Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít

21.01.2016 14:18
Uživatel: Maminka030
Věk:  28
Odpovědí na téma: 36
Text: 

Dobrý den,

mě je 28 let, bývalému příteli 33 let. Chtěla bych poprosit o rady od zkušenějších, budu za to moc ráda, protože jsem na to ted sama. Můj ted už bývalý přítel se začal chovat chladně, nutil mě k sexu i přesto, že jsem mu řekla, že se na to právě necítím, spali jsme pak spolu méně často, protože jsem cítila jak ztrácí o mě zájem a je chladný, neinicioval výlety, prostě nic. Prostě jsem to byla já kdo plánoval a on mnou řídil a řekl, že to tak chce. A já mu na to řekla, že pokud se k ničemu nebude mít a nebude chtít pracovat na vztahu, že já budu taky taková. A on místo toho aby to pochopil, tak to obrátil proti mě, že já se k němu nemám a že toho má v práci hodně a že je jen unavený z práce.

O den později se neozval (zatrest? ) skoro 3 dny - v ten den jsem se od něho odstěhovala a sbalila svoje věci po ročním společném bydlení do kterého jsme se nastěhovali po 4měsících vztahu z jeho iniciativy. Řekla jsem mu, že je konec a odešla od něj. A on mi za to nadal, že jsem ho využila atd. a že konec nechce.

Pak jsem se k němu po pár dnech stavila, protože mě přemluvil a volal mi. Na druhý den po sexu mi řekl, že mám jít domů, kvůli tomu, že je unavený a chce se vyspat, ale že mám za nim přijít na druhý den, že konec vztahu nechce a zároven mi řekl, že se chce jen navštěvovat, na to jsem mu opět řekla konec. - Udělala jsem správně?

Pak jsem se k němu opět po nějaké době stavila kvůli jeho denodenním zamilovaným SMS, které mi psal a vyznala mu taky lásku, omluvila se za nadávku. A on mi na to řekl, že chce půl roku čas, tak jsem znova odešla do svého bytu a opět řekla konec-a že to byla poslední šance a on mi pořád psal, že nechápe proč jsem odešla. A zjistila jsem, že se začal stýkat i s jinýma holkama. (Tvrdil, že jsou to jen kamarádky.)

Pak mě po delší pauze co jsem ho nekontaktovala každý den psal zamilované SMS, nebo mě obviňoval kvůli tomu, že jsem od něho odešla a řekla mu konec. Neustále psal, že si chtěl o tom promluvit a že konec vztahu nikdy nechtěl, tak že si myslí, že jsem ho prý jen využila když jsem od něho odešla a že se ke mě nestaví kvůli te nadávce a neudělá první krok. Psal, že návštěvy nechtěl a že chtěl at u něho zůstanu, že se chtěl jen vyspat a mít 1 den klidu. A ten čas prý nechtěl kvůli jiné, ale prý kvůli tomu aby si ověřil zda jsem to myslela vážně jak jsem mu řekla, že ho miluju. PSAL MI KAŽDÝ DEN A JÁ UŽ SI NEVĚDĚLA RADY, psal, že návštěvy nechtěl a že čekal, že přijdu za nim na druhý den a že zůstanu. … Pak mě znova přemluvil smskami, že mi chce dokázat lásku-tak jsem teda s nim šla ven, byl sice v pohodě, pozval mě na pizzu, ale žádný důkaz se nekonal. Navíc mluvil o svých kamarádkách. Ztratila jsem k němu důvěru a myslela si, že je to nějaký manipulátor když mě dobývá a když mě má, tak je chladný.

Byla jsem už smířená, že k návratu nedoje a že je to asi manipulátor když mi psal jen SMSky. Našla jsem si práci, žila svůj život a půl roku mu neodepisovala. Pak mu jen odepsala, že smskama si mě nezíská. Tak mi začal vyvolávat a zvonit na mě, já mu neotevřela, ted nastalo období kdy jsem zmatená. On se začal ke mě chovat mile, píše hezké SMSky a začal mi víc volat… A že se chce ke mě vrátit. Já mu několikrát odepsala, že nemám čas a on každý den volá a zvoní na mě - takže nastala nějaká změna, protože předtím byli od něj jen smsky několik měsíců… Nevím zda se napravil a jestli ke mě opravdu něco cítí. Jsem zmatená a nevím co mám dělat.

Prosím poradte, zda ho nadále ignorovat nebo co mám dělat, což ignoraci moc už nezvládám když mi píše a volá každý den a nebo zda by byla ještě nějaká šance na návrat? Co myslíte? Co byste dělali vy? Když jsem ho ignorovat vydržela, tak mi psal, že by to chtěl semnou zkusit znova nebo byl naštvaný, že na něho kašlu.


Já bych ho i chtěla zpět, ale takového jako byl na začátku když mi nosil květiny, byl ke mě hodný a pozorný. Ale ted jak mi volá se bojím opětovného zklamaní a nevím zda to má cenu, mám obavu, že mě zklame. A zároven si říká, jestli jsem taky neudělala chybu, že jsem se od něho odstěhovala?? Už nevím v kom je chyba.

Během těch měsíců po rozchodu mi psal, že se mám k němu stavit. A napsal, že kdybych se k němu stavila nebo navrhla setkání, tak by si prý na mě čas udělal kdykoli prý narozdíl ode mě. A když jsem k němu nešla, tak mi psal, že myslím jen sama na sebe, že aspon ví na čem je. Jenže já mám taky svou hrdost.

A ted - o pár měsícu později se chce stavit on a volá mi skoro každý den. Když jsem mu to vzala, tak jsem mu řekla, že nemám čas a že mu nevěřím. A on i tak mi volá. Nevím co dělat v takové situaci. A ignorovat ho není jednoduché.

Jinak během vztahu zhubl 15 kilo, přitom stále tvrdil že je štastný a po rozchodu přibral 15 kilo. Přitom jsem mu nikdy neublížila.

Co si o tom myslíte?

Teď mi napsal, že mi chce dát klíč od jeho bytu a dokázat, že mě miluje, ale že neví jak mi to má dokázat když mu neotevírám a neberu telefon.

Děkuji za rady od zkušenějších.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4040x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Získat ho zpět?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
21.01.2016 14:41 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

Jaký smysl má dotaz, který je více jak 7 měsíců starý a víceméně zkopírovaný z jiné poradny? Pro ostatní = TADY  (klikni).

 
21.01.2016 22:01 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

Zakázané to není, je to věc uživatelky  

 
22.01.2016 10:53 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

To ano, Avi, jenže problém je v tom, že tazatelka již přes rok píše po několika internetových diskusích v podstatě ten samý problém či starost a nikam to nevede. Chci tím říci, že pokud by sem tazatelka vložila nový dotaz s aktuálními informacemi, tak to samozřejmě smysl má, ale, pokud sem opakovaně do témat vkládá x měsíců staré dotazy, na které už dostala spoooustu rad a odpovědí jinde (já ty dotazy + diskuse jinde všechny četla), postrádá to smysl i našich odpovědí, proto jsem zprvu reagovala tak, jak jsem reagovala 

 
21.01.2016 16:22 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

Jinak, pokud Ti nestačí všechny ty rady, které jsi dostala tady i v jiných poradnách, a které se vesměs shodují v tom, že se máš na tohoto manipulátora už konečně a jednou provždy vykašlat a říci mu jasné NE, zablokovat si ho v mobilu, nebo si změnit číslo atd. , tak pak měla Plamínek pravdu, když 20.12.2015 v 10:09 hod. v Tvém tématu  (klikni) o pomstě psala, že se obává, že Tě čeká další kolo = pak si ale nestěžuj, nebo, pokud Ti to nejde samotné, dojdi se poradit k odborníkovi, protože to, jak se plácáš a pitváš už přes rok stále dokola v jednom a tom samém po různých internetových diskuzích, a rady těch x lidí stále nevnímáš, není zcela v pořádku a někde je chyba, a tu už minule také Plamínek 20.12.2015 v 16:58 hod. v tom samém tématu vysvětlovala, jenže Ty nečteš, nevnímáš, nebo Ti to nejde, nevím…

 
21.01.2016 18:24 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

Je závislá, Dany. To tu nevyřešíme, ale ono se to obecně špatně řeší. Přeju moc štěstí, ale bude lepší hledat ho někde, kde ho lze najít.

Je to smutné, jenže, takových lidí je moc. Stále se snaží, stále potřebují, aby se ty původní věci povedly.

 
21.01.2016 18:13 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

Tomu muži někdy chybí sex, proto se někdy chová hezky.

Návrat by byl nesmyslem, protože za chvilku by to dopadlo stejně.  

 

A trvdit, že nezvládáš SMS a hovory. Dnešní mobily snad prakticky všechny umí čísla IGNROVAT a operátoři je umí blokovat.

 
22.01.2016 08:43 Uživatel: Maminka030
Věk:  28
Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

Dany a QAdama:  Já sem opět psala, právě z toho důvodu jak jsem se už zmínila, že nastala ta změna od něho - začal mi volat, zvonit a začal usilovat o mě a nic ho nezastaví asi už… protože to trvá už dlouho…

Myslíš, že jen kvůli sexu mi volá každý den? Kvůli sexu se mě ptá co dělám, jak se mám a chce vědět jak bylo např. ve fitku a v práci, ptá se mě co nového a tak a chová se hezky… To je opravdu zájem o pouhý sex? A každý den píše sms ve kterých píše i, že si mě chce vzít a že chce semnou dítě a že mi chce dát klíče od jeho bytu, ale že neví jak na to, když mu neotevírám a neberu telefon. - To je vážně jen zájem o sex? Tak to potom by se semnou oženil jen kvli sexu? Dal mi klíče jen kvůli sexu? Udělal mi dítě kvůli sexu? Opravdu? Protože pokud to tak je, tak to absolutně nechápu. Já mu to napsala včera (21.01.2016) večer, že at mi dá pokoj, že mu jde jen o sex a on mi na to hned odpověděl, že o sex mu nejde, že má ke mě city i k mému synovi a pak ještě psal, že kdyby mu šlo o sex, tak by toho využil jak jsem byla u něho dvakrát stavená a byla jsem v podnapilém stavu, ale že toho nechtěl využít. Já s nim neměla sex už rok a půl. A on přesto o mě usiluje, ale vy mi říkáte, že to není usilování. Tak jsem ted uplně doblblá a nevím už kde je pravda. Nevím jak se zachovat. Poradíte ještě??  Psal mi i že si smazal seznamky kvuli mě. -To taky jen kvůli sexu? Kdybyste navíc k tomu člověku možná ještě něco cítili a on o vás začal usilovat-tak byste ho jen tak zablokovali v mobilu… ? Já si nevím rady, ale stále mu neberu telefon, on mě přesvědčuje, že beze mě nemuže být… A vže toho pro nás udělal moc-což je pravda. (jak jsme spolu bydleli, vždy mi pomohl, sčímkoli, akorát potom začal být pasivní. Jak kdyby to byla nějaká krize. Navíc někde jsem četla, že i po rozchodu se k sobě lidi vrací nebo po delší pauze… -A je jejich vztah pevnější. Co si o tom myslíte?  

 
22.01.2016 10:04 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

Já teda taky nevím, kde je pravda, když 15.12.2015 jsi psala tady na MS  (klikni)  např. tohle:

"Rozešel se se mnou, je to pár měsíců zpátky, okradl mě, využil mě a zlomil srdce a bude mě to ještě asi dlouho bolet. Navíc si chybu neuvědomil a ještě ji umělé hodil na mě před celou moji rodinou. A ted je uplně v pohodě a chodí si na rande s jinýma a přibral… Je to snad manipulátor a já ho nenávidím za to! … " A dneska (22.01.2016) už zase váháš…

 
22.01.2016 08:46 Uživatel: Maminka030
Věk:  28
Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

Možná proto, že dávám na vaše rady, - i na emiminu, proto možná nastala ta změna… Nevím co si o jeho chování mám myslet.  

 
22.01.2016 09:20 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

Obávám se, že i když Ti budeme radit kolik budeš chtít, naše odpovědi se nebudou shodovat s Tvým zbožným přáním.  

 

Ano, když se lidé k sobě vrátí po delši době je šance, že jsou oba poučenější. Několik měsíců, kdy si pořád píšete a potkáváte se ale není dlouhá doba.  

 

 
22.01.2016 09:13 Uživatel: Maminka030
Věk:  28
Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

Dokonce jsem mu-je to asi 2měsíce zpět napsala, že jsem si už někoho našla. (Přitom nenašla, napsala jsem to kvůli tomu aby mi dal pokoj) A on se mi i přesto ozýval. I jsem mu napsala, že ho nahlásím na policii, to ho taky nezajímalo. Napsal mi, že se mě nevzdá a že mě má v srdci… atd.

A je pravda, že se mi i omluvil za to, že mi psal jen smsky… Ale že rozchod fakt nechtěl, že to já se sbalila a odstěhovala od něho jen kvůli tomu, -jak jsem se zmínila výše. - Neozval se 3 dny, byl chladný a vynucoval si sex. Myslíte, že to byl důvod abych se od něho odstěhovala? Já totiž jak jsem nad tím přemýšlela s čistou hlavou a ne v afektu-jak tomu bylo po rozchodu, tak nevím jestli jsem udělala správně, že jsem se odstěhovala od něho. ? Jenže jak už jsem byla sbalená a pak se k němu jen stavila-tak mi tvrdil, že se chce jen navštěvovat-to mi řekl, jak už jsem byla sbalená.  A řekl mi pak, že chtěl at jsme si vzácní, že jsme se často hádali… proto navrhl ty návštěvy.

O pár měsícu později kdy mi neustále psal at se stavím, a já se stavila, tak mi řekl, že rozum mu říká at se ke mě nevrací, ale srdce naopak, a že se to v něm pere a proto mi řekl, že chce půl roku čas-po té co jsem mu řekla, že ho miluji. A on nevěděl jestli mi to má věřit, protože jsem mu to předtím vůbec neříkala. Po té jsem ho už nekontaktovala a nebrala telefon-to je pár měsícu zpět. A ted se o mě snaží. Tak nevím co ted, protože se bojím zklamaní a nechci udělat chybu.

 
22.01.2016 09:21 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

Lhaní ve vztahu ještě nikdy nic nevyřešilo.

 
22.01.2016 10:00 Uživatel: Maminka030
Věk:  28
Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

Já jsem mu více jak půl roku neodepisovala ani nebrala telefon. Smířila jsem se s tím, že k návratu nikdy nedojde a nastoupila jsem do práce. A on toho do ted nenechal, právě naopak se víc snaží. Do práce mi začal volat, já mu to nebrala.

Ještě jsem zapoměla dodat, že jsem u něho byla ted na Silvestra stavená v podnapilém stavu, protože mi pořád volal a přemlouval at se stavím nebo že se staví on ke mě. Jak jsem u něho byla, tak jsem mu řekla, že ho miluju-v podnapilém stavu a on mi odpověděl, že mě taky miluje, že jsem mu chyběla a byl rád že je semnou. A řekl  mi, že byl špatný z toho, že jsem pořád mluvila o svém bývalém se kterým jsem byla 6let před ním a se kterým mám syna.

V ten den na Silvestra volal své i mé mamce a řekl, že je moc rád, že jsme se usmířili. Ale pak jak jsem šla domu se opět neozval asi 4 dny. Nevím asi čekal až se ozvu první. Já se neozvala. A od té doby mě bombarduje smskama, zvoní tu každý den a volá každý den. Já mu neotevírám, telefon neberu, pouze jsem mu řekla asi třikrát, že nemám čas. A už mě nepřemlouvá at jdu já k němu, ale že chce on jít ke mě nebo jít ven. Opravdu si myslíš, že je to pouhý zájem o sex? Dala jsem na rady na emiminu a ignorovala ho hodně dlouho.  

 
22.01.2016 10:14 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

Nic proti, ale za prvé: není to náhodou stalker?

Za druhé: Rad jsi zde dostala opravdu hodně, dokonce píšeš i o jiném portálu. Obávám se, že tady je opravdu každá rada marná.

Za třetí: už bych do toho nešla, ale zdá, že už ses do toho zase namotala, viz Silvestr.

 
22.01.2016 10:18 Uživatel: Maminka030
Věk:  28
Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

Dany, jenže já to tak opravdu vnímala, že chtěl konec on když tak ochladl a nejevil zájem, neozval se. proto jsem se sbalila. A on to vnímá zas tak, že konec nikdy nechtěl, že jsem ho chtěla já když jsem se sbalila a odstěhovala od něho, to mi psal. kdysi. -a já to brala, že mě bezduvodně uráží a lže. Tak nevím kde je chyba. Ted už mě ale neobvinuje. A to, že jsem napsala, že mě okradl, tak to proto, že vše co koupil v bytě říkal, že je moje a pak mi nic nezustalo když jsem se odstěhovala. Cítila jsem to tak že chtěl konec podle jeho chování. On mi pořád psal, že konec nechtěl. Jak jsem u něho byla stavená po rozchodu mi řekl, že chce návštěvy, proto jsem řekla opět konec. Jenže to bylo asi jen nedorozumění, sama nevím, o co mu šlo. Nevím právě jestli konec chtěl nebo nechtěl, ale má svoji hrdost, je hrdý, když jsem odešla, tak mě nepřemlouval a nechal mě jít, ale pak psal ty smsky.

 
22.01.2016 10:35 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

 

Myslím, že zapomínáš rozlišovat pocity a fakta a zapomínáš na jeho činy, přičemž přehnaný význam dáváś jeho slovům.

 

Píšeš, že víc jak půl roku jsi mu nebrala telefon a neodepisovala, přitom v minulé diksuzi to neznělo, že je to tak dávno.

 

Diskuze je z 15.12. a Silvestr je o 2 týdny později. Od nenávisti a lítosti ke vyznání lásky … přehnaný obrat. Já ho chápu, o to nejde. Jde o to co říkáš a jak se prezentuješ.

 

Taky jsi zapomněla, jaké pocity jsi měla před měsícem a co vše jsi o něm psala v diskuzi: zde.

 

Jak už jsem psal. Pokud od někoho očekáváš, že Ti ke vztahu dá požehnání, tak za sebe říkám, nemám k tomu důvod.

 

Spíš bych řekl, že jak jsi se minule stavěla do pozice té hodné, které všichni ubližují, po dnešním tématu se to již tak černobíle jevit nemůže. Spoustu věcí si totiž způsobuješ sama opakováním stejných chyb a záměrným přehlížením faktů.

 

 

 
22.01.2016 11:03 Uživatel: Maminka030
Věk:  28
Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

QAdama- Spoustu věcí si totiž způsobuješ sama opakováním stejných chyb a záměrným přehlížením faktů: Tak co dělám špatně? Chyba je nakonec ve mě? Byla chyba se odstěhovat od něho? A jak se mám zachovat ted když se o mě snaží? Jsem ted uplně zmatená. Já ho ignorovala skoro rok. Během toho roku jsem mu odepsala možná jednou smskou za cca 2měsícu a pak jsem se odmlčela uplně, nereagovala na nic, nebrala telefon asi půl roku, a pokud vyjimečně, tak to bylo až ted po půl roce a to jsem mu řekla, že nemám čas. (Jinak vím, že sjem udělala chybu na toho Silvestra a šla k němu, ale bylo to, proto, že jsem měla dost vypité a on mi stále volal.

A na jaké jeho činy jsem zapoměla? Já nedávám přehnaný význam jeho slovům, jen píšu jak se ke mě chová a choval a protože bych chtěla poradit jak byste se ted zachovali v mé situaci když mě chce zpět. A ted už ne jen smskama.

Jinak ten obrat byl, protože jsem byla v podnapilém stavu v ten den na Silvestra a vzpoměla si na hezké chvíle.

Tak co by si dělal na mém místě? Když mi volá a zvoní na mě každý den.

 
22.01.2016 12:07 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

Nesnaž se mě vmanévrovat do něčeho, co jsem neřekl. alt To, že poukazuješ na odstěhování považuji za účelové, protože víš moc dobře, že to nemám na mysli.  

 

Ze situace vyplynulo, že Tvůj ex je manipulátor a manipuje s Tebou, ALE! Všimni si, že jisté prvky manipulace projevuješ i Ty sama. To je to, co jsem myslel tím, že si některé věci způsobuejš sama.

Prostě nejsi jen ta čistá oběť prezentovaná v minulé diskuzi. To si musíš uvědmit, pokud chceš dosáhnout nějakou změnu.

 

A to je možná jedna z příčin, proč Ti předchozí vztah nevyšel, nebo proč se k Tobě lidé chovají jak chovají a proč Ti nedávají takovou váhu, jakou bys chtěla (např. vztah máma vs. ex).

Dříve nebo poději každému začne vadit manipulace. A ta forma skrytá, zákeřná je horší než manipulace oteřená.

 

Taky už teď, když jsi nachytána na švestkách připouštíš, že těch komunikací přes to "nekomunikační" období bylo více. alt

Co máš tedy dělat? Začít být upřímná a otevřená. Věci si zbytečně nepřikrášlovat a realitu neohýbat.  

 

Víš, já chci zůdraznit jednu věc: jsem ten poslední, kdo chce moralizovat a ten poslední, kdo chce poukazovat na chyby. A chápu, že některé věci které děláš jsou jen obranné mechanismy.

Ale poukazuji na ně jen z důvodu, že věřím, že človék může dosáhnout změny pouze když k sobě bude upřimný.

Na to bys méla zapracovat, protože pokud si budeš věci nalhávat, nemůže Tvůj další život vypadat jinak než doteď.

 

PS: Požití alkoholu Tě neomlouvá, spíše opačně.

 
22.01.2016 14:03 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

Adame, jistě jste si povšiml, jak se sebeobelhávají i lžou ostatním alkoholici, závislí na drogách, gambleři. Ta míra naivity a ta nechuť, ba přímo odmítání připustit, že cesta, která někam nevede, skutečně nevede nikam. Dělají to lidé závislí na čemkoli a komkoli, oni prostě přestat nechtějí a sebeobelhávání je jedna z cest, jak ve svém destruktivním snu pokračovat.

Ten, kdo věci řešit nechce, je neřeší, a svoje případné obavy, které ale nelze jen tak potlačit, vyventiluje tím, že se o tom bude donekonečna bavit a pokaždé obhajovat zcela opačné postoje, tak jak se mu to bude aktuálně jevit. Koho co bolí, o tom, řeč volí, ale tady donekonečna. Jen ventil, žádné řešení.

Ztráta času pro všechny. Jak se jeden dostane do smyčky a začínáte mu věci vysvětlovat podruhý, protože je prostě nechce přijmout, tak mě napdá jediné- máš to sice blbý, ale už víc nevymyslím.  

 

 
22.01.2016 17:29 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

PS: Mě vždy potěší když k mým laickým pozorováním doplníte Vaše odborné pohledy Plamínku.  

 
22.01.2016 19:06 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

Aj, doufám, že jste to nenapsal v ironickém duchu. Je fakt, že mám zřejmě tendence plést se do rozhovoru druhým.

Hm, rozhodně to nemělo mít charakter nějakého vměšování nebo poučování. Pokud to tak vyznělo, hamba mi.

Jen jsem měla obavy, abyste neplýtval svým opravdu laskavým přístupem na někoho, kdo hledá jen potvrzení, a pak z toho neměl pocit rozčarování.

Pocit rozčarování je totiž můj denní chleba, takže nějak všechny kolem nemístně varuju.

 
22.01.2016 20:08 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

Ne, žádná ironie. Já to myslím vážně. Myslím si, že do diskuze by se vstupovat mělo.  

Pokud se budou lidé bát něco říct, nebo se budou bát krytiky, pak bude nuda a nikam se nikdo nepohne.  

 
22.01.2016 14:51 Uživatel: Maminka030
Věk:  28
Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

QAdama- Mám být upřímná a otevřená. To znamená, že se mám s bývalým bavit? Vzít mu telefon jak mi bude volat a pustit ho k sobě do bytu? Mám mu dát ještě šanci? To je to nad čím se nemůžu rozhodnut… A on mi za chvíli bude určitě volat.

Děkuji.

 
22.01.2016 14:54 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

Máš talent věci překrucovat.

 
22.01.2016 16:08 Uživatel: Maminka030
Věk:  28
Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

Ted mi napsal smsku, že jestli bych nechtěla zajít na vinko pokecat nebo pustit nějaký filmeček a napsal, že bez sexu a že o sex mu nejde. Poradíte? Co byste dělali na mém místě?

 
22.01.2016 16:22 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

Ha, vidíš, jak Tě má přečtenou a hraje si (manipuluje) s Tebou = zve Tě na vínečko atd. Proč? Protože na Silvestra si šla k němu proto, že jsi měla dost vypité a on Ti stále volal alt Tak co by to nezkoušel znovu, a nečekal, kdy se zase chytíš…

 
22.01.2016 17:09 Uživatel: Máša
Věk:  33
1451916129_ma.jpg
1000-2000
Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

o sex mu nejde a proto to zdůrazní… jak "vtipné"… řeknu asi jen jedno… vzpamatuj se a pusť ho z hlavy, protože toto je furt dokola… a k ničemu to nevede

 
22.01.2016 17:26 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

Přesně tak - furt dokola. Jen plýtvání časem pro někoho, kdo Ti (Maminka030) za to nestojí.  

Možná je na čase propustit ideály v hlavě a jít "o dům dál" (= najít si lepšího partnera).  

 
22.01.2016 16:53 Uživatel: Maminka030
Věk:  28
Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

Dany, nevím jestli to tak není a jestli fakt jen nemanipuluje.  Jsem ted zmatená. Nevím co mě k takovému člověku táhne… Nevím co ted, jak se zachovat. - On se ale fakt snaží, snažil se i před Silvestrem a po Silvestru ještě víc… Před chvíli na mě i zvonil, já neotevřela. -Jsem zmatená. Poradíš mi, co mu odepsat?

Já mu už předtím párkrát  odepsala, že nemám čas. A on si už asi myslí, že se jen vymlouvám. Jenže já jsem akorát zmatená, cítím že chci čas na rozmyšlenou nebo někoho kdo by mi poradil. Protože když si vzpomenu na ty jeho manipulace v minulosti, tak mě odrazuje, ale když si vzpomenu na toho Silvestra a ted jak se snaží o mě, jsem uplně zmatená a on na mě ještě dnes (22.01.2016) zvonit bude znovu. Asi je sám zmatený, když jsem byla tak emocionální na Silvestra a vyznala mu lásku v podnapilém stavu a ted dělám mrtvého brouka a on neví proč a neví co se děje.  Já už taky nevím jestli mu dát šanci.

Ty by si ho ignoroval? Nebo jak by si na ty smsky reagovala?  Děkuji.

 
22.01.2016 17:33 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

No tak to zkus. Co můžeš ztratit?

V podstateě nic.

 

(Myslím to vážně)

 

PS: To byla asi řecnická otázka, ale kdyby ne, tak i Tebe k němu táhne sex a strach ze samoty. 2 skoro nejsilnější věci ve vesmíru.  

 

PS: ne, on zmatený není. Muži se neřídí proměnlivostí citů jakou známe u žen, proto je zbytečné uplatňovat stejnou logiku na ně.

 
22.01.2016 19:14 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

Teď mě zaujaly ty dvě skoro nejsilnější věci ve vesmíru. Já bych ten sex nahradila koblihou. Tam cítím silný zájem, na nabídku koblihy reaguju rozhodně vstřícněji. Sex, ať si ponechaj, ale kobliha nebo donut (chjo, třeba plněný pudinkem. bože, to je brutální), ten mě chladnou nenechává.

No a samota, dobrý kontakt je dobrý kontakt, tak dejme tomu.

 
22.01.2016 20:10 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

 

no, každý tomu potěšení říkáme jinak, někdo třeba kobliha

 
22.01.2016 21:30 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

Ano, já tak říkám koblize. kobliha. Sexu říkám sex, tak mi to přijde přehledný.  

 
27.01.2016 14:41 Uživatel: Maminka030
Věk:  28
Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

I kdyby mě táhli k němu nejsilnější věci ve vesmíru, tak jsem se k němu nevrátila a nespala jsem s nim ani  jednou po rozchodu. A včera (26.01.2016) jsem si změnila simkartu a tu starou jsem vyhodila.

 

 
27.01.2016 14:45 Uživatel: Maminka030
Věk:  28
Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

A on pak na mě zvonil v baráku, že už bude hodný, že se mi za všechno omlouvá a že mě moc miluje a navíc opět řekl, že si ěm chce vzít a mít dítě semnou. A já mu na to řekla at už mi dá pokoj, že mu neuvěřím i kdyby mě přemloval rok  a pak jsem mu řekla, že je podrazák a zavěsila jsem.

 
27.01.2016 14:58 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Text uživatele: 

Kéž by vám to vydrželo

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Vztah jako na houpačce - nevím jestli s ním chci být, stále mi volá a píše SMSky že se chce sejít
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
nerozumím rozchodu 2 912x
Přítel ke me není upřímný. 8 3135x
Objektivni nazor na uprimnost 8 2833x
Moje partnerka začala bydlet se svým dosud ženatým expřítelem 12 3266x
Partnerské krize, odstěhování 5 1948x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 1373x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 9 2001x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 2056x
Jak byste se zachovali??? 4 1395x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 2173x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny