Téma: Partnerská neshoda - když odjede na víkend, neozve se mi, štve mě to

03.09.2014 22:15
Uživatel: chemik
Věk:  17
Odpovědí na téma: 8
Text: 

Zdravím všechny,  

mám takový problém, jsem v prvním vztahu (půl roku) a vadí mi, že přítelkyně třeba odjede na prodloužený víkend s rodiči pryč, ale den se klidně neozve, někdy i dva.  

Pak přijede a dělá, že nic, povykládá zážitky, když se o tom bavíme, jí to nepřijde špatný se neozvat den, co dělá jak se má atd, někdy i dva, ale mě to strašně štve. Jenže, když přijede cche mi říct co zažila a já jí nechci poslat pryč a dělat naštvanýho, takže je vše vlaszně pořád dokola, proto bych měl otázku.

Jak to děláte vy ve vztazích zkušenější? Mám strach, že když budu dělat naštvanýho, tak ji od sebe akorát odradím, jenže jak jí dát najevo, že mě to fakt štvě, když  sní promluvím, ona řekne, že to chápe, ale že jí to nedojde, jelikož jí nepřjde špatný se den až dva neozvat…

Jak obecně řešit tyto situace, děláte naštvaný at si vás udobří?  

Děkuju moc.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1911x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Nevím jak na partnerskou hádku
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
03.09.2014 22:24 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Partnerská neshoda - když odjede na víkend, neozve se mi, štve mě to
Text uživatele: 

Ne, nedělám naštvanou. Buď se za něco zlobím, pak to řeknu, ať se pročistí vzduch a nebo se prostě nezlobím.

 
04.09.2014 07:17 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Partnerská neshoda - když odjede na víkend, neozve se mi, štve mě to
Text uživatele: 

Sám jsi to napsal, sám sis odpověděl …jí nedojde, že na tom je něco špatného se neozvat. Takže … nesnaž se ji předělávat a hňácat k obrazu svému. Pokud chceš kvalitní vztah, respektuj její zvyky. Jede s rodiči, tzn. je v pořádku, strach mít o ní nemusíš a pokud  se neozve, tak co. Nemusíš ji mít stále za zadkem, dopřejte si prostor… oba dva.  

Tolerance je obrovská pomoc ve vztahu  a hodně ti dá, když ji umíš používat.  

Takže moje rada zní :  Užívej si toho, že když přijede, chce být s tebou, chce ti zážitky sdělit a nesnaž se ji předělávat, protože to doženeš akorát k tomu, že ona bude nucena ti psát, protože to chceš ty a násilím se přemlouvat k sms nemá smysl… pro oba.  

A k větě… děláte naštvaného ať si vás udobří? To je cesta do pekel, možná jednou, dvakrát to projde, ale stále se omlouvat za něco, co nepovažuji za špatné to omrzí.  

 
04.09.2014 07:29 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Partnerská neshoda - když odjede na víkend, neozve se mi, štve mě to
Text uživatele: 

Já bych řekla, že to moc hrotíš. Předpokládám, že je přítelkyni ne víc než Tobě, tak si myslím, že je úplně normální, že přítelkyně jezdí na prodloužené víkendy s rodičí. Naopak, myslím si, že je to hezké, že takto jako rodina spolu tráví volný čas a podle Tvého psaní z toho vyplývá, že to přítelkyni nevadí (jezdit s rodiči na víkend) a prostě to tak mají jako rodina zavedeno. Navíc to tak měli určitě i před tím, než jsi s ní začal chodit, takže problém máš Ty, nikoliv přítelkyně. Stejně tak je v pořádku, že se Ti během těch dní neozve = užívá si víkendy a aktivity s rodiči, na tom není nic špatného. To jen zkazila tahle doba svými vymoženostmi = mobily, internet atd. , tedy někteří lidé se jí nechali zkazit. Dříve tyto vymoženosti nebyly, a bylo naprosto normální, že se partneři viděli až když měli čas - nikdo nikoho mobilem nenaháněl atd. A když šlo o vztahy, kdy partneři bydleli každý jinde, nebo např. partner byl na vojně, tak si psali dopisy a viděli se méně, ale i tak se měli naprosto normálně a přirozeně rádi a moc se na sebe těšili. Tvoje přítelkyně je ještě v dětském věku a sama se rozhodne, kdy tzv. vyletí z hnízda a bude trávit svůj volný čas pouze s nějakým partnerem. Ale i tak, pokud by např. studovala jinde či pak byla někde pár dní např. pracovně jinde, neznamená to, že se musí každý den hlásit, když to tak nebude cítit. To je individuální a z Tvé strany mi to zavání spíše žárlivostí či určitým majetnictvím. Takže bych Ti poradila, aby jsi v tomto přibrzdil, protože Ti to bude dělat problémy v každém vztahu, v tomto i pak v dalších budoucích. Nemáš důvod být na přítelkyni naštvaný, ona nedělá, že nic = ona opravdu nic špatného neudělala alt

 
04.09.2014 09:35 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Partnerská neshoda - když odjede na víkend, neozve se mi, štve mě to
Text uživatele: 

kazdy den se ozvat asi budu muset doma udelat poradek at se mi vsichni povinne hlasi jednou za 24h

 

moc to prozivas chlapce

 
04.09.2014 09:36 Uživatel: chemik
Věk:  17
Téma: Partnerská neshoda - když odjede na víkend, neozve se mi, štve mě to
Text uživatele: 

Děkuji za rady,

chtěl bych jen na dovysvětlení říct, že mi vubec nevadí, že někam jede, ba naopak, jsme rád, jen mě vadí, že si ennajde přes den enbo večer čas na jednu, dvě sms či krátký telefonát, jak se má, co dělá atd… To je to co  mi vadí, ne každou chvíli, ne dlouho, ale musím si zvyknout no…

A co to trochu umocnuje je to, žejsou výlety ze kterých se ozve často a pak odněkud vubec, tak tomuneorzumím no, a signálem to není, ale máte úravdu, zvyknu si!

 
04.09.2014 11:27 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Partnerská neshoda - když odjede na víkend, neozve se mi, štve mě to
Text uživatele: 

Někdy i když jsme zamilovaní, tak ztratíme pojem o čase. A děvče prostě nemá mobil přirostlý k dlani, toť vše.  

 

 
04.09.2014 12:39 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Partnerská neshoda - když odjede na víkend, neozve se mi, štve mě to
Text uživatele: 

Chemiku, takhle to ale vážně nechodí - hlásit se každý den sms či krátkým telefonátem. Vem to a v klidu přijmi tak, že je to tak prostě normální, v pořádku a neznamená to, že by Tě měla o to méně ráda atd. , ne jako něco, na co si musíš zvyknout. Tak si naplánuj na dny, kdy je pryč svoje aktivity, a nepřemýšlej o tom, co dělá - to si myslím, že Tě zajímá nejvíce. Určitě chceš být přítelkyni partnerem, nikoliv stíhačkou alt

 
27.10.2015 12:04 Uživatel: werena
Věk:  50
Téma: Partnerská neshoda - když odjede na víkend, neozve se mi, štve mě to
Text uživatele: 

Tak já mám podobnou zkušenost, žijeme odděleně, vidíme se fakt občas, záleží na naší domluvě. Ale v poslední době (vztah je cca půl roku) se třeba odlmlčí na několik dní, žádná zpráva, sms, o telefonování ani nemluvě. Ženská přece nebude chlapa uhánět. Souhlasím s tím, že dát o sobě vědět každý den není nic špatného, já bych to zvládla. On je tzv. na řadě. Pak mi jen zbývá čekat a chápat nějaké vysvětlení. Myslím, že není v pořádku, když mají 2 lidé spolu vztah, tak by měli být spolu denně v nějakém kontaktu.

Též souhlasím s tím, že dávat toto najevo, není to nejlepší. Taky pronásledovat druhého dotazama a vynucovat si odpovědi se nemá.

Uvidím, jak to u mne dopadne, ale ve vztahu tyhle věci nejsou v pořádku. A nezáleží na věku .

Co byste radili mne? Určitě se mu o tom zmíním, ale nechci to hrotit. Spousta vztahů končí vzájemným nepochopením. Partnerovi dopřeju svobodu, nijak si na něj nedělám nároky, jsme oba nazadaní a záleží už jen na obou stranách.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Partnerská neshoda - když odjede na víkend, neozve se mi, štve mě to
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Partnerské krize, odstěhování 5 642x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 495x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 8 674x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 635x
Jak byste se zachovali??? 4 642x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 744x
Priateľ mi časom veľmi lezie na nervy, častokrát kvôli úplným maličkostiam a preto že niečo neurobí podľa mojich predstav 3 723x
Po hádce se mnou se urazí i na naše dítě 8 641x
Rozchod nebo ne, potřebuji poradit, chci se vrátit k mamince 31 1105x
Manžel dává přednost svému koníčku a kamrádům 6 979x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny