Téma: Táta pijan, můj život s alkoholikem

06.02.2020 19:11
Uživatel: Neznáte Mě
Věk:  22
Odpovědí na téma: 10
Text: 

Zdravím, je mi 22 let a můj otec je alkoholik v podstatě celý můj život, občas s drobnými přestávkami či změnami intenzit pití řadově v měsících či týdnech. Nepíšu to tady proto, že očekávám nějakou lítost či pochopení ale napadlo mě že nebude špatný nápad se z toho trochu vypsat.  

    Tím, jak to je dlouhodobý problém, tak mi příjde zbytečné to tady nějak rozepisovat v rámcí průběhu a začátku. V podstatě si případám jako bych měl dva táty. Jeden vtipný, nápomocný, srdečný chlap, kterého mám rád a mám s ním hezké vzpomínky a vím, že se o mě dokázal postarat a druhý sobecký, slaboch, chovající se jako malé dítě, který si nevidí do vlastní pusy a osočuje ze svých chyb ty nejbližší osoby, co má.  

    U táty jsem se naučil rozlišovat dvě stádia alkoholismu. Při prvním se dokaže chovat normalně určitou dobu, je pozorný, zažíváme vlastně ve třech s mámou hezkou rodinnou idylku a v momentě kdy to člověk nečeká a myslí si že se možná snad i nějak změnil nastupuje druhá fáze. Fáze depresí, podrážděnosti vytýkání čehokoliv nám dvěma s mámou a hledání všech možných chyb, ať jsou sebemenší. S tím souvisí chování, které bych přirovnal k chování malého 10letého fakana  (aktuálně jsi občas připadám více dospělý než můj otec). Upřímně sám nevím kde je zakopán problém. v rámci té dlouhé doby si mí rodiče prošli vším možným. Máma byla týraná psychicky v těchto alkoholových výlevech, když si vůči tomu sama obrnila, tak občas následovala něco jako náznak násilí (s čím už mám spojené vzpomínky malého kluka, snažící se odstrčit tátu co nejdál od mámy a stavějící se mezi ně). Mezitím některé záblesky v paměti jako scény, které by klidně uspěly i na Broadwayi, nějaké to poletující jídlo přes kuchyň, kurvení se s ženskýma a něco novějšího je třeba mírné zmlácení svého syna, čili mě, v době kdy už si jako dospěly jednou dovolil si otevřít naplno hubu (toto činění se dosud nesetkalo s omluvou). v době mých 10 let to gradovala do skoro dokonaního rozvodu, avšak máma je neskutečná bojovnice a i přes to všechno tátu nepřestala i jen zlomkem srdce milovat. Tyhle vzpomínky mi v dětství způsobovaly především nedůvěru, úzkosti (které mám občas i teď ve chvílích kdy slyším odemykající se dveře, když je otec na tahu), ale také jsem celkem rychlé dospěl, a stejně mám toho svého tátu pořád rád.

     Myslím že táta není asi uplně obyčejný alkoholik. on si dokáže uznat problém s pitím, ale jeho ego a hrdost mu nedovolí s tím cokoliv dělat a právě místo aby se snažil zlepšit tak ze sebe ukazuje zpravidla to nejhorší a postupně zase začne zapírat, že je s ním něco v nepořádku. Říkám si kam to musí zajít aby našel v sobě ten mír a lásku kterou i přes to všechno od nás s mámou dostává a uvědomí si že zraňuje ty jediné co mu jsou oporou. Bojím se, že to bude muset být něco opravdu vážného jelikož rozvod, střet se synem ani nespočet dalších přešlapů k tomu nestačilo.

     Napsal bych toho asi víc, ale to bych nad tím už musel přemýšlet, ale upřímně… mám zase trochu úzkost a našpicované uči jelikož o patro výš se nachází celou dobu probíraný subjekt.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1559x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Táta pijan
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
06.02.2020 19:41 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Táta pijan, můj život s alkoholikem
Text uživatele: 

Ahoj, mám bohatou zkušenost s alkoholiky a ač obdivuješ mámu, že s ním je, tak já myslím, že je to ta největší chyba, která poškozuje ji i tebe. Tyran je zlo a je to neomluvitelné a neakceptovatelné. A že si to nechcete přiznat je smutné.

On vás táhne ke dnu a na to nemá nikdo právo.

Za další - alkoholici jsou neskutečně zatvrzelí a málokdy přestanou pít. Táta může předčasně zemřít.

Tobě doporučuji se co nejdříve odstěhovat, když mamka nemá na to, aby ho vyhodila…

 
07.02.2020 00:14 Uživatel: Václav Havel
Věk:  11

Město:Wu-chan

Téma: Táta pijan, můj život s alkoholikem
Text uživatele: 

Já budu advocatus diaboli. Ona si většina žen vybere raději mírného alkoholika, protože je zábavný. Ženy se chtějí společensky bavit, někam si vyjít - a to s mírným alkoholikem a mírně nezodpovědným jde trochu snadněji.

 

Ten mírný alkoholismus nemusí pro jeho matku nijak nadměrně týrající. Pro to dítě je to mnohem hrozivější. Ten chlap dokonce nemusí být ani tyran, vždyť sám píše, že za střízliva a dokonce často i pod parou je to s tátou fajn. Pokud se nepřepne do té druhé horší fáze.

 

Dítě vždycky tvrdě nese, když se s maminkou jedná nepěkně - ale otázkou je, jestli to vždy je takový problém pro maminku. Stejně špatně nese menší dítě třeba i to, když je svědkem sexuálního styku rodičů, při kterém tatínek mamince z jeho pohledu ubližuje.

 

Nechci obhajovat alkoholiky žádného pohlaví, je to hnus a hnůj. Sám jsem žil nějaký čas na Moravě, kde mi v zásadě bylo neustále vyčítáno, že málo piju - dokonce vlastní ženou - a to nejsem abstinent.

 

Já jen, že ty rychlé soudy bez znalosti faktů jsou možná horší zlo než cokoli jiného. Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly.

 
07.02.2020 00:43 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Táta pijan, můj život s alkoholikem
Text uživatele: 

Jaký rychlý soud bez znalostí faktů? Zase ze mě děláš debila? A to se nestydíš po té, co ses tady ztrapnil, vydával se za mě a ještě to nepřiznal jak malé dítě?

S tebou o ničem diskutovat nebudu. Já pocházím ze 3 generacích alkoholiků, přičemž dva z nich jsou agresoři. Vím, jaké je to peklo a je mi moc líto, že v tom kluk od mala žil. V tom udělala matka kardinální chybu. A o evidentní agresi jde, byť je dávkovaná a jindy cápek dělá, jak je milej.

Já jsem speciálně k alkoholikům nemilosrdná a vím proč!!!

 
07.02.2020 01:05 Uživatel: Václav Havel
Věk:  11

Město:Wu-chan

Téma: Táta pijan, můj život s alkoholikem
Text uživatele: 

Lampárna je kousek vedle, pokud si chceš stěžovat. Tady se diskutuje a píší názory. Co milá Rypoušice, smějí ostatní dejchat bez tvého svolení? Nech si, prosím tě, podobné invektivy, příště od cesty.

 
07.02.2020 01:14 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Táta pijan, můj život s alkoholikem
Text uživatele: 

Ty ses ztrapnil a ztrapňuješ se dál. že ti ležím v žaludku já a obecně ženy, to je tvůj problém. A nezapoměň se za mě zase vydávat : -D

 
07.02.2020 01:37 Uživatel: Václav Havel
Věk:  11

Město:Wu-chan

Téma: Táta pijan, můj život s alkoholikem
Text uživatele: 

Nezapomeň to tu celé zahnojit. Když už hysterčíš, je třeba abys hysterčila pořádně, a všichni to věděli. Jestli chceš, založ třeba můj fan club tady v poradně, ale přestaň už zahnojovat tento web. Můžeš si založit téma, kde uvedeš, že nesnáším ženy, trhám mouchám křidýlka, przním malé děti, a plánuji založit 3. světovou válku, protože si to myslí Rypoušice. S prominutím na tvé výlevy už nebudu reagovat, k tomu tato poradna určena není.

 
07.02.2020 12:57 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Táta pijan, můj život s alkoholikem
Text uživatele: 

Ty jsi jednoduše duševní mrzák, zapšklý, nemocný a narušený člověk, svým způsobem nebezpečný. Lituji lidi v tvém okolí a jestli si myslíš, že si na mě vyřešíš své mindráky, tak se šeredně pleteš, chlapče. Jsi ubožák. Škoda, že jsi po tom, co jsi mě zde ztrapnil a vydával ses za mě, jsi nedostal BAN - já bych ti ho dala. Rozséváš jen zlo a frustraci. Odporný člověk.

 
10.02.2020 00:13 Uživatel: Václav Havel
Věk:  11

Město:Ulanbátar

Téma: Táta pijan, můj život s alkoholikem
Text uživatele: 

Pro nevhodnost (vulgarita, napadání apod.) byl příspěvek smazán správcem webu.  

 

 

 
07.02.2020 09:36 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Táta pijan, můj život s alkoholikem
Text uživatele: 

Pro zakladatele: precti si knizky od Robin Norwood - Zeny, ktere prislis miluji a pokracovani - Dopisy od zen, ktere prilis miluji. Jsou tam pribehy zen alkoholiku nebo jinych zavislaku.
Znam nekolik zen alkoholiku a vsude je to podobny scenar. Ty zeny jsou koalkoholicky, ale jen maloktera sveho muze opusti. Dokonce, kdyz on uz pak ani nedojde do hospody, mu tahaji domu basy s pivem, aby jejich milacek "mel".
Alkoholik je schopen znicit celou rodinu a je mu to jedno. Pokud on sam se nechce lecit, vsechny snahy o jeho zachranu jsou marne.
Odstehuj se a doporuc matce, at udela totez.

 
15.02.2020 15:39 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Táta pijan, můj život s alkoholikem
Text uživatele: 

"… v době mých 10 let to gradovala do skoro dokonaního rozvodu, avšak máma je neskutečná bojovnice a i přes to všechno tátu nepřestala i jen zlomkem srdce milovat."

"… občas následovala něco jako náznak násilí (s čím už mám spojené vzpomínky malého kluka, snažící se odstrčit tátu co nejdál od mámy a stavějící se mezi ně."

"Tyhle vzpomínky mi v dětství způsobovaly především nedůvěru, úzkosti (které mám občas i teď ve chvílích kdy slyším odemykající se dveře, když je otec na tahu)."

"Mezitím některé záblesky v paměti jako scény, které by klidně uspěly i na Broadwayi, nějaké to poletující jídlo přes kuchyň, kurvení se s ženskýma a něco novějšího je třeba mírné zmlácení svého syna, čili mě, v době kdy už si jako dospěly jednou dovolil si otevřít naplno hubu."

Můj názor je ten, že když nechrání svého syna oba rodiče od toho, co by nemělo dítě zažívat a být svědkem, měl by jej ochraňovat alespoň jeden rodič, v tomto případě matka.  

S přibývajícím věkem jsem se také naučila a poučila v tom, že bojovat se má, to ano, ale pouze za to, co za to stojí, nemyslím tím materiálně, ale mám tím na mysli hodnoty jiné. Čili být na místě matky v tomto případě, bojovala bych za klid pro sebe a syna, je tam ale to ALE, viz. doporučené knihy a zkušenosti z okolí od Lištičky (Rypoušice má v tomto též své nezaviněné životní zkušenosti), kdy ty ženy a matky to již po x letech samy nedokáží, alespoň ne bez pomoci z venčí, která by jim v tom lepším případě otevřela oči.

Čili moje rada je stejná: "Odstěhuj se, a doporuč matce, ať udělá totéž." Nebo můžete ještě před tím si dojít s mamkou do poradny, tam Vám k tomu vysvětlí co a jak včetně toho, proč toto soužití máte ukončit.

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Táta pijan, můj život s alkoholikem
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Bojím se svého otce 2 2635x
Hádka s mamkou kvůli mému autu 3 1633x
Má matka by mě nejraději nechala bez peněz 3 1380x
Táta se mnou nemluví,pro mámu je nejleší to co vymyslí ona. 11 1545x
Matka mě pořád kontroluje 17 1999x
Pomozte mi, chci utéct z domu 6 2252x
Nevlastní otec - postavit se mu a riskovat násilí nebo se zbaběle odstěhovat? 5 1269x
Soužití s mojí mámou 6 1834x
Prosba o pomoc 7 1622x
Mí rodiče nemají radost že mám přítele s dětmi - mám k nim úctu a divný pocit, když jsem s přítelem 2 1763x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny