Téma: Jak potěšit přítele, jak mu udělat radost?

19.06.2015 20:59
Uživatel: Anetka
Věk:  23
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Ahoj,

 

možná vám přijde můj dotaz hloupý, přesto ale doufám, že se najde někdo, kdo mi  napíše svůj názor. Mám nového přítele, je úžasný a moc si ho vážím. Doufám, že to je už ten poslední alt a že jsme se zkrátka našli alt Mám ho moc ráda a chci mu dělat radost. Byla jsem z předchozích vztahů zvyklá na to, že jsem muži vařila, uklízela (když jsme spolu bydleli - i tak jsem si ale držela svoje bydlení a byla u něj jen občas; nikdy jsem s nikým nebydlela "úplně"), zkrátka jsem se o něj starala. Tenhle model mi vyhovuje, samozřejmě ocením, když mi pomůže s úklidem.

Potíž (v uvozovkách) je v tom, že tenhle muž je kuchař, výborně vaří a k plotně mě nepustí. Já vím, možná si řeknete - co by za to jiná dala. Já si toho moc vážím, ale začíná mi to být dost hloupý. Navíc jsme u něj - bydlí sám v patře, dole má svoje rodiče. V cizí kuchyni se neumím moc orientovat, nechci se mu tam cpát (navíc když občas přijde jeho mamka), a hlavně - nikdy nebudu tak dobře vařit jako on. Jsem pak v koncích s tím, jak se o něj mám starat (jak mu dělat radost). Občas jsem u sebe doma něco uvařila - snědl to, pochválil, ale těžko říct, jestli mu to opravdu chutnalo. Dělá si všechno domácí (těstoviny, čerstvý bylinky), což já neumím. Ale chtěla bych se to naučit. Takže zatím vaří on, vymýšlí to on, nevypadá, že by ho to štvalo, ale já někdy chytám blbý nálady, že nic nedělám. Snažím se u něj občas poklidit, ale zatím tam nejsme tak často (nejsem u něj nastěhovaná).

Když vaří, jsem u něj a on mě to jakoby učí, to si někdy připadám jako úplný blbec. Zkrátka hledám něco, čím ho potěšit - jak se o něj starat, protože mi to dělá dobře. Jídlem to asi nebude. Potíž je asi v tom, že si moc nevěřím a stavím to vaření na vysokou úroveň - na něco, co je strašně důležitý. On říká, že ho baví mě rozmazlovat, že ho vaření baví - baví ho dělat mi radost. Ale já chci taky…

 

Děkuju, že jste si to přečetli a mohla jsem se vypsat. Budu ráda za názory.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3978x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jak dělat příteli radost?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
19.06.2015 23:11 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Jak potěšit přítele, jak mu udělat radost?
Text uživatele: 

Nechci být skeptik, ale hned jak jsem to dočetl mě napadlo „tahle idylka skončí průšvihem…. “

Z toho dotazu vztah působí jednostranně a nudně, ale myslím, že to je spíše nedostatečným popisem a v realitě to je lepší.

 

Já si myslím, že ani nejlepší kuchař na světě neumí vše. Můžeš mu zkusit připravit něco, co on nedělá. Například něco z pečení, nebo mrazení, případně hezky dekorované studené mísy, jídlo z jiné krajiny, …

 

Pokud ho chceš překvapit jiným oborem, pak bys měla zjistit, co ho baví, jaké má koníčky a vycházet z toho. Taky bych zjistil, proč je s Tebou, protože vaření to nebude a to, proč je s Tebou je to nejdůležitější, co mu můžeš nabízet a v čem se můžeš zlepšovat a překvapovat ho.

 

 

Ale napsala jsi o sobě i o něm jen to jediné - jídlo. Pokud chceš poradit, asi by to chtělo sdělit více informací.

 
23.06.2015 23:29 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Jak potěšit přítele, jak mu udělat radost?
Text uživatele: 

Říká se, že láska prochází žaludkem.  

 
20.06.2015 01:08 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Jak potěšit přítele, jak mu udělat radost?
Text uživatele: 

No, přemýšlím jak Ti odpovědět, protože ten první model s předchozím přítelem je prostě průšvih a v návaznosti na druhý model s novým přítelem mi to připadá jako stejný průšvih jen v jiném podání.

 

Dělat chlapovi mama servis z dlouhodobého hlediska moc fungovat nemůže. A upřímně si myslím, že i když chlap má rád "to teplo domova", tak hlavně ocení to, že je jeho vyvolená, spokojená, šťastná. Vzledem k Tvému pocitu, že radost uděláš jen dokonalým full servisem, si myslím, že každý Tvůj vztah založený na tomhle nemá šanci.

 

Vztah je partnerství, ne dělat služku, tohle by sis dle mého názoru měla "vnutit" do hlavy a nesnažit se partnerovi zavděčit, ale zajímat se stejnou měrou o něj tak i o sebe. Umět přijímat co Ti partner dává a také dávat sama, ale přirozeně.

 

Tohle co popisuješ mi spíš připadá jako takové rafinované sobectví. Rozuměj - chtít udělat někomu radost za každou cenu hlavně když to přinese uspokojení mě.

 

Život není jen o uklízení nebo vaření, ale i o zážitcích, o drobnostech. Pokud svůj život pojmeš jako, když budu sloužit partnerovi, abych mu jakože udělala radost, brzo uteče a nejspíš k té, která třeba vaření a uklízení nevěnuje tolik, ale je partnerkou ne služkou.

 

Zkus si to promyslet.

 
20.06.2015 06:05 Uživatel: Inka
Věk:  56
Téma: Jak potěšit přítele, jak mu udělat radost?
Text uživatele: 

Ahoj Anetko, je super mít přítele kuchaře, to se ti bude v životě hodit. Být lepší než profesionál se ti ale asi nepodaří, to budeš muset hledat něco, co umíš zase ty. To víš sama nejlíp. A víš jistě že chce být takhle opečováván? Zatím jsi u něho na návštěvě, tak je pochopitelné, že se i nudíš. Je to pro tebe cizí dům a pokud tam jsou ještě jeho rodiče, určitě cítíš určitý odstup a respekt. Těžko se radí, když Tě neznáme, co umíš, čím vynikáš-a určitě to nebude jen úklid a vaření. Užívej si ten vztah jako princezna, okolo které se všechno točí a buď ráda, že nemáš žádné jiné povinnosti. Ty určitě časem přijdou samy.

 
22.06.2015 07:27 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: Jak potěšit přítele, jak mu udělat radost?
Text uživatele: 

Je možné, že pro něj je práce i koníčkem. Třeba u nás doma několik generací zpět vařili muži (a to se tím nikdo neživil) a i já rád vařím (no spíše, smažím, peču, griluji… ) a nijak mě to nevadí nebo nezatěžuje, ale jsem třeba rád, když po tom vaření nemusím mýt nádobí . Asi je zbytečné snažit se mu v tomto konkurovat (ale můžeš mu ulehčit jinak, třeba nakoupit - i to je dost umění, umět vybrat správné maso, zeleninu, ovoce, třeba to se od něj můžeš naučit) najdi si něco jiného v čem ho potěšíš, překvapíš a nemusí to být vůbec jídlo. Naplánuj něco, co má rád, třeba výlet, návštěvu kina, divadla. Hlavně mu dej najevo, že jsi ráda, že ho máš a že je pro tebe důležitý! Však se ho zeptej, co by mu udělalo radost.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jak potěšit přítele, jak mu udělat radost?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Nerozumím chování ženy, má o mě zájem? 11 2909x
Kde na rande v době korony? 13 3194x
Jak hodně se snažit při psaní s holkou? 6 4052x
Bojovat, ale jak, když nemám možnost? 4 2926x
Vztahy, které skončí dřív než začnou 34 4022x
Společné bydlení 41 2347x
Kde hledat plnohodnotný vztah? 8 1689x
Co darovat na MDŽ? 2 1029x
nechtěně 1 1252x
Jak jí říct, že mi něco vadí a nevypadat jako žárlivec 2 1350x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny