Téma: Manžel chce být více na rybách a méně s rodinou

04.09.2012 09:43
Uživatel: SonaKr.
Věk:  28
Odpovědí na téma: 11
Text: 

Dobrý den, chtěla bys vás poprosit o názor či o radu.

Jsem s manželem pár let, dříve náš vztah byl až na malé chybičky téměř dokonalý. Poslední dobou procházíme krizí, která mě docela ničí. Odcizujeme se, především vlivem nedostatku času. Ale to by bylo na dlouhé povídání.

K problému:

Můj manžel moc rád rybaří, což mi nevadí, také jsem tomu přišla na chut, vezmeme pejska, já si vezmu knížku a jedeme. Jezdíme na odpoledne, několikrát za rok na víkend a minimálně jednou za rok na celý týden. Vždycky jsem se moc těšila, konečně na sebe máme čas, odpočineme si, semtam chytnu kapříka... happy Jezdí však i jeho kamarádi - pánské jízdy. Minulý rok s nima jel dvakrát (vždy na tři dny), nyní pojede také. Problém však je, že mi včera řekl, že už se moc těší, že příští rok bude dostavěný barák, bude mít více času a bude s nimi moc jezdit tak, jak jezdí oni. To znamená cca 6x za sezonu.

Já nevím, je mi z toho smutno. Přijdu tím o naše víkendy, kdy jsme jezdili spolu, on bude pryč. Mimo to takový výlet stojí cca 3000Kč, což není málo.

Myslím si, že jemu by se to nelíbilo, kdybych každý měsíc takto někam vypadla, stálo by to peníze a hlavně jeho bych nechala doma, i když by věděl, že bych jela moc ráda. Mrzí mě to, že to nechápe, že nemá potřebu být se mnou. Společný zájem nás hodně spojoval. Když mu to řeknu, jen se rozčílí, že ho omezuju a že chlapi jsou také ženatí a jezdí pořád.

Jeho nejlepší kamarád, člověk, kterého moc nemám ráda, protože je arogatní a hodně pije, má asi hodně tolerantní manželku. Od pondělí do čtvrtka je v práci, v pátek jede s chlapama na ryby, přijede v neděli... Já nevím, já to nechápu. Copak toto je manželství?

Co byste mi poradili? jak to vidíte vy? Cítím se taková... zrazenásad

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3466x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Kolik společného času s manželem
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
04.09.2012 10:12 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Manžel chce být více na rybách a méně s rodinou
Text uživatele: 

Chápu Tě, taky bych se tak cítila. kromě toho, že na baráku NIKDY práce nekončí, je to vůči Tobě minimálně nefér-nejen kv. stránce finanční. A jestli by mě zajímalo, jak to mají "ti ostatní" chlapi? Ani náhodou! Ti ať si dělají, co chtějí-jde o nás dva, ne o ně, a společný čas má být-u OBOU, rozdělený jak na ten "ve dvou", tak s kamarádycutemi, ale nikdy na úkor společného času-teda když ho moc nemáte, respekt. čím dál míň.


Ze začátku jsem myslela/se lekla, že jsi se "podřídila" jeho koníčku, ale když i Tebe to baví, tak je to v poho. Jen by si opravdu měl uvědomit to, co jsi mu řekla. Chce to ale (ptž oni už jsou takoví) mu to říct, až budete v klidu-ne jako výtku (i když si to třeba za tento "přístup" zaslouží), popř. ho ještě před tím za něco pochválit+pak ne že vyčítat, ale mluvit jen o SVÝCH POCITECH, které on v Tobě svým jednáním vyvolává. Jsou to někdy trochu zabedněnci, tak se jim to holt musí vysvětlit. wink
A co teprve, až přijdou děti... ! Tedy předpokládám, že ještě nemáte (nezmiňuješ se). To by potom teprve bylo peklo. Na tomto si trvej, aby se nechoval dál jako nedospělý (málem) jedinec, který má pořád jako by dojem, že je mu -náct (ne doslova) a může si prostě vypadnout, kdy chce a nebrat ohled na svou polovičku.

 
04.09.2012 11:17 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Manžel chce být více na rybách a méně s rodinou
Text uživatele: 

Myslím, že se trápíš předčasně. Až bude dostavěno, budou další práce. Ale pro tuto chvíli bych mu nejspíš řekla, že až bude dostavěno, tak bude muset začít hodně šetřit, aby Tě mohl vyplatit a nastěhovat si kamaráda.

 
04.09.2012 11:26 Uživatel: SonaKr
Věk:  28
Téma: Manžel chce být více na rybách a méně s rodinou
Text uživatele: 

No, právě to moc předčasné není. Včera u nás byl kamarád a ptal se, kdy vyrazí. Manžel řekl, že ted to slíbil mně, ale že v říjnu to spolu ještě alespon dvakrát stihnou. Potom začali básnit, jak úžasné to bude příští rok, až bude moci  jezdit s nimi... Ono nejde ani tak o to předčasně, ale prostě si připadám odkopnutá...

 
04.09.2012 11:31 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Manžel chce být více na rybách a méně s rodinou
Text uživatele: 

V tom případě platí druhá věta mého příspěvku. Přece jste nestavěli barák, aby jsi v něm žila sama, pokud s ním není kloudná řeč a domluva? Ale všimla jsem si, že když kamarádovi odřekl, zdůvodnil to slibem Tobě. Možná ta kaše nebude tak horká a na nějakém kompromisu se domluvíte.

 
04.09.2012 11:36 Uživatel: MitsCa
Téma: Manžel chce být více na rybách a méně s rodinou
Text uživatele: 

Odkopnutá ne, spíš si si na to zvykla a teď to chce zrušit nebo výrazně eliminovat. No jo no, jak si to naučíš ve vztahu, tak pak je blbé něco měnit a je to na úkor druhého.

Přemýšlím nad tím tady, tak ještě napíšu.

 
04.09.2012 12:18 Uživatel: Julie
Téma: Manžel chce být více na rybách a méně s rodinou
Text uživatele: 

    Všechno je na domluvě. 6x za rok víkend s kamarády mi nepřijde až tak moc.... Spíš záleží jak trávíte společný čas vy dva, jestli je vzájemným přínosem, nebo se hádáte a každý jste v jiné místnosti.

 
04.09.2012 13:20 Uživatel: budgie
Věk:  50

Město:Praga mater urbium

G360058.gif
500-1000
Téma: Manžel chce být více na rybách a méně s rodinou
Text uživatele: 

Jeden můj kolega z práce se musel ptát své manželky zda si smí koupit nové kalhoty a zda jednou za rok smí jít s kamarády na pivo. Manželka mu z jeho výplaty odpočítávala denní kapesné na oběd. Na pivo ho nepustila a kalhoty mu povolila jen od Vietnamců. thinking

 
04.09.2012 13:37 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Manžel chce být více na rybách a méně s rodinou
Text uživatele: 

Tak to už snad ani není manželství.... to je klec.

 
04.09.2012 14:13 Uživatel: jancaho
Věk:  31
500-1000
Téma: Manžel chce být více na rybách a méně s rodinou
Text uživatele: 

Strávit 6 víkendů mimo domov mi nepřipadá moc. Co tak si taky někdy na víkend vyrazit? Třeba přespat u kamarádky, zajít na nějaký mejdan.....

Abych byla upřímná, tak by mi nevadilo, kdyby mi chlap občas vypadl z domu. A úplně nejlíp i s děckama excited. Měla bych čas pro sebe, vaření bych mohla odflinknout.....

 
04.09.2012 16:45 Uživatel: SonaKr.
Věk:  28
Téma: Manžel chce být více na rybách a méně s rodinou
Text uživatele: 

Ano, 6 víkendů mimo domov určitě není moc, to s vámi souhlasím. Mně ale nejde o ten čas, ale o to, že dokud kamarádi řili, neměli čas a podobně, jezdila jsme s ním na ryby já. Postupem času mě to začalo bavit, těším se tam, jsou to naše dovolené. Najednou ale místo našich víkendů budu sedět doma, či jinde, jen proto, že může jezdit s chlapama... to mě mrzí.

 
19.09.2012 13:33 Uživatel: graf
Věk:  28
Téma: Manžel chce být více na rybách a méně s rodinou
Text uživatele: 

Ahojky,   Než jsem měli s manželem mimčo, jezdili jsme na ryby taky spolu, nekdy sami, někdy s jeho kamaradama Vždy to bylo super.. Co se narodilo mimčo (1rok) chodi sam. řekla jsem si nevadi, potřebuje se taky odreagovat..... akorat mi začlo vrtat hlavou, proč se před rybama osprchuje, nageluje..... rybářskě načiní se prý vyzvedne v práci........ bohužel jsem zjistila, že na ty ryby malokdy dorazísad ale než jsem na to přišla, taky mě mrzelo, že jsem sama doma a citila se odkopnutá. De jeho vysvětelní, si to cestou na ryby občas rozmyslí a jde s kamošema kamsi..... takže mi prý vlastně nelže a je všechno v pořádku a já dělám podle něj jen zbytěčné scény.

Ať ten Tvuj chodí fakt jen na rybyhappy

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Manžel chce být více na rybách a méně s rodinou
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Přítel ke me není upřímný. 8 1027x
Objektivni nazor na uprimnost 8 1090x
Moje partnerka začala bydlet se svým dosud ženatým expřítelem 12 1450x
Partnerské krize, odstěhování 5 1073x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 721x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 8 1030x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 1056x
Jak byste se zachovali??? 4 871x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 1103x
Priateľ mi časom veľmi lezie na nervy, častokrát kvôli úplným maličkostiam a preto že niečo neurobí podľa mojich predstav 3 1081x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny