mojra.cz

Téma: Sobecký partner a krize ve vztahu - pokračování

24.02.2013 17:16
Uživatel: SandraSS
Věk:  30
Odpovědí na téma: 14
Text:  Děkuji všem, co mi napsali svůj názor. Moc jsem nad tím vším přemýšlela. V noci jsem nemohla spát a vždy jen přemýšlela, co dál. Manžel to asi vytušil, moc jsem si ho nevšímala a tak ani není divu. Bohužel mi dal naději, na kterou jsem doplatila. Nebo to tak není a já jsem jen přecitlivělá? Tento týden jsme měli doma zabijačku. Ptala jsem se manžela, co bude dělat v neděli, jestli opět pojede na ryby, abych věděla, jak se zařídit. Manžel mi řekl, že ne, že mě vezme na výlet. Stála jsem jak opařená, čím jsem si to zasloužila. Řekl mi, že přemýšlel, a že by vztah mezi námi chtěl zlepšit, že se nechoval vždy hezky a že by to rád napravil. Že ví, že jsme dlouho nikde nebyli, tak at se o nic nestarám a jen si v neděli udělám čas. Asi nemusím popisovat, jakou jsem měla radost, jak moc jsem se těšila. Všechno mi zopakoval i v sobotu a proto jsem se snažila udělat si na neděli čas. V sobotu večer k nám přišli kamarádi, ale já jsem šla kolem plnoci spát, abych ráno vstala, zařídila si povinnosti a odpoledne měla čas. Manžel přišel připitý ve dvě ránoa vyčetl mi, že jsem šla spát, když jsme měli návštěvu. Moc jsem tomu nevěnovala pozornoust, těšila jsem se na druhý den. Víte, byla to pro mě jakási naděje, že se něco zlepší, že o mne ještě stojí. Po dlouhé době nemyslel jen na sebe… V neděli musel manžel na půl hodiny do práce. Počkala jsem, až přijede. Ptala jsem se ho, kam teda vyrazíme. Doufala jsem například v procházku se psi, nějaký výlet…Manžel řekl, že se mu nikam nechce a lehl si k televizi. Víte, možná jsem to fakt přehnala, ale mně to bylo tak hrozně líto… Začaly mi téct slzy jak malé holce. Musela jsem odejít. Manžel za mnou přišel, že jsem jak malá uřvaná holka, ať se na sebe podívám, že to není normální! Já vím, možná jsem to měla přejít, ale…já v to tak doufala. Tak jsem se sebrala a odešla se psem sama. Byla jsem pryč dvě hodiny. Když jsem přišla, zeptal se, proč jsesm mu jako neřekla, že někam jdu, že by šel se mnou…Mimo jiné mi slébil, že se půjdem k sousedům podívat na nové štěně, které si dlouho přeju. Před chvílí jsem sebrala odvahu a šla se zeptat, zda mě vezme alespon tam. Odpověd byla: téď jo? to snad ne, jindy. A hotovo. Takže ani toto nespolnil. Asi už jsem moc přecitlivělá, ale mě je to tak líto, že mi jen tečou slzy. Nemám to komu říct, musím sedět v pokoji jak ve vyhnanství, protože v obyváku je manžel a kdyby viděl moje slzy, zase bych si něco vyslechla…
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
24.02.2013 17:30 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Sobecký partner a krize ve vztahu - pokračování
Text uživatele: 

Nějak nechápu. Proč být s tak sobeckým člověkem? Co čekáš, vždyť už ho znáš, ne? Hodil ti kost a slibem nezarmoutíš!

 
24.02.2013 18:57 Uživatel: Racek
Věk:  27
1391276203_srdce021.gif
1000-2000
Téma: Sobecký partner a krize ve vztahu - pokračování
Text uživatele: 

To není krize ve vztahu, prostě tě má na háku, zas Ti něco slíbil a nalítla si, podle mě jsi měla dávno ten vztah ukončit, Tvůj manžel se nezmění, jak vidíš.

 
24.02.2013 19:08 Uživatel: Barča
Téma: Sobecký partner a krize ve vztahu - pokračování
Text uživatele: 

Jsi jako dítě, kterému nehodný tatínek něco nasliboval. Brečíš, ale neřešíš.

 
24.02.2013 19:36 Uživatel: SandraSS
Věk:  30
Téma: Sobecký partner a krize ve vztahu - pokračování
Text uživatele: Barčo, vím, co tím myslíte. Víte, já jsem byla opravdu rozhodnutá mu všechno říct, že takto teda ne. Měla jsem naplánováno, že mu to právě toto odpoledne řeknu, aby si nemyslel, že mě někam vezme a všechno bude jako dřív. Jenže ejhle, opět měl navrch, ani mě nikam nevzal. Nemohu mu nic říct ani teď, protože spí po prohýřené noci s kamarády. A hlavně se bojím. Vím, jak to dopadne. Už mockrát jsem se snažila mu něco říct, ale vždy mě ihned uzemní. Má prostě převahu. A já se slzama uteču a stáhnu se. Víte, já mám hrozný strach, že zklamu odchodem hrozně moc lidí, kteří si to nezaslouží. Jeho i moji rodiče nám dali všechny úspory na naše bydlení, jeho babička nám dala tolik peněz, kolik měla, jen abysme mohli dobře bydlet. Všichni na tom denně makali. A když je hotovo, po třech letech, uteču? Někdy si říkám, jestli není lepší se stáhnout a snít o někom, kdo si mne bude vážit, ale neutíkat od zodpovědnosti. Kdybychom bydleli někde v pronájmu, bylo by to jednodušší. Takto to odnesou nejvíce ti, kteří nám chtěli pomoci.
 
24.02.2013 19:45 Uživatel: Barča
Téma: Sobecký partner a krize ve vztahu - pokračování
Text uživatele: 

Takže to bude to, na co on hřeší. V tom případě bych mu dala jasně najevo, že tohle všechno pro sebe podstoupíš a opustíš. Jestli mu to nedokážeš říct, pak mu nech třeba lístek na stole tak, aby ho našel v době, kdy nebudeš doma a nebude moci hned reagovat. Prostě aby měl čas přemýšlet. (Tykám Ti, doufám, že to nevadí, předpokládala jsem od Tebe totéž)

 
24.02.2013 19:53 Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město:Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Téma: Sobecký partner a krize ve vztahu - pokračování
Text uživatele: 

Jej, to mi něco připomíná - "dal jsem Ti barák a Ty mi budeš do srmti vděčná…" Ne, takhle to nefunguje. A z vděčnosti s ním taky být nemůžeš a myslím, že to všichni chápou, že pokud Ti nedává nic, jen takříkajíc sodu, nemůžeš s ním být. Vím, že je to těžko překonatelný pocit, ale z vděčnosti nemůžeš být živa. Nebo můžeš, ale rozhodně nebudeš šťastná. Umíš a chceš si představit dalších 40, 50 let po jeho boku?

     Přijde mi, že jsi takový ten dobrotivý člověk, který na sobě nechá dříví štípat. On Tě trápí, dělá Ti naschváli, vylévá si na Tobě zlost a Ty ho nevzbudíš, abys mu řekla, že Tě vytáčí? Musíš se trochu naštvat, ale zdravě. Kdyby mi partner předvedl půl toho, co popisuješ, byl by mi jeho spánek a ještě po prochlastané noci úplně ukradený. On nebere ohledy na Tebe tak proč Ty na něj.

   Až se naštveš, převahu mít nebude. Stanov si, co mu chceš říct a prostě to na něj vyval ať si říká co chce. Nejsi 5ti leté dítě, aby Tě odpálkoval. Jestli u toho budeš brečet nevadí, hlavně mu to všechno řekni a běda jestli si pokusí Tě shodit. Asi jsem cholerik, ale člověk si nemůže nechat všechno líbit. A jen proto aby se zavděčil někomu dalšímu…

    Jestli s jeho babičkou vycházíš, pobav se s ní o tom. Řekni jí, co a proč Tě trápí. Uvidíš, že Tě pochopí a hned se Ti to bude snáz řešit.

 
24.02.2013 20:29 Uživatel: SandraSS
Věk:  30
Téma: Sobecký partner a krize ve vztahu - pokračování
Text uživatele: Děkuji. Se vším, ci jsi napsala, souhlasím. Jsem moc ráda za každou radu, nemám to komu říct. Máme společné přátele a ti ho vidí jen v dobré náladě, pro ně to je úžasný člověk. A jako kamarád je asi opravdu dobrý. Je to smutné. Manžel se jistě za chvíli vzbudí a já mám obavu, aby po mně nechtěl sex. Stydím se za to, ale od té doby, co se cca před rokem a půl trochu opil a nadával mi, že jsem v sexu naprosto nepoužitelná, jsem nějak…ztratila chuť. Ne že bychom spolu nespali, ale já už se na to netěším, spíš se toho bojím. Včera se opět snažil (o půl druhé v noci, když přišel opilý domů) a já jsem nepovolila. Prostě…to nešlo. Může snad někdo, kdo se opakovaně dozví, že je sexuální nula ještě o sex stát? Uznávám, že nejsem žádná hvězda, prostě i v sexu neumím být dominantní (u jiných partnerů mi to ale problém nedělalo). Sex o to víc vyžaduje a mně už se to hnusí. Pohlazení či pusa mmi nevadí, mám ho ráda…ale toho se mi moc nedostane. No, spíš nikdy… Hrozně moc mi pomohlo vypsat se. Děkuju všem.
 
24.02.2013 20:44 Uživatel: Barča
Téma: Sobecký partner a krize ve vztahu - pokračování
Text uživatele: 

Přesně o tom jsem už tady psala. Chlapi si většinou vůbec neuvědomují, jak si sami dokážou nahnojit jen tím, že neví, co si můžou dovolit a co už ne. Oni to hned zapomenou, ale my?

 
24.02.2013 21:25 Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město:Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Téma: Sobecký partner a krize ve vztahu - pokračování
Text uživatele: 

Sandro, nemůže po Tobě přeci chtít sex. Pokud ani tady nejsi schopná vzdorovat… A když nefunguje vztah, je jasný, že nemůže fungovat ani sex. Za tím bych si tvrdě stála - pokud Ti to je nepříjemný a nechceš, musí to akceptovat.

 
24.02.2013 23:35 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Sobecký partner a krize ve vztahu - pokračování
Text uživatele: 

Sandro, možná jen Ty sama si dokážeš odpovědět na otázku, kde se u Tebe vzalo ono "bojím se, že někoho (JEDNO, koho! )  zklamu, když nebudu jednat, jak "vyžadují" ostatní, třeba i proti svému přesvědčení a pocitům", ale takhle to v normálním a vyváženém partnerství opravdu nefunguje.

Souhlasím se všemi přede mnou a dodám k tomu třeba i to, že ten, kdo se takhle chová (natož ke své vlastní polovičce! ? ) je jen prachobyčejný slaboch, který si ovšem JENOM myslí (! ), že tímto  manipulativním chováním a hrou "na drsňáka"  dosáhne  toho, že jeho polovička bude - s prominutím, držet hu*bu a krok - to se šeredně mýlí. Asi si sám sebou není jistý a tímto chováním to zakrývá. Ale bohužel díky tomu, že mu na to vždy "skočíš", se mu to i daří.

O jeho slabošství svědčí i to vyžadování sexu, což je - už jen jako představa. jistě nejen pro mne něco odporného a  jak sama píšeš, si dovolí (! ), když je posilněn alkoholem. Vidíš, jaký je to chudák…? Vynucovat si sex násilím i přes to, že partnerka bolestí pláče (píšeš ve svém předešlém tématu), může jen. (promiň, bych musela být hodně sprostá)!

Pokud Ty sama mu (a vlastně i sobě) nestanovíš hranice, on sám se sebou asi nezačne dělat nic, nezmění se -  naopak, jeho agresivní chování se může i stupňovat. A alkohol je často i spouštěčem  agresivního chování (sama vidíš), ale NENÍ omluvou! Nikdy a v ničem!

Ale hlavně - ten jeho hněv a nespokojenost totiž ve skutečnosti vůbec nepatří Tobě, ale JEMU samotnému (i já to bohužel zažila, ale naštěstí jen 1x a je to dávno za mnou), je to neskutečný sobec, kterému totiž chybí sebevědomí  (! ), i když Tobě to zrovna tak nepřipadá, ale agresor je vždy ve skutečnosti slaboch!

Jo - a slzy neřeš už vůbec, to není žádná slabost, my jsme prostě víc "emoční", takto to u nás prostě je, tak je už neschovávej a  i s  nimi na tváři mu řekni svůj názor, i kdyby to (konečně alt ) mělo být dooost hlasitě. Nebo…od takového rovnou zdrhej a nic neřeš za něj, příležitostí měl až až.

A opravdu si nemysli, že "musíš" být vděčná všem, kteří Vám pomohli. Kromě toho, že by to nedělali, kdyby nemohli / nechtěli, tak Vám chtěli pomoct s bydlením, ale se vztahem, kdy se jeden k druhému chová tak, že se v něm cítí jako Ty…to už je na Tobě. Prostě už to (vy)ŘEŠ, jak píše Barča.

 
24.02.2013 19:32 Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město:Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Téma: Sobecký partner a krize ve vztahu - pokračování
Text uživatele: 

Nejsi přecitlivělá. Tvůj manžel je další z těch, kteří by potřebovali pár facek, aby se probrali. A budeš mu je muset dát Ty.

   Máš - li kam jít, sbal si kufry. Chová se, jako by žil sám a na Tebe nebere ohledy a ubližuje Ti, tak ať si sám žije, Jestli ho to neprobere, tak asi hledej štěstí jinde. Lidi se nemění, ale třeba pochopí, že se chová jak rozmazlenej fracek a budeš mu chybět.

    To je fakt děs…je mi smutno i za Tebe. Tak se drž, ať si jde milostpán po svých.

 
24.02.2013 20:20 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Sobecký partner a krize ve vztahu - pokračování
Text uživatele: 

Souhlasím se vším co tu holky psaly. Jen bych k tomu ještě doplnila… děvče, nemáš si co vyčítat a říct, že on má navrch? No má jen proto, že to takhle necháš.

Slíbil sám od sebe, že si uděláte neděli pro sebe, nedodržel to, Ty jsi šla ven sama. V čem je problém?

Osobně bych nevysvětlovala a prostě se zařídila podle sebe.

Říkáš, že nechceš zklamat lidi kolem sebe… to je fajn, ale sama sebe zklamat můžeš? Odpověz si sama.

 
24.02.2013 20:49 Uživatel: MitsCa
Téma: Sobecký partner a krize ve vztahu - pokračování
Text uživatele: 

Ty nemáš svůj život? Tvůj život řídí jiní? Jak si myslíš, že bys lidi zklamala? Pravda vyplave napovrch, tak i kdyby nedejbože Ti třeba nevěřili, že ten Tvůj je vůl a ještě ho chránili apod. , tak nemá ani cenu, aby ses s takovými lidmi bavila.

Je Ti 30. To seš mladá holka a ztrácíš čas.

 

A práce a peníze na baráku? Já dřel na baráku jak kůň, abychom ušetřili a taky ušetřili, ale nestačilo to. Prachy jsem tam taky nechal, no bohužel i tak to dopadá no. Ale život jde dál! Nějaké vyrovnání jsem dostal, ale ne vše. Otřepal jsem se a už jedu na novo zase, sice s jizvou jak blázen, ale nevzdávám to.

A Ty bys taky neměla, dokud je čas.

 

 

 
12.03.2013 14:23 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Sobecký partner a krize ve vztahu - pokračování
Text uživatele: 

Já bych jěště zašla do poradny( s ním samozřejmě) a pokud nebude chtít tak i sama, poradit se. A klidně do více poraden, oni jsou psychologové taky jen lidi a kvality se různí. A pak bych se rozhodla.  

Dělat to, co chtějí ostatní, protože- to je tvůj kříž, nikam nevede. Oni si toho neváží a berou všechno samozřejmě, a ty jsi neštastná, to je špatná cesta. Přečti si aky něco o hranicích ve vztahu, kdo často vyhoví, stává se hadrem.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Sobecký partner a krize ve vztahu - pokračování
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 1
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 1 Téma
Počet témat celkem: 15610
Počet odpovědí celkem: 170742
Počet registrovaných: 4609 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Ex si semnou asi hraje
Nejkomentovanější za 7 dní: Ex si semnou asi hraje
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny