Téma: Manžel už mi nemá co říct

08.08.2012 16:02
Uživatel:
Věk:  29
Odpovědí na téma: 10
Text: 

Ahoj, všechny vás zdravím. Ani nevím jak začít. Potřebovala jsem se někde vypovídat, našla jsem tento web a přijde mi k tomu takhle anonymně asi nejvhodnější.

Jsem vdaná pět let, ve vztahu celkem deset. Odstěhovala jsem se za mužem několik set kilometrů od rodiny, po několika letech jsem si tu už vytvořila zázemí, mám tu své přátelé, dvě děti, dům a zahradu, práci, kam se po RD těším. Jen mě už několik let  trápí jiná věc.

S mužem nemáme společnou řeč - jako máma na mateřské se těším na každý povídání, muž je pracovně velmi vytížený - tomu rozumím, nic mu nevyčítám. S děckama si zábavu najdeme vždycky. Ale večer, když se vrátí, jednak pracuje, tomu taky rozumím - i já si umím najít práci, abych se zabavila - jenže vlastní komunikace upadá. Často jsem o tom mluvila - jestli mi zkrátka nemá co říct, jestli je natolik unavený, že mi nesděluje zážitky, svoje pocity, ať už zklamání, nebo radost z úspěchu v práci - zkrátka cokoliv. Když si povídáme, obvykle to vypadá jako výslech - poslední dobou mám dojem, že z jeho strany ještě nucený - Jak dlouho děti spinkaly, kakaly, papaly apod. Já odpovídám, ale všechny dny vyadají stejně a já jsem zklamaná. Takže se ho ptám, jeslti vážně nic nezažil, když jezdí denně po republice, nebo jestli už na to zkrátka nemá energii, nebo v čem je problém.

Loni v létě se situace vyostřila, všechno na mě trochu padlo a já se chtěla na čas odstěhovat. Snažila jsem se, aby se všechno spravilo, začala jsem chodit na kinezi, pracuji sama na sobě, cvičím jógu, vařím, peču, pěstuju kytky, já nevím, co všechno, abych byla ještě spokojenější - muž byl dvakrát na psychoterapii, ale nepřišla mu příliš účinná, tak se na ni takzvaně vykašlal.

Když se mi "zase" nelíbí, že spolu nemluvíme, jen tak vedle sebe sedíme (pakliže nevyprávím zážitky já sama - s odpovědí "no, vidíš to, to jsou ale prdelky, viď? " Co na to ostatně asi jinak říkat), řekne, že má v sobě nejspíš blok z dětství, že se doma moc nebavili. Tohle všechno já vím, ale přijde mi to z jeho strany moc pohodlné, taková trochu výmluva. Jenže taky vím, že jakmile začnu někoho k něčemu nutit, spíš se to ještě otočí proti mně. Můj muž je asi vážně podobný své mamince, ona nemá přátelé, nepotřebuje je, jejich rodina se s nikým nestýká, moje postoje jsou pro ně taky mnohdy nepochopitelné a zbytečné - najít cestu k sama sobě, "mít se ráda", to v nich vyvolává spíš smích než pochopení. A teď se asi začínám už litovat, takže to zkusím nějak shrnout. Nechci, aby se mi rozpadla rodina. Muž je hodnej, pracovitej, jen mám dojem, že mi nerozumí excited

Hloupé je, že to odnesl náš intimní život. Přestali mi být jeho něžnosti příjemné. A to říkám dost eufemisticky. Takže co s tím? Někam zajít společně? Moje sexualita je myslím v pořádku, jenom mi někdy přijde, že každý má svoje potřeby - a pakliže není někdo uspokojen emočně, jak bych ho já potom měla uspokojit fyzicky? Díky a přeju Vám všem hezký odpoledne!

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3511x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Už mi nemá co říct
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
08.08.2012 16:02 Uživatel: Danča2
Věk:  29
Téma: Manžel už mi nemá co říct
Text uživatele: 

Omlouvám se, jméno se nějak nenačetlo...

 
08.08.2012 17:19 Uživatel: Julie
Téma: Manžel už mi nemá co říct
Text uživatele: 

 Jak selže komunikace, je to v řiťce.... Je divné, že nic neprožívá, to jako ani děti? První den ve školce, první tábor, narozeniny, kino atd.... To ani jako rodina nikam nevyrážíte? Výlety, ZOO.... Děti umí dospělé vtáhnout do hovoru, pořád štěbetají, na všechno se vyptávají.... Jestli on nebude citově labilní.... umí projevit city k Tobě?   Sorry, asi se moc ptám, ale bylo-by škoda pěkného manželství.....

 
08.08.2012 20:18 Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město:Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Téma: Manžel už mi nemá co říct
Text uživatele: 

Já ti nevím Dančo, řešila jsem tu v podstatě podobný problém... a nakonec jsem došla k závěru (i na základě odpovědí na mé dotazy a příspěvky), že můj partner je prostě takový. Sděluji mi to, co považuje za důležité a sem tam nějakou vzpomínku. V hospodě s kamarády zavzpomínají na své spolužáky, ale on není ten, kdo by povídal... spíš poslouchá. Stejné je to doma. Řekne mi, kde jede na služebku a kam, že se zítra zdrží v práci a že na víkend bychom někam mohli jet. Pak se mě zeptá, co jsem ten den dělala, jestli jsem se učila a co kluci (máme 3 potkany) a to je asi tak vše.

       Taky mě to strašně trápilo. Vždycky leží ve vaně a očividně se mu něco honí hlavou. Pořád jsem se ptala, ale snad jen 2x mi řekl něco konkrétního. Tak to neřeším. Je prostě tichý a já upovídaná a tak se doplňujeme. Naštěstí mu nevadí, že ráda vše komentuji a povídám a já si zvykám, že je tichý. Jdeme se spolu projít, koukneme na film... a jde to i v tichosti. Sice mně moc ne, ale vypovídám se s holkama happy

     Není Tvůj manžel taky jen tichý typ? Vadí mu, že povídáš? I ticho má svou krásu happy

 
08.08.2012 20:45 Uživatel: Danča2
Věk:  29
Téma: Manžel už mi nemá co říct
Text uživatele: 

Jo, Lucy, nejspíš. Jen na začátku "když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají"... A já jsem užvaněná, jsem úča (tam se to už asi rovnou očekává), děcka jsou malý, rok a půl a 3 a půl, mám dvě dobré kamarádky, sem tam se sejdeme a popovídáme si, ale osobní věci jsme vždycky řešili spolu s manželem. Pořád si říkám, že když mu to jde jinde, telefonuje denně a hodiny, je problém ve mně. Třeba na něj tak tlačím, až má z toho nějakej blok. Tak potom netlačím a vyjde to stejně. Možná kdybych tu měla rodiče, příbuzné, kteří sem tam zajedou. Třeba je mi jen smutno a teď, v době mateřský, kdy jsem doma, je to horší. Jenže mě trápí to, že potřebuju vědět, co se s ním děje. Nejen slyšet to jeho "dobrý". Teď jsme se chytli, řekl, že je to vlastně moje vina, že mu vkládám slova do úst, že vidím, jak teče voda jenom z kopce, do kopce už ne apod. Prý mám pravdu a on že cítí, jak se změnil. Potom ale řekne, že mu taky vidí, že tu spolu sedíme jak dva cizinci. Máma s děckama často slyší jenom "kakala a čůrala a spinkala a hajala", mě moje děti ohromně baví - bez nich bych už nežila, umí dokonale vyplnit volný čas happy Jenže i to mu člověk musel ukazovat - aby na ně mluvil, odpovídal na jejich otázky, v autě aby nebylo ticho - jen ploše neodpovídal na jejich otázky a zvolání: "Tatínku, podívej, řeka. Odpověď: "Ano, Danečku, řeka. " teď už aspoň mluví o tom, jak se jmenuje, odkud teče. Vážně to odpovídá tomu, že u nich doma to bylo jinak, moc toho nenakecají ani teď. Já u nich sedím, nikdo mě neoslovuje, nikdo na mě nemluví. Horko těžko mi potom někdo vymluví, že jsem tam vítaná. Ale to je věc druhá. Na začátku vztahu jsme si měli co říkat, protože jsme se potřebovali poznat, teď už je to bohužel závislé na tom, co zažiju já s dětmi, co já vyprávím (což tedy nechci říkat bohužel, opravdu mě to moc baví), ale jako člověk, o kterého by měl mít partner zájem jinak než sexuálně, si nepřipadám zrovna kvalitně. Takže jo, asi bych se s tím měla smířit. jenom nevím, jestli to se svým naturelem dovedu. Taky by někdo mohl říct, že jsem to měla vidět dřív. Nad tím taky pořád přemýšlím - jak to teda dřív bylo... Chodila jsem do práce, byla víc s kamarády. Asi mě to semlelo, jsem přecitlivělá, já už nevím. Manžel si toho ani moc nepamatuje, neví, co jsme kde zažili (svatbu si pamatuje excited), on to zkrátka vnímá jinak než já... Díky za odpovědi, stejně se s tím nějak budu muset porovnat sama.

 
09.08.2012 08:40 Uživatel: Julie
Téma: Manžel už mi nemá co říct
Text uživatele: 

   Muži „celkově" vnímají jinak než my.... Byla doba, kdy jsem si i myslela, že cit pro lásku nemají v základní výbavě....

 
09.08.2012 09:34 Uživatel: Danča2
Věk:  29
Téma: Manžel už mi nemá co říct
Text uživatele: 

Juli, ta jejich určitá racionalita je mnohdy k dobru, jindy zase ne (chytrá myšlenka excited), a nemyslím, že bych to jinde zrovna vyhrála excited Takže rozvádět se a hledat lepšího, to se mi teda nechce excited Já už si z toho asi dělám legraci. Ale co mi zbývá happy) Asi nahradit chybějící komunikaci kamarádkami. Jen nevím, jak on nahradí chybějící "to" happy Venku to vypadá pěkně, jdeme přesazovat kytky a sušit bylinky. Pěkný den happy))

 
09.08.2012 17:25 Uživatel: Julie
Téma: Manžel už mi nemá co říct
Text uživatele: 

  No hlavně aby chybějící „to" nenahradil dvacetiletým prsatým stvořením..... Ale nechci děsit Tebe, ani sebe... confused

 
10.08.2012 07:37 Uživatel: Kath
Věk:  40
kachna.jpg
0-100
Téma: Manžel už mi nemá co říct
Text uživatele: 

já to vidím tak, že prostě potřebuješ jít do práce! být mezi lidmi, mít honičku a večer být ráda za trochu klidu... Kolik ti zbývá ještě z mateřské?

 
10.08.2012 22:07 Uživatel: Danča2
Věk:  29
Téma: Manžel už mi nemá co říct
Text uživatele: 

excited? Mít honičku? Já si v práci odpočinu excited Nejsem máma, která si sedne na písek a dívá se na to, jak na sebe děcka hází písek. To bohužel není mojí nevytížeností. Jsem náruživá kuchařka, s děckama děláme všechno společně. Máme dost aktivit, ne zrovna konzumních - nechci, aby to vypadalo, že si na tom zakládám, tedy aby to vypadalo, že jsem supermatka - já si přeiju, aby děti byly vychovaný citlivě, aby se nenudily, nevysedávaly u televize, takže se jim zkrátka snažím ukázat, jak jde trávit čas jinak Máme rádi zvířata, navštěvujeme je u našich sousedů a společně je krmíme, pečeme, s prdíkama, denně něco tvoříme, hodně čteme, povídáme. Jsme hodně venku, vedu hudební kroužek, chodím cvičit - já si umím najít zábavu - studuju poslední ročník magisterského studia na VŠ, státnice o Vánocích. Vyrábím, předcvičuju dětem ve škole, ... Já mám vážně co dělat, s kámoškama si popovídáme, děti si pohrají.  Tohle nemá být ukázka toho, jak jsem skvělá, snad to tak nebude nikdo chápat. Jen je pro mě důležitej můj muž... sad To je mi líto, že to někdo může vidět takhle. Já si jenom přála mít takový oboustranný partnerství s určitou mírou zájmu svýho muže. Nevěděla jsem, že komunikaci ve vztahu můžu takhle snadno nahradit...

 
11.08.2012 06:55 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Manžel už mi nemá co říct
Text uživatele: 

Tak mě napadlo... jsi přímo příkladná matka (bez ironie), snažíš se dětem dát co nejvíc a snad Tě k tomu předurčuje i Tvoje povolání úči. Jen jestli se to ale taky nepromítá do komunikace s mužem? Jak dlouho děti spinkaly, kakaly, papaly apod. , to není téma pro muže a myslím, že jsi vycítila správně, že půjde o vynucená slova. Nepíšeš ale nic o jeho zájmech, ale právě na nich se dá postavit komunikace. Ty jsi celý den s dětmi, Tvoje témata jsou logicky spojena s nimi. Zkus vypnout, když přijde muž z práce a navaž na jeho témata, na jeho zájmovou oblast. Přece jste si v něčem museli rozumět, než přišly děti?

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Manžel už mi nemá co říct
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Partnerské krize, odstěhování 5 558x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 430x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 8 603x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 557x
Jak byste se zachovali??? 4 583x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 684x
Priateľ mi časom veľmi lezie na nervy, častokrát kvôli úplným maličkostiam a preto že niečo neurobí podľa mojich predstav 3 644x
Po hádce se mnou se urazí i na naše dítě 8 591x
Rozchod nebo ne, potřebuji poradit, chci se vrátit k mamince 31 1034x
Manžel dává přednost svému koníčku a kamrádům 6 906x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny