Téma: Mého přítele kontaktovala jeho expřítelkyně - neví jestli se k ní má vrátit

16.01.2014 08:29
Uživatel: Nataša
Věk:  21
Odpovědí na téma: 14
Text: 

Před pár měsíci jsem začala vztah. Oba jsme byli krátce po rozchodu a hned v úvodu jsme se shodli na tom, že i přes vzájemné sympatie nechceme nic uspěchat. Jenže okouzlení bylo silnější než naše předsevzetí a už na třetí schůzce jsme se chovali jako pár. Nebyla jsem si tím zpočátku příliš jistá hlavně kvůli čerstvosti rozchodu, ale bylo mi s ním příjemně a on mě navíc vytrvale ujišťoval o tom, že nejsem žádná záplata a že by se nevrátil do vztahu, který nefungoval. Pomalu jsem mu začínala věřit, a v momentě, kdy mě představil své rodině, jsem s obavami přestala téměř úplně.

Nedávno jej ale kontaktovala bývalá s tím, že ho chce zpět (rozešla se ona). Řekl mi to pár dní po té, s tím, že neví, co má dělat. Prý mu se mnou je opravdu moc dobře, ale když znovu viděl ji, tak se mu vrátily vzpomínky na jejich pěkné momenty, a on teď prostě neví. Prý potřebuje čas, pár dní na to urovnat si, co chce a co by pro něj bylo lepší.

Přijdu si hrozně. Zrazená, využitá, neskutečně naivní… Je mi jasné, že teď nemůžu nic udělat. Přemýšlím jen nad tím, jestli odejít rovnou, nebo počkat. Ale na co vlastně? Jestli se rozhodne pro ni, budu si po takovém „trpělivě poslušném čekání“ připadat ještě mnohem hůř. A pokud si vybere mě, pak stejně nevím, jestli bych se přes tohle dokázala přenést.

 

 

Čekali byste, nebo odešli? Prosím o rady, zkušenosti, postřehy.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3389x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Neví, jestli se chce vrátit k bývalé
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
16.01.2014 09:39 Uživatel: Julie
Téma: Mého přítele kontaktovala jeho expřítelkyně - neví jestli se k ní má vrátit
Text uživatele: 

   Myslím si, že udělal chybu když ti o tom řekl. Tohle si měl v sobě vyřešit sám a tobě se jen zmínit buď s rozchodem a nebo jen tím, že ji potkal. Docela možné je i to, že jsi byla jen provizorium na podráždění expartnerky, muži jsou ješitní a neradi dostávají kopačky. Osobně bych na nic nečekala a vztah ukončila, tady ten čas na rozmyšlenou, to je jak na trhu. Hodně štěstí.  

 
16.01.2014 09:54 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Mého přítele kontaktovala jeho expřítelkyně - neví jestli se k ní má vrátit
Text uživatele: 

Zkus to vzít ze svého pohledu. Přeci by se Ti taky mohlo stát, že by se s tebou rozešel přítel, ty by ses s tím úplně nevyrovnala, seznámila se s někým moc sympatickým. Pak by se ale stalo, že by se bývalý ozval přímo s tím, že Tě chce zpátky.

S člověkem to nejspíš zacloumá a může zapochybovat. Jak psala Julie, přítel Ti to neměl říkat, to vážně neudělal dobře.

Já bych s ním nezůstávala. Řekla bych mu, že když se nemůže rozhodnout, ulehčím mu to a nechám ho. Aby taky viděl, že nejsi nějaká záruka či co, co na něj bude čekat, až se rozhodne, co teda chce. Ono je dost možné, že když bude reálně cítit, že o tebe může přijít, tak si to rozmyslí a zůstane s tebou. Nebo si bude myslet, že s bývalou to musí zkusit.

Jenže to už ty neovlivníš. Jen tím, že jej budeš umět pustit, si ušetříš moc a moc nervů, stresů, pocitů nanicovatosti a nízkého sebevědomí.

Mluvím z vlastní zkušenosti, i když má situace nebyla stejná jako tvoje. Byla jsem v trochu jiné pozici.

 
16.01.2014 10:25 Uživatel: Marky
Věk:  22
Téma: Mého přítele kontaktovala jeho expřítelkyně - neví jestli se k ní má vrátit
Text uživatele: 

Ahoj Natašo,

 

zažila jsem něco prakticky stejnýho. Chodila jsem s přítelem, který se kvůli mě rozešel se svojí slečnou. A po čase začal váhat, jestli udělal dobře, viděli se. Ty pocity byly hrozný. On to se mnou ve finále ukončil, ale dodneška to není vyřešený a on se stále rozhoduje. Je to hrozný. Být tebou, tak počkám, jak se to bude vyvíjet, neodcházím, ale je tady velká pravděpodobnost, že se k ní vrátí nebo spíš bude váhat. A od toho bych dala ruce pryč. Je to prostě ještě moc krátká doba po jeho rozchodu a není s tím vůbec vyrovnaný. Všímám si toho, že v tomhle mají muži docela problém a nějak si začínám myslet, že jsou ženy opravdu víc silný a statečný. Jak píšu - počkala bych, co bude dál, ale kdyby ti z toho mělo být nanic (sebevědomí nula, říkáš si, kam se ztratila tvoje hrdost) - ukončila bych to. Jsem skeptik - myslím, že by pak stejně pendloval a nevěděl.

 
17.01.2014 12:41 Uživatel: Nataša
Věk:  21
Téma: Mého přítele kontaktovala jeho expřítelkyně - neví jestli se k ní má vrátit
Text uživatele: 

Děkuji za všechny vaše rady a názory. I v mém okolí mi většina přátel radí, abych se s ním rozešla a na jeho rozhodnutí nečekala. Jenže z mé strany bylo všechno opravdové, bylo mi s ním moc dobře a rozchod nechci. Co bych měla dělat v tomto případě? Mám prostě pasivně počkat, až se rozhodne, stanovit nějaký časový limit, do kdy se rozhodnout má, nebo s ním zkusit ještě promluvit…? Čas mu dát chci, ale zase bych nerada, aby nabyl dojmu, že na něho budu čekat třeba měsíc či delší dobu, zase tolik proti své důstojnosti jít nechci… 

 

Voslíku, něco podobného se mi dokonce stalo. Bývalý se ke mě chtěl vrátit, oba jsme se milovali, ale bohužel se kvůli dlouhodobým neshodám náš vztah rozpadl. Již jsem vstoupila do nového vztahu, a pak mě kontaktoval on s tím, že chce právě návrat. Jenže já jsem se rozhodla pro nového přítele, protože jsem byla zamilovaná a bylo mi s ním dobře (i když city k bývalému pochopitelně byly ještě stále patrné, náš vztah trval dlouho). Byla v tom tedy zamilovanost, ale také rozum a vůle nenechat se převálcovat emocemi, zodpovědnsot k novému vztahu. Něco jako "když už jsem si ho vybrala, tak si teď za tím prostě budu stát." Takže pochopit svého současného "přítele" dokážu, ale zároveň vím, že to jde udělat i jinak. Je mi  jasné, že každý je jiný, a někdo si to opravdu rozumově zdůvodnit nechce, nedokáže apod. Moc mě to ale mrzí.

 
17.01.2014 17:47 Uživatel: Marky
Věk:  22
Téma: Mého přítele kontaktovala jeho expřítelkyně - neví jestli se k ní má vrátit
Text uživatele: 

Když jsem se rozhodovala, co budu dělat já (když on nevěděl, kterou z nás), radili mi lidi z mýho okolí i psycholožka přes internet (jak jsou různý poradny :), ať si dám nějaký čas. Zkrátka pro něj "deadline". Je to trochu nůž na krk, ale prý jen to ho dokáže motivovat, aby se rozhodnul, protože ve finále by mohl být s tebou i s ní a mít všechno.

 

Takže bych si pro sebe vnitřně dala nějaký čas, dokdy budeš čekat, až se rozhodne a řekla bych mu to. Opravdu zpětně můžu říct, že často váhám a lituju, že jsem hned tenkrát poprvý, když se rozhodl pro ni, neodešla. Jak jsem psala, dodneška se rozhoduje, já ho miluju snad čím dál víc, přitom racionálně vím, že po tomhle všem už vztah snad není ani možný. Hodně se trápím, sebevědomí dost na nule, hrdost taky pryč, lidi mi říkají, že jsem vážně blázen a jak ze sebe můžu dělat hadr. Byla bych pevná, ten čas sobě i jemu dala, abys neměla pocit, že jsi pro záchranu vás dvou nic neudělala a když to nevyjde, odejdi.

 

On ten "resentiment" (vzpomínání jen na krásný chvíle s bývalou/bývalým) je sice krásný, ale myslím si, že úplně běžný a člověk musí vydržet nějakou tu bolest po rozchodu. Jestli na to ale on nemá a je přesvědčený, že s ní mu bude líp, ať si jde. Asi tak.

 

Opravdu opatrně - jako kdybys mi psala z duše. Takový trápení, jaký někdy zažívám, bych nepřála nikomu.

 

zase se ozvi, jak to pokračuje

 
17.01.2014 18:51 Uživatel: Nataša
Věk:  21
Téma: Mého přítele kontaktovala jeho expřítelkyně - neví jestli se k ní má vrátit
Text uživatele: 

Marky, moc děkuji za sdílení vlastní zkušenosti. Určitě to musí být velmi těžké a zraňující nejspíš pro všechny strany. Mohla bych se zeptat, jak dlouho už to takhle u vás trvá? Doufám, že na to nejsi sama (přátelé, možná pomoc psychoterapeuta - o níž v poslední době také dost přemýšlím…)? Omlouvám se, pokud kladu moc osobní otázky, odpovídat na ně samozřejmě nemusíš

Pokračování tohoto "románu" budu průběžně doplňovat, ale momentálně se dost kloním buď k tomu časovému vymezení, nebo rychlému rozhodnutí z jeho strany - setkat se s ním a vyzvat ho, ať se rozhodne hned, že na tom ve finále nic tak složitého není - buď mu se mnou bylo tolik dobře, že nemá potřebu být s někým jiným, a nebo nebylo, a pak nemá cenu to rozhodování protahovat.

 
17.01.2014 19:44 Uživatel: Marky
Téma: Mého přítele kontaktovala jeho expřítelkyně - neví jestli se k ní má vrátit
Text uživatele: 

Ne, tvůj zájem je milý :)

 

Pomáhají mi přátelé, rodina, i když je fakt, že už o něm nechtějí ani slyšet. Každý mi řekne, že je to s prominutím "blbej" a já taky. Někdy souhlasím. Nebo spíš skoro pořád :) (o sobě). U psycholožky jsem byla a můžu jen doporučit, je skvělý, když někdo naslouchá, je objektivní, v oboru vzdělaný a navíc ještě sympatický. Chodila jsem do psychocentra, bylo to zadarmo. Jen je potřeba, aby ti daný terapeut "sednul". Určitě to ale poskytne podporu. Neřekne ti, co máš dělat, ale dá ti možnost dívat se na situaci zase z jiných úhlů, který tě třeba nenapadly. bohužel jsem k ní chodit přestala z časových důvodů, ale často uvažuju, že zase začnu.

 

Celá situace trvá téměř dva roky. Ano, šílený, ale nějak to uteklo… Je to bolestivý pro všechny. Já nemůžu být s někým, koho chci a přitom asi nechci (jsem tak zmatená), blokuje mě to v dalších vztazích. Jeho přítelkyně z toho musí být taky na prášky, že on neví, jestli jí chce, neví, kdy a jestli odejde. A jeho prý mrzí, že je tak nerozhodný a všem ubližuje. Proto mám oprávněný obavy, abys nezažila něco podobnýho, aby se z toho nestalo něco podobně "rozplizlýho". Mně totiž snad vyléčí jen odstěhování se nebo princ na bílým koni. Který asi není :)

 

Tvůj přístup je správný, udrž si ho. Možná ani to čekání, jak se rozhodne (ten deadline) není vhodný - akorát by sis mohla připadat jako blbec, který čeká. Buď ví, nebo neví. I tak se na to dá dívat. Informuj :)

 
22.01.2014 09:39 Uživatel: Nataša
Věk:  21
Téma: Mého přítele kontaktovala jeho expřítelkyně - neví jestli se k ní má vrátit
Text uživatele: 

Tak se se mnou rozešel. Prý zjistil, že jsme oba moc jiní. Hm, spíš to na mě působí tak, že si potřeboval najít důvod, jak se bez co nejmenších výčitek vrátit k bývalé. Ale to se asi už nikdy nedozvím.  

 
26.01.2014 14:25 Uživatel: Ishka
Věk:  25
Téma: Mého přítele kontaktovala jeho expřítelkyně - neví jestli se k ní má vrátit
Text uživatele: 

Ber to z tý lepší stránky, už nemusíš na nic čekat a topit se v tom. víš, že je konec a můžeš se postavit novýmu začátku být chvilku sama taky není na škodu.  

 
08.11.2014 10:54 Uživatel: En
Věk:  29
Téma: Mého přítele kontaktovala jeho expřítelkyně - neví jestli se k ní má vrátit
Text uživatele: 

Reaguji na tento starý příspěvek. Ale právě prožívám to samé. Bývalka, se ktrerou byl mnoho let se ozvala, že chce mluvit o návratu a pak se rovnou psychycky sesypala, je v léčebně a mluví o sebevraždě. Nejprve mi tvrdil, že jí jen musí pomoct a že mezi námi se nic nemění. Po pár dnech mi v slzách oznámil, že teď se mnou být nemůže a že se k ní chce vrátit. Nechce být nefér a dávat mi naděje, když neví jak to dopadne. Ona ve svém stavu totiž vlastně neví jestli ho chce zpět nebo ne a on se rozhodl čekat na ni. Byl zoufalý, trápí se i kvůli mě, ale vidím na něm, že ona je pro něj důležitější. Já ho pořád miluju a chci ho zpět, ale připadám si bezmocná, v této situaci nemůžu nic dělat jen držet nad vodou sama sebe. Je mi dost smutno.  

 

 
13.12.2014 19:03 Uživatel: lola
Téma: Mého přítele kontaktovala jeho expřítelkyně - neví jestli se k ní má vrátit
Text uživatele: 

Ahoj

rada bych pripojila k diskuzi i sve zkusenosti ktere jsou stare par hodin, coz je asi pro vsechny jasne ze se momentalne nachazim na totalnim dne. S partnerem jsme randili témer nepretrzite 2mesice, zije odeme temer 100km takze kdyz uz jsme se sesli byli jsme spolu kazdy tyden treba i 4 dny vkuse coz pro nas bylo celkem intenzivni s mohu uznat ze to byla krasna pohadka. Zamilovala jsem se do neho a jako v kazde pohadce musi byt zapletka. Jeho byvala se dozvedela ze je stastnej a uz na ni prestal cekat… Byl temer pul roku sam a cekal na byvalou az opusti partnera a odpusti mu neveru. Ukoncil to ze dne na den se slovy ze byvala pridava na intenzite a ze mu neustale pise slohy o tom jak mu jeho neveri odpousti. Jenze my spolu byli tak spokojeny. tolikrat ki rilal jak me ma rad jak je mu semnou krasne ale ze se momentalne citi v pasti a ze nevi co ma delat. Zvlastni je ze rano kdy jsme se rozesli a ja dopoledne nastoupila se sluama v ocich do vlaku prisla mi zprava ze trpi ze ho to bolí psal mi celou cestu nez jsem dojela domu. Rekl mi ze nechce ani jednu z nas ze nevi co citi a ze nikdy nemel dopustit aby mi takhle ublizí. Vite v takovych situacich davam na pocit. A ja mam proste tuseni ze timto odloucenim to nezkoncilo. Prosim nasviťte mi nekdo moji situaci nezaujate. Dekuju

 
11.09.2019 21:58 Uživatel: Silvia Peter
Věk:  43

Město:New jersey

Téma: Mého přítele kontaktovala jeho expřítelkyně - neví jestli se k ní má vrátit
Text uživatele: 

Chci využít této příležitosti, abych poděkoval tomuto velkému kouzlu za to, že přivedl mou ženu zpět ke mně, o které jsem si myslel, že jsem ztratil. pomocí kouzla chubygreat pracuji já a moje žena opět šťastně v lásce. Pokud máte jakýkoli vztah, který nefunguje dobře, kontaktujte chubygreat a požádejte o pomoc s těmito údaji

  chubygreat@gmail.com

 
28.01.2021 06:05 Uživatel: Martha kovic
Věk:  42

Město:new york

Téma: Mého přítele kontaktovala jeho expřítelkyně - neví jestli se k ní má vrátit
Text uživatele: 

Zoufale jsem hledal způsob, jak přimět svého bývalého přítele, aby se do mě zamiloval. Měli jsme vzestupy a pády, ale za posledních 6 měsíců se náš vztah vydal na jih. Natáhnu ruku, protože chci být tou žádanou ženou, kterou jsem býval, a on se do mě zamiloval a oženil se se mnou. Neumím si představit toho chlapce s nikým jiným, dokud jsem nekontaktoval chubygreat, kvůli kterému mé srdce toužilo. Dal mi podrobnosti o tom, jak mi pomoci, což udělal, když jsem vyhověl, a zachránil mého manžela před zlými rukama paní, která ho hypnotizovala, a můj manžel se ke mně vrátil za 48 hodin a byl jsem opravdu ohromen, že takový projev síly je opravdu skutečné. Nyní můžu lidem s radostí říci, aby zkusili chubygreat@gmail.com v jejich problémech a počkali na okamžité výsledky. kontaktujte ho s jeho e-mailovou adresou. chubygreat@gmail.com nebo přímo Whatsapp +2348165965904.

Vaše řešení je zaručeno.

 
01.07.2022 10:45 Uživatel: ANGELA HOLDEN
Věk:  49

Město:CZECH

Téma: Mého přítele kontaktovala jeho expřítelkyně - neví jestli se k ní má vrátit
Text uživatele: 

Dnes (01.07.2022) jsem se svou rodinou velmi šťastný. Jmenuji se Angela, žiji v USA, manžel mě na rok opustil a já ho tak moc miluji, od té doby hledám způsob, jak ho získat zpět. Vyzkoušela jsem mnoho možností, ale nefungovalo to, dokud jsem nepotkala přítele, který mě seznámil s doktorem UDAMA, kouzelníkem, který mi po 2 dnech pomohl přivést zpět mého manžela. Můj manžel a já spolu dnes (01.07.2022) žijeme šťastně, protože jsem se řídila pokyny skvělého doktora UDAMA. Ten muž je skvělý, můžete ho kontaktovat na e-mailu: (udamaada@gmail.com). a jeho přímé kontaktní číslo a whatsapp je (+27658978226) Nyní poradím všem vážným osobám, které se ocitly v tomto druhu problému, aby ho nyní kontaktovali rychlé řešení bez stresu.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Mého přítele kontaktovala jeho expřítelkyně - neví jestli se k ní má vrátit
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Nerozumím chování ženy, má o mě zájem? 11 1651x
Kde na rande v době korony? 12 2585x
Jak hodně se snažit při psaní s holkou? 6 2651x
Bojovat, ale jak, když nemám možnost? 4 2267x
Vztahy, které skončí dřív než začnou 34 3407x
Společné bydlení 40 1865x
Kde hledat plnohodnotný vztah? 8 1280x
Co darovat na MDŽ? 2 732x
nechtěně 1 917x
Jak jí říct, že mi něco vadí a nevypadat jako žárlivec 2 964x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny