Téma: Hádky a nezájem po 3 letech vztahu, bojím se rozchodu

29.12.2012 15:52
Uživatel: D
Věk:  22
Odpovědí na téma: 10
Text: 

Ahoj,
před téměř třemi lety, jsme se s přítelkyní seznámili na vysoké škole a od té celou tu dobu spolu, dá se říci, žijeme. Bydlíme spolu na ubytovně, chodíme spolu do školy, trávíme společné dny, někdy i víkendy a 2 a půl roku to bylo opravdu hezké. Dokonce jsme spolu byli a pracovali společně v cizině a měl jsem pocit, že nás tohle stmelí dohromady.
Jenže asi před 2 měsíci jsem začal pozorovat trochu nezájmu a docela jsme se i hádali (hlavně kvůli prkotinám) Před Vánocema to vyústilo v to, že mi řekla, že to už necítí mezi námi, takové jaké to je. Řekla mi, že by si chtěla trošku odpočinout a myslí si, že má klasickou ponorkovou nemoc. Já ji samozřejmě toleruji, ale mám strach, že mě opustí a navždy ji ztratím.

Měl jsem celkem 3 vážné vztahy včetně tohdle a vždy jsem to velmi těžce snášel. Mám strach cokoliv udělat, napsat jí, zavolat - myslím si že to jen zhorším.

Řekla mi, že chce být přes svátky sama a na silvestra taky. Je to pro mě velmi těžké a nezvládám sám sebe. Nejsem na ní závislý, ale za tu dobu co jsme spolu, jsem v ní našel svou partnerku na celý život. Chtěl jsem jí právě na silvestra požádat o ruku, ale tímto se to doufám, jen oddálí. Nevím co dělat, prosím napiště co bych měl udělat.
Děkuji, D.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3463x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: rozchod nebo zkusit něco nového?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
29.12.2012 19:10 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Hádky a nezájem po 3 letech vztahu, bojím se rozchodu
Text uživatele: 

respektovat fakt, že chce být o svátcích sama, odpočinout si, vyčistit si hlavu.

 

 
29.12.2012 20:43 Uživatel: Marky
Věk:  21
Téma: Hádky a nezájem po 3 letech vztahu, bojím se rozchodu
Text uživatele: 

Vím, tuším, že máš strach, jak to celý dopadne.. Ale je dobře, že ti otevřeně pověděla, co by chtěla. Zkus to prosím vydržet.. možná si jen opravdu potřebuje trochu odpočinout a ujasnit si "věci". Třeba si pak uvědomí, co v tobě má a bude to ještě hezčí než kdy bylo. A ty si zase mezitím můžeš v hlavě urovnat, jak moc ji máš rád, ale taky si udělat čas sám na sebe, na to, co jsi předtím třeba nestíhal..

Moc vám přeju, aby to vydrželo!  

 

 
29.12.2012 21:02 Uživatel: D
Věk:  22
Téma: Hádky a nezájem po 3 letech vztahu, bojím se rozchodu
Text uživatele: 

Vím, že bych měl čekat. Ale to čekání mě opravdu ubíjí. Jsem úplně ztracený a i když mi říká, abych se šel někde bavit a odreagovat, tak to stejně nejde. Jsem prostě ten typ člověka, který se radši zavře doma, smutní, brečí a vyčítá si spoustu věcí. :/ Nevím co by se dělo, kdybych přišel o další dívku, kterou jsem vlastně už teď na silvestra chtěl požádat o ruku. Je prostě jiná, podle mě ta pravá, pro kterou stojí za to opravdu žít. :/

 
29.12.2012 21:39 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Hádky a nezájem po 3 letech vztahu, bojím se rozchodu
Text uživatele: 

Jsi velmi mladý, myslím si, že na ženění máš ještě spoustu času, kdyby tento vztah neklapl. Moc bych Ti přála, aby se můj pocit ukázal jako lichý a po Novém roce bylo zase všecko fajn. No přesto zmíním, že tohle to čištění hlavy obvykle znamená úplně něco jiného..

 
29.12.2012 21:57 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Hádky a nezájem po 3 letech vztahu, bojím se rozchodu
Text uživatele: 

to, co mladý muž popisuje je prostě závislost na tom člověku.. a to musí být pro druhou stranu velmi svazující, nekomfortní pocit. Takže možná nějaká doba odděleně umožní srovnat si myšlenky, má-li vztah pokračovat, neublíží mu to, má-li skončit, ušetří to oběma stranám čas i konflikty, protože vyhovovat to musí oběma, jeden nadšenec nestačí happy

 

 
31.12.2012 14:03 Uživatel: AAA
Věk:  26
Téma: Hádky a nezájem po 3 letech vztahu, bojím se rozchodu
Text uživatele: 

Nevěš hlavu. Z vlastní zkušenosti vím, že pauza může znamenat právě to stmelení, kterého bys nikdy nedosáhl, kdybyste se na chvíli od sebe neoddělili. Bolí to, je to hrozné, ale o to pak je krásnější, když se znovu dáte dohromady. Ten pocit štěstí je nepopsatelný. Přeji ti jen, aby ta vaše pauza byla kratší než u mě, ono vydržet to byla dost zabíračka, ale o to víc to stálo za to, když se mé nejkrásnější přání splnilo.

 

Pokud si myslíš, že je pro tebe ta pravá, tak to zkus. Silvestr možná není ta nejlepší příležitost požádat někoho o ruku, třeba se ti naskytne lepší. Nesouhlasím s tím, že jsi na ženění mladý, není ti 16. A dokonce vím i o párech, které se vzali v 16 a jsou spolu šťastni už x let. To je naprostá hovadina, že bys byl na ženění moc mladý. Pokud to cítíš tak, že je pro tebe ta pravá, tak nedej na kecy ostatních, možná bys mohl propustit životní šansi. Líbí se mi, že věříš na lásku, jak se tak dívám, je tady dost skeptiků.

 

A co se konkrétní rady týče, tak zkus jí napsat dnes nějaké pěkné přáníčko. Ale jinak ji nebombarduj telefonáty ani sms, jen jedno přání, které vyjádří vše. Však se určitě ozve.

 

A hlavně mysli pořád jen na to krásné mezi vámi a zapomeň na minulé krachy, dívej se do budoucna s optimismem!!!

 
31.12.2012 14:15 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Hádky a nezájem po 3 letech vztahu, bojím se rozchodu
Text uživatele: 

skeptici možná posbírali během svého života víc zkušeností, možná mají děti s nimiž sdílejí jejich trable podobného ražení a vzhledem k tomu, že právě moje dcera prochází tím, čím slečna tohohle mladého muže, můžu říct, že v téhle fázi je každá smska, každé prozvonění, každé přáníčko a výlev lásky jen další hřebíček do rakve. kde není láska, tam to nejde uškemrat. doporučuji nežit v sobě ublíženost a neštěstí, zachovat si chladnou hlavu a důstojnost, dovolit druhému zvolit si svobodu.. je čas trpělivosti a čekání..   po odluce bez toho, že by to jeden nebo druhý přiživoval je i pokračování radostnější i konec méně bolestný, takže to prospívá v obou případech..   ale nakonec na naše kecy nidko dát nemusí, každý si svou cestou musí projít nakonec stejně sám happy

 
01.01.2013 13:33 Uživatel: D
Věk:  22
Téma: Hádky a nezájem po 3 letech vztahu, bojím se rozchodu
Text uživatele: 

Pro AAA: Děkuji moc za podporu, kterou jsi mi otevřela trochu oči a pomohlo mi to se trošku odreagovat, i když nebudu nic přeháněť a myslet si kdoví co happy Každopádně přáníčko na nový rok dostala a jsem rád, že jsem ho napsal, i když jsem měl obavy, jestli ho mám vůbec poslat. Teď jen budu zase čekat a třeba se mi ozve sama. Každopádně děkuji a s tou žádostí o ruku počkám. Snad se objeví lepší příležitost a třeba bude lepší ještě chvíli počkat.
Určitě napíšu jak to dopadlo. Já sám za sebe doufám, že dobře, i když nejsem optimista. Ale snad se mi mé přání vyplní happy

 
02.01.2013 12:27 Uživatel: D
Věk:  22
Téma: Hádky a nezájem po 3 letech vztahu, bojím se rozchodu
Text uživatele: 

Tak a je to. Řekla mi, že se chce rozejít a bohužel to tak skončilo. Necelé krásné 3 roky jsou minulostí a teď to pro mě bude opravdu těžké. Budeme se vídat každý den, takže to bude o to složitější a o to to bude více bolet. Nevím kde na to všechno vezmu sílu.. Jediné co mě tak drží nad vodou je myšlenka a přání někde tam hodně hluboku, že se ke mě znovu vrátí. Snad ten den přijde. sad

 
02.01.2013 20:55 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Hádky a nezájem po 3 letech vztahu, bojím se rozchodu
Text uživatele: 

neživ to v sobě D sniř se s tím, že ona nechce a až se stabilizuješ sám, hledej děvče, které chtít bude. Neupínej se k minulosti. To že se uvidíte Vám možná pomůže přetavit to v přátelství, pokud nebudeš neustále "připravený" něco vracet obnovovat a vnucovat jí svou představu a touhu po formě kontaktu. Někdy jsme špatní partneři, ale můžeme být dobří kamarádi nebo přátelé, pokud dokážeme překročit ten stím potřeby vlastnit.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Hádky a nezájem po 3 letech vztahu, bojím se rozchodu
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Přítel ke me není upřímný. 8 1027x
Objektivni nazor na uprimnost 8 1090x
Moje partnerka začala bydlet se svým dosud ženatým expřítelem 12 1450x
Partnerské krize, odstěhování 5 1072x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 720x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 8 1030x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 1056x
Jak byste se zachovali??? 4 871x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 1103x
Priateľ mi časom veľmi lezie na nervy, častokrát kvôli úplným maličkostiam a preto že niečo neurobí podľa mojich predstav 3 1081x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny