Téma: Matka se vyhýbá mému novému manželovi - myslí si že může za rozpad minulého manželství

15.02.2017 20:18
Uživatel: Lentilka
Věk:  34
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Dobrý den,

ráda bych znala Váš názor na řešení mé situace.  

Po rozvodu mého prvního manželství jsem se znovu vdala, nyní čekám dítě.  

Přestože si můj bývalý manžel nikdy nerozuměl s mou matkou, po mém odchodu od něj se na mě moje mamka velice naštvala, nemluvila se mnou a naopak se začala více sbližovat s mým bývalým manželem - chodili spolu na kávičky, kde si můj bývalý vylíval srdce.  

Tímto dávala najevo svůj názor - totiž že já jsem zavinila rozvod manželství a bývalý manžel byl ten ublížený chudáček. Moje matka však neznala celý kontext situace - totiž že mi byl bývalý manžel nevěrný, dlouho jsme si neozuměli, nebyl to prostě funkční vztah. Netvrdím, že to byla jen jeho vina, ale stalo se a na můj popud se naše manželství rozvedlo.

Relativně brzy po našem rozvodu jsem si našla nového přítele a protože jsem nechtěla, aby si o mně rodiče dělali starost, hned jsem jim to oznámila. To však byla velká chyba. Můj otec to časem překousl, problém je ale s maminkou. Myslí si, že on způsobil rozvrat mého minulého manželství a proto s ním odmítá mít cokoliv společného. Se mnou již normálně komunikuje, ale s mým manželem se dosud ani jedenkrát nebavila, odmítá se byť i jen koukat na nase spolecne fotografie, jet společně na nakup nebo na navstevu za rodinou. , nikdy nas nenavstivila u mě doma… cokoliv. A to už je to 5 let!  Nebyla nam ani na svatbe. Proto když jdu navstivit rodiče, chodím zásadně sama. Celá situace mě však velmi trápí o to více, že jsem těhotná a nevím, jak to budu řešit, až se malé narodí. Manžela už to celé štve, tak navrhl, že moje matka dítě neuvidí, pokud nepřijde k nám domů a že ho k rodičům vůbec nemám brát. Ti se ale oba na vnouče velmi těší (zatím žádné nemají), už  plánují, jak ho budou hlídat atd.  

Poradíte, jak z toho ven? Jak přimět svou matku, aby alespoň respektovala mého manžela?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1820x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: matka se vyhýbá mému manželovi
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
15.02.2017 20:39 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  40
Téma: Matka se vyhýbá mému novému manželovi - myslí si že může za rozpad minulého manželství
Text uživatele: 

Uvažovala bych nad tím, co navrhuje manžel.

Je to i jeho dítě.

Takže bych asi rodičům řekla, že pokud ho - dítě - nepřijmou i s jeho otcem, tak bude lepší, když se nebudou stýkat.

Vždyť do budoucna, až by to dítě začalo komunikovat, by pro něj taky nebylo dobré ho pouštět do prostředí, kde je jeho otec vnímán s despektem. To si má v pozdějším věku vybírat mezi babičkou a tatínkem, když ti dva spolu nebudou vycházet? Má být ochuzené o společné oslavy? A když se bude ptát, proč babička nemá tatínka ráda, co mu babička na to hodlá odpovídat? Bude před dítětem jejího otce znevažovat, nebo se vymlouvat, lhát?

Myslím, že až bude mimčo na světě, tak hrozba, že ho neuvidí, může matku přimět, aby se alespoň snažila změnit postoj. Určitě jí to nepůjde snadno ani rychle, ale když se kvůli vnoučeti začne alespoň snažit, třeba se jí to časem podaří.

 
15.02.2017 21:44 Uživatel: Janek
Věk:  34

Město:Praha

100-500
Téma: Matka se vyhýbá mému novému manželovi - myslí si že může za rozpad minulého manželství
Text uživatele: 

Souhlasím s příspěvkem Kateřiny. Snad bych se akorát zamyslel nad tím, co případné nechtěné sbližování obou přinese. Já kdybych se ocitl v situaci tvého manžela, tak by mě návštěva takové tchyně spíše stresovala a nestál bych o ní. Vím o čem mluvím, moji tchyni nemám rád a ani ona mne, takže je lepší, když se prostě nevídáme moc často a všem to v zásadě vyhovuje. Stejně tak ale ona, pokud svého zetě nemá ráda, tak každá návštěva přinese napětí. Po takto velké propasti mezi nimi si myslím, že zlepšení vztahů je velmi těžká záležitost.

Nebylo by tedy lepší je od sebe spíše separovat než se je snažit mermomocí sblížit? Je to na zvážení, sám nevím. Asi záleží na konkrétní situaci a konkrétních lidech. Snad se vám podaří najít správné řešení.

 

 
15.02.2017 22:37 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Matka se vyhýbá mému novému manželovi - myslí si že může za rozpad minulého manželství
Text uživatele: 

Lentilko, ja bych na tvem miste v prvni rade vysvetlila mamince, jak to bylo v tvem prvnim manzelstvi a kdo ma nejvetsi vinu  na rozvodu. Az pochopi, ze jste se nerozvedli kvuli soucasnemu manzelovi, mohla by k nemu najit lepsi cestu.
Jinak bych ji nechala trucovat a priklonila se k nazoru tveho muze, ze bud bude akceptovat celou rodinu anebo prijde i o vnouce.
Osobne si myslim, ze takove mimco v rodine muze svest i rodinu dohromady. Snad to dobre dopadne i u vas.

 
16.02.2017 00:14 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Matka se vyhýbá mému novému manželovi - myslí si že může za rozpad minulého manželství
Text uživatele: 

Mě to přijde jako zvláštní vztah matky a dříve i otce, který to už ale, jak píšeš, překousl. Už jen to, jak plánuje, co s vnoučetem budou všechno oni sami dělat  a vy v těch jejich plánech nefigurejete. Stále nemají rádi jeho zploditele. Jeho ve svém životě nechtějí, chtějí jen jeho potomka.  Chce být stále dominantní ve tvém životě. Dokud bývalý manžel byl ve tvém životě, ráda ho neměla. Ve chvíli, kdy z něj odešel, vzala ho na milost a udělala si z něj spojence proti tobě. Je to celé takové divné a málo uchopitelné. To matka má problém. V tomto bych vyšla vstříc otci dítěte. Opravdu hrozí, že by dítě nabádala proti vám a hlavně proti jeho vlastnímu otci. A dítě by bylo psychickým chudákem a nevědělo by na čí stranu se má přiklonit (pokud by dítě často bylo u prarodičů a oblíbilo by si je).  

 
16.02.2017 09:24 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Matka se vyhýbá mému novému manželovi - myslí si že může za rozpad minulého manželství
Text uživatele: 

Jednoduše bych své matce oznámila, že příchodem dítěte se z vás stává nová rodina a bude jen na ní, jestli chce do ní taky patřit.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Matka se vyhýbá mému novému manželovi - myslí si že může za rozpad minulého manželství
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Bojím se svého otce 2 2633x
Hádka s mamkou kvůli mému autu 3 1630x
Táta pijan, můj život s alkoholikem 10 1554x
Má matka by mě nejraději nechala bez peněz 3 1376x
Táta se mnou nemluví,pro mámu je nejleší to co vymyslí ona. 11 1543x
Matka mě pořád kontroluje 17 1996x
Pomozte mi, chci utéct z domu 6 2247x
Nevlastní otec - postavit se mu a riskovat násilí nebo se zbaběle odstěhovat? 5 1265x
Soužití s mojí mámou 6 1830x
Prosba o pomoc 7 1620x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny