mojra.cz

Téma: Problémy v manželství - přáli bychom si k sobě znovu najít cestu

26.06.2014 11:47
Uživatel: Ella28
Věk:  28
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Dobrý den,

ráda bych poprosila o názor na problém, který mě trápí.

Jsme s manželem svoji od 2009. Na začátku bylo vše jak má být, později se začaly vkrádat problémy, které jsem se snažila řešit, ale vždy jsem byla odmítnuta, ať to nechám být. Postupem času jsem tak nějak otupěla, upnula se na práci a tyto problémy přehlížela. V poslední době, když se muž připil, se mi svěřil, že ho trápí, že je to mezi náma takové nijaké a že by to rád řešiil a vrátil se k hezkému vztahu. Pár dnů jsem nad vším přemýšlela, otevřela jsem oči. Zjistila jsem, že náš vztah je opravdu dost poškozený - poslední roky jsme byli alespoň dobrými přáteli, nyní ani to ne. Přijde mi, že se doma jen míjíme, nevyhledáváme společnou chvilku, nejsme spolu v jedné místnosti atd. Samozřejmě i sex je pro mě absolutně nezajímavý, radši jsem bez něj. Já k tomu potřebuji pohlazení, jemnost, manžel naopak, takže to prostě nefunguje. Dřive to tak nebylo, byli jsme do sebe blázni. Mrzí mě, kam až se to dostalo, ale když jsem to chtěla  řešit, mluvit o tom, byla jsem odmítnuta, proto jsem se to snažila vytěsnit z hlavy. Dříve jsme chodili na vycházky, oba a rádi, teď už ho musím dlouze přemlouvat. Poslední dobou chodím sama…

Do toho všeho manžel na můj vkus moc pije. Několik piv denně, když někam jdeme, opije se, což dřív nedělal. Slíbil mi, že to omezí, ale i tak mám strach, že to tak nebude.

Včera jsem za ním přišla, že bych s ním chtěla mluvit. Sedl si - a když jsem mu řekla, že mi v opilosti říkal, jak by chtěl vše probrat a že mi přijde, že je to mezi náma špatné, že se to dlouhodobě nedá vydržet, že bych moc ráda našla nějaké řešení - zvedl se, řekl že na takové blbosti nemá čas, problémy hledám, kde nejsou a že jde radši balit (odjel na několik dní s kamarádem, což bylo plánované). Trošku mi vyrazilo dech, že se řeší každá prkotina, ale toto důležité není. Odešla jsem a musím uznat, že mě to dost naštvalo, mrzelo.

Nevím, jak to dál řešit. S manželem jsem pak ještě chvilku mluvla (tak nějak o ničem), pak odjel a už se neozval. Nechápu to - každý člověk, který má rád, přeci nemůže mít takovou jistotu tím druhým, aby mu bylo balení přednějši…

Nevím, co dál, nevím, jak řešit problémy, když si je vymýšlím a jsem na ně sama…

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1667x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Problémy - manžel o nich odmítá mluvit
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
26.06.2014 15:03 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Problémy v manželství - přáli bychom si k sobě znovu najít cestu
Text uživatele: 

že bych moc ráda našla nějaké řešení - zvedl se, řekl že na takové blbosti nemá čas, problémy hledám, kde nejsou a že jde radši balit (odjel na několik dní s kamarádem, což bylo plánované)

Jestliže mu tzv. řešíš věci tak, že je předneseš a očekáváš debatu v nevhodných chvílích, tak se není čemu divit, že neposlouchá.

Píšeš o tom, že tohle trvá už delší dobu, takže by to jistě počkalo např. až se vrátí.

Vpravdě si nemyslím, že ten problém je právě takový jaký ho popisuješ. Z Tvého psaní cítím, že si manžela nijak nevážíš a je to zkrátka moc jednostranné. Ty se snažíš pro váš vztah dělat vše a manžel nic. Nevím no, prostě to na mě nepůsobí věrohodně.

 
27.06.2014 12:50 Uživatel: Rybka
539188_316716321756941_829215329_n.jpg
5000-6000
Téma: Problémy v manželství - přáli bychom si k sobě znovu najít cestu
Text uživatele: 

 

Souhlasím s Veselkou, že na takovou debatu si musíš procítít, kdy je ta vhodná chvíle. Tvůj manžel už byl myšlenkami na cestě a Ty jsi jej zaskočila s řešením problémů vašeho manželství, tak se potom nediv, že to tak dopadlo.

Doporučuji Ti poslechnout si tohleto video známého muzikoterapeuta Vlasty Marka, který i mně v něčem otevřel oči a to jsem vdaná daleko déle než Ty. alt

 

 

Vlasta Marek - Co by měly ženy vědět, přednáška natočená v centru Dajána 8.11.2012 www. youtube.com

 

 

(. začíná to být zajímavé asi od 10. minuty.  )

 
06.07.2014 12:15 Uživatel: šnečka
Věk:  45
Téma: Problémy v manželství - přáli bychom si k sobě znovu najít cestu
Text uživatele: 

Ello, právě jsem řešila podobný problém. Z odpovědí nade mnou si nic nedělej, kdo to nezažil asi to nepochopí.

Jsou to dva problémy v jednom - alkohol a nedostatek komunikace. Zkus zajít do vztahové (dřív se tomu říkalo manželská) poradny, sama, nebo pokud bude ochoten, i s manželem. Buď vám pomohou najít řešení a vztah zlepšit, záleží na tom zda o to budete oba stát; nebo alespoň pomohou tobě zjistit, zda ten vztah není u konce a má pro tebe nějakou budoucnost.

Pokud manžel odmítá s tebou mluvit, odmítá řešit alkoholismus, sama s tím nenaděláš absolutně nic a jen budeš ztrácet svůj život. Pokud nemáte děti, máš to snazší, a můžeš svůj život po rozchodu a přiměřené době na "otřepání se" prožívat s někým kdo bude ochoten na vztahu pracovat tak aby byl oboustranně spokojený.

Mimochodem - alkoholik, který je přesvědčen že žádné problémy nemá, je jako Mount Everest. Můžeš ho milovat, můžeš ho prosit, můžeš na něj i šplhat… ale kafe ti neuvaří, a žít se s ním nedá.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Problémy v manželství - přáli bychom si k sobě znovu najít cestu
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny