Téma: Nestíhám domácnost - místo pomoci šel manžel na houby

13.10.2012 12:57
Uživatel: AndreaA.
Věk:  26
Odpovědí na téma: 13
Text: 

Dobrý den,

předem chci říct, že tento problém nevidím jako něco hrozného, spíše mne to zarazilo a nevěděla jsem, jak reagovat.

S manželem máme docela hezký vztah, smějeme se, mluvíme, chodíme na vycházky, na víno a podobně. Manžel je živnostník, do toho dokončuje nové bydlení, má práce opravdu dost. Já jsem zaměstnaná na plný úvazek, nyní dělám bakaláře - dálkově, starám se o domácnost, manžela a dva psyhappy Kdykoli je třeba, zeptám se muže, zda nepotřebuje pomoc - často spolu do noci natíráme, balíme, uklízíme po montážích a podobně, kdybych mu nepomohla, byl by tam do noci, takto to zvládnem dříve. Jelikož jsem ted začala chodit opět do školy, je to šílené. Nestíhám snad už ani spát. Pořád dokola to samé - práce, škola, škola, škola, uvařit, škola, uklidit... Manžel si nyní vzal pomocníka, takže už nedělají po nocích, mají téměř normální prac. dobu.

Včera jsme měli jít večer na oslavu narozenin, já se to dozvěděla ale až odpoledne. Začala jsem rychle dodělávat věci do školy, abych stihla ještě ukllidit celý barák (obvykle to dělám v sobotu, ale nyní se opravdu potřebuju učit, tak jsem to chtěla mít hotové). Říkala jsem, že nevím, jak to stihnu. Manžel že nemá co dělat, tak že půjde na houby. Nadhodila jsem, jestli by mi nepomohl, nechtěl.

Přišel domů, já jsem vytírala a lítala jak hadr na holi, abysme to stihli. Ani se nezeptal, zda nechci pomoc. Dost mě to naštvalo, vždyt já mu pomáhám pořád, navíc by mi bylo blbé ležet u televize a nechat ženskou lítat, moc dobře ví, kolik toho teď mám. Potom usnul.

No, když jsme přišli večer domů, řekla jsem mu to. Že bych ocenila, kdyby se zeptal, pomohl, nebo cokoli. Řekl mi, že se mu nechtělo a že byl unavený a stejně by nic nedělal. Trochu jsme se chytli, na což mi řekl, že příště televizi ani nezapne, abych viděla, že jde spát a ne mi pomáhat... Nevím, trochu mě to zarazilo. Co až budou děti? Všechno budu dělat jen a jen já? Přitom on je pracovitý, akorát... mně prostě nepomůže. Jak to vidíte? Děkuji.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4107x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Pomáhá Vám manžel doma?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
13.10.2012 16:16 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Nestíhám domácnost - místo pomoci šel manžel na houby
Text uživatele: 

Je těžké na to něco napsat, každý žijeme v jiných podmínkách. Mně manžel pomůže, když je potřeba, ale samozřejmě se taky někdy nechce. Ale to třeba ani mně. Takže jsem spokojená, že když mi není dobře, můžu se na něj spolehnout. Ale to u víkendového manželství ani není problém, že. Spíš je problém, že muž je bordelář a tak máme takovou tu klasiku... už se ani nerozčiluju, však odjede a zas bude pořádek. Tak asi tak.

 
13.10.2012 16:30 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Nestíhám domácnost - místo pomoci šel manžel na houby
Text uživatele: 

Nevím, co napsat, protože každý to máme nastavené jinak, ale v době, kdy jsem se dávala dokopy se svým druhým manželem už jsem měla 5 leté dítko, podnikali jsme spolu, takže jsme oba makali od nevidím do nevidím, dcera si psala úkoly u cizích lidí na botníku v předsíni, zatímco my montovali nábytek.   Že by doma uklízel nebo myl nádobí, to opravdu ne, ale když jsem si řekla o pomoc, tak nakonec i pomohl, ale já si říkala jen o to, co jsem sama opravdu zvládnout nemohla.   Pravda, nechodila jsem k tomu do školy, ale sportovala. Časem jsme díky potížím s bydlením byli daleko od Prahy, on V Praze a o víkendu doma, já doma a Denně do Prahy do práce, 80 km tak a právě tolik zpět, doma 10 leté dítě, kůň a pes a 10 koček... Přes týden to bylo jakž takž, na víkend přijel a všude byl bordel happy)))  Časem jsme koupili statek, udělal nezbytné, aby nám neteklo za krk a tím to v podstatě skončilo, každý už dělal svou práci, společná firma se rozpadla, doma 6 koní, prasata, 16 koček, 2 psy, 8 ovcí a tři kozy, dítko do školy dojíždělo autem, já dělala svou práci a k tomu zvířenu a domácnost, manžel dělal nábytek, byl permanentně bez peněz a volný čas trávil hrraním her na PC. Společné položky byly - strop nad hlavou, lednice, pračka...   rozpočet na domácnost rozdělený na položky, které platil on a které já. O pomoci s čímkoli jsem si mohla nechat jen zdát. Když jsem usnula v boxe u koziček o půlnoci, tak jsem do dvou do rána nikomu nechyběla happy))) tak nevím, fakt je uklidit doma takový problém a když nebude vysmejčeno úplně, je to problém? a když se nepůjde na oslavu, zboří se svět? a když jenou nepůjdete spolu a ty se budeš v klidu učit, ztratíš kredit ve společnosti?

 
13.10.2012 19:48 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Nestíhám domácnost - místo pomoci šel manžel na houby
Text uživatele: 

embarrassedAndrejko, nezlobte se, ale vy řešíte blbiny. Manžel byl v lese na houby a Vy jste uklízela, kvůli něčím narozeninám, abyste to stihla. Kybyste nikam nešli slavit, nebyla by honička. Co si myslíte, až přijdou děti? To opravdu nebudete mít čas se pořádně vyspat a budete ráda, když najdete denně 15 minut si s mužem popovídat.  I Vám se někdy nechce, tak to je, jsme lidi. Mám manžela, jsem vdaná 42 roků. Když byly děti malé a muž jezdil po montážích, byla jsem na všechno sama, bez automatické pračky a bez jiných věcí. No vydrželi jsme to, přežili jsme to a nedělali jsme z toho vědu, nebylo jiného zbytí.  Pavla

 
13.10.2012 21:22 Uživatel: Medvěd
Věk:  50

Město:Valašské království

5000-6000
Téma: Nestíhám domácnost - místo pomoci šel manžel na houby
Text uživatele: 

Tož já pomáhám, ale že bych se teda přetrhl, to určitě ne... Ale když je potřeba, tak pomůžu bez řečí...

 
13.10.2012 21:43 Uživatel: Daniela2
Téma: Nestíhám domácnost - místo pomoci šel manžel na houby
Text uživatele: 

Andrejko, všichni vyslovili názor - hlavně vám ukázali, jak to mají doma sami, nejlépe horší než vy, jak je to prkotina. Bezva řešení - to je potom stále jenom Vaše starost. Možná dneska řešíme blbosti, možná jste nemusela chodit na oslavu - ale proč ne? Nezasloužíte si to snad? Vysoká škola, navíc v dálkové formě není žádný med. Znám to, mám před státnicemi. Ale to není podstatný. Vy jste se tam těšila, potkat se s přáteli, na chvilku vypnout, ale zároveň doma něco udělat. Co je na tom špatného? Proč nemůže muž pomoci? Nejhorší mi na tom přijde ta forma odmítnutí. Vyděláváte oba dva, pracujete stejně, vy navíc studujete. Vždyť nestudujete jen pro sebe, ale zvýšení kvalifikace pomůže budoucímu osobnímu i finančnímu růstu, pomůže to rodině. Vidím v tom jistou dávku sobectví.

Těžko dneska srovnávat vztah v manželství, které nyní trvá 42 let, to znamená, že když bylo založeno, vstupovala do něj žena s představou, že ona stojí u plotny a vaří, muž je hlava rodiny a nemůže se mu odporovat - s manželstvím dnešním, mladým. Vadí mi na tom to, že jste o požádala, slušně a pěkně - on se zachoval jako ignorant. Jednou budete máma - a máte pravdu, tam by se měli účastnit oba dva a všeho. Výchovy, pomoci, podpory - vždyť jste vzorem svým dětem a učíte je tomu, co později dál budou předávat... Zkuste s ním promluvit. Říct mu, že Vás to moc zaskočilo, jeslti si uvědomuje, jak Vás to ranilo.... Nejenom ta absence pomoci, ale i způsob odmítnutí... Držím palce. Neřešíte blbosti, řešíte svůj další život!

 
14.10.2012 08:53 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Nestíhám domácnost - místo pomoci šel manžel na houby
Text uživatele: 

DAnielo, na jednu stranu máte pravdu, ale na druhou jsme poskytly srovnání. N2kdy se prostě nedá stihnout všechno a je třeba zvolit. A o tom, že muži nejsou ženy a tudíž mají jiné prioriry a také jiné vnímání se asi bavit nemusíme, takže jít na chlapa s ženskou logikou asi nebude to pravé ořechové. Souhra je jistě hezká, pokud vychází z dobrovolnosti, pokud je to souhra z donucení, obávám se, že idylka se pak nekoná. A ještě jedna maličkost, i před 40 lety tu byly ženy, které nestály u plotny a nemlčely, i dnes jsou tu takové, co u plotny stojí. Vždycky je to o jednom každém člověku. KAždý muž by měl být schopen vzít do ruky hadr a umýt po sobě hrnek od kafe, bude-li to třeba, každá žena by si měla umět vyměnit kolo u auta, má-li ŘP, ale pokud není třeba, ani jeden to nejspíš dělat nebude. Právě tak když je někdo unavený, má právo si odpočinout. To by se asi mělo respektovat, pokud se nejedná o permanentního lenocha, což v případě tazatelky není. KAždý si má nabrat tolik, kolik unese, když zjistí, že neunese, musí něco odložit, odloží to pro sebe nejméně podstatné a je otázka, zda v danou chvíli bylo nejméně podstatné uklidit, naučit se na zkoušku nebo jít na oslavu. Naložím-li si víc, než unesu, mohu požádat o pomoc, ale žádost neznamená, že mi automaticky musí být vyhověno. manžel si asi taky naložil víc a potřeboval si odpočinout, vypnout, tak šel na houby a pak se vyspat... stejné právo má i manželka - dnes neuklidím, to počká, jdu si odpočinout a budu se učit... k večeři je chleba s máslem, na oslavu nejdu, dobře se bav....

 
14.10.2012 09:06 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Nestíhám domácnost - místo pomoci šel manžel na houby
Text uživatele: 

Já bych megero řekla, že kdyby tu zazněla pouze tato slova, tak tu nemuselo být nic jiného...

KAždý si má nabrat tolik, kolik unese, když zjistí, že neunese, musí něco odložit, odloží to pro sebe nejméně podstatné a je otázka, zda v danou chvíli bylo nejméně podstatné uklidit, naučit se na zkoušku nebo jít na oslavu. Naložím-li si víc, než unesu, mohu požádat o pomoc, ale žádost neznamená, že mi automaticky musí být vyhověno.

Tohle přece děláme celý život a funguje to....

 
15.10.2012 10:05 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Nestíhám domácnost - místo pomoci šel manžel na houby
Text uživatele: 

Barčo v teoretické rovině ano, prakticky se stává, že ti život naloží ani se neptá happy což ovšem není případ úklidu doma, učení se do školy a odchodu na oslavu...

 
13.10.2012 23:30 Uživatel: marki
55764725468133259401.gif
500-1000
Téma: Nestíhám domácnost - místo pomoci šel manžel na houby
Text uživatele: 

Ahoj Andreo,

jaké si to děláš takové to máš. Podle mě by se manžel zapojit měl. Jenže rozčiluj se pořád. Někdo to řeší tak, že to prádlo z pračky nevyndá, jen ať manžel dokončí své dílo. Já bych asi za sebe manžela občas pérovala a jindy milovala. Oni chlapi jsou zvyklí na něco, ale dnes je trřeba být pružný a fér play je lepší atmosféra než ukřivděnost. Některé ženy to řeší tak, že před manželem předstírají něco jiného než když doma není. Ono je ale vždycky lepší vyhovět si a neuštvat se. Myslím, že tak to holky myslely. Prkotina to není, jenže pohni s balvanem aniž si uděláš kýlu. Upřímně : v práci mu nepomáhej, to je jeho věc.

 
15.10.2012 08:18 Uživatel: Julie
Téma: Nestíhám domácnost - místo pomoci šel manžel na houby
Text uživatele: 

   Zarazilo Tě to, protože je to varování..... Mě by to taky naštvalo, ale né ten úklid, ale že mě nevzal na ty houby! Vše je na domluvě a ve dvou je to uklizené raz-dva. Chlapům tohle nedochází, většinou se na ně musí polopatě, bez výčitek. Mě můj v začátku vytáčel hláškama typu: Tak jsem TI uklidil nádobí, Tak jsem TI zametl kuchyň a pod..... a to jsme kde? Předpokládám, že jsem zašpinila všechno já a po podlaze chodím taky jen já a Ty se vznášíš? ..... ?   Dneska už to neříká. excited

 
15.10.2012 19:13 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Nestíhám domácnost - místo pomoci šel manžel na houby
Text uživatele: 

Mně když řekne moje zlatíčko, jak umím hezky luxovat, tak to udělám rád. (Naštěstí doma koberce nemáme. )Také, když mi poví, že umím lépe uvařit Čínu, nebo špagety s nivovou omáčkou, hnedka držím vařečku v ruce.

Nám mužům to třeba umět říct a ne jenom nadhodit jestli bychom nechtěli pomoct s něčím. Odpovím správně a ochotně „chtěl bych“ a přesto se nemusím ani hnout.

V neposlední řade je vše o komunikaci a plánování si každého dne společného života.  

 
15.10.2012 19:27 Uživatel: Rybka
539188_316716321756941_829215329_n.jpg
5000-6000
Téma: Nestíhám domácnost - místo pomoci šel manžel na houby
Text uživatele: 

      Můj manžílek se vždy také tetelí blahem, když mu pochválím jeho dobrotu, co vytvoří....... v kuchyni to on pomáhá rád, ale jen o víkendu..... Přes týden, protože se v práci dost nadělá, jen odpočívá...

Když byli děti malé, tak mi pomáhal i s vysáváním koberců, ale aby myl okna, jako soused odnaproti, tak o tom jsem si mohla nechat jen zdát...

 
16.10.2012 08:29 Uživatel: Julie
Téma: Nestíhám domácnost - místo pomoci šel manžel na houby
Text uživatele: 

   Osobně neznám muže, který by myl okna......

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nestíhám domácnost - místo pomoci šel manžel na houby
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Přítel ke me není upřímný. 8 2321x
Objektivni nazor na uprimnost 8 2243x
Moje partnerka začala bydlet se svým dosud ženatým expřítelem 12 2668x
Partnerské krize, odstěhování 5 1375x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 921x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 8 1279x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 1379x
Jak byste se zachovali??? 4 1012x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 1445x
Priateľ mi časom veľmi lezie na nervy, častokrát kvôli úplným maličkostiam a preto že niečo neurobí podľa mojich predstav 3 1392x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16471
Počet odpovědí celkem: 175172
Počet registrovaných: 5083 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Slevy OnaDnes 2022

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny