mojra.cz

Téma: Nemůžeme mít dítě, partnerka adopci odmítá - mám zkusit štěstí jinde?

01.02.2013 13:13
Uživatel: Neo
Věk:  33
0-100
Odpovědí na téma: 9
Text: 

Dobrý den. Nikdy jsem doposud nepsal do žádných poraden, ale nyní jsme se dostal do situace, kde bych rád znal více názorů na danou situaci.

Letos mi bude 33 let a mojí partnerce 31. Děti nemáme. Jsme spolu pátým rokem a bydlíme spolu necelým čtvrtým rokem. V roce 2011 jsem požádal partnerku o ruku s kladným výsledkem. Téhož roku jsme si koupili byt 3+1 na hypotéku a na záři 2012 jsme měli naplánovaný náš velký den. Bohužel co osud nechtěl. Partnerce 3 měsíce před svatbou přišli na rakovinu dělohy a měsíc před svatbou již musela nutně na operaci, kde ji byla děloha odebrána. Svatba se tím pádem musela zrušit alt Celou dobu jsem se o ni staral, byl vzorný partner, věrný. Náš sexuální život dostal na x měsíců stopku ale vše beru smířeně a psychicky jsem partnerce dosud oporou. Každý den mi říká, jak mě má ráda. Nikdy jsme se nehádali a rozumíme si. Umím ji kdykoliv rozesmát a dosud je vše v pořádku.
Bohužel věc se má tak, že již několik let toužím po dítěti. Chci být tátou. Partnerce jsem dával o mých pocitech vědět již před pár lety. Jenže se mi dostalo vždy odpovědi, že se na to ještě necítí, že není připravená…atd. Jsme oba pracující. Já dělám 12 let v nejmenované firmě a ještě podnikám. Jsme nekuřáci. Finance nám v tom nebránily. Doufal jsem, že již po svatbě se štěstí usměje, ale během pár týdnů se život otočil opačným směrem a můj sen o dítěti se rozplynul. Partnerka již dítě mít nemůže a svatba je aktuálně odložená do doby než se partnerka zotaví. Smířil jsem se s tím, že již nebudu mít vlastní dítě a tak jsem se začal zatím sám zajímat o adopci. Podmínky, zkušenosti ostatních…atd. Při večerní domácí pohodě jsem již párkrát téma adopce nahodil a chtěl si o tom povídat. Svěřil jsem se s pocity, že jsem na adopci připraven a že by to nebyl z mé strany problém a zda bychom mohli o ní v brzké době uvažovat. Jenže se mi dostalo odpovědi, kterou jsem nečekal. Partnerka si nedovede představit, že by vychovávala cizí dítě a adopci celkově zamítá alt Čas letí neúprosně a nechce se mi čekat do 40ti let, zda náhodou nezmění názor.
A teď oříšek mého problému. Nemám celkově moc přátel a mám pouze jednu dlouhodobou kamarádku. Známe se již 10 let. Jsme stejně staří. Před šesti lety jsme byli spolu dokonce na dovolené s ještě dvěma jejími kamarádkami. O ty ale nejde. Na dovolené ani nikdy jindy v naší 10leté známosti mezi námi nic fyzicky nebylo. Maximálně pusa k narozeninám. Velmi dobře si rozumíme. Svěříme se jeden druhému a stále jsme si drželi dosud kamarádskou hranici. Jenže již delší dobu také touží po dítěti. Na partnery, kteří by měli stejný sen dosud štěstí neměla. Již zkráceně. V lednu jsme zašli spolu na kávu posedět, bavili jsme se o všem možným a také o dětech a hovor se svedl k tomu, že by chtěla mít dítě se mnou. V dané situaci, kdy člověk různě přemýšlí o životě jsem měl také tu myšlenku, ale nenapadlo mě, že budeme spolu takhle o tom uvažovat. Ale tento sen o dítěti, který by se mohl zaměnit ve skutečnost je nyní zase aktuální a v hloubi duše se mi to velice líbí.
A teď zásadní otázka. Mám být sobec vůči sobě a vzdát se snu být tátou a zůstat se svou přítelkyní, kterou mám rád a které bych svým odchodem hodně ublížil. A nebo nesnít o životě ale jít za svým snem a žít svůj sen se svou kamarádkou, kde navzájem nemáme k vzájemné lásce daleko, žít spolu a založit spolu rodinu.
Podotýkám, že nejsem žádný záletník, nehledám flirt. atd. Ale jen štěstí. Můj předešlý vztah trval sedm let. Děkuji.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2932x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Mám snít o životě a nebo žít svůj sen.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
01.02.2013 13:34 Uživatel: MitsCa
Téma: Nemůžeme mít dítě, partnerka adopci odmítá - mám zkusit štěstí jinde?
Text uživatele: 

Já teda nejsem žádný gynekolog, co tak darování vajíčka a náhradní matka?  

Jinak je to teda strašně těžké. Taky mě tyhle myšlenky napadají, co kdyby to nešlo, tak co dál, protože bych taky chtěl vlastní dítě - aspoň z půlky (darování vajíčka).

Co radit - já nevím. Musíš být strašně rozpolcený - na jedné straně touha po dítěti (a teď i skvělá možnost s fajn ženou, se kterou si rozumíš roky) a na druhé straně nemocná přítelkyně, kterou miluješ a stál si celou dobu u ní. Já fakt nevím.

Snažil bych se být s přítelkyní, ale vyřešit dítě - a co mít dítě s tou kámoškou a přítelkyně by to věděla? To by asi u ní neprošlo, co? Nemyslím to zle, ale není to nereálné a myslím byste mohli být šťastni všichni.  

 
01.02.2013 13:40 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Nemůžeme mít dítě, partnerka adopci odmítá - mám zkusit štěstí jinde?
Text uživatele: 

Jestliže se Tvoje partnerka necítí na to, aby vychovávala cizí dítě, pak je jen dobře, že to nezastírá, protože by mu v takovém případě ani nemohla být dobrou mámou.

Ty ale naopak dítě chceš, toužíš být otcem a máš právo se jím stát bez ohledu na bolestivé rozhodnutí.

Nedělá to z Tvé partnerky špatnou ženu, nemůže za tento osud, ale na druhou stranu nejsi ani Ty ničím vinen. Naopak, udělal jsi pro ni všecko, co bylo ve Tvých silách, ale je čas jít dál.

 

 
01.02.2013 17:50 Uživatel: Bublina
Věk:  45
Téma: Nemůžeme mít dítě, partnerka adopci odmítá - mám zkusit štěstí jinde?
Text uživatele: 

Nemyslím si, že by ses najednou stal sobcem (to, že sobec nejsi, jsi přece prokázal dostatečně tím, že ses o ni staral a podržel ji, kdy to hodně potřebovala), kdyby ses se svou dosavadní parnerkou rozešel proto, že chceš dítě, a ona nikoliv. Překonali jste spolu těžké období, a zvládli jste to. Jedna kapitola ve vašem vztahu byla uzavřená (těžká nemoc), a touha po dítěti je kapitola další - ta je zatím otevřená. Já bych je rozhodně nedávala dohromady. Jsou páry, kdy jeden třeba ochrne, partner ho podrží, ale jakmile se z toho ten první dostane, rozejdou se. Nic na tom není. Prostě se změnily podmínky soužití…

Touha po dítěti je zásadní věc. Já bych si ujasnila, co chci víc - jestli partnerku, nebo dítě. Možná tvoje snoubenka jen potřebuje víc času. Je toho na ni hodně (já vím, na tebe taky) - nejdřív nemoc, pak zjištění, že už nikdy nebude mít potomka… Pro ženu je to hodně bolestné. A co náhradní matka, jak to už MitsCa nahoře navrhoval? Každopádně se oba držte!

 
01.02.2013 18:04 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Nemůžeme mít dítě, partnerka adopci odmítá - mám zkusit štěstí jinde?
Text uživatele: 

přiznám, že rozhodnutí je těžké, ale podle mne je čas jít dál, rodičovství je jeden ze smyslu partnerství, pokud bys nechtěl děti ( a takových mužů neí málo) pak by asi nebyl problém, ale pokud děti chceš a v tomhle vztahu víš, že to není reálné ani v náhradní variantě ( a není to vina partnerky, ale osudu, nezzlíívala bych jí to, tak jako ona by neměla zazlívat tobbě, že tvoje cesta dál vede jinudy, pomohl jsi jí v době, kdy to bylo nejvíce potřeba) pak bych já volila cestu rozchodu s partnerkou a sblížení s kamarádkou, pokud bude i dál všechno klapat, tak založení rodiny. V2řím, že až rozchod přebolí, změní se bývalé partnerství v dobré kamarádství. A držíím palce všem zúčastněným.

 
08.02.2013 16:34 Uživatel: MitsCa
Téma: Nemůžeme mít dítě, partnerka adopci odmítá - mám zkusit štěstí jinde?
Text uživatele: 

No, problém je v tom, že přítelkyni asi miluje a je to "jen" touha po dítěti. Si představ - milujete se s partnerem, prošli jste těžkým obdobím, vztah je pevný. Jediná vada na kráse je vlastní dítě.

Tak rezolutně - jít dál - bych to neviděl. Nebo možná jen já, protože jsem myslím celkem empatický a vnímal bych tu bolest i druhého.

Ale věřím, že ženy to mají jinak - "víš, já Tě miluju, ale Karel má BMW" alt alt

 
08.02.2013 16:03 Uživatel: Neo
Věk:  33
0-100
Téma: Nemůžeme mít dítě, partnerka adopci odmítá - mám zkusit štěstí jinde?
Text uživatele: 

Moc Vám děkuji za odpovědi. Všechny jsou pěkně napsané a každá mi dala nějaký náhled. Aktuálně mám teď v hlavě takový zmatek. Cítím se přesně jak psal Mitsca. Jsem celý rozpolcený - na jedné straně touha po dítěti (a teď i skvělá možnost s fajn ženou, se kterou si rozumím roky) a na druhé straně nemocná přítelkyně, kterou miluji. Vím, že pokud budu od přítelkyně odcházet, budeme mít oba slzy v očích. Mám o ní starost a určitě by jí rozchodem hodně ublížil a složilo by jí to na kolena  a já bych x dnů nespal a měl starost, zda je v pořádku. Vztah máme stavěný na pevných základech a nikdy jsme jeden druhému neměli důvod v něčem nevěřit. Na druhou stranu, pokud odejdu k druhé ženě, budu šťastný pokud mi časem oznámí, že je těhotná. Máme si vždy co říct a nejen o dětech. Společná přítomnost nám dělá dobře a pokud oba rozbijeme zeď, která rozděluje kamarádstí a společný osud mezi námi, tak již nebude cesty zpět. Oba cítíme, že vášen a touha mezi námí narůstá. Ale stále ještě rozumem přibrždujeme.   Doma jsem již přestal normálně komunikovat. Jsem stále zamyšlený a na nic se pořádně nesoustředím. Přítelkyně teď necelý týden najednou začíná mluvit o rodině. Poslala mi e-mailem obrázky malých dětí což nikdy za. let neudělala. Cítím to bohužel tak, že to dělá proto, protože tuší, že se se mnou něco děje a něco mě trápí. Mám před sebou težké rozhodnutí a vím, že rozhodnutí mám na svých bedrech jen já. Nechci nikoho trápit ani nikomu dávat falešné naděje ale také nechci udělal žádná zbrklá bezmyšlenkovitá rozhodnutí. Děkuji

 
08.02.2013 16:27 Uživatel: MitsCa
Téma: Nemůžeme mít dítě, partnerka adopci odmítá - mám zkusit štěstí jinde?
Text uživatele: 

Držím Ti palce. Píšeš velmi rozumně a cítíl bych to naprosto stejně jako Ty. A máš pravdu i s přítelkyní - ony chytré všímavé nezaslepené ženské problém vycítí rychle, my chlapi to neumíme moc maskovat.

 

Opravdu bych ale zkusil navrhnout to, co jsem psal. Dítě s kámoškou (bez vztahu) a zůstat s přítelkyní. Zkusit to opatrně v nějaké diskusi i jako z legrace, prostě nějak to vsunout do komunikace stylem "třeba bych mohl mít dítě s Pavlou" Ha Ha Ha (jméno jsem si vymyslel) a uviděl bys reakci. Nebo jen "a co kdyby nám dala vajíčko Pavla"

Otázkou, zda by toto pouto (dítě) do budoucna vás stejně nakonec nespojilo…

 

Pokud by to nevyšlo, tak bych to snad udělal i tajně. Úplně se do toho dokážu vcítit. až na to, že by to na mě časem stejně bylo poznat. A časem by stejně vyšlo najevo.

 

No pouvažuj. Zvládni to vše.

 
24.09.2013 13:23 Uživatel: janek
Věk:  45
Téma: Nemůžeme mít dítě, partnerka adopci odmítá - mám zkusit štěstí jinde?
Text uživatele: 

No nevím, jsi si na 100% jistý že můžeš mít děti, že to bereš tak samozřejmě? Abys neskončil tak že přítelkyni ublížíš, a dítě stejně neklapne. Mám s tím zkušenost, 5let jsme používali antiko a až když jsme se pokusili o dítě, zjistili manželovi neplodnost - jinak úplně zdravej mladej chlap…

Být tebou spíš hodnotím s kým chci být a žít - nakonec pokud tě má přítelkyně opravdu ráda, kde je psáno že názor na adopci časem nepřehodnotí? A na druhou stranu - jak víš že s kamarádkou vám bude vztah klapat, a nebudeš jen "táta na svátky" pokud se rozejdete?

 
19.11.2013 01:47 Uživatel: Nočňátko
Věk:  28
1410598554_1607077_1458837584336642_2092034605_n.jpg
0-100
Téma: Nemůžeme mít dítě, partnerka adopci odmítá - mám zkusit štěstí jinde?
Text uživatele: 

Já myslím, že muž v tvém věku nemá kam spěchat. To co píšeš je úžasné, ne každý se dnes takhle chová. Partnerka jistě chování oceňuje a je šťastná, že tě má, protože jsi jí byl oporou ve velkém životním boji.
Ona třeba k rozhodnutí k adopci zatím nedošla, ale neznamená, že se to nestane. Máte fungující vztah - mluvte o tom, buďte k sobě upřímní a časem se uvidí.
Pokud cítí nejistotu, asi by se ani necítila jako dobrá máma. A to je chyba.
Je pořád lepší počkat než něco tak krásného zničit, ublížit a skočit do vztahu, který třeba klapat nebude, jen aby z toho bylo dítě, které pak bude nejvíce trpět.
Pokud se vaše názory na tuto věc budou stále rozcházet, pak i ona musí pochopit, že ty máš přece právo být otcem…pak je tedy asi lepší vztah ukončit.

Mým sousedům je 80 let, děti nikdy neměli - ona nemohla a adopci nechtěla. On s ní i přesto zůstal. I bez dětí vypadají šťastně. Tak třeba zvážit i tuto možnost, že život se dá plně prožít i bez dětí.

Držím palce.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nemůžeme mít dítě, partnerka adopci odmítá - mám zkusit štěstí jinde?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Souziti s parnerem, roznilne zvyky? 13 285x
Nejistota 5 185x
Obava z nového 2 377x
Přítelkyně se mnou nemluví po výsledcích biopsie 2 476x
Drobné krádeže v domácnosti 3 591x
Péče o babičku a nárok na příspěvek - rady 2 394x
Biologicky otec se ozval 2 545x
Môjho priateľa zaujímajú iné (len pekné) ženy... 8 583x
Nevím co si mám si myslet 1 600x
Asi jsem zamilovaný do nejlpší kamarádky - co teď? 3 785x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16045
Počet odpovědí celkem: 173023
Počet registrovaných: 4843 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Souziti s parnerem, roznilne zvyky?
Nejkomentovanější za 7 dní: Souziti s parnerem, roznilne zvyky?
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny