Téma: Sebevražedné myšlenky kvůli nešťastné lásce

26.09.2013 04:54
Uživatel: Ma.
0-100
Odpovědí na téma: 11
Text: 

Ahoj,

už přes rok se potýkám s nešťastnou láskou, která mě, jinak řekl bych člověka s hroší kůží, poslala úplně do kolen. To, že láska je moje slabé místo to jsem věděl dávno, přesto i tak to byl pro mě, že mě to po třicítce takhle odrovná, docela šok. A z toho jsem se ještě nevzpamatoval. Systém čas to zahojí tady jde nějak do prčic, nevím kolik by toho času ještě mělo být. První sebevražedné myšlenky přišly někdy na přelomu roku 2012/2013, dost jsem se tím zabýval a plánoval, zvolil jsem si způsob, vybral a párkrát přišel i obhlídnout vhodné místo…No výsledek, že jsem stále tady, není to úplně jednoduché se zabít. Člověk prostě chce být šťastný a naživu, ale není to takhle často moc k vydržení. Tuhle neurgentnější krizi jsem tehdy zvládnul. I když přišli i leší dny, život mě stále nebavil. Kromě drog jsem zkoušel snad všechno možné co se dá podnikat a volně sehnat. Zkoušel jsem změnit prostředí, zaměření na koníčky, kamarády, zvířata, výlety do přírody, cestování snad všechno co my mě mohlo vrátit ale zase se to začíná propadat.

Chtěl jsem se zeptat, nemá někdo zkušenosti v podobné situaci s nešťastnou láskou s antidepresivy? Pomohlo to někomu v něčem takovém?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4221x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Sebevražedné myšlenky
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
26.09.2013 20:19 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Sebevražedné myšlenky kvůli nešťastné lásce
Text uživatele: 

Myslím, že antidepresiva pomáhají hlavně v situacích, kdy už jsou ty stavy tak závažné, že člověk má problém vůbec normálně fungovat, v situacích, kdy není ani schopný vstát z postele, kdy rezignuje na vztahy s lidmi, na celkovou vizáž, hygienu apod. Ty jsi tu nejakutnější fázi, kdy jsi přemýšlel o sebevraždě, zvládl překonat bez prášků, což je dobře. Antidepresiva řeší následek - to, že nejsi schopný fungovat - nikoliv příčinu. Tobě by spíš pomohlo si o tom, jak tu nešťastnou lásku prožíváš a proč Tě tak dlouho trápí, popovídat s odborníkem - psychologem nebo psychoterapeutem. Myslím, že návštěva odborníka Ti pomůže mnohem víc než předepsání antidepresiv.

 
29.09.2013 13:00 Uživatel: Ma.
0-100
Téma: Sebevražedné myšlenky kvůli nešťastné lásce
Text uživatele: 

No popravdě řečeno, čekal jsem že tady třeba někdo antidepresiva na něco podobného zkoušel a napiše buď jo zabralo zkus to, nebo to nemá na tohle vůbec cenu rovnou se na ty antidepresiva vybodni a zkus něco jiného. Nevím co sám pohovor s odoborníkem by mi mohl pomoci, řekne něco ve smyslu zapomeň na ni, pro jedno slunce kvítí nesvítí…atd, atd. No kdyby něco takového zabralo, už jsem si to dávno řekl. Ale co, zkusím to, našel jsem si krizové centrum v Bohnicích, příští týden jsem pryč, ale jestli ještě budu OK tak přespříští týden se tam zastavím a uvidíme. Ostatně tonoucí se stébla chytá, za zkoušku nic nedám, horší už to být nemůže. Teda aspoň doufám.

 
29.09.2013 14:03 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Sebevražedné myšlenky kvůli nešťastné lásce
Text uživatele: 

Ma, já jsem si četla Tvoje témata a odpovědi a můj názor je, že Ty i toho psychologa nebo psychoterapeuta potřebuješ jako sůl, protože podle mě nejde v Tvém případě pouze o nešťasnou lásku, se kterou jsi, pokud jsem to dobře pochopila, ani nechodil. Ve svých odpovědích jsi se zmínil např. o rodičích, rozvodu, stěhování, šikaně, nějakou dobu jsi žil na ulici a pral si oblečení ve Vltavě, pak chodil do práce a v noci do školy a nakonec jsi skončil na půl roku v ruským vězení, než našli skutečného pachatele atd. atd. - jak sám ve svém příspěvku: tady, píšeš. Tvoje potíže mají mnohem hlubší kořeny a příčinu, než jen nešťastná láska. Proto souhlasím i s tím, co Ti již napsala sociální pracovnice, ale také si myslím, že by byly u Tebe na místě na čas i ta antidepresiva, neboť jsi sem poprvé s myšlenkami na konec (sebevraždu) napsal 24.12.2012 a teď, s přicházejícím podzimem sem o nich píšeš znovu, což by nasvědčovalo depresím majícím však hlubší základ - od Tvého dětsví = neboť sám v tom příspvěvku ze dne 10.302013 píšeš: "do takovej 12, 13 let byl můj život ráj, a neměnil bych, ale pak se to strhlo…"

Jsi na dobré cestě v tom, že jsi se rozhodl svoji situaci odborně řešit, ale zároveň jsi na špatné cestě v tom, že jsi svojí situaci řešil i drogami či něčím, co se dalo volně sehnat. Tak jestli Ti můžu poradit, zůstaň u volby té dobré cesty a vydrž. To víš, dobře Ti hned druhý den nebude, ale věřím tomu, že po nějakém čase odborného vedení ano. Tak se drž a zase napiš. Hodně štěstí 

 
29.09.2013 19:33 Uživatel: klarka
Věk:  51
0-100
Téma: Sebevražedné myšlenky kvůli nešťastné lásce
Text uživatele: 

Trochu bych polemizovala se sociální pracovnici… Antidepresiva (říká se jim antidepresiva 3. generace …? ) nezabírají jen na tak akutní stavy. Podle mně si je měl brát už dávno, protože jak píše jedna pisatelka, ty Tvoje problémy jsou dlouhodobé a dlouhodobě neřešené. Na akutní stavy jsou třeba anxiolitika (léky proti úzkosti) a nebo třeba Neurol, ten uleví téměř okamžitě, Ale pozor, tyto léky mají i tlumivé účinky. Každopádně radím vyhledat psychiatra a popravdě říct i o svých sebevražedných myšlenkách. Držím palce. Klarka

 
29.09.2013 22:24 Uživatel: Canizares
Věk:  36
1377596676_canizares.jpg
0-100
Téma: Sebevražedné myšlenky kvůli nešťastné lásce
Text uživatele: 

Antidepresiva na neštastnou lásku… hm… kdybych měl říct pravdu, tak takyto nápad slyším (čtu) poprve. Dokonce nevím jestli to fakt pomůže. Ano, s psychiatrem můžeš přebrat temu samotnych myšlenek (nevím, možná by dokonce stačil psycholog? ) ale hlavní problém to nevyřeší… Já když mi bylo 16-20 pak jsem od nešťasné lásky utekl k poezii a hudbe… nevím ale, zda se Ti taky nápad bude libit…

 
29.11.2013 03:52 Uživatel: Ma.
0-100
Téma: Sebevražedné myšlenky kvůli nešťastné lásce
Text uživatele: 

Já vím bylo by asi bezvadé umět se upnout na něco jiného. Ikdyž kdybych se já začal zabývat hudbou tak tím donutím k sbevraždě někoho dalšíhoNejde mi od toho utrhnout mysl, možná jestli mě kvůli tomu vyhodí z práce a nebude na jídlo, tak pak se člověk začne zaobírat i dalšíma věcma ale takhle mě to to pronálseduje na každým kroku v obchodě, na cestě do práce z práce, v autě, s přáteli. Tohle je můj stín který mi nedá pokoj.

 
17.10.2013 21:58 Uživatel: Ma.
0-100
Téma: Sebevražedné myšlenky kvůli nešťastné lásce
Text uživatele: 

No tak zatím to stojí za zlamanou bačkoru. T psychoušovi jsem se neodhodlal, děsí mě představa že bych tam musel o sobě povídat, vlastně si to neumím ani představit. Zkouším si sehnat nějaké léky na netu, ale zatim je to dost slabota, nevim

 
18.10.2013 21:35 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Sebevražedné myšlenky kvůli nešťastné lásce
Text uživatele: 

Takže místo toho, aby ses postavil k problému čelem, tak sháníš léky na netu? Promiň, ale to je fakt pěkná blbost. Když už ses rozhodl pro antidepresiva, měl by Ti je zásadně předepsat lékař, u léků na internetu nemůžeš mít jistotu, že Ti pomohou, můžeš narazit na nějakého nepoctivého prodejce, který Ti prodá nějaký šunt nebo šíleny dryják - nedělej to. Píšeš, že Tě děsí představa, že bys o sobě musel mluvit - a představa, že místo skutečného řešení problému do sebe budeš ládovat pilulky, Tě neděsí? Stojím si za tím, co jsem už předtím napsala - antidepresiva jsou jen berlička na překonání nejhoršího období a největších úzkostí, ale problémy s láskou za Tebe nevyřeší. Budeš po každém nepodařeném vztahu zobat prášky? Tohle chce úplně jiné řešení, právě to, kterého se děsíš.

 
29.11.2013 03:31 Uživatel: Ma.
0-100
Téma: Sebevražedné myšlenky kvůli nešťastné lásce
Text uživatele: 

Víš já stejně nikomu nic neřeknu, jestli mě psychouš posadí do křesla tak na sebe budeme chvíli koukat a pak mu řeknu co chce slyšet a půjdu domů. Jo je to berlička, někdo leze o berlích celej život, tak já zase můžu lézt o psychických berlích. Ale víš co, žádný pořádný léky se mi na netu zatím nepodařilo sehnat, tak nevím.

 
01.01.2014 21:56 Uživatel: Gabi
Věk:  41

Město:Prostějov

Téma: Sebevražedné myšlenky kvůli nešťastné lásce
Text uživatele: 

Přípravek proti depresi výborný je LIFE STAR. Je sice dražší, ale bezvadný. Volně prodejný na netu.

 
24.01.2014 22:52 Uživatel: Mart
Věk:  31
Téma: Sebevražedné myšlenky kvůli nešťastné lásce
Text uživatele: 

Děkuju vyzkouším. Třeba to zabere, vyzkouším cokoli co mi pomůže. Už je to tak úděsně dlouho a čas nepomáhá, sejde s očí sejde z mysli nefunguje, je to všechno nanic. Už mám za sebou jeden pokus o sebevraždu, je to v poslední moment přeci jen těžší než bych myslel.

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Sebevražedné myšlenky kvůli nešťastné lásce
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Co teď... 3 775x
Morbidní sebevrahové a momo posedlost 9 789x
život o ničem 1 894x
Asi jsem homosexuál, předávkoval jsem se, ale neumřel jsem 5 1326x
Jsem zničená, smutná, naštvatná - už nemůžu dál a chce se mi brečet 4 1443x
Sám ve 24 letech - vyřeší to sebevražda? 6 1395x
Jsem Harry - co vy na to? 6 1182x
Klidná bezbolestná sebevražda - postup, jak na to? 10 3353x
Nemám důvod žít, ani pro koho žít 18 4289x
Rakovina tlustého střeva s metastázami ve 23 letech - sebevražda 11 2019x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16351
Počet odpovědí celkem: 174413
Počet registrovaných: 4964 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Loučení s webem mojestarosti.cz
Nejkomentovanější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny