Téma: Vztah založený na rozumu?

26.09.2013 11:04
Uživatel: lameriskat
Věk:  28
0-100
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Dobrý den,

jsem tady nová. Psala jsem i do jiné diskuze, tam mi radili jednoznačně rozchod, zkusím to ještě zde, jestli se snad nenajde někdo, kdo něčím podobným prošel, nškdo zkušenější. Nenašla jsem podobné téma, tak se omlouvám, jestli se budu opakovat.

S přítelem jsme 4 roky - od 2009 do 2013, oba máme 28 let, pro oba první vážný vztah. Příteli nemůžu skoro nic vytknout, chová se i po těch čtyřech letech pořád pěkně, je citlivý, pomáhá v domácnosti, není to flink, nepovaluje se před TV, nechodí do hospod, za kamarády, nekouří, sice má občasné výbuchy vzteku, ale je to v normě. Každý má něco. S jeho rodiči vycházím velice dobře, má opravdu zlaté rodiče a i přítel se k nim (i oni k němu a ke mně) chová moc hezky (ale není to žádný mamánek). Problém je spíše se mnou, od počátku vztahu jsem nebyla do přítele nějak zvlášť zamilovaná (vlastně jsem ještě nebyla nikdy zamilovaná). Po nějakém čase mi začala ona zamilovanost? chybět. Ignorovala jsem to, spoléhala se na rozum. Tyhle stavy se stupňovaly a došly tak daleko, že z mé strany nastaly první krize a to už po roce a půl vztahu. Každý měsíc jsem měla deprese z toho, že vztah nemá smysl a chtěla se rozcházet nebo si dát pauzu (to přítel rezolutně odmítl) a tento stav trvá dodnes. Příteli jsem začala vyčítat kde co, hádala se s ním, byla jsem náladová, chtěla se rozcházet, řekla jsem mu, že už ho nemiluji, jen ho mám velice ráda. Přítel vše trpí, dokonce se v mnoha věcech změnil, po hádkách to byl skoro vždy on, kdo přišel s omluvou, city také přicházejí z jeho strany (obejmutí atd.). Bohužel ani fyzicky mě moc nepřitahuje, sex je většinou když si dáme skleničku a častý také není. Na druhou stranu spolu skvěle vycházíme, umíme se společně zasmát, podporujeme se, ´lásku´ mu projevuji jinak. Co se týče citů, tak ani v rodině jsme je moc neprojevovali, v přítelově rodině je to přesně naopak. Neumím city moc vyjadřovat, raději se řídím rozumem…Horší je to, že nebýt těch pocitů nenaplnění a prázdnoty, tak mi přítel ve všem vyhovuje - jak s jeho chováním a podporou ke mně, tak ve věcech ohledně budoucího života (je rodinný typ, umí zajistit, je spolehlivý a čestný) a i přes všechny krize a hádky plánujeme společný život a hypotéku. Vím, že si myslíte, že jsem hloupá a nevážím si toho co mám, ale neustále bojuju se smíšenými pocity, mám už i zdravotní problémy, o špatných náladách a depresích nemluvě. Trpíme oba, přítel očividně míň, mu vztah zřejmě vyhovuje, ale ani jeden z nás ho nechce ukončit. Možná je to ze strachu ze samoty, pouhý zvyk, pohodlnost? Lze žít život bez skutečné lásky?

Děkuji.

 

 

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
26.09.2013 11:40 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Vztah založený na rozumu?
Text uživatele: 

Nelíbí se mi to, že když jsi se chtěla rozcházet nebo si dát pauzu, tak to přítel rezolutně odmítl. Protože milovat neznamená vlastnit a pokud někoho opravdu miluji, tak: "milovat někoho, znamená pochopit i to, že Vás nemiluje". Já osobně bych život bez skutečné lásky žít nemohla a nemůžu.

 
26.09.2013 12:29 Uživatel: Julie
Téma: Vztah založený na rozumu?
Text uživatele: 

   No a co bylo na začátku vztahu? Tam snad ta zamilovanost, chemie lásky byla, ne?

   Ale vidím to stejně jako Dany, nemohla bych být s někým kdo mě nepřitahuje a jsem s ním jen abych nebyla sama.

 
26.09.2013 13:11 Uživatel: Tepu
1403024269_kopretjpg
Téma: Vztah založený na rozumu?
Text uživatele: 

Děvčata to napsala dobře. Navíc teď jsi mladá, myslíš si, že to zvládneš, ale takhle se  ve vztahu nedá žít dlouho. Stejně přijde doba, kdy bys odešla, protože tě vztah nebude naplňovat, láska tam musí být

 
26.09.2013 13:07 Uživatel: Pan Sova
Věk:  72
Sova.jpg
2000-3000
Téma: Vztah založený na rozumu?
Text uživatele: 

Vztah založený na rozumu je naprosto v pořádku, ale teď je ještě potřeba jej doplnit o lásku. Zamilovanost není láska, a pokud z ní láska nevyroste, byl to omyl.

Bez lásky nemá smysl nic, ani naše existence.

 

 

„Kdo již nemiluje a už nechybuje, ten ať se dá pochovat. “ Johann Wolfgang von Goethe

 
28.09.2013 10:47 Uživatel: Racek
Věk:  27
1391276203_srdce021.gif
1000-2000
Téma: Vztah založený na rozumu?
Text uživatele: 

Bez lásky to není ono a taky bych nemohla být s člověkem, kterýho nemiluju. jsi mladá holka a je škoda, být ve vztahu bez lásky a pokud tě přítel opravud miluje, měl by to pochopit, že s ním nechceš být, ale mě připadá, že Tě spíš chce vlastnit.

Jinak stejně se to dlouhodobě takhle táhnout nedá, proto bych to ukončila hned a přítele netrápila, čím dýl to budeš protahovat, tím to bude horší.

 
27.11.2013 07:09 Uživatel: ixelka
Věk:  32
0-100
Téma: Vztah založený na rozumu?
Text uživatele: 

Asi bych zašla za psychologem a ujistila se co na to řekne on. Ale mám z tvého článku pocit, že to opravdu není jak se říká "to pravé ořechové", ale asi jste si už na sebe zvykli a je pohodlnější v tom zůstat? Nebo i ten strach ze samoty. Takhle vám to nemůže fungovat věčně.

 
01.08.2014 10:20 Uživatel: Ivuš
Věk:  32
Téma: Vztah založený na rozumu?
Text uživatele: 

Já bych ještě počkala, jistě je tu něco co vás stále drží pohromadě a může to být i láska byť si jí zatím neuvědomujete. Pokud by tam nic nebylo, dávno byste to nevydržela, prostě by to nešlo. Napadá mě zda trávíte čas i s jinými lidmi než jen s přítelem a jeho rodinou? Díky tomu pak můžete vidět jaký vlastně je, když se od něho trošku vzdálíte a přemýšlíte jak by se Vám žilo s někým jiným. Možná dělá něco čím Vás zraňuje a reakcí na to je Váš údajný nezájem. Nedává Vám to po čem toužíte a tak ho pro zmírnění bolesti nechcete. Určitě tu hraje roli i to v čem jste vyrůstala, musíte si své city teprve osahat a naučit se s nimi zacházet. Ten pocit prázdnoty o kterém píšete Vám nemůže zaplnit nikdo jiný než vy, takového člověka můžete hledat celý život, ale není to možné. Jděte do sebe, dělejte to co máte rádat co vás těší a pokuste se přítele na chvilku odsunout stranou. Tím nemyslím, nějak razantně řešit váš vztah, ale spíš si v hlavě udělat místo pro sebe, on to ani nemusí vědět. Vyzkoušejte to a uvidíte, pokud to uděláte poctivě, věci se začnou měnit. Přeji hodně štěstí

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Vztah založený na rozumu?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Jak udržovat vztah jen přes internet 4 761x
Rozchod kvůli jiné 25 1355x
Po jakých ženách muži touží - diskuze, tipy, názory 9 1183x
Nepochopitelny konec 4 743x
Souziti s parnerem, roznilne zvyky? 13 948x
Nejistota 5 788x
Obava z nového 2 867x
Přítelkyně se mnou nemluví po výsledcích biopsie 2 1013x
Drobné krádeže v domácnosti 3 1155x
Péče o babičku a nárok na příspěvek - rady 2 1037x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16471
Počet odpovědí celkem: 175172
Počet registrovaných: 5083 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Slevy OnaDnes 2022

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny