Téma: Přítel neumí dávat najevo city a má rád svůj klid

05.10.2011 21:38
Uživatel: Leňa
Věk:  42
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Ráda bych se na Vás obrátila s dotazem ohledně našeho partnerského vztahu, který trvá rok a čtvrt. Přítel(má 52, já o 10 míň. On je milý, hodný, je to zlatíčko,ale občas se zachová jako kdyby měl snad 17, jako kdyby snad ani nevěděl, co parterské soužití znamená a udělá takovou "botu", že... Nemám sílu ani právo mu - jako zralému muži, stále říkat, co a jak se má a co ženy potřebují. A když na to chvíli myslí, zdá se mi, že ne moc dlouho...ale ne záměrně, to vím. Mám už pocit, že jsem to stále já, kdo to "táhne" a trochu se občas cítím jako vymačkaný citron. Chci a mohu se na něj spolehnout, ale ráda bych i věděla, že mě chápe... i když vím moc dobře, že mi svou lásku dává najevo spíš těmi činy, ale ve vyjadřování a mluvení o citech je malinko "neohrabaný", což sám říká a nějak si na to musím zvyknout,jemu se na mě prý líbí zas to,že to umím já,ať jde o cokoli.Mám taky pocit, že ze strachu, abych něco nepokazila nebo nedělala chyby (popř.stejné), něco někdy "moc řeším"..(?) Mám ho moc ráda a neumím si život bez něj představit, jen mám trošku obavy, že i to, že žil naprosto sám 13 let, kdy vůbec nikoho po rozvodu neměl (já žila po rozvodu sama 6 let a oba jsme byli v manželství 14 let), zanechalo "následky" i v podobě toho, že je zvyklý spíš na svůj "klid" (a bohužel i nepořádek...), stejně jako uspořádání svých věcí, atd.  Prosím,povíte, co máme oba dělat i co děláme špatně? Mockrát děkuji. L.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
06.10.2011 01:55 Uživatel: Innes
Věk:  57
100-500
Téma: Přítel neumí dávat najevo city a má rád svůj klid
Text uživatele: 

Myslim si,ze vasemu partnerovi vyhovuje pasivni pozice,a stim se moc nenadela.Pokud sama citite ,ze zmeny neprijima,tak pak se s tim smirit a nebo nic neresit a primo se ho zeptat na jeho stanovisko k vam.Urcita pasivnost se podoba lenosti a to se moc s aktivitou druheho nesnasi,laska je pro oba,tak jako denni starosti.Mozna vam jeste nekdo odpovi lepe a reseni najdete,drzim palce at vam to klape.

 
06.10.2011 04:54 Uživatel: L.
Věk:  30
Téma: Přítel neumí dávat najevo city a má rád svůj klid
Text uživatele: 

Víte, že já mám podobný problém a to je mi "teprve" 30. Můj parter je také víceméně "neohrabaný" a za celých 5 let mi sám od sebe lásku nevyznal ani jednou..musím to vždycky nějak rozšťourat já a pak řekně něco polohlasem a na rychlo a hloupě se usmívá..smile No prostě na to není, no. Taky má rád "to svoje"..v tomhle věku to jsou samozřejmě kamarádi a zábava.., ale na druhou stranu je na něj spoleh a není hloupý (což se taky dost těžko hledá) a i já mám ráda svůj vlastní život, takže si asi vyhovujeme. Já myslím, že s tímhle se člověk musí smířit a podívat se na ty ostatní klady, nebo pokud mu to tak nevyhovuje a čeká něco jiného, tak to prostě něchat být a hledat jinde.. Nikoho prostě nepředěláme.

 
06.10.2011 08:08 Uživatel: Indiánka
Téma: Přítel neumí dávat najevo city a má rád svůj klid
Text uživatele: 

 Milá Leni smile

Vše je o domluvě a kompromisu. Mezi vztahy mezi lidmi, nejen těmi partnerskými musí být zachována rovnováha. Pokud se někdo cítí jako vymačkaný citron, není to dobře. Měla by ses cítit volná a mělo by ti být krásně. Něco tě na tvém partnerovi mrzí a proto tlačíš na pilu, podvědomě se snažíš rovnováhu, která je podle tebe narušena ze strany partnera uvést zpět do správných kolejí. Udělejte si s přítelem hezký večer, otevřete si vínko, uvolněte se a otevřeně si promluvte. Nejdříve si navzájem řekněte, co se vám na tom druhém líbí a pak, co vám na něm vadí. A jako dva rozumní lidé, kterým na sobě záleží se snažte své nedostatky odstranit, nebo alespoň zmírnit. Negativní vrozené vlastnosti příliš změnit nejdou, ale při snaze je lze zmírnit alespoň částečně. Ovšem návyky, na něž jsme si zvykli během života (kupříkladu, kdy partner žil dlouho sám) zmírnit, nebo zcela odstranit lze, jde to pomalu, ale jde to. Ale, chce to-CHTÍT. A vy oba jistě chcete, aby tomu druhému s vámi bylo dobře. smile Život je krátký Leni, a vy dva jste spolu proto, abyste se něco od sebe navzájem naučili a bylo vám spolu fajn. Tak buďte jeden druhému přítelem i učitelem a mějte se rádi.

Přeji hodně krásných dnů, kdy spolu budete kráčet ruku v ruce vstříč šťastnějšímu životu.

                                        

 
24.10.2011 08:09 Uživatel: Věra36
Věk:  36
Téma: Přítel neumí dávat najevo city a má rád svůj klid
Text uživatele: 

Žiju s takovým mužem 13 let. Už bych do toho nešla..Pokud neumí chlap říct mám tě rád!! Chtěl bych tohle a tohle!! Tak se za pár let není o čem bavit..

 
24.10.2011 09:01 Uživatel: Indiánka
Téma: Přítel neumí dávat najevo city a má rád svůj klid
Text uživatele: 

 Verčo, nemá Tvůj partner v datu narození jen jednu jedničku? Pokud náhodou ano, tak v podstatě za neschopnost projevovat své city nemůže. Má to tak dáno. Často se tato,,vlastnost" také formuje od dětství, kdy člověk u svých rodičů a blízkých vidí a vnímá, že si mezi sebou city a náklonnost málo projevují, a to si pak takový člověk nese sebou i v dospělosti. Rozumím Ti, také by mi to vadilo. Myslím, že lidé by si měli říkat hezká slova, dávat si najevo, že jim na sobě záleží, klidně i ve společnosti, je to přece krásné. Jednou jsem na ulici potkala postarší pár, drželi se za ruce a navzájem se k sobě chovali velice hezky a s úctou. Celý den jsem pak měla dobrou náladu. Myslím, že lidé a hlavně muži se mají ještě hodně co učit....

 Přeji Ti hezký den smile

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Přítel neumí dávat najevo city a má rád svůj klid
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Partnerské krize, odstěhování 5 550x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 426x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 8 598x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 550x
Jak byste se zachovali??? 4 578x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 677x
Priateľ mi časom veľmi lezie na nervy, častokrát kvôli úplným maličkostiam a preto že niečo neurobí podľa mojich predstav 3 638x
Po hádce se mnou se urazí i na naše dítě 8 586x
Rozchod nebo ne, potřebuji poradit, chci se vrátit k mamince 31 1018x
Manžel dává přednost svému koníčku a kamrádům 6 897x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16218
Počet odpovědí celkem: 173742
Počet registrovaných: 4887 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Neoprávněná třídní důtka
Nejkomentovanější za 7 dní: Neoprávněná třídní důtka
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny