mojra.cz

Téma: Prozradí řeč těla více, než řeč slova?

06.06.2012 23:37
Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Řeč těla je daleko upřímnější než řeč slova. To nejdůležitější slyšíme očima, ale mnohokrát řeč těla o nás prozradí i to co nechceme.

Řeč lidského těla má svoji gramatiku a interrupci. Každé gesto má hodnotu slova. Komunikace beze slov byla velmi populární v éře němého filmu. Dobro od zla bylo možno rozeznat jen podle gest. Řeč těla připisujeme mimice tváře, různým gestům, které děláme rukama a nohama, způsob jak sedíme nebo stojíme, co vyjadřuje náš postoj v dané situaci.

Například ruce jsou mnohomluvné a nedokážou nic zamlčet dokonce ani, když jsou hluboko ukryté v kapsách kalhot. Ruce řeknou „ano“ nebo „ne“, ale vždy říkají pravdu. Ruce prozrazují přání, pocity, signalizují nálady. Ruce prostě hovoří! Otevřená ruka je znamením čestnosti, symbolem síly a moci. Léčitelé přikládají ruce na nemocné místa. I Ježíš léčil přikládáním rukou.  Komunikace s otevřenými dlaněmi pozitivně ovlivňuje mezilidské vztahy a vytváří dobrou atmosféru. Co se týče gesta podávání rukou, tak ten jsme si neodvykli od prastarého zvyku, stisku ruky. Už jeskynní lidé si na pozdrav podávali ruce, kterým se chtěli přesvědčit o mírových úmyslech hostí.

Jediným stiskem ruky – nejčastěji bez toho, abychom o tom vůbec věděli – si vyměňujeme množství informací o společenském postavení, názorech a úmyslech.

Je tomu skutečně tak, že řeč těla je daleko upřímnější než slova? Čeho si na člověku při rozhovoru všimnete nejdřív? Jak má upravené vlasy, barvy hlasu, struktury projevu, postoj, pohybu rukou, nohou, hlavy? Nebo spíš obsahu vašeho rozhovoru? Čím vás takový neznámy člověk zaujme nejdřív?

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4053x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Prozradí o nás řeč těla více, než řeč slova?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
07.06.2012 07:27 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Prozradí řeč těla více, než řeč slova?
Text uživatele: 

Někdy člověk cítí ne / sympatie od prvního pohledu, někdy od prvního slova. A přece se vždycky můžem zmýlit.

 
07.06.2012 08:40 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Prozradí řeč těla více, než řeč slova?
Text uživatele: 

Já zastávám názor, že slova jsou to poslední, čemu se dá věřit.

Bohužel, stále v lidech vidím to dobré a věřím tomu, co říkají. A vždy na to dojedu. Takže vlastně si odporuji. Něco vím, ale činím jinak.  

A protože vím, že není nic snažšího než vypustit lež a jediné, co nás prozradí je tělo, zkouším více dávat na své vnitřní pocity a poslouchat hlas uvnitř. Ale nějak ten hlas uvnitř je překřičen "hlavou ".  

Mám to tak, že první dojem je většinou chybný.

 

 

 
07.06.2012 11:27 Uživatel: Julie
Téma: Prozradí řeč těla více, než řeč slova?
Text uživatele: 

  Taky dám hodně na první dojem a není to dobře. Neverbální projevy vnímám, ale spíš potřebuji slova, sposta lidí si po čase protiřečí.

 
07.06.2012 22:35 Uživatel: Trinity
Věk:  39

Město:valašské království

Téma: Prozradí řeč těla více, než řeč slova?
Text uživatele: 
  1. ... určitě souhlasím s tím, že řeč těla o nás prozradí hodně a víc než slova, proto kdo umí řeč těla číst je to určitě plus a může si o dotyčném udělat komplexní obrázek.. slova, která říkáme, chceme -li udělat dojem, nebo říkáme něco jiného než si myslíme, nemusí a většinou nejsou v souladu  s neverbálními projevy, mluva těla nás prozradí... existují chytré knihy, kde se píše jak řeč těla číst, jak ji využít ve svůj prospěch v komunikaci s ostatními, hodně toho využívají třeba politici.. ale osobně si myslím že je to velmi těžké, pokud to není přirozený projev, hlídat si vše a být v souladu. já osobně si vždy všímám asi nejdřív očí a oční kontakt v komunikaci s druhými je pro mě důležitý, oči totiž nelžou... a taky dám na svou intuici, ta mě většinou nezklame.. může se někdo tvářit a mluvit přátelsky a milea mé podvědomí mi říká že to není upřímné, prostě mi na tom člověku něco "nesedí", většinou se mi to časem potvrdilo.. věděli jste že to jestli je nám někdo sympatický nebo ne si naše podvědomí rozhodne během 8sekund? ani dotyčný člověk nemusí promluvit a naše vnitřní já už ví... btw. Pluto, kde na ty témata neustále chodíš? ty jsi bezzedná studnice nápadů, jsou to témata mé dušičce blízká, myslím si že kdybysme se znali osobně, měli bychom si o čem povídat... jinak všem hezký večer
 
11.06.2012 21:51 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Prozradí řeč těla více, než řeč slova?
Text uživatele: 

 

Také jsem četl, Trinity, několik zajímavých knih kde se píše o řeči těla. Není na škodu si je přečíst, protože se dá z nich mnoho čerpat v denním životě, při poznávaní nebo setkáváni s lidmi, které již znám, nebo právě poznávám. Také jsem četl, že člověk má 8 sekund, které zůstanou nejvíce zakořeněné v naší paměti, jak daný člověk na nás zapůsobil. Já bych to dal ještě do stupínků, co si člověk po setkání s cizím člověkem, pamatuji nejvíce. Za prvé: řeč těla - celková gestikulace, za druhé: jak to povídá – tón hlasu, a za třetí: celkový obsah rozhovoru – ne konkrétní slova. Samozřejmě, že oční kontakt nám mnoho napoví. Ale na druhé straně se každý člověk může změnit a po nějaké době může být můj dojem na něho zcela jiný.

 
11.09.2012 20:36 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Prozradí řeč těla více, než řeč slova?
Text uživatele: 

na vnímání člověka má vliv i stav pozorovatele. Nicméně gesta se sice dají naučit, ale málokdo je uhlídá stále. Právě tak jako jen těžko ovládne všechny detaily dokonale, smát se ústy nestačí, neupřímný úsměv prozradí oblast kolem očí, v určitých chvílích nejistotu prozradí gesta rukou, nohou, směr pohledu, natočení hlavy. dikce řeči, celkové držení těla, tenze, způsob dýchání, pocení... něco jde ovládnout, natrénovat, něco jen velmi obtížně. Proto třeba u seznamování nestačí fotka, ale je třeba se s dotyčným člověkem vidět a doporučuji přijít dřív a býtten, kdo má těch pár vteřin k dobru na pozorování happy A je fuk, seznamujete-li se z přítelem, budooucím potencionálním partnerem nebo s budoucím šéfem či tchýní.... Málokterý člověk se Pluto změní z gruntu, člověk může hrát a to jen po omezenou dobu... a s rostoucím věkem se charakteristické vlastnosti zvýrazňují...

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Prozradí řeč těla více, než řeč slova?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Obava z nového 2 354x
Přítelkyně se mnou nemluví po výsledcích biopsie 2 463x
Drobné krádeže v domácnosti 3 573x
Péče o babičku a nárok na příspěvek - rady 2 380x
Biologicky otec se ozval 2 529x
Môjho priateľa zaujímajú iné (len pekné) ženy... 8 573x
Nevím co si mám si myslet 1 583x
Asi jsem zamilovaný do nejlpší kamarádky - co teď? 3 770x
Přítelkyně odjíždí na Erasmus - bojím se, že ji ztratím navždy 1 910x
Rodině se nelíbí můj výběr partnera 11 867x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny