mojra.cz

Téma: Nezájem manžela o mě - co mám dělat?

19.07.2012 09:44
Uživatel: LenkaM.
Věk:  26
Odpovědí na téma: 17
Text: 

Dobrý den, nedávno jsem objevila tento web a zjistila, že se zde často vyskytují podobné problémy, jako mám já. Proto si také dovoluji poprosit o radu, předem děkuji.

Smým mužem jsme spolu dohromady asi 5 let. Oba pracujeme, celkem nějaký extrémní problém snad nemáme. Jsme oba velice časově zaneprázdnění, takže nemáme na sebe moc času, ale věřím, že to časem bude lepší. Nemyslím si, že by náš vztah už úplně zevšedněl - na přivítanou a podobně si dáme pusu, na sex si také min. jednou týdně čas najdem. Mám ho moc ráda a věřím, že on mne taky.

Co mě však občas zaráží je to, že všechno, co se mě týče, je samozdřejmost. Do večera lítám a pomáhám mu, v práci - jak jen můžu, doma dělám samozdřejmě také všechno, už ani nevím, co to je si večer jen tak sednout a nic nedělat... což to mi nevadí, ráda pomůžu, ale... jednou za čas bych chtěla slyšet děkuju, nebo tak. Chtěla bych, aby se zeptal, co budeme dělat v neděli, co bych si přála já... prostě aby projevil zájem o mě, ne jen o sebe.

Mám toho ted opravdu hodně, starám se ještě o mojí nemocnou maminku a někdy bych prostě potřebovala pomoc, poradit, pohladit... Asi mi chybí sebevědomí, přitom vím, že je o mně velký zájem.

Hodně mě např. mrzí, že už podruhé zapomněl na moje narozeniny. Všichni mi přáli a on mi řekl, že teď nemá peníze, že později mi něco koupí. Říkala jsem, ať nic nekupuje, ať mi na zahrádce utrhne kytičku a že si sednem jen k vínu, že budu ráda.

Nepotřebuji dary, i když já vždy šetřím, abych mu koupila, co si přeje. Už je to opět měsíc po mých narozeninách a nic... ani kytička ze zahrádky a to už jsem mu to připomínala. Mrzí mě to, já se snažím ze všech sil a nestojím mu za chviličku času... ? Vím, že má hodně práce, ale tak toto přeci nic nestojí... Já jsem taková, že hodně myslím na jiné, snazímse všude pomoc, ale nějak.. se mi to nevrací.

Asi bych měla být také trochu sobecká, ale já to neumím, dělala bych to přes svojí vůli... Jak mám udělat, abych mu za něco stála?

Další věc je sex. Vím, že máme opravdu hodně málo času a chápu, že sex je tedy rachlovka. Mám ale strach, aby to tak nezůstalo, aby si na to nezvykl. Samozdřejmě jsem s ním o tom všem mluvila, ale...

Dobře ale vím, že i já mám chyby a že je to je jen jednostranný názor. Přesto prosím ojakoukoli radu... Děkuji.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 5439x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Pozornost manžela
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
19.07.2012 12:30 Uživatel: MitsCa
Téma: Nezájem manžela o mě - co mám dělat?
Text uživatele: 

To si snad děláš legraci s těma narozeninama a nezájmem a vyzdvihováním toho, že si dáte i pusu na přivítanou. To je snad samozřejmost.

Jsme zase u té jistoty - seš pro něju jistota. Pochybuju, že má tolik a tolik práce, že si na Tebe nemůže udělat chvíli čas - nebo jezdí s kamionem?

Nechci Tě nějak děsit, ale má určitě spousty času jen pro sebe, nechci ho obviňovat předem než znám nějaké podrobnosti, ale chlapi toto rádi dělají a většinou to tak je. Neznám nikoho, kdo by měl tolik práce a chtěl být se svou ženou, že by si nenašel na ni aspoň chvilku. Znám hodně hodně pracujících chlapů a ti, co opravdu své ženy milují a stále je chtějí, tak si ten čas prostě udělají.

Jemu to jen tak vyhovuje. Zkus napsat, co dělá, že je taaaak zaneprázdněn, protože všechno jde, kdy se chce.

 
19.07.2012 12:49 Uživatel: LenkaM.
Věk:  26
Téma: Nezájem manžela o mě - co mám dělat?
Text uživatele: 

Děkuji za odpověď, také se o ni pokusím. Je živnostník, teprve pár let, takže se musí docela ohánět. Často dělá do noci. Do toho renovujeme barák, takže volné jsou opravdu jen neděle... a někdy ani to ne.

 
19.07.2012 13:28 Uživatel: MitsCa
Téma: Nezájem manžela o mě - co mám dělat?
Text uživatele: 

Pár let? To už musí být rpozjeto, ne? Nebo tajně šetří a chce Tě překvapit? Jaký obor živnosti?

I když toto chápu. Ale přece si neodpustím poznámku, že všechno jde. Já taky dělal na sebe a stavěl barák a stejně jsem si čas na přítelkyni udělal a ta taky měla hodně práce. Minimálně s narozkama, slovíčkem děkuji apod. Tě může zásobit, to zvládne i kdyby jen pracoval.

Aby se z něj nestal nějaký nekomunikativní bručoun s jistotou, že ty se doma o vše postaráš. Pokud chodíš taky do práce, tak by mohl třeba někdy uklidit, ne?

 

Já vím, že ženská vydrží více jak člověk, ale někdy je třeba z toho slevit. excited

 
19.07.2012 13:43 Uživatel: LenkaM.
Věk:  26
Téma: Nezájem manžela o mě - co mám dělat?
Text uživatele: 

Nene, opravdu tajně nešetří, peníze máme společné, a máme jich bohužel značný nedostatek, jelikož platíme vysokou hypotéku. Takže nám bohužel spíše nezbývá, než že bychom mohli dávat stranou... Jinak je truhlář, takže se snaží sehnat práci a ne vždy je to jednoduché. Když sežene, většinou to chce každý hned, takže je v práci i po nocích...

 
19.07.2012 12:34 Uživatel: Radibabka
Téma: Nezájem manžela o mě - co mám dělat?
Text uživatele: 

excitedMilá Lenko,

píšeš, že vlastně ani nemáte problém.... já myslím, že ano.

Máte problém s komunikací (přinejmenším), protože jinak bys neměla pocit, že "si nemůžeš" s manželem promluvit o všem na rovinu.

Jste na jedné lodičce, tak proč mu neumíš říct něco jako: miláčku, moc bych ocenila, kdybys mi pomohl s.... ; víš, trápí mě, že mi neumíš vyznat lásku, mám pocit, že na mě nemyslíš... moc mě mrzelo, když jsem od tebe nedostala k narozeninám kytičku, prosím, dones mi jí někdy...

Najdeš určitě spoustu příležitostí k rozhovoru... a po troškách bys ho mohla trochu "poupravit" v jeho sobectví (promiň, jinak to pojmenovat neumím).

Tvůj muž myslí víc na sebe... ty jsi až někde vzadu. Funguješ perfektně, všechno zařídíš i bez jeho přičinění.

Leničko, já byla před cca 20 lety stejná... a moc jsem na to doplatila. ten můj nic nemusel, tak se věnoval dámě (a pak druhé a třetí), která pomoc (zejména finanční) potřebovala a uměla si o ní říct.

Myslela jsem, že ocení moji obětavost, péči, skvělý servis... ale i moji osobnost, no... neocenil. Rozvedli jsme se, jsem s ním pořád, ale nechám se hýčkat a rozmazlovat, nejsem lenoch, ale snažím se lenošit co nejvíce... Už všechno nezařizuji já, teď se snaží on.

Držím palce, abys našla způsob, jak být spokojenější ve vztahu, protože i o to jde.

A neodkládej rozhovor, i kdyby jen proto, abys pochopila, v čem vězíš.

 
19.07.2012 12:51 Uživatel: LenkaM.
Věk:  26
Téma: Nezájem manžela o mě - co mám dělat?
Text uživatele: 

Přesně takto jsem to zkoušela, že mi je to líto, že není moc času, že by mi stačila kytička a podobně. Vždy se dočkám odpovědi typu: vydrž, všechno bude... sad

 
19.07.2012 13:37 Uživatel: Radibabka
Téma: Nezájem manžela o mě - co mám dělat?
Text uživatele: 

Jako bys byla moje dcera (věk i jméno happy).

Leni, já jsem si přečetla, že jsi ho nechtěla ranit... a řekla jsi mu, že ti stačí kytka, pravda, jde ještě o to, jestli jsi "na svoje sdělení položila ten správný důraz", aby pochopil, že na tom opravdu trváš. Hodně záleží na formě.

Ale ještě jinak. Píšeš, že máte oba málo času a že většinu prací odvádíš ty. Opravdu je nemožné ho zapojit?  A co ty? Máš nějaké koníčky, zájmy, kamarádky, se kterými bys chtěla trávit čas? Prosím, buď taky trochu sobec.

  

 
19.07.2012 13:41 Uživatel: LenkaM.
Věk:  26
Téma: Nezájem manžela o mě - co mám dělat?
Text uživatele: 

No, oba přijdeme z práce kolem 5 hodiny a pak se jde makat na stavbu, takže ho opravdu jinde nezapojím, je rád, když si alespon v neděli odpočine.

Ano, vím, že bych měla být trochu sobec, třeba by si mne i více vážil, jenže to je to, co já právě neumím. Většinu kamarádů máme společných, jednou týdně se s nimi sejdem, když to čas dovolí...

 
19.07.2012 22:55 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Nezájem manžela o mě - co mám dělat?
Text uživatele: 

Leni, našla jsem článek i z manželské poradny -

Nevíte? Ptejte se!

Vyjádřit lásku bývá nejsnadnější na začátku vztahu. Překvapení, polibky, kytičky, dárečky a neustálé špitání: „Miluju tě. “ Po létech společného soužití to ovšem bývá stále náročnější a intenzita přesvědčování o tom, jak partnera milujete, postupně klesá. Na řadu přicházejí obavy: Miluje mě, když mi to neříká? Má mě ráda? Jak mu mám dokázat, že ho miluju? Když jí koupím kytku, nebude si myslet, že tím žehlím nevěru nebo jiný průšvih?

 

„Často jsou střety v partnerství způsobeny tím, že do vztahu se většinou mezi druhým a sedmým rokem vloudí jakási pohodlnost, pasivita, nepozornost až lhostejnost vůči potřebám toho druhého. Pak vzniká mnoho křivd, obvinění a zaznívá mnoho slov, která neměla být nikdy řečena, “ říká manželský poradce Pavel Rataj.

 

Pak oba sedíte v kanceláři psychologa a lamentujete, že nevíte, co se stalo s vaší láskou. Může to vypadat jako banalita, ale bohužel často je to právě nedorozumění ve vyjadřování lásky, které stojí na začátku hluboké partnerské krize. Není to o tom, že dneska nezaznělo „mám tě rád“ nebo o jedné zapomenuté kytce ke svátku, jenže když se totéž bude opakovat víckrát, plíživým způsobem se vám důkazy lásky vytratí ze vztahu úplně. A najednou budete zaskočeni, kam to až došlo. Nejdůležitější je, abyste o tom dokázali mluvit a svá očekávání si sdělovali.

http://www.maminka.cz/clanek/chovani-a-vztahy/jak-se-pozna-laska

 
19.07.2012 14:51 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Nezájem manžela o mě - co mám dělat?
Text uživatele: 

roseLeničko, píšeš, že manžel dělá po nocích o víkendech, čili dře jako mezek a truhlařina není sedět u PC, ale makat a z toho bolí tělo. Leni, dělá to pro tebe, pro vás oba. Leni, tak ty, něco připrav, dobrou večeři, svíčky, a hezkou chvilku. Podívej se na to z jeho strany, víš my ženy jsme takové víc citlivé a chlapi spíš realističtí. Když maká do noci, jistě nelítá po ženských, to je ti snad jasné. Leni jsem vdaná 42 roků, manžel se také nadělal a dělal to pro rodinu, měli jsme dvě děti a doopatrovala jsem svého tátu, nakonec mi ležel po mrtvici. Věř, že jsem toho měla nad hlavu a spánek pro mně byl lepší než chleba s máslem. Dnes jsme v důchodu, bydlíme ve svém domku, pomohli jsme dětem, jak jsme mohli a teď na sebe máme času až nad hlavu. Tak jedeme na výlety, jdeme si na oběd, potěšíme s vnoučátky. Jen nevěš hlavu a manžela podporuj a budete mít v sobě jistotu, oporu, úctu i lásku. Držím palečky a hlavu vzhůru, manžel tě jistě má moc rád.  

 
19.07.2012 15:57 Uživatel: MitsCa
Téma: Nezájem manžela o mě - co mám dělat?
Text uživatele: 

Pavli, rád bych s tebou souhlasil a věřím, že LenkaM by se taky nakonec za 30-40 let takto vyjadřovala, ale minimálně narozeniny, poděkovat, říct laskavé slovo, pohladit, povzbudit by ten její mohl. Stojí to tak málo času a přitom tyhle zdánlivě maličkosti dají tolik, že je to snad nejdůležitěší.

Kolik času by ztratil? 3 minuty? Poděkovat za starost, obejmout, usmát se a pohladit a pár vřelých slov? Myslím, že 3 minuty denně by si mohl vyhradit a uvědomit si, co má doma, i když sám maká o 106.

 
19.07.2012 18:59 Uživatel: Barča
Téma: Nezájem manžela o mě - co mám dělat?
Text uživatele: 

Souhlasím s Tebou.... a když už jsi zmínil muže kamioňáka, tak i ten si umí najít čas a zařídit, abych na narozeniny, či jinou příležitost "tu svou kytku" dostala. Kromě toho Lenka zmiňuje, že si najdou čas na své kamarády, takže řeči o nedostatku času jsou mimo mísu. Vidím to tak, že její práci považuje za samozřejmost a dokud samozřejmostí bude, nic se nezmění.

 
19.07.2012 21:33 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Nezájem manžela o mě - co mám dělat?
Text uživatele: 

roseMiCanku, máš pravdu, že to nezabere mnoho času, pohladit, usmát se, donést kytičku. Myslím, že se to spraví, když o tom budou Lenička a její manžel častěji mluvit, říkat si svá přání, jen by to neměly být výčitky. A už vůbec to není důvod k rozvodu. To myslím tady někdy čteme horší příběhy a stesky.   

 
23.07.2012 17:47 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Nezájem manžela o mě - co mám dělat?
Text uživatele: 

Fráze "hodně práce" je zabiják vztahů. Slyším ji často a říkám si: stojí vydělané peníze za krachující vztah. A hned si i odopvím: Ne, nestojí.

Někdy to může být únik (mám moc práce, nemám čas, "neotravuj") a někdy to může být pravda. Každopádně si člověk musí zvolit co je pro něj priorita. Jestli práce a peníze nebo kvalitní vztah. Láska a vztah když se neopečovává "a neoprašuje" (viz kytička k narozeninám ze zahrádky), tak se kazí a vadne.

Život je tak krátký (a krásný) a peníze tak pomíjivé.

 
23.07.2012 17:51 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Nezájem manžela o mě - co mám dělat?
Text uživatele: 

Ze zvědavosti jsem si podle Vaší IP adresy vyhledal Vaše ostatní témata a odpovědi a popravdě se Vám divím, že ještě se svým manželem jste. Nechci tu opakovat co jste psala v minulých tématech (v rámci anonymity používáte více jmen v různých tématech, což není porušení pravidel webu), ale jak říkám: je mi Vás líto a možná byste si zasloužila jiného chlapa. Podle série Vašich textů jste fajn ženská, tak byste si měla najít fajn chlapa. Na druhou stranu chápu, že máte manžela ráda. Hm, je to někdy na tom světě těžké, že?

 
08.08.2012 08:19 Uživatel: LenkaM.
Věk:  26
Téma: Nezájem manžela o mě - co mám dělat?
Text uživatele: 

Avatárek: ano, máte pravdu, problémů jsem sem psala více... kdybych to měla sepsat do jednoho článku, nevím, jestli by to někdo celé přečetl... a také problémy přicházely postupně.

Děkuji za podporu. Bohužel se vyskytl další problémek ajá nevím, komu to řít, nemám se kde svěřit, nemám nikoho, kdo by mi poradil.

Jiného chlapa... já nevím, nedokážu si to představit. Nejen on dělá chyby, i já nejsem ideální...

 
11.04.2016 12:30 Uživatel: Pepa
Věk:  43
Téma: Nezájem manžela o mě - co mám dělat?
Text uživatele: 

Moje manželka odmítá líbání a mazlení, pokud to není před sexem. A protože už měsíc nemůže, tak mám smůlu. Místo mě má každý večer knížku. Připadám si, jako bych žil jen s kamarádkou. A to je málo.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nezájem manžela o mě - co mám dělat?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 8
Nová témata dnes: 1
Dneska bylo odpovězeno na: 3 témata
Počet témat celkem: 15599
Počet odpovědí celkem: 170672
Počet registrovaných: 4605 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Trikolóra - hnutí občanů
Nejkomentovanější za 7 dní: Trikolóra - hnutí občanů
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny