mojra.cz

Téma: Přítel se osamostatnil a já studuji - nejistota vztahu v budoucnosti

26.07.2016 07:10
Uživatel: Anabell
Věk:  21
Odpovědí na téma: 1
Text: 

Se svým nynějším přítelem jsme spolu už 3 roky (2013-2016). Opravdu si rozumíme a máme se rádi. V poslední době ale začínám mít trochu strach. Zatímco já si po střední vybrala denní studium náročné školy daleko od domova, on si zvolil, že bude chodit do práce a VŠ dodělá dálkově.

Hodně se teď osamostatnil, pořídil si auto, našel si byt, dokáže se o sebe postarat, má jasno v tom, co chce. Už vydělává, není na nikom závislý. Já to mám jinak. Školu budu studovat 5 let. Je to daleko od domova, doma budu jen o víkendech, bez pomoci rodičů se neobejdu.  

 

A teď o co jde. Ještě donedávna jsme byli oba studenti (já teda pořád jsem) a byli neustále spolu. Ale teď začínám mít obavy. Obavy z toho, zda na mě přítel bude pořád čekat. Než dostuduju. než přijedu domů…

Opravdu si spolu představujeme budoucnost a on mě ujišťuje, že to, že se teď pár věcí změnilo neznamená změnu v našem vztahu. Já mu věřím. Ale občas zkrátka přemýšlím nad tím, zda ho to bude dále bavit, zda se nebude chtít už usadit, zda nebudu brzdit jeho život… Možná se vám to zdá jako hloupost, no nevím, prostě nad tím přemýšlím. Možná je to proto, že o něj opravdu nechci přijít. V předchozím vztahu jsem tak řešila problém odloučení a ten byl i důvodem rozchodu.

 

Máte někdo z Vás zkušenosti s dlouhodobým vztahem daleko od sebe, vydrželo Vám to?

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 904x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Strach z budoucnosti - nastaly změny v našich životech
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
26.07.2016 16:57 Uživatel: Veltie
Věk:  25
0-100
Téma: Přítel se osamostatnil a já studuji - nejistota vztahu v budoucnosti
Text uživatele: 

Mi to jako hloupost nepříjde, tvoje obavy jsou normální a holka (žena) v tvých letech přemýšlí správně, je to dáno geneticky. A nebudu ti nic nalhávat, riziko že to nevydrží tady je a zanedbatelné není. Na druhou stranu, neznáte se týden, víte co od sebe očekávat. Na toto nelze jednoznačně odpověděť, zda to vydrží či nikoliv, protože ani jednoho z Vás neznám. Obecně se ale dá říci, pokuď jeden pro druhého něco znamenáte a respektujete se - ve zkratce máte se rádi či dokonce milujete, naděje tady je. Pokuď se uvidíte alespoň jednou do měsíce + budete si psát či skypovat, volat si … Prostě udržíte kontakt, tak bych to viděl že to vydrží.  

 

Další otázka je, zda ty jemu a on tobě vyhovuješ natolik, že tam vidíš ten dlouhodobý potenciál pět a více let. Pokuď sis alespoň jednou odpověděla ANO, tak vám to vydrží, snad jsem alespoň trochu pomohl.  

 

PS: Začátky v dlouhodobém vztahu jsou brány jako nefungující, avšak ne u dlouhodobých partnerů, což je Váš připad a proto bych to viděl jakože to vydrží.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Přítel se osamostatnil a já studuji - nejistota vztahu v budoucnosti
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 7
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 6 témat
Počet témat celkem: 15970
Počet odpovědí celkem: 172656
Počet registrovaných: 4824 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Rozchod po 6 letech
Nejkomentovanější za 7 dní: Odmítá mě partnerka
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny