Téma: Přítel je pro mě po 6 letech jen kamarád - mám mu to říct?

11.03.2013 15:39
Uživatel: Andělka
Věk:  28
Odpovědí na téma: 12
Text: 

Ahoj, trochu se vám tu svěřím a budu ráda, když mi poradíte. S přítelem jsme se seznámili před 6 lety. Mně je 28, jemu 36 let a bydlíme od sebe 90 km. Nikdy mě nepřitahoval, nelíbil se mi jako chlap, takže jsme spolu nikdy neměli sex. Sice zpočátku - první rok nějaké intimnosti mezi námi byly, ale pak jsem přišla na jeden jeho zlozvyk, kterým se mi zprotivil úplně a přestaly i ty intimnosti, které mezi námi do té doby byly. A celých 6 let jsem spolu bez sexu. Na povrch vypadáme jako běžný pár, jen my dva víme jak to mezi námi je. A přítel mě jako partnerku celých 6 let bere, jen já jeho ne a ani jsem mu to nedokázala nikdy říct - zatím. Já jemu nic neřekla a dál si hledala někoho jiného - což také vůči němu nebylo fér. A přítel na mě nikdy nenaléhal, že by chtěl sex - na tolik mě má rád. Sice si duševně rozumíme, ale jinak jsme si za těch 6 let prožili také pravé peklo ohledně hádek.

Neskutečně jsme se vždy hádali, nejhorší to bylo mezi námi, když jsem u něj na začátku vztahu 1 rok bydlela. To jsme se vždy hádali kvůli každé prkotině a hádka nám vydržela několik hodin a tak se to opakovalo docela často. Většinou jsme se hádali, že mi na něm stále něco vadilo. V tu dobu, jak jsem u přítele bydlela, mě živil, já byla bez práce. Teď už práci mám a každý bydlíme zase zvlášť a celkově už se tolik nehádáme a docela spolu vycházíme, ale stále ho bohužel celkově nemusím.

Nějak jeho přítomnost nevyžaduju. Jinak je přítel až moc hodný, slušný, hlavně na začátku vztahu pro mě udělal co mi na očích viděl, vše mi koupil, kupoval mi dárky, bral na výlety, dovolené, zkrátka vše, co jsem si přála, mi splnil. Moc si mě hýčkal a rozmazloval, udělal pro mě i mnoho jiného, platil mi různé moje záliby, když jsme spolu někam šli, platil vždy on a já to brala jako samozřejmost, protože jsem na to od něj byla zvyklá už od začátku. A toto vše mi poskytoval skoro až doteď. V tomto vztahu já brala, on dával, ale proč, když jsme se k němu mnohdy nechovala dobře, neměl se mnou sex apod. ? Až teď si to vše uvědomuji, že to tak samozřejmé není. Já jsem mu za vše, co mi kdy dal a co pro mě udělal, vděčná, proto si říkám, že by bylo fér si s ním promluvit o našem vztahu, že ho považuji jen za kamaráda, a jestli tedy můžeme být dál jen přátelé? Vlastně jako doteď, jen s tím rozdílem, že si vše povíme na rovinu. On si totiž přeje celou dobu rodinu a původně si jí přál se mnou - vím to, i když jsme o tom spolu nikdy nemluvili. My se vůbec spolu málo bavili o tom, jak si to představujeme do budoucna apod.

Vím, že jsem mu o tom, že ho beru jen jako kamaráda, měla říct už dávno, ale nějak jsem to doteď nedokázala. Možná z důvodu, že bych nerada přišla o to vše, co mi doteď poskytoval? Ale teď co nejdříve si o tom všem s ním chci promluvit - zaslouží si to. Jak to vše vidíte prosím vy? Moc děkuji  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3804x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Mám říct příteli po 6 letech, že je pro mě "jen" kamarád?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
11.03.2013 15:57 Uživatel: Racek
Věk:  27
1391276203_srdce021.gif
1000-2000
Téma: Přítel je pro mě po 6 letech jen kamarád - mám mu to říct?
Text uživatele: 

Opět zase příklad, hodný, slušný chlap natrefí na mrchu. Nebylo ti blbý být s ním, když tě jako chlap nepřitahoval? Brala si si klidně od něho dárky, nechala si se od něho živit a přitom si ho tahala za nos.

Ano, rozhodně mu to řekni, ať s tebou už neztrácí čas a ať si může konečně najít hodnou a lepší holku, která ho bude milovat, udělej to pro něho, dlužíš mu to za ty roky, co si ho tahala za nos a lhala mu.

Měla jsi mu to říct dávno, jenže to by jsi přišla právě o to, co ti poskytoval, to ti byl dobrý, jen si ho využila, nic víc. Ty jsi mu to neměla říct dávno, ty si s ním neměla vůbec začínat, když k němu si nic necítila.

 
11.03.2013 16:08 Uživatel: Taj3
Věk:  30
srnka2.jpg
0-100
Téma: Přítel je pro mě po 6 letech jen kamarád - mám mu to říct?
Text uživatele: 

6 let? Nic mu snad ani neříkej, když jsi to už vydržela tak dlouho, tak to spolu nějak doklepete a on bude dál za hodnýho blbečka. pardon, to byl žert

 Zase další hodnej a slušnej kluk. Tak proto já nemohla tak strašně dlouhou dobu potkat nějakýho slušnýho chlapíka, páč většina je jich zapikolíkována ve vztahu, se slečnami, kterým se ani vlastně jejich přítel nelíbí a nechtějí s ním být

 

Ještě řekni, že ten zlozvyk je dlabání šušňů …

 

Teď vážně, řekni mu pravdu, že si s ním společnou budoucnost neumíš představit a že každý zřejmě směřujete jinam, ať má možnost si najít jinou partnerku se kterou bude šťastnej.
 
11.03.2013 16:26 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Přítel je pro mě po 6 letech jen kamarád - mám mu to říct?
Text uživatele: 

Ten kluk není jen hodnej, je taky úplně blbej. Jinej by tohle nevydržel.  

 
11.03.2013 16:29 Uživatel: Julie
Téma: Přítel je pro mě po 6 letech jen kamarád - mám mu to říct?
Text uživatele: 

     Andělko, všechno nejlepší k dnešímu svátku a hojnost toho, čehož v apatyce nekoupíš.

     

 
11.03.2013 17:12 Uživatel: Garm
Věk:  30
Téma: Přítel je pro mě po 6 letech jen kamarád - mám mu to říct?
Text uživatele: 

no pekne …cize najviac Ti imponovalo ze ti prejavoval naklonnost a si si tak mohla kompenzovat svoje EGO. ina ale nelutujem Tebe ani jeho

chapem ze ho chces kopnut "do prdele" …to co si chcela si uz dostala tak sa chces posunut dalej

 
12.03.2013 11:54 Uživatel: veverka
Věk:  32
1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: Přítel je pro mě po 6 letech jen kamarád - mám mu to říct?
Text uživatele: 

Tak to je mazec…S někým, kdo je mi v podstatě protivný, bych nedokázala být ani týden, natož 6 let… Dobře, vše Ti platil, to je pohodlné, ale co jinak? Nechtělo se Ti za ty roky normálně žít? Radši něž takovýto vztah bych neměla žádný, věnovala se přátelům, rodině, práci, vzdělání…Takhle sis akorát zvykla válet si zadek s prominutím. Nebudu tady teď nadávat jakio někteří přede mnou, ačkoliv mají pravdu, že jsi ho tahala za nos, což není vůbec pěkné. Ale prostě nechápu, jak Tě takový život mohl naplňovat…Taková neopravdovost toho, co se navenek deklaruje… Obecně třeba nechápu, že je nějaká žena jen kvůli prachům s někým, koho nemám ráda. Peníze jsou fajn, samozřejmě, jsou nezbytné a když je jich hodně a člověku to dá materiální svobodu, je to bezva, ale nedokázala bych tomu obětovat ten prožitek lásky a nadšení z muže.

 
12.03.2013 13:31 Uživatel: junior
Věk:  19
0-100
Téma: Přítel je pro mě po 6 letech jen kamarád - mám mu to říct?
Text uživatele: 

Tak v první řadě si nedokážu představit, co se mu honí v hlavě, když tohle trpí 6 let. Buď tě už 5 a půl roku za zády podvání (pokud se váš vztah dá nazývat "vztahem"), nebo je vážně úplně vymazaný, protože rodinu si bez sexu nezaložíte alt

 

A za druhé - ty jsi jednoduše vychcaná mrcha, která to ještě tady sama dokonale popsala. Nevím, co čekáš, že ti na to řekneme. Jde ti jenom o sebe. Šlo ti celou dobu o to, abys jen dostávala co si zamaneš a nemyslela přitom na druhé. Ten chlap je sice chudák, ale může si za to sám, takže nelituju ani jednoho z vás. Musíš mít svědomí černé jak uhelný důl, pokud jsi tohle dělala vědomě 6 let v kuse. Klobouk dole.

 

Jedna věc mě zajímá. proč jste spolu vůbec začli chodit, proč ses na něj nevyprdla po měsíci. ? To tě jako od samého začátku zahrnoval dárkama a tobě se to líbilo, tak sis říkala, že nějaký boční příjem by se hodil, co?

 

[Omlouvám se za trochu tvrdší slova, ale toto se jinak vyjádřit nedá]

 
12.03.2013 13:57 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Přítel je pro mě po 6 letech jen kamarád - mám mu to říct?
Text uživatele: 

Mělas mu to říct hned.

 
13.03.2013 16:45 Uživatel: Sára@
Věk:  24
Téma: Přítel je pro mě po 6 letech jen kamarád - mám mu to říct?
Text uživatele: 

Co to s vama lidi je? Teď jsem psala něco podobnýho jednomu vychcánkovi. Si mrcha.

 
13.03.2013 16:59 Uživatel: MitsCa
Téma: Přítel je pro mě po 6 letech jen kamarád - mám mu to říct?
Text uživatele: 

Nic s nikým není. Tady seš na Moje starosti a lidi tu píšou, co je trápí, ať už to je hodně špatné nebo špatné plus pak svoje poznatky ze svých vztahů apod. Ale to ženská, která má sama problémy se sebou a někdo ji hodně ublížil, že se musí dál ventilovat a nežije dál, ať ta zkušenost byl jakkoliv hořká, nepochopí.

 
19.03.2013 16:51 Uživatel: helga
Věk:  56
Téma: Přítel je pro mě po 6 letech jen kamarád - mám mu to říct?
Text uživatele: 

Co to je za blbost??? Jakýsi pseudovztah - tak jsi vlastně nebyla jeho partnerkou a mělas ho jen jako náhradníka …- škoda času, energie, zbav se mindráků. To raději sama než takový paskvil. Navíc - nebezpečné.

 
13.04.2013 21:54 Uživatel: hanulina
Věk:  33
Téma: Přítel je pro mě po 6 letech jen kamarád - mám mu to říct?
Text uživatele: 

Každopádně jste na to byli dva. Tak dlouhou dobu se ochuzovat o skutečný vztah. Ty mu ubližuješ, že dokážeš tak dlouho lhát a on je bud nemocný nebo ti zahýbá nebo nevěřím, že zdravý chlap je s někým 6 let bez sexu a jen dává, jak materiálně, tak citově a nic nežádá zpět?? Dej šanci jemu na opravdový vztah a sobě taky. Jestli tedy ovšem Vám dá osud po tomhle šanci. Žít ve lži není jednoduché, tak vás oba osvoboď. !!! Toť můj názor.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Přítel je pro mě po 6 letech jen kamarád - mám mu to říct?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Partnerské krize, odstěhování 5 656x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 502x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 8 680x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 650x
Jak byste se zachovali??? 4 648x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 754x
Priateľ mi časom veľmi lezie na nervy, častokrát kvôli úplným maličkostiam a preto že niečo neurobí podľa mojich predstav 3 730x
Po hádce se mnou se urazí i na naše dítě 8 644x
Rozchod nebo ne, potřebuji poradit, chci se vrátit k mamince 31 1114x
Manžel dává přednost svému koníčku a kamrádům 6 987x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny