mojra.cz

Téma: Přítel tráví večery po barech - vadí mi to

07.02.2013 10:40
Uživatel: Katerina88
Věk:  27
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Možná vám můj problém přijde jako pitomost. Mě to ale prostě trápí. Mám dá se říct nového přítele (31). Jsme spolu sice už 8 měsíců, ale poněvadž je pracovně pořád v zahraničí, vídáme se zhruba jednou za měsíc a půl. Takže ještě se samozřejmě neznáme tak dokonale jako kdybychom spolu trávili každý den. Sice si skypujeme, píšeme maily atd. - denodenně, ale co mi vadí je to, že je každý den minimálně do půlnoci někde v baru a o víkendech nebo když nemusí ráno vstávat, ani nemluvím. On samozřejmě každý den chodí po restauracích na večeře se svými partnery, které se protáhnou třeba do deseti, to mi nevadí. Ale pak se musí jít ještě do baru a jak jsem říkala, když má druhý den volno, tak ponocuje do rána.

Třeba dneska přišel zase až v pět. Já chápu, že je mimo domov, že jediný s kým může trávit čas jsou ti partneři nebo spolupracovníci (kamarádi) a asi není nic příjemného trávit sám po hotelích, ale prostě mi přijde, že to přehání. Je pravda, že poslední dobou už na tom skypu je i méně, potkáme se tam na chvíli a pak mi oznámí, že zas musí jít na večeři no a vrátí se se až pozdě. Asi je to i moje chyba, protože začínám být kvůli tomu nepříjemná.

Řekla jsem mu, že by někdy mohl být večer na pokoji aby sme spolu mohli trávit čas alespoň na počítači, že mi chybí, když s ním nemůžu ani mluvit.

Samozřejmě mě i napadlo, s kým ještě ty večery tráví venku. On mi sice pořád říká jak mě miluje, a že je mi věrný. Ale když se naštvu, že zas za chvíli jde pryč, tak už se snad radši tolik ani nepřihlašuje. Nevím, jestli to mám prostě přijmout, že je takový (je pravda, že i doma tráví většinu času na večeřích s přáteli). Vadilo by vám to také?

Vím, že partnera musíme mít rádi se vším všudy i s tím co se nám prostě občas nelíbí. Já bych jen nerada měla doma partymana, pro kterého jsou důležitější večerní akce. Poslední dobou se kvůli tomu chovám jak pitomec. Tak se spíš ptám, jestli se mám nad to povznést, jinak nemáme žádné problémy.

Má spoustu přátel, kteří o něm říkají, že je to jeden z nejlepších lidí co znají. I já si myslím, že má skvělou povahu, je slušně vychovaný, ale tohle se mi prostě dvakrát nelíbí. Ale zas nechci, aby se cítil, že mu diktuju život. Svých přátel se na názor moc neptám, protože ti mi většinou řeknou, že vztah na dálku nemá vůbec význam udržovat.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1605x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Přítel tráví večery po barech
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
07.02.2013 18:43 Uživatel: Barča
Téma: Přítel tráví večery po barech - vadí mi to
Text uživatele: 

Tobě možná stačí se vidět na skype a mluvit a mluvit, ale jeho to prostě nebaví a tím spíš, když mu vyčítáš jeho způsob života tam. Ono taky záleží v jaké zemi je. Tak třeba ve Španělsku se "žije" v noci a nikomu to tam divné nepřipadá.

Píšeš, že jinak žádné problémy nemáte … kde byste je taky vzali, když spolu vlastně nejste?

 
10.02.2013 14:53 Uživatel: indiánka
img_bestpage3279.gif
Téma: Přítel tráví večery po barech - vadí mi to
Text uživatele: 

Tak to je trochu oříšek.

Zde by se také dala položit otázka- jak dlouho bude jeho působení v zahraničí trvat? Pokud je to na určitý čas, je zde naděje, že se Váš vztah dostane do normálních kolejí. Ovšem, pakliže je jeho zaměstnání prioritní jen pro zahraničí a doma bude jen občas, upřímně, neviděla bych takový vztah pro Tebe jako perspektivní. Jsou páry, kterým to vyhovuje, ale mnoho jich neznám. Pokud člověk někoho miluje, samozřejmě chce s ním trávit i více času, než je jednou za 6 týdnů, či si povídat jen na dálku, kdy se ti lidé nemohou sebe dotýkat, jeden druhého cítit vedle sebe. Jedině, pokud by byla možnost se za ním odstěhovat a pracovat tam také, možná by to bylo řešení. Byli byste spolu a Váš domov by byl v zahraničí.

A dále píšeš, že i když je v Čechách, tráví více času s přátely, než s Tebou. Přátelé jsou sice důležití, ale Ty, jako jeho partnerka musíš být na 1. místě. Což, podle toho, jak zmiňuješ ve svém přízpěvku nejsi.

Katerino, obávám se, že Váš vztah nemá budoucnost, Tvůj přítel si teprve buduje kariéru a řekla bych, že na právoplatné a plnohodnotné partnerství ještě není připraven. Ty už potřebuješ nějakou jistotu, kterou Ti on, byť může být skvělý člověk, zatím nedokáže nabídnout. Zkuste si otevřeně promluvit, jak vidí budoucnost s Tebou on, vyslechni ho, a pak řekni, jak Vaše partnerství do budoucna vidíš Ty. A vzájemně dojdete k nějakému závěru..

Tak nějak bych to viděla já.

Tak hodně štěstí

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Přítel tráví večery po barech - vadí mi to
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny