Téma: Opilý manžel mě bije a vyhrožuje zabitím

04.05.2012 11:30
Uživatel: janulinka
Odpovědí na téma: 13
Text: 

Prosím o radu, či podobné zkušenosti. Chci se rozvést, ale mám strach. Manžel když si vypije, tak se neovládá, nebo jen ztěžka. Minulé léto to došlo tak daleko, že mě i fyzicky napadl a já musela volat policajty. Předevčírem opět pod vlivem alkoholu mi vyhrožoval, že mě zabije, když mu vezmu kluky (máme dva syny, 2 a 4roky), ponižoval mě a shazoval, já se snažila mluvit v klidu, moc sem se nebránila, nebot sem se bála, že by mě mohl uhodit. Předtím sem mu to tolerovala, protože moc často nepije a náš vztah byl založen na velké lásce a toleranci, moc jsme si rozuměli, stará se o domácnost a kluky. Má nějakou šanci u soudu dostat kluky do své péče? Předem děkuji za vaše názory, rady.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
04.05.2012 11:43 Uživatel: Julie
Téma: Opilý manžel mě bije a vyhrožuje zabitím
Text uživatele: 

  Nevím, nejsem odborník, ale jestli je agresivní, pije a soud to ví, tak těžko...... Ale nevím.

 
04.05.2012 12:21 Uživatel: Tepu
1403024269_kopretjpg
Téma: Opilý manžel mě bije a vyhrožuje zabitím
Text uživatele: 

 Je to trochu zmatené, jak to popisuješ.

Ale na tohle Tě nejlépe odpoví soc. pracovnice, která sem chodí a je moc šikovná. Určitě se ozve.

 

Další možnost je poradit se tady....kuk...

 
04.05.2012 14:22 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Opilý manžel mě bije a vyhrožuje zabitím
Text uživatele: 

Nepochopila jsem tak úplně s čím vlastně chceš poradit.

Co se týká svěření do péče, tak samozřejmě ta možnost tu existuje, i když se soudy obecně přiklání spíš k péči matky. Nicméně jedno je jisté, pokud Tvůj manžel bude chtít děti do péče nebo střídavou péči a Ty s tím nebudeš souhlasit, manžel, Ty i děti bude muset jít na velmi dlouhé psychologické vyšetření, které bude podkladem pro rozhodnutí soudu.

Jinak bych Ti ráda řekla, že pokud je člověk opilý, nemá smysl o čemkoliv diskutovat, bohužel to spousta žen ignoruje a "hučí" do mužského i když je pod parou. Čímž neříkám, že alkohol a následné chování obhajuji. To v žádném případě, ba naopak. Jen konstatuji fakta.

Co se týká rozvodu, tak Ty sama si musíš vědět, co chceš a co ne a podle toho se zařídit.

Jen bych Ti ráda, v zájmu vašich dětí, dala jednu radu. Cokoliv budeš dělat, dělje skutečně v zájmu dětí a ne pro svůj vlastní pocit zadostiučinění nebo pomsty.

Vím, že se to těžko odděluje a zvládnou to jen skutečně silné ženy, ale opravdu se snaž striktně oddělit vaše problémy od všeho co se týká dětí a jejich otce, Tvého manžela.

To jak se zachováš na začátku rozvodu a pokud vytrváš i když Ti to nejspíš bude manžel komplikovat, se odrazí později ve všem co se týká dětí.

 
04.05.2012 15:20 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Opilý manžel mě bije a vyhrožuje zabitím
Text uživatele: 

Pokud jsi volala policii, pak o tom bude i záznam a to si myslím, že manželovi k získání dětí do péče moc nepřispěje. A pokud se Tobě, jako matce dětí, nedá nic vytknout, pak nemusíš mít obavy. Děti jsou ještě moc malé na to, aby byly bezdůvodně odděleny od matky.

 

 
04.05.2012 21:08 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Opilý manžel mě bije a vyhrožuje zabitím
Text uživatele: 

Od agresivního alkoholika ruce pryč - vezměte nohy na ramena, seberte děti a odejděte co nejdřív, pokud tedy máte kam. Pokud s ním zatím musíte ve společné domácnosti zůstat, nebojte se při konfliktech Policii opakovaně volat. Jednak o tom na Policii budou - jak už psala Barča - uchované záznamy, které bude možné použít u soudu ve Váš prospěch, Policie také může v případě opakujícího se násilí násilníka vykázat z domu na 10 dní - a to už je doba, během které se dá leccos zařídit. Pokud se rozhodnete požádat o rozvod, podejte si co nejdříve také žádost o svěření dětí do Vaší péče. Rozhodování o klasickém návrhu na svěření dětí do péče se může táhnout několik měsíců i déle, je možné podat také návrh na tzv. předběžné opatření, o kterém soudy rozhodují do jednoho týdne. Zde je ale předpoklad, že by byl ohrožen život či zdraví dětí, pokud by zůstaly společně s otcem. Určitě bych Vám doporučila zkonzultovat celou záležitost s právníkem a na OSPOD (oddělení sociálně právní ochrany dětí) na městském úřadě v místě Vašeho bydliště. Pokud jste bezúhonná matka a o děti se bez problémů staráte, pak mi i vzhledem k jejich věku a chování Vašeho manžela přijde pravděpodobnější, že budou svěřeny do Vaší péče. Rozvod je nepříjemná záležitost, ale nebojte se do toho jít - kvůli dětem i kvůli sobě.

 
05.05.2012 15:46 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Opilý manžel mě bije a vyhrožuje zabitím
Text uživatele: 

Jsem rád, že se k tomu vyjádřila sociální pracovnice, člověk nejpovolanější.

 

 
06.05.2012 08:50 Uživatel: janulinka
Téma: Opilý manžel mě bije a vyhrožuje zabitím
Text uživatele: 

Moc vám všem děkuji za rady, hlavně paní sociální pracovnici. Zařídím se dle vašeho navrhovaného postupu. Nebudu dál čekat, až si zas vypije a bude agresivní.

 
01.02.2015 21:32 Uživatel: sjuzen
Věk:  33

Město:litovl

Téma: Opilý manžel mě bije a vyhrožuje zabitím
Text uživatele: 

Muj manzel je proste agresivni bije me za kazdou blbost a jednou me i znasilnil a vyhrozuje ze jestli to oznamim udela mi ze zivota pekolo bojim se co se stane. prosimmmm ja uz nechci takle dal uz nemohu 

Manzel si najima devky kdyz ja nechci 

 
01.02.2015 22:08 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Opilý manžel mě bije a vyhrožuje zabitím
Text uživatele: 

Určitě je ve Vašem okolí Azyl pro takto týrané ženy. Pohledejte na internetu, nebo se zítra, kdy je úřední den zeptejte na Městském úřadě. Odstěhujte se a řešte rozvod.

 
16.02.2015 23:16 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Opilý manžel mě bije a vyhrožuje zabitím
Text uživatele: 

Pokud jste z Olomouckého kraje (Litovel), můžete se obrátit na Středisko sociální prevence v Olomouci, které nabízí služby Intervenčního centra pro oběti domácího násilí, Linku důvěry Olomouc, která poskytuje telefonickou krizovou pomoc nebo na Poradny pro rodinu Olomouckého kraje. Kontakty na další organizace, které by Vám mohly pomoci, Vám určitě zprostředkují na sociálním odboru městského úřadu, jak už Vám psala Pavla.

 
20.07.2015 11:24 Uživatel: Linka
Věk:  55

Město:Břeclav

Téma: Opilý manžel mě bije a vyhrožuje zabitím
Text uživatele: 

Moc Vás chápu, jak to máte těžký, když máte dvě malé děti.
Taky si nevím rady a vím, že největší chyba je u mne, že se nedovedu  rozhodnout a odejít od manžela. Jsem 35 let vdáná. Děti už jsou pryč dokonce máme vnuka 10 let. Na venek si každý myslí, že nám to funguje. Ale nefunguje a stále se to stupnuje. Dřív mne manžel zbil tak jednou za půl roku. To bylo v době , kdy děti byly malé. Teď co jsou pryč a mají svoji domácnost tak je to poslední dobou minimálně jednou týdně. Bije mne pěsti do hlavy a moc sprotě nádává. A za hodinu příjde a chce abych s ním spala, když odmítnu zbije mne znovu a k sexu donutí, řekne mi že jako kurva jsem dobrá. Prostě hrozné. Dokonce mne už i vyhodil v noci v dešti  na ulici. Spala jsem v kanceláři, šla v dešti bez deštnků potmě 5 km, abych  měla někde přespat  ráno dělal, jako by nic. řekl, že mu ujely nervy. Dokonce mne už několikrát řekl, že se mám jít pojistit a pak se zabít. Zní to neuvěřitelně, ale je to tak. Problémy máme podnikáme oba dva, zakázek je málo a nestačíme platit. On tvrdí že je to jenom moje starost. Nedává mi žádné peníze již od dob, kdy jsem byla na mateřské s dětmi to asi 30 let. Dovolenou jsem vždy taky platila já. Byly jsme  na Krétě, ve španělsku v Itálii, Francii, Londýně, a asi 6 x v Bulharsku, madarsko, slovensko  a dovolené v česku vůbec nepočítám. Prostě ted je to horší tak už tolik nemůžu platit, tak se mám sebrat a jít pryč on prý chce začat znovu. Přitom je na mne s prací závislý, je autodopravce s malým autem a já mu dávám práci a starám se o něj  vedu účetnictví, hledám zakázky, atd. Múj problém asi bude ten že se bojím reakce okolí, každý si myslí, že jsem v pohodě, jsem totiž na venek silná osobnost. Mám pod s sebou 25 pracovníků a všichni si myslí jak jsem vysmátá, bohužel, nejsem. často v koutku už myslím i na to nejhoščí  jak mne radí, ale pak si vzpomenu na vnuka a dcer se synem a nemůžu jím to udělat.   Jinak mi říká že pokud se s ním rozvedu, tak mne zničí vyhrožuje mne soudy a pochopitelně, když se mu o všechno starám, tak já jsem jeho  okradla, no nevím snad jsem to napsala alespoň troch srozumitelně. Co by jste mi radili co mám udělat. Doma se bojím.

 
20.07.2015 12:15 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Opilý manžel mě bije a vyhrožuje zabitím
Text uživatele: 

Jasné, tady nejde jen o rozvod samotný, souvisí s tím spousta dalších věcí. Takže pro začátek ukončení tohoto martyria bych v první řadě pořešila oddělené bydlení. Později by přišel na řadu majetek a finance -  a rozvod, ten až by už nebylo co řešit. Já myslím, že už tohle samotné by signalizovalo okolí, že něco není ok, netroufal by si tolik. Něco jiného je vyhrožování v soukromí, něco jiného pak když se neuvidíte jinak, než za přítomnosti veřejnosti, či v práci.

 
18.08.2015 12:57 Uživatel: Linka
Věk:  55

Město:Břeclav

Téma: Opilý manžel mě bije a vyhrožuje zabitím
Text uživatele: 

Děkuji za odpověd a radu, ale zatím, sem neudělala nic. No vlastně jsem už měla najité 3x podnájem a vždy jsem nakonec cukla. Jsem slaboch.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Opilý manžel mě bije a vyhrožuje zabitím
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny