Téma: Nevěra v dlouhodobém vztahu - názory, zkušenosti

10.11.2017 21:03
Uživatel: Medvídek 95
Věk:  22

Město: Praha

0-100
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Ahoj, zajímal by mě názor (i osobní zkušenosti) s nevěrou v dlouhodobém partnerství či manželství.

Byli jste někdy nevěrní? Proč k tomu došlo? Byl vám někdy partner/ka nevěrný? Jak jste to zjistili a následně řešili?  

Myslíte si, že něvěra je důvodem k ukončení vztahu?

 

Děkuji za názory, přeji klidný večer.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 5020x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Nevěra
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
11.11.2017 17:36 Uživatel: Terka.01
0-100
Téma: Nevěra v dlouhodobém vztahu - názory, zkušenosti
Text uživatele: 

Dobrý večer, napíšu vám, že tohle je velice individuální. Momentálně jsem s přítelem 6 let a byl mi asi před dvěmi lety nevěrný. Zjistila jsem to sama, díky moderním technologiím, ale i proto, že jsem nějakou dobu tušila, že není všechno v pořádku. Dost jsme se v té době od sebe odcizili a měli spoustu dalších problémů, se kterými jsme se každý vypořádával jinak. On to řešil nevěrou. Samozřejmě jsem ho konfrontovala a on se mi ke všemu přiznal. Dlouho jsem uvažovala, jak situaci řešit. Nejdůležitější je si uvědomit, proč k tomu došlo. V mém případě jsem dospěla k uvědomění, že to byla chyba nás obou. Pak záleží už na obou, zda se rozhodnou situaci řešit a pokračovat ve vztahu. My naší společnou budoucnost viděli a proto jsem se rozhodla to řešit a ve vztahu s ním setrvat. Je také důležité, zda se jedná o jednorázovou situaci nebo se nevěrník do milenky již zamiloval a jejich vztah je dlouhodobí. Přítel toho velice litoval a natolik se za to styděl a stydí do teď, že k němu mám do budoucna velkou důvěru, že se to nebude opakovat. Hodně o mě stojí a snaží se mi to maximálně vynahradit. Už o tom ani nemluvíme. Přešli jsme to a nyní jsme velice šťastní. Je třeba zvážit hodně faktorů a vědět, zda je protějšek nevěrníkem z povolání nebo se opravdu jednalo o chybu, které velmi lituje. V mém případě to bylo nešťastné řešení (nebo chceteli útěk) od problémů. Snad vám moje odpověď trochu pomůže.

 
11.11.2017 20:38 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Nevěra v dlouhodobém vztahu - názory, zkušenosti
Text uživatele: 

Mám zkušenosti takové, že jak už mi byl někdo nevěrný, tak se semnou už rovnou kvůli té milence rozešel. Často se jednalo o kolegině z práce. Většinou to táhli před rozchodem na dvě strany, to jsem se ale většinou dozvěděla o něco později po rozchodu.

Mám kamarádky, které nevěrné svým manželům běžně jsou. Jedna mi dokonce řekla, že už půl roku nespala s jiným mužem, než s jejím manželem. Řekla mi, že je její manžel moc lenivý a že se mu nechce, tak si na to najde vždycky někoho jiného.  Jsem demisexuálka a tak je to pro mě nepochopitelné, sama jsem nevěrná nikomu nebyla a bez citové vazby to u mě nejde.  

Pak mám ještě jednu kamarádku, která má tři milence. Chce si pořád tím dokazovat, že je žádaná. Je jí 50 let. Její manžel o tom neví, ale údajně taky nemá nad hlavou svatozář alt 

Pak mám ještě další kamarádku, která si zajde občas na vínečko  s nějakým kamarádem a pak si užijou. Její manžel o tom taky neví alt 

Jsem na seznamce a je tam dost ženatých mužu, kteří hledají milenky.

 

Když to shrnu dohromady, tak život mi připadá nic moc. Hodně lidí je nevěrných a ne jen s jedním partnerem.  

 
11.11.2017 22:06 Uživatel: Medvídek 95
Věk:  22

Město:Praha

0-100
Téma: Nevěra v dlouhodobém vztahu - názory, zkušenosti
Text uživatele: 

Nechápu

 
11.11.2017 21:17 Uživatel: MIAmia
Věk:  30

Město:Prag

Téma: Nevěra v dlouhodobém vztahu - názory, zkušenosti
Text uživatele: 

Ahoj, děláš si statistiku pravděpodobnosti? Udělej si statistiku pravděpodobnosti na tvoji příčinu úmrtí a věk do 50 let, jak moc se tě to může týkat. Chci tím naznačit, jak nesmyslný tvůj dotaz je. Ano, společnost podvádí. Je to krize ve vztahu, tak se ti zalíbí někdo, kdo už po tobě rok "jede" v práci a někde se to zvrtne. Nebo chodíš na chat a s někým se potkáš a máte si co říct a s manželem si až tak nerozumíš, už to vyprchalo. Budeš se s ním rozvádět, když ho jinak máš ráda a máte děti a tolerujete se i s chybami? Samozřejmě, že by bylo ideální, kdyby ten muž byl věřící a ty taky a měli jste sex až po svatbě, ale ruku na srdce - kolik takových lidí je? Většina společnosti se podle bible neřídí a hříšní jsou i tím, když jim příjde do vztahu krize. Kdokoliv. I ti, kteří chodívají do kostela a na tu hru "podle bible" si hrajou… Žij a co se má stát, stane se.

 
11.11.2017 22:03 Uživatel: Medvídek 95
Věk:  22

Město:Praha

0-100
Téma: Nevěra v dlouhodobém vztahu - názory, zkušenosti
Text uživatele: 

 

Vím, že nějak předloni byl táta mámě nevěrny. Vztah to ustál, ale tátu vyhodili z práce. Milenka byla manželka bývalého šéfa.

 

Já jen nechápu, proč si to lidé dělají. Jsem ve vztahu jsem spokojená a nevěrná nebudu. Proč taky?  

Nedokázala bych se příteli podívat do očí, vím jak moc by ho to ranilo. Moc bych mu tím ublížila.

 

Co se týče lidí a vztahů v dnešní době, no, nelíbí se mi to. Dneska (11.11.2017) jsou si lidé hodně nevěrní a nejsou na sebe hodní.  

Myslím, že pokud se mají dva lidi opravdu rádi, že si nevěrní nebudou.

 

 
11.11.2017 22:41 Uživatel: Leah
Věk:  29
Téma: Nevěra v dlouhodobém vztahu - názory, zkušenosti
Text uživatele: 

Stalo se to z jeho strany. Pro mě to byl velký šok, protože mi kvůli ní ten "čestný a skvělý" chlap lhal. Paradoxem je, že zatímco já jsem společenská a měla příležitostí tři p… e, nešla jsem do toho nikdy, i když to v tom vztahu zrovna v ten čas pěkné nebylo. Přítel je trochu asociál, společnost moc nevyhledává a k nevěře mu stačila bývalka, které se ozval po třech letech. Náš vztah ve smyslu partnerském to úplně rozložilo, dva roky na to jsme se rozešli. Teď ho beru jako blízkého kamaráda, se kterým toho máme hodně společného, ale zpátky do vztahu bych ho nechtěla, i když on by pokračoval rád. Můžu ho mít poblíž už opravdu jen jako dobrého kamaráda, ale ne jako partnera. Pro mě byl první, já jeho ne a nebojím se dát případně příležitost i někomu dalšímu. Také se stalo, že jsem se na jedné společenské události zakoukala do mládence, s nímž toho máme rovněž hodně společného. Bylo to ve fázi, kdy už jsme se prakticky rozcházeli. Mládenec o mé náklonnosti neví  a asi se to ani nikdy nedoví, ale pro mě to byl impuls k definitvnímu ukončení. Nechci být nevěrná a pokud se mám příště seznámit s někým jiným, tak jedině s čistým štítem.

 
12.11.2017 15:35 Uživatel: ganda
Věk:  58

Město:Praha

1510494194_hodiny_ted.jpg
0-100
Téma: Nevěra v dlouhodobém vztahu - názory, zkušenosti
Text uživatele: 

A tohle je teda výživné téma

 

Já měla několik let přítele, se kterým jsme si sem tam nebyli věrní. Nemluvili jsme o tom. Tušili jsme to.

 

Vztah to byl úžasný - fungoval jako partnerství se vším všudy (návštěvy u mých i jeho rodičů, sblížení se s jeho dcerou, společné víkendy na chalupě, společní přátelé a kamarádi, dokonce pár let i společná práce… ). Akorát, že on odmítl sestěhování - že už "nikdy více".

 

Ale najednou (to je zase historka na delší povídání) ustoupil od toho definitivního rozhodnutí a nabídl mi se k němu nastěhovat.

 

Po dalších asi dvou letech (1.5.2010) jsem se od něj (dost zoufalá, ale hrdá) zase stěhovala pryč.

 

A proč? Protože prokazatelně využil mojí jednonoční nepřítomnosti (vezla jsem mámu [79 let] do vzdáleného města na autorské čtení její první knihy básní)? Kvůli nevěře? NE!

 

Odešla jsem od něj, protože jsem si ho PŘESTALA VÁŽIT. Když jsem zjistila, jak trapně mi lže a zaplétá se do toho (přesto, že jsem nevyzvídala! ). Myslím, že bych byla daleko víc ocenila, kdyby byl řekl: ano, měl jsem tady nějakou babu - snad se z toho nepo*erem.

 

Byl to asi těžký nedostatek komunikace!

 

AHA a tvůj dotaz?

NEVĚRA URČITĚ NENÍ DŮVODEM K UKONČENÍ VZTAHU!!!

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nevěra v dlouhodobém vztahu - názory, zkušenosti
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Žena mi přiznala milence, utíká od rodiny 23 4998x
Jak se zbavit žárlivosti? ???? 3 1943x
dlouhodobý problém 8 1669x
Psaní s kamarádem... 9 2406x
Přítelkyně vs. kamarádka - co s tím? 5 2090x
hysterie ? 23 2262x
Podvedla mě s mým kamarádem 2 2795x
Podvádím přítele se zadaným kolegou 18 3068x
Sebevražda manžela 2 2329x
Přítel používá seznamku 2 1760x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny