Téma: Přítel ve složité životní situaci - nejsem mu oporou, žárlím a budoucnost je nejistá

28.07.2017 15:22
Uživatel: viktoriepodlesanska
Věk:  22
Odpovědí na téma: 1
Text: 

Dobrý den.

Vím že žádat o radu ve virtuálním prostoru je poněkud zoufalé, ale do své současné situace jsem se zamotala natolik, že nevím, jak dál.

Před půl rokem (02/2017) začal můj nynější vztah, mně je 22, příteli 28, přičemž já jsem přítelova první partnerka. Vztah byl poměrně idylický, nicméně se začala stupňovat má žárlivost (střízlivým pohledem uznávám, že neopodstatněná, ale v tu chvíli se zkrátka nemohu udržet). To celé se vystupňovalo do extrémů a každodenních hádek.

Problém jsem si připustila a rozhodla ho řešit s pomocí odborníka. Další komplikací našeho vztahu je však fakt, že přítel zažívá velice komplikovanou rodinnou situaci, kdy pečuje o nemocného otce (a to jak péčí jako takovou, tak finanční), do toho mění zaměstnání. Je tedy zkrátka vyčerpaný, neví, co bude dál a já mu žádnou oporu neposkytuji.

Po slovech o společné budoucnosti nyní přišel s tím, že potřebuje čas na rozmyšlenou, že je zoufalý, neví jak to bude dál doma, v nové práci (já navíc odcházím studovat do vzdáleného města, což nám na vztahové pohodě také nepřidalo) a naše spory a problémy ho znejistily a nyní neví, zda si dokáže představit naší společnou budoucnost.

Za pár dní se prý sejdeme a povíme si, co dál. Myslím však, že to bude naší lásky konec. Vím, že si za to mohu z velké části sama. Pokud by se však nechtěl rozejít, neumím si představit, jak to bude dál, když on sám o onu vidinu budoucnosti přišel (je zo začarovaný kruh, on si nedokáže představit prožití společného života, když mu nejsem oporou, což je pochopitelne a já zas nejsem přesvědčena, že má smyslel v tom vztahu bez té vize pokračovat). Partner je krom civilního zaměstnání muzikant a při dnešním rozhovoru mi řekl, že neví jak skloubí hudbu, péči o domácnost, novou práci a nás, že hudba je jeho koníček, který za studií hodně zanedbal a nyní o to nechce přijít (což na mě zapůsobilo tak, že krom všedních povinností je pro něj zásadnější mít čas na hudbu, než trávit společný čas, pokud by došlo na lámání chleba). Dál mi také řekl, že ho děsí pojem vážný vztah, to však beru jako pouhé nedorozumění, protože ho definoval, jako bydlet spolu a to on mi v současné situaci nabídnout nemůže (takže jsem mu vysvetlila, že pojem vážný vztah nemusi v tomto věku a situaci nutně znamenat společný byt, svatbu a děti).

Jsem z toho celá zmatená a nevím co dál.

Nežádám ani tak o radu, jako o objektivní názor nezúčastněných.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1727x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Nejsem partnerovi oporou, není si námi jistý
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
28.07.2017 16:21 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Přítel ve složité životní situaci - nejsem mu oporou, žárlím a budoucnost je nejistá
Text uživatele: 

Chtít příslib společné budoucnosti od někoho, kdo je teprve půl rok ve svém prvním vztahu, ve kterém navíc zažívá žárlivé výstupy a hádky, mi přijde přehnané. Tím spíš, že mu sama v současnosti nemáš co nabídnout protože odcházíš studovat.

Nejenže ho nepodporuješ, ale vlastně mu v těžké situaci vytváříš další stresující faktory. On pořádně neví, co bude zítra (29.07.2017) - a má ti slibovat, co bude za pá let. Docela ho chápu, že se cítí být zahnaný do kouta a má tendenci odstrkovat to, co ho do toho kouta tlačí - což jsi ty.

Radu nechceš, ale přeci jen se neubráním: uber plyn. Teď se ho snaž podpořit - alespoň psychicky - a společnou budoucnost řešte až v době, kdy bude nějak v dohledu, že budete moct realizovat třeba společné bydlení.

Skutečný závazek vytvářejí činy a ne hezká slova. Co svými činy  (ne slovy) slibuješ ty jemu? Žárlivost, odloučení a nulovou podporu? A za to ti už teď má do rukou složit svou budoucnost? To je pro něj dost špatnej "obchod".

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Přítel ve složité životní situaci - nejsem mu oporou, žárlím a budoucnost je nejistá
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
nerozumím rozchodu 2 977x
Přítel ke me není upřímný. 8 3169x
Objektivni nazor na uprimnost 8 2854x
Moje partnerka začala bydlet se svým dosud ženatým expřítelem 12 3293x
Partnerské krize, odstěhování 5 1982x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 1389x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 9 2035x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 2084x
Jak byste se zachovali??? 4 1416x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 2199x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny