mojra.cz

Téma: Nechci mít dítě a on se kvůli tomu se mnou chce se mnou rozejít

24.08.2010 17:34
Uživatel: Maruška, 25 let
Odpovědí na téma: 11
Text:  Dobrý večer,

musím se svěřit, nebo se z toho zblázním. Můj problém je ten, že nechci (bojím se) mít děti. Mám několik zdravotních problémů (které se v běžném životě téměř neprojevují, zejm. se srdcem) a bojím se, že by mě porod mohl stát i život. V současné době jsem se třetím klukem a zas se to stalo, po čtvrt roce vztahu mi řekl na rovinu, že buď se přizpůsobím a udělám mu někdy v budoucnu aspoň jedno dítě, nebo se můžem rovnou rozejít. Jsem z toho úplně nešťastná a připadám si hrozně méněcenná, že můžu být jak chci dobrý člověk, chytrá, šikovná a hezká, ale že klukům jde jen o sex a rozmnožení. Chápu, že mít dítě je potřeba, ale nechápu, jak rychle můžou jít city stranou a jak rychle mi může člověk stroze dát na vědomí, jak mu je jedno, jak dopadnu, hlavně at uspokojí svůj pud, když mi týdny předtím cukroval, jak mě miluje.

Nemůžu přece klukovi hned na prvním rande říct, že asi nebudu moct mít děti, ale zjistit to zas, když už se zamiluju, to mě vždycky zlomí. Když nejsem potenciálně rozmnožovačka, tak jsem pro kluky rázem nula? Navíc, současný přítel mi na otázku, proč to dítě chce, dokázal říct jen, že to tak má být a že podle jeho přesvědčení se každý má rozmnožit. Takže ne že by děti nějak miloval, prostě p ř e s v ě d č e n í. Takže ani není jisté, zda bych se o ně nakonec převážně nestarala já, i když bych si je pořídila jen abych ho uspokojila. Takže bych nejspíš pendlovala mezi prací, dřinou na dětech a nemocnicí, až bych nakonec nejspíš padla vyčerpáním nebo umřela na infarkt, protože společnost naočkovala lidem, že je správné a žádoucí, aby každý měl děti (a to pominu fakt, že tihle jedináčci nemají ani ponětí, jaké jsou to galeje, já jsem nejstarší z 5 dětí a starala jsem se o všechny a jsem z toho unavená už teď a to ještě nemám žádné vlastní). Dáváte mi nějaké šance mít někdy normální vztah? Už vážně nevím, jak takového kluka najít nebo jak přemluvit současného, aby třeba změnil názor, jsem zoufalá.

Dík, že jste si to přečetli.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
25.08.2010 06:49 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Nechci mít dítě a on se kvůli tomu se mnou chce se mnou rozejít
Text uživatele: Samozřejmě ,nejsi žádná rozmnožovačka.Je to každého právo se rozhodnout ,zda si děti pořídí nebo ne.Sice stále se společnost kouká s podivem na ženy bezdětné,ale ve Tvém případě je to jasné.Je to Tvé tělo,tvé zdraví ,Tvůj život a Tvé právo rozhodnutí.Chápu i ty muže ,že děti chtějí a ty by jsi jim měla poskytnout taky ten luxus volby.Ale věřím,že najdeš muže ,který bude mít pochopení a nějak to spolu vyřešíte.Zase je ale nemůžeš odsuzovat.Převeď si to na svou stranu a pouvažuj,kdyby jsi chodila s klukem a on ti sdělil,že nemůže mít děti.Zda by jsi byla ochotna se okamžitě vzát možnosti být biologickou matkou svého dítěte a žít s tím,že nikdy nebudeš mít své vlastní.Není to snadné rozhodnutí.Ale držím palce ..
 
25.08.2010 08:34 Uživatel: eskymo
Téma: Nechci mít dítě a on se kvůli tomu se mnou chce se mnou rozejít
Text uživatele: "a ty by jsi jim měla poskytnout taky ten luxus volby."
Co je to za nesmysl?? Proč by "měla" ????. Každý vztah je přece o komunikaci a tolerantnosti.
Osobně si myslím, že tento byť na první pohled velký problém, může pro Tebe být důkazem lásky Tvého partnera. Buďto Tě přijme takovou jaká jsi, tedy i s tím, že vlastní dítě nechceš, protože máš (oprávněný) strach o své zdraví nebo ať jde raději o dům dál. Co je to za lásku, když by kvůli tomu měl (chtěl) ohrozit Tvé zdraví nebo dokonce život? Pokud Tě bude někdo skutečně milovat, bude Tě milovat i s tímto hanicapem, to mi věř!!! Jasně, mít vlastní dítě je skvělý pocit, ale otázkou je za jakou cenu. Krom toho může být řešením i adopce. Čímž byste zabili dvě mouchy jednou ranou, pomohli byste sobě i tomu dítěti.
Osobně bych se snažil tento problém s partnerem řešit, alespoň částečně ještě předtím, než se zamiluješ, nemusíš mu říkat, že v žádném případě dítě nechceš, jen, že situace je taková, že kvůli jistým problémům je dost možné, že vlastní dítě mít nebudeš (nebudete). Pokud mu na Tobě bude záležet, vztah bude dál pokračovat a rozvíjet se, pokud to vzdá, je jasné, že by to stejně nikam nevedlo a byla by to jen ztráta času a další bolest. Je fakt, že do jisté míry se Ti tím zůží pole pro výběr partnera, ale na druhou stranu zůstanou jen ti citlivější a vnímavější. Protože nutit partnerku do dítěte považuji za velkou sobeckost.
Můžeš zkusit i tu možnost co píše sorbonos, tedy vžít se do role těch mužů, ale podle mne, můž, který Tě bude milovat, bude Tě milovat i s tímto omezením. Věř tomu, že jsi hodna lásky i když vlastní dítě mít zřejmě nebudeš.
 
25.08.2010 11:13 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Nechci mít dítě a on se kvůli tomu se mnou chce se mnou rozejít
Text uživatele: Maruško, neber to nijak zle, ale domnívám se podle Tvých názorů, že nejsi ještě na dítě připravená a je tedy dobře, že žádné ještě nechceš mít (a domnívám se, že Tvé srdíčko by těhotenství mohlo zvládnout - to by musel posoudit internista). Až se jednou (třeba za pár let) změní Tvé názory a Ty budeš cítit, že je "Tvůj čas," to pak bude ta pravá doba na dítě.
Takže nespěchat a až to budeš chtít, tak do toho ...
 
25.08.2010 19:02 Uživatel: eskymo
Téma: Nechci mít dítě a on se kvůli tomu se mnou chce se mnou rozejít
Text uživatele: Samozřejmě předpokládám, že Maruška nevychází jen ze svých pocitů, ale přímo z nějakých lékařských vyšetření. Pokud nám psala spíš jen o svých pocitech, pak máš Avatárku pravdu a situace nemusí být vůbec tak závažná.
 
25.08.2010 16:02 Uživatel: eskymo
Téma: Nechci mít dítě a on se kvůli tomu se mnou chce se mnou rozejít
Text uživatele: Pokud jsem to dobře pochopil, Maruška má jisté zdravotní problémy, fyzické, né psychické. Avatárku, jak se chceš připravit na to, že bys mohl při porodu zemřít, tedy, že ta pravděpodobnost je mnohem vyšší než u jiných žen? Pokud je to riziko tak velké, jak Maruška nastínila, pak to není o přípravenosti na dítě, ale o připravenosti na smrt.

Jasně Avatárku, tak trošku je z toho cítit jistá nevyzrálost, ale na druhou stranu Maruška vychází ze svých zkušeností a pokud se již předtím starala o malé dětí, ví, co vše to obnáší.
 
25.08.2010 20:13 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Nechci mít dítě a on se kvůli tomu se mnou chce se mnou rozejít
Text uživatele: Samozřejmě by to musel posoudit internista (parametry srdíčka Marušky - ejekční frakce, atd.). Ale to jsem už psal.
 
14.09.2010 18:50 Uživatel: Smějící se Jack
Věk:  25
500-1000
Téma: Nechci mít dítě a on se kvůli tomu se mnou chce se mnou rozejít
Text uživatele: Myslím, že od tebe není fér, že to klukům neříkáš hned v okamžiku, kdy je jasné, že se schyluje k něčemu víc. V tvém případě na to měl ten kluk právo, od tebe to byl solidní podraz, takže se nediv a neodsuzuj ho za to. To, že chce mít děti, neznamená, že mu jde jen o rozmnožení. Jde mu o rozmnožení mimo jiné.
 
23.12.2011 18:54 Uživatel: Tamara
Věk:  26
Téma: Nechci mít dítě a on se kvůli tomu se mnou chce se mnou rozejít
Text uživatele: 

Ty jsi idiot jak vrata!!! Chi vidět, jak ty by ses ženský hned při balení chlubil s tím, že jsi impotent...blbečku jeden vymazaný...

 
23.12.2011 19:41 Uživatel: Smějící se Jack
Věk:  25
500-1000
Téma: Nechci mít dítě a on se kvůli tomu se mnou chce se mnou rozejít
Text uživatele: 

Jen detail, impotent znamená, že není schopen erekce, ne to, že nemůže/nechce mít děti. Zbytek ad hominem.

 
13.09.2011 12:29 Uživatel: Ivetka
Věk:  24
Téma: Nechci mít dítě a on se kvůli tomu se mnou chce se mnou rozejít
Text uživatele: 

Bavit se o dětech na prvních skůzkách je opravdu divné...je to hodně osobní věc.

Není to od tebe žádný podraz...i když jsi žena tak máš právo volby a bohužel v naší společnosti každý předpokládá, že žena chce děti...alespoň do budoucna.

Tvůj přítel žil v právě v takové představě a upřímně  téma ohledně dětí mohl nastolit on sám.

Prostě v dnešní době někdo děti chce a někdo ne....takže od přítele byla zase chyba,že automaticky předpokládal, že jednou děti mít budete aniž by o tom s tebou mluvil.

 
13.09.2011 13:55 Uživatel: Janica
Věk:  40
Téma: Nechci mít dítě a on se kvůli tomu se mnou chce se mnou rozejít
Text uživatele: 

Ahoj, taky si myslím, že by zavčas měl ten dotyčný potencionální partner vědět, že děti nemůžeš z jistých důvodů mít. Souhlasím, že je to osobní věc, ale myslím si, že natolik důležitá v životě, že oznámení až po zamilování mi přijde nefér, protože právě třeba ten protějšek si rodinu přeje a aspoň jedno dítě je dalším naplněním jeho života. Držím ti palečky.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nechci mít dítě a on se kvůli tomu se mnou chce se mnou rozejít
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny