Téma: Mám ho ráda, ale nastěhovat se k němu ještě nechci - dělá na mě nátlak

16.06.2014 16:36
Uživatel: Sue2
0-100
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Zdravím.

tak jsem tu po dlouhé době zase. Ale mám docela starost…

S mým novým přítelem co s ním jsem ted tak od května 2014. Byl by nejradši abych se k němu už nastěhovala. Já ho mám ráda, je mi s ním dobře, ale nechci se zase uvázat. Měla jsem deset let vztah a nechci opět zabřednout do vztahového stereotypu a všech těch věcí okolo. Ale pokaždé, když se ptá jestli zůstanu, tak řeknu že ano.  

Už jsem mu vysvětlila, že občas potřebuji také čas pro sebe a svojí rodinu (Naši se mnou zrovna teď moc nekomunikují, asi jim vadí že jsem pořád pryč). Ale přišlo mi, že to nechce pochopit, nebo ho to naštvalo. Tak nevím co si s tím mám počít.


Říká, že by mě nejradši nikam už nepustil, že mě chce už napořád u sebe.


A ta druhá strana věci jsou rodiče no. Mám pocit, že vždy když přijdu domů, tak narážejí na to, že oni makají na baráku a já ne, já si jen užívám s Jirkou. Místo toho aby byli rádi, že konečně mám nové zážitky, které jsem s bývalým nikdy nezažila a to jsme peněz měli celkem dost…místo toho aby byli rádi, že jsem celkem spokojená a pořád se ptají kdy půjdu do tesca na brigádu… Jako by mě tam rádi viděli, jakoby mě tam hnali…alt A zase mě to akorát  žene do depresí, že nemám takovou práci, abych s ní mohla v pohodě vyžít sama a nemuset vysvětlovat, že jedu za Jirkou, kdy se vrátím a nemusela snášet jejich vyčítavé pohledy. Navíc si ze mě už i dělali srandu, že si mám zvykat na polévky ze sáčku, když s Jirkou nebudeme zrovna při penězích…

Docela mě to zamrzelo. Navíc mamka mě pak řekla, že na bývalým bylo dobré to, že se o mě finančně postaral!!! A to jako měl být důvod abych se trápila celý život?

Vím, že je asi spousta ženských co by takovýho chlapa chtěli, ale já už na to neměla nervy. Potřebuju lásku a porozumění, a to mám s Jirkou. Bojím se jak to bude probíhat, bojím se aby na něj prostě nekoukali jako na chudáka který dělá "jen ve skladu" za 15 tisíc.

Moc mě to trápí a mrzí, že zrovna naši tohle prostě řeší i když vím že jim jde prostě o mou budoucnost…K Jirkovi se zatím nechci stěhovat, ale doma už se mi taky nechce moc být… Připadám si jakobych něco prováděla a přitom se prostě jen snažím najít štěstí v životě.

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1953x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Nátlak ?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
16.06.2014 17:44 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Mám ho ráda, ale nastěhovat se k němu ještě nechci - dělá na mě nátlak
Text uživatele: 

Peníze znamenají svobodu, ale štěstí nikomu nepřinesli. Všichni rodiče by chtěli, aby jejich děti se topili ve zlatě, na dovču jezdili dvakrát do roka, holka aby nemusela pracovat, jen si zašla na nehty a vybrat nové závěsy do luxusní ložnice. Jenže i tohle má svá obrovská skaliska.  

Víš, 15 000 u nás na Ostravsku je celkem slušný peníz pro mladého kluka a i ty potom jistě přineseš nějakou tu výplatu, takže dohromady to na život bude stačit. Lidi zapomínají na hodnoty jako je pozornost, přítomnost, opora.

Někdy je více štěstí v chaloupce ze slámy než v paláci ze zlata. Nenech se odradit, žij si svůj život. Pokud nechceš být závislá na rodičích, najdi si brigádu, pak nebudeš muset poslouchat to, že máš nohy pod jejich stolem.  

 
16.06.2014 22:53 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Mám ho ráda, ale nastěhovat se k němu ještě nechci - dělá na mě nátlak
Text uživatele: 

Asi nějak nechápu problém.

Rodiče Tě živí a Tobě vadí, že chtějí, abys šla na brigádu?

 
17.06.2014 07:52 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Mám ho ráda, ale nastěhovat se k němu ještě nechci - dělá na mě nátlak
Text uživatele: 

Sue, taky jsem to musela cist dvakrat, abych pochopila, o co jde.
Je hezke, ze sis tady postezovala, jak jsou na tebe vsichni zli. ale o co ti vlastne jde?  Jestli to dobre chapu, tak te zivi bud rodice nebo pritel. Pokud na tom stavu nehodlas nic zmenit, asi by ses opravdu mela poohlednout po muzi, ktery vydela vic nez 15 tisic! Nevim, kolik je ti let, ale pokud by jste zalozili rodinu, tenhle plat vam opravdu nestaci. Uz jsi nekdy uvazovala o tom, ze bys mela vzit osud do vlastnich rukou a nebyt porad na nekom zavisla? Rodice po tobe vyzaduji brigadu. Proc ne staly pracovni pomer? Asi te maji hodne radi. Tak se ptam, jestli ten tvuj problem vlastne nezpusobila prehnana rodicovska laska? !

 
17.06.2014 10:09 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Mám ho ráda, ale nastěhovat se k němu ještě nechci - dělá na mě nátlak
Text uživatele: 

Na každém názoru, co Ti napsali ostatní, něco je. Přiznám se, že se v tom už také ztrácím. Ne ani tak v Tvém posledním tématu, ale s píše v tom, co jsi už napsala ve všech Tvých tématech - ve vývoji Tvých myšlenek a názorů, na základě nichž mi nyní není jasné, v čem je problém. Tak se to pokusím trochu a stručně zrekapitulovat.

Je Ti 25 let, po 10ti letech (15.4.2014) došlo k rozchodu s partnerem, který pochopitelně bolel, ale trochu jsi se pak sebetrápila. Rozchodu předcházela Tvoje výpověď v práci v 8/2013 (od té doby Ti chyběl kontakt s lidmi, práci jsi hledala, většinou jsi ale trávila čas doma, než přišel přítel večer z práce) a nezájem partnera o sex (9.3.2014).

Od té doby jsi psala, že vidíš útěchu v tom, že budeš bydlet u rodičů, řešit normální věci, pomáhat s úklidem, dáš se do kupy, budeš cvičit, uvažovala jsi o škole nebo druhé práci - od 4/2014 to vypadalo, že by jsi měla mít práci v Tescu atd. atd. Zkrátka, vypadalo to (z Tvého psaní), že se k rodičům i těšíš a jsi odhodlaná se sebou a svým životem sama něco udělat.

Pak jsi psala (1.6.2014), že jsi šťastná s novým partnerem, cítíš se jako v pohádce atd.  

No a teď píšeš - máš pocit, že nový přítel na Tebe tlačí a rodiče s Tebou moc nekomunikují - narážejí na to, že oni makají na baráku a Ty ne, s novým přítelem budete mít málo peněz a pořád se ptají, kdy půjdeš na tu brigádu do Tesca, místo toho, aby byli rádi, že jsi celkem spokojená…Mně není jasné, v čem je problém.

Chápu, že po nedávném rozchodu dlouholetého vztahu se hned nechceš stěhovat k novému příteli, do toho bych taky nešla a od nového přítele bych čekala pochopení a čas, pokud by mě opravdu miloval, pochopil by to, přeci jen se znáte krátce. Takže v tom s Tebou souhlasím, ale to ostatní se dá skloubit dohromady i s přítelem - brigáda či práce, cvičení, koníčky, pomoc rodičům doma kde bydlíš a přítele. Přítel chodí do práce. Můžu se zeptat, jestli jsem to dobře pochopila, tak tu brigádu zatím nemáš, co děláš celé dny Ty? Nějak se ztratilo Tvoje odhodlání…

 
18.06.2014 20:00 Uživatel: Sue2
0-100
Téma: Mám ho ráda, ale nastěhovat se k němu ještě nechci - dělá na mě nátlak
Text uživatele: 

Brigádu mám a chodím tam, když mě potřebují. Jenže bohužel si můžu vydaělat jen nějakých 4200 kč hrubého když jsem na pracáku. A samozřejmě že si hledám něco stálého taky bych se chtěla jednou osamostatnit.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Mám ho ráda, ale nastěhovat se k němu ještě nechci - dělá na mě nátlak
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Společné bydlení 38 1044x
Kde hledat plnohodnotný vztah? 8 646x
Co darovat na MDŽ? 2 299x
nechtěně 1 448x
Jak jí říct, že mi něco vadí a nevypadat jako žárlivec 2 402x
Důvěra v novém vztahu po setkání s expřítelkyní 4 527x
Jak na dominantní ženu? 48 1084x
co dělat když mi přestal psát 1 510x
Myslí to se mnou vážně, když mi neřekla miluji tě? 4 684x
Půlroční vztah, na veřejnosti se se mnou nechce vodit za ruce 17 684x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 3
Nová témata dnes: 1
Dneska bylo odpovězeno na: 3 témata
Počet témat celkem: 16265
Počet odpovědí celkem: 173873
Počet registrovaných: 4898 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: VZTAH S PARTNEREM JE HOTOVÉ PEKLO
Nejkomentovanější za 7 dní: VZTAH S PARTNEREM JE HOTOVÉ PEKLO
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny