Téma: S přítelem máme odlišné potřeby v trávení volna a času pro sebe

10.11.2017 09:55
Uživatel: asdf
Věk:  19
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Zdravím, mám starost ve vztahu a zajímal by mě názor nestranné osoby. Přdem říkám, že s přítelem jsem níže uvedené nesrovnalosti řešila asi milionkrát, ale stále se ne a ne shodnout. Co si o tom myslíte?

S přítelem jsme spolu rok. Je naprosto úžasný a jsem moc ráda, že ho mám. Plánujeme společnou budoucnost. Je mi 19, jemu je 21. Oba pracujeme. Já z domova, on chodí na stálou ranní směnu. Zatím spolu nebydlíme, každý jsme u rodičů a vyděláváme si na společné bydlení. Žijeme od sebe necelou půlhodinu jízdy autobusem. Problém je, že já jsem hodně spontánní člověk, nemám ráda nudu, zbožnuju různorodost a nečekané situace. A taky se neobejdu bez času stráveného o samotě. Čas, který trávím jen sama se sebou je pro mě oáza, dokonalý luxus, bez kterého se zkrátka neobejdu. Stačí mi tak jeden den denně, ideálně by to bylo víc, ale… Přítel se mnou chce trávit každou volnou chvilku. Nemá koníčky a s přáteli se téměř nevídá, jen večer u počítače - což je pro mě radost, protože on má aspoň nějakou chvíli činnost, ke které mě "nepotřebuje". S přítelem jsme se shodli, že oba chceme cestovat a poznávat svět. Nejdříve si ale chceme vybudovat vlastní zázemí. To však stále nahrává tomu, že přítel chce se mnou být pořád. Když si nějaký ten jeden den v týdnu "vydupu", tváří se děsně ublíženě, a já mám akorát pak špatný pocit a cítím se provinile, jako kdybych něco provedla. Domnívám se však, že mít čas jen pro sebe není nic špatného, vždyť než jsem přítele poznala, taky jsem měla svůj život, přátele a koníčky. Přece je teď nezahodím? Musím dodat, že s přítelem máme i společné koníčky. Chodíme celoročně bruslit, výletujeme a podnikáme túry. Když jdu jednou za čas ven s kamarádkou, tak to přítel chápe, ale když chci být sama, nikdy se mu to nezamlouvá. Jak to vidíte vy?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1973x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Čas pro sebe
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
10.11.2017 22:35 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: S přítelem máme odlišné potřeby v trávení volna a času pro sebe
Text uživatele: 

Já tě nepotěším. Ono to vypadá, že jsou důležitější věci a že toto přeci není důvod k rozchodu, ale podle mně vás čekají dva možné scénáře.

 

a) každý si začnete žít vlastním životem a jednou zjistíte, že už máte málo společného

b) jeden z vás nebo oba se pokusíte přizpůsobit, čehož následkem bude nespokojenost a pocit, že tenhle život není to pravé ořechové.

 

Jak to řešit nevím. Ze psa kočku neuděláš a z kočky psa taky ne.

Jste mladí, tak bych to nechala plynout.

A pokud to řešit nejak chceš, tak na tvém místě bych se co nejrychleji pokusila o společné bydlení - myslím jen o podnájem. Proč? Protože ony se nějaké věci změní, hlavně třeba to ohledně toho soukromí a nároků na společně trávený čas. Může se stát, že zjistíš, že s ním ani žít nesvedeš a může se stát, že jemu přestne vadit, když občas vypadneš sama, protože tvé společnosti bude sám nasycený.  

 
11.11.2017 23:37 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: S přítelem máme odlišné potřeby v trávení volna a času pro sebe
Text uživatele: 

Myslim, ze jste oba jeste moc nevyzrali na vazny vztah. Spolecne bydleni jenom potvrdi  rozdilnost vasich povah.
Na tvem miste bych si uzivala zivota a vztah nechala vyzrat. Vzdyt nikam nespechate.  

 
12.11.2017 13:09 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: S přítelem máme odlišné potřeby v trávení volna a času pro sebe
Text uživatele: 

Když má někdo někoho rád, tak chce být stím druhým partnerem a proto je to pro tvého přítele nepochopitelné, zvlášti, pokud nejste spolu každý den. Asi tě má víc rád, než ty jeho. Aspon takovým dojmem to na mě působí.   Kdybyste spolu bydleli a byli spolu každý den, tak by to tak asi neprožíval.  

 
14.11.2017 22:07 Uživatel: Robert
Věk:  33
small_ksicht_gif.jpg
100-500
Téma: S přítelem máme odlišné potřeby v trávení volna a času pro sebe
Text uživatele: 

Jeví se mi to tak že jsi zkrátka introvert. Hodně lidí má za to že introverti jsou nespolečenští. Ale to není tak úplně pravda. Introverti si většinou vybranou společnost užívají. Jejich "problém" spočívá v tom že si ve společnosti nedokážou "dobíjet baterky". Ať chtějí nebo ne, mezi lidmi se jim "baterky" vybíjí a čas od času si je musí dobít. A to umí jen sami, s knihou, ponoření do světa svých vlastních fantazií, nebo si malují, jdou na kolo a tak podobně. Mohlo by se ti stát že to přítel nepochopí a bude se cítit ukřivděný. Klidně mu vysvětli že tento tvůj malý "problém" se týká VŠECH lidí včetně rodičů, blízké rodiny. I když někoho budeš sebebezmezněji milovat, BUDE ti vybíjet baterky. Úplně každý bude a nepůjde to asi nikdy změnit. Taková je osobnost introverta. Buďto to přítel přijme a "povolí vodítko", nebo stejně začneš kopat a sama utečeš, případně nebudeš nikdy "tak úplně happy a šťastná". Takových lidí je spousta a je to celkem normální.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: S přítelem máme odlišné potřeby v trávení volna a času pro sebe
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Jak udržovat vztah jen přes internet 4 1181x
Rozchod kvůli jiné 25 1870x
Po jakých ženách muži touží - diskuze, tipy, názory 9 1732x
Nepochopitelny konec 4 1195x
Souziti s parnerem, roznilne zvyky? 13 1367x
Nejistota 5 1259x
Obava z nového 2 1242x
Přítelkyně se mnou nemluví po výsledcích biopsie 2 1390x
Drobné krádeže v domácnosti 3 1624x
Péče o babičku a nárok na příspěvek - rady 2 1590x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny