna navaž žádostí o rozvod. Nechceš snad celý život ustupovat a upouštět od svých požadavků, pocslouchat urážky, aby nebyla hádka… Ať si manžel honí ego jinde. Jestli nezkousne, že se mu postavíš, budeš mít jistotu, že s ním teda společný život dál ne.

   Jsi ještě mladá a máš čas najít někoho, kdo si Tě bude vážit.

 
26.11.2013 00:20 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Hádka s manželem skončila vyčítáním a urážkami
Text uživatele: 

Myslím, že Ti  neporadím, ale mohla by ses poučit sama, zkušenost jsi už načerpala.

1) Něco řešit v alkoholovém opojení, to je fakt blbost.

2) To, že je vždy v sexu po jeho a ne po Tvém, není Tvůj klad, ale dost podstatný zápor.

Neumím si dost dobře představit jakou omluvu bys čekala a vlastně za co. Ačkoliv to obvykle neříkám, tak v tomhle jsi prostě zasela jen to co jsi sklidila. Hádku si evidentně vyprovokovala a navíc úplně zbytečně.

Neříkám, že urážení je norma a v pořádku, to samozřejmě není, ale neřekl nic tak strašného, aby to stálo za jeho omluvu a v rámci nastíněné situace to spíš vidím tak, že jsi prostě jako štěkna chtěla "řešit" něco, co v opilosti nevyřešíš a tak Ti prostě řekl, abys už táhla. Což se dalo čekat, když byl jak říkáš velmi opilý a neřekl nic hrozného.

 

Zkrátka dle mého bys měla spíš uvažovat nad tím jak vaši rodinou situaci a vzájemnou spokojenost do budoucna řešit a to s čistou hlavou.

 
26.11.2013 09:27 Uživatel: Julie
Téma: Hádka s manželem skončila vyčítáním a urážkami
Text uživatele: 

    Ať tomu hádání předcházelo cokoliv, pro mne je nepřípustné všechno z toho co Ti manžel řekl. Může mít špičku, ale musí se ovládat. Výměna názorů je super, ale bez afektů a řvaní. To že u Vás zahnívají neřešené problémy je věc druhá. Lidé, na kterých mi záleží řeším problém hned, jinak se to dostává do spirály a je to hoší a horší.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Hádka s manželem skončila vyčítáním a urážkami
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Partnerské krize, odstěhování 5 646x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 498x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 8 676x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 641x
Jak byste se zachovali??? 4 645x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 745x
Priateľ mi časom veľmi lezie na nervy, častokrát kvôli úplným maličkostiam a preto že niečo neurobí podľa mojich predstav 3 727x
Po hádce se mnou se urazí i na naše dítě 8 642x
Rozchod nebo ne, potřebuji poradit, chci se vrátit k mamince 31 1107x
Manžel dává přednost svému koníčku a kamrádům 6 983x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 1
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 1 Téma
Počet témat celkem: 16278
Počet odpovědí celkem: 173957
Počet registrovaných: 4914 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Samstav s.r.o

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny