Téma: Výměna zámků u dveří při rozvodu manželství - mám právo vstoupit do domu?

10.06.2015 11:08
Uživatel: Evule
Věk:  49
Odpovědí na téma: 22
Text: 

Dobrý den,

máte někdo podobnou zkušenost? Jsme v rozvodovém řízení  a další stání je až 08/2015. Doma to už nebylo k vydržení (psychické týrání) tak jsme se s dcerou 5.6.2015 odstěhovaly. Manžel hrozil s výměnou zámků. Vím, že to nesmí udělat, protože tam máme trvalé bydliště a nechaly jsme si tam ještě pár věcí které by se nám do podnájmu nevešly.

MANŽEL UŽ ASI NEVĚDĚL KUDY KAM TAK SI VYMYSLEL HISTORKU O ZTRÁTĚ KLÍČŮ I S DOKLADY!!!

A dceři napsal SMS že je ztratil a musel vyměnit fabky ve dveřích a když budeme něco potřebovat tak mu máme dát vědět a on nám určeně otevře a bude sladova jesti jsme něco nevynesli. Tuhle SMS mi taky přeposlal ale SMS je úplně stejná jako pro dceru Mé jméno tam vůbec nefiguruje!!! Musím podotknout že manžel vše (elektoniku, garnýže, závěsy atd schoval k synovi do pokoje a uzamknul… i dceři vzal postel a psací stůl aby jse to náhodou neodnesly).

Teď spí dcera na matraci na zemi. Já jsem si taky nemohlaodnést svou matraci. to mě dokonce fyzicky napadl a matraci jsem stejně nezachránila. A dneska mi volala sousedka že dokonce vstupní branku ovázal řetězem a uzamknul kladkou abych tam asi nevešla.

Chci tam dneska jít a s tím že nemám umožněný vstup do baráku tak zavolám Policii myslíte že mi nějak pomůžou nebo to je zbytečné.

Nebo jak  se bránit???

Děkuji E

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 11465x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Výměna zámků u dveří v rozvodovém řízení
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
10.06.2015 13:25 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Výměna zámků u dveří při rozvodu manželství - mám právo vstoupit do domu?
Text uživatele: 

Níže uvádím info + zdroj, které se týká situace, kdy někdo neoprávněně brání oprávněné osobě v užívání bytu, domu atd. :

"Zejména nutno zdůraznit, že na místě nelze nikoho nutit k tomu, aby navrátil zpět "protiprávní stav" tedy především, aby vpustil osobu, které je bráněno vstupu do bytu dovnitř atp. Osoba, jejíž práva mohla být porušena jednáním dle § 249a odst. trestního zákona, má právo bránit se právní cestou např. podáním trestního oznámení, podáním návrhu na předběžné opatření či občanskoprávní žalobou na vrácení do původního stavu, resp. odstranění protiprávního stavu.

Policisté na místě mohou obě strany v těchto mezích pouze poučit a nikoli jim cokoliv nařizovat."

Zdroj + další info zde:  http://www.domacinasili.cz/prakticke-rady/neopravneny-zasah-k-domu-bytu-ci-nebytovemu-prostoru-a-jednani-v-zajmu-ochrany-zivota-a-zdravi/

Nejsem právník, takže nevím, jak je to v případě, když jsi se již odstěhovala, byť tam máš ještě své věci, ale zároveň se tam nachází majetek, který ještě nebyl soudně vypořádán. Jasná by byla situace, kdyby byl dům i v Tvém vlastnictví - nikdo by Ti nemohl znemožňovat ho užívat a vstupovat do něj - měla by jsi právo vyměnit zámky.  

Jak je to s majetkem před rozvodem a zadržováním SJM se píše tady:

http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/majetek-pri-rozvodu/6-majetek-pred-rozvodem-zadrzovani-spolecneho-jmeni-manzelu.html

Já osobně bych polici zavolala již v situaci, kdy Tě manžel fyzicky napadl a dnes, až tam pojedeš, také, sice manželovi nemohou nic nařídit, ale budeš mít o tom důkaz = protokol, který se Ti může hodit u soudu. Chtělo by to radu od právníka. Nezastupuje Tě nějaký?

 
10.06.2015 17:35 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Výměna zámků u dveří při rozvodu manželství - mám právo vstoupit do domu?
Text uživatele: 

A stojí to za ty nervy? Pokud syn zůstal u otce, pak bych nad tím mávla rukou a než se z toho zventím, tak bych se nějaký čas i s dcerou uskromnila.

A tak nějak nechápu, jaký vliv má v sms, zda Tě oslovil jménem, nebo co tím vlastně myslíš.

 
10.06.2015 23:23 Uživatel: Pudivoj Boris
Věk:  85
Téma: Výměna zámků u dveří při rozvodu manželství - mám právo vstoupit do domu?
Text uživatele: 

Milá Evule. Podle popisu jde ze strany Tvého bývale milovaného o protiprávní akt, bránění oprávněné osoby ke vstupu a užívání svých věcí. Důležité je rovněž, kdo je vlastníkem bytu a byl-li někým podán návrh na vystěhování a to z důvodů: XYZ či zrušení užívacího práva nebo dokonce vykázání. a prošel-li tento návrh uředním řízením. Pokud nic z toho nenanastalo je byvalý milovaný zralý na trestní oznámení. Je rovněž možné podat u soudu žádost o předběžné opatření, které může zahrnovat i termínované předání klíčů a umožnění vstupu s účinností - ihned. Pokud se byvalý milovaný bude vzpírat a účinně tak mařit výkon úředního rozhodnutí, přiblížil by se místu, kterému se říká lavice obžalovaných u stejného soudu.

 
11.06.2015 05:58 Uživatel: Evule
Věk:  49
Téma: Výměna zámků u dveří při rozvodu manželství - mám právo vstoupit do domu?
Text uživatele: 

Dobrý den, Barčo s tou sms jsem to myslela tak že to poslal sice mě ale nebylo to tam moje oslovení že bych se mohla vymluvit že mi teda nedal vědět že mění zámky. Ae není to tak. Včera jsem tam byla a branka byla ovázána řetězem a zamknutá kladkou protže u branky nemůže vyměnit zámek tam je takový ten klasický zámek a tam už je tak 50 let. a tím mi i zamezil vstup na zahradu i do domu. Volala jsme policii a ti mi řekli že se mám prvně dohodnout s manželem a zeptala se proč vyměil zámky a pak volat policii. Zavolala jsem manželovi a ten mi řekl, že sem se odstěhovala a tak teď budu chodit do domu jen pod jeho dohledem že má obavy že v jeho nepřítomnosti odnesu něco z baráku. Tam není co odnést protože vše schoval avěci a nábytek starý 30 let odnášet určitě nebudu. Včerami řekl že neví kdy přijede z práce že má nějakou akci A řekl že přijede dnes v 16.30 hod a pustí mě do baráku. Jenže já mu řekla že chc náhradní kliče. Vysmál se mi a řekl že jsem se odstěhovala tak v domě neám co sama dělat.  dneska (jako včea) nestihne udělat klíče ale že bude zítra (jako dnes) doma. Jenže 100%vím, že mi ty klíče náhradní nedal udělat a jen si mě vychutnává a dělá mu dobře že mě může ponižovat a určovat kdy on bude doma aby mě pustil do baráku. Barák manžel zdědil po rodičích mi ho rekonstruovali a přistavěli ještě dva pokoje. Policie mi řekla, že mi nemusí dát náhradní klíče že pokud mi umožní vstup do baráku tak není problém. Ta už fakt nevím co si mám myset. Na internetu jsem našla napsaný stejný případ jako mám já a tam právník radí té ženě ať si vezme zámečníka a vejde do domu a že se ji nic nestane, že má stejné právo na užívání bytu jako manžel ikdyž se odstěhovala. a pokud mi dns nevydá klíče tak podám trestní oznámeí ale vím že to  na policii předělaj je na přestupek…

A Borisi žádné užívací právo nebylo zrušeno a nic podobného. Manžel to dělá vše účelově. Myslím, že se na to vykašlu a nechám to být. A zbytek svýhc  věci si před rozvodem odnesu i když pod jeho dozorem. E

 
11.06.2015 06:19 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Výměna zámků u dveří při rozvodu manželství - mám právo vstoupit do domu?
Text uživatele: 

Tak si zkus Evule představit, že by celá situace byla opačně. Chtěla bys, aby se Ti někdo producíroval po baráku, kdyby bydlel už jinde?

Ano, máš právo chtít zpět to, co jsi do baráku i manželství investovala. Ale to můžeš řešit jinak, než tím, že budeš chtít klíče od baráku, kde nebydlíš. Pokud Ti teď umožní si vzít své věci, pak nevidím nikde problém. A že se Ti bude vysmívat a ponižovat Tě? Proto jsi přece odešla, nebo ne?

 
11.06.2015 08:48 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Výměna zámků u dveří při rozvodu manželství - mám právo vstoupit do domu?
Text uživatele: 

Právní dotazy je lépe pokládat ve webu k tomu určeném. Jde o spřátelené stránky - Bezplatná právní poradna online. Dotazy do webu poradny je možné poslat v liché týdny v pondělí po 10. hodině nebo formou online chatu v sudé týdny v sobotu po 9. hodině.

 

Tento web (www.MojeStarosti.cz) není primárně určen k právnímu poradenství a právníci sem nechodí.

 


 

V textu dotazu jste bohužel nenapsala to nejpodstatnější - kdo je vlastně majitelem domu - zda Váš manžel, Vy, někdo jiný, či zda je dům ve společeném jmění manžeů SJM, jestli je dům pronajatý - případně na koho (??? ).  

Bohužel je mýlka, že trvalý pobyt (nepřesně trvalé bydliště) zakládá práva k nemovitosti. NENÍ TOMU TAK. Jde jen o evidenční údaj státu, který nemá na práva uživatelů žádný vliv.  

 
11.06.2015 09:58 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Výměna zámků u dveří při rozvodu manželství - mám právo vstoupit do domu?
Text uživatele: 

Evule později doplnila, že: "Barák manžel zdědil po rodičích mi ho rekonstruovali a přistavěli ještě dva pokoje." Takže zřejmě bohužel tím, že se odstěhovala, vrácení klíčů a neomezeného vstupu nedocílí, a vypořádání majetku i neodneseného bude muset řešit soudní cestou. Ale nejsem právník, tak nevím.

 
11.06.2015 10:50 Uživatel: Evule
Věk:  49
Téma: Výměna zámků u dveří při rozvodu manželství - mám právo vstoupit do domu?
Text uživatele: 

Dany. co jsem chtěla tak jsem si odnesla (své osobní věci, oblečení. sportovní věci-lyže. atd) SJM bude sooudní cestou. te´d mi právnička napsala že mi musí manžel  vydat kopie klíčů a pokud ne tak to mám řešit s policií. která nic neudělá jen zápis. to vím jistě!! Tk nevím jak to dopadne. už mě to nebaví a nejsem stavěná na takové tahanice. Ať si to vše nechá a hlavně že mám odněho pokoj… ale každá taková jeho negativní věc je pro něho přitěžující u rozvodu. Dneska to zkusím jít za ním pro kopie klíčů i když vím že z toho nic nebude. zajdu nA policii udělám zápis a uvidím co bude dál. zatím všem děkuji. EVULE

 
12.06.2015 09:09 Uživatel: Evule
Věk:  49
Téma: Výměna zámků u dveří při rozvodu manželství - mám právo vstoupit do domu?
Text uživatele: 

Dobrý den, včera jsem byla doma pro kopie klíčů které mi mnažel slíbil udělat. Slyšel to i policista který stál u mě. Samozřejmě že když jsm si včera pro ně přišla řekl, že je nestihl udělat a že mi jeudělá zítra (dneska) a když jsme se ho zeptala v kolik si můžu pro něpřijít tak mi řekl, že mi je donese domů. myslel tím tam kde bydlím-v podájmu. Chce se za každou cenu dostat do mého bytu. Samozřejmě jeme na to nepřistoupila portože vím že je to jeho taktika něco zjistit jaké t tam mám co jsem nakoupila atd. řekla jsem že buď si pro ně příjdu na barák nebo si dáme někde jinde sraz a tam mi předá klíče. Řekl že není povinný mi hlásit kdy bude doma. Šla jsem na policii a tam jsem se domluvila že pokud mi dneska nezavolá a nepředá klíče tak ráno příjdu na stanici a půjdeme za maželem. Řekla jsem jim i že můj právník ví o téhle situaci a že mi musí dát kopie klůčů. Chci přijít o víkendu na barák. zahradu a užít si krásného počasí. Řekl, že neví jestli bude doma. Pošlu mu ještě sms že se chci stavit a pokud mi to nedá klíče a neumožní mi vstup  tak volám zámečníka a mění fabku. Klíče mu nechám u sousedky. Dělá si okatě ze mně srandu a baví ho mě tak psychicky týrat. A řekl, že buď mi dá kliče u mě doma nebo mi je nedá vůbec… Pak mi i dokonce nadhodil že ví kde bydlím. raději jsem dneska ráno sundala jmenovku ze zvonku a dceři zakázala někomu otvírat-nemůže to přenést že jsem odešla a tak je schopný všeho…

 
12.06.2015 11:35 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Výměna zámků u dveří při rozvodu manželství - mám právo vstoupit do domu?
Text uživatele: 

No vidíš, jeden by si myslel, že ti jde o to, že dcera nemá na čem spát a že budeš ráda, když ti tvůj ještěmanžel umožní (což potvrdil) si odnést co potřebuješ. A ono je to vlastně úplně jinak.

Vypadá to tak, že jsi to ty, kdo nepřenesl, že nikomu nechybí, že věci jsi (ze společně našetřených peněz) dokoupila a teď si chceš ještě užívat na zahradě a v domě po rodičích tvého ještěmanžela.

Evidentně tě až tak nezajímá možnost vyrovnání SJM (dostat jen své věci a pod.).

 

 
12.06.2015 13:24 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Výměna zámků u dveří při rozvodu manželství - mám právo vstoupit do domu?
Text uživatele: 

Já bych ještě doplnila Barčo, že je Evule tak slepá, že nevidí, že jí její právnička tahá za nos a proč by ne, že když z toho na tom vydělává.

 

Vzhledem k tomu, že dům není v SJM, ale výhradním majetkem manžela,  jsou v rozvodovém řízení a na vypořádání SJM se nedohodli, tak jí manžel musí pouze umožnit, aby si mohla odnést své osobní věci.

V žádném případě nemá ani důvod a ani povinnost vydávat klíče od svého výlučného majetku.

 

Pokud jde o investice do domu a jiný společně nabytý majetek, tak ten (vzhledem k absenci dohody) bude muset ev. vyřešit soud a až teprve podle jeho výroku se může domáhat nějakého vyrovnání.

 

Nj, kdo se kam atd.

 

 
12.06.2015 15:35 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Výměna zámků u dveří při rozvodu manželství - mám právo vstoupit do domu?
Text uživatele: 

Evule, jak již bylo napsáno, trvalý pobyt má pouze evidenční charakter a nezakládá právo bydlení. Ty jsi se před několika dny z domu manžela ostěhovala do svého bydlení - podnájmu a to včetně svých osobních věcí. Tak mi není tedy jasné, na jakém základě by jsi měla mít užívací právo i nemovitosti manžela??? Ty jsi společnou domácnost dobrovolně opustila, takže si budeš muset užít krásného počasí někde u veřejného bazénu nebo tak maximálně na zahradě u známých atd. Proč by Tě tam měl manžel pouštět, aby jsi užívala jeho nemovitost, na jejichž nákladech a údržbě se již jistě nepodílíš?  

Promiň, ale mě to přijde dost komické, teda spíš tragikomické, ještě by jsi třeba po něm mohla chtít, aby Ti posekal jeho trávník tak, aby Ty jsi si měla kam položit deku atd. alt Přemýšlela jsi vůbec o tom, co to vlastně chceš a děláš + do čeho zatahuješ své děti, či minimálně dceru??? Nebo, vžila jsi se do situace, kdyby to bylo obráceně? Taky by jsi manželovi klíče znovu dala? To ne, viď?  

Jestli Ti můžu poradit, neblbni. Vždyť to je od Tebe ve výsledku stejně jenom naschvál, protože se na něj zlobíš, tak proč se takhle shazovat a dávat takový příklad do života své dceři alt

 
12.06.2015 18:54 Uživatel: Inka
Věk:  56
Téma: Výměna zámků u dveří při rozvodu manželství - mám právo vstoupit do domu?
Text uživatele: 

Ta paní žila s manželem ve společné domácnosti, podílela se na chodu a hospodaření domácnosti, takže dokud nebude rozvedená má právo společnou domácnost užívat. Všechno co si spolu pořídili za trvání manželství se rozdělí na polovinu. Udělala chybu že odešla, hodně mu to usnadnila, protože podle nového občana platného od r. 2014 by měla právo požadovat náhradní bydlení, zvlášť když má dítě. Má právo se tam kdykoliv vrátit a třeba se tam i opalovat na zahradě. Hlavně bych si nějakým způsobem sehnala  všechny doklady od rekonstrukce a dostavby domu -protože tahle částka se bude rozdělovat. Škoda že to nepromyslela dopředu, ale pokud je člověk psychicky na dně, tak má jiné starosti. Myslím že má právo i na náhradu za způsobené útrapy, takže zápisy od policie sbírat.

 

 
12.06.2015 22:13 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Výměna zámků u dveří při rozvodu manželství - mám právo vstoupit do domu?
Text uživatele: 

Ano, tazatelka s manželem ve společné domácnosti žila, ale již nežije.

Takže není pravda, že tazatelka má právo do doby, než-li bude rozvedená, nemovitost ve výlučném vlastnictví manžela užívat = titul trvajícího manželství jí nedává právní důvod užívání nemovitosti manžela a to proto, že tazatelka sama a dobrovolně se odstěhovala i se svými osobními věcmi a s dcerou do svého nového bydlení - podnájmu = tzn. , že již nevedou společnou domácnost. A to je právě ten rozhodující moment a ta podstatná okolnost, kterou si tazatelka způsobila sama, neboť dle nálezu NS (Nejvyššího soudu) se jasně říká, že:

"Podle ustálené soudní praxe společnou domácnost vedou ti, kteří spolu trvale žijí a společně uhrazují náklady i své potřeby. Soužití se považuje za trvalé, jsou-li zde objektivně zjistitelné okolnosti, které svědčí o úmyslu vést takové společenství trvale, nikoliv jen na přechodnou dobu. Společné uhrazování nákladů na životní potřeby lze charakterizovat jako hospodářské soužití, při němž osoby společně hospodaří se svými příjmy, nejsou přesně oddělovány finanční prostředky a nerozlišuje se, kterých věcí v domácnosti smějí tyto osoby užívat."  

Tuto podmínku již tazatelka vlastním přičiněním nesplňuje, neboť se okamžikem odstěhování již nepodílí na vedení společné domácnosti, tudíž nemůže oprávněně vstoupit do rodinného domu, který je ve výlučném vlastnictví jejího manžela. Takže ne,   nemá již právo se tam kdykoliv vrátit a třeba se tam i opalovat na zahradě, jak píše výše i Veselka. Toho práva se vým odstěhováním sama dobrovolně vzdala - viz. citovaný nález NS. Tudíž nemá ani právo zavolat zámečníka a vyměnit zámky, neboť se pak sama naopak dostane do postavení, kdy manžel bude moci podat na ní za takové jednání trestní oznámení pro porušování domovní svobody.  

Shrnuto = pokud by tazatelka nadále bydlela s manželem v jeho nemovitosti, pak ano, měla by užívací právo do doby do rozvodu a manžel by neměl právo jí do doby do rozvodu vystěhovat. Jenže tazatelka již s manželem v jeho nemovitosti nebydlí, tudíž jí předmětné užívací právo zaniklo.  

 
15.06.2015 06:02 Uživatel: Evule
Věk:  49
Téma: Výměna zámků u dveří při rozvodu manželství - mám právo vstoupit do domu?
Text uživatele: 

Dobrý den. myslím si že jen  paní Inka pochiopila co zažívám. Má ve všem pravdu. ostatní jste si to špantně vyložili. Na zahradu chci chodit pracovat kolm květin, keříků kteríé jsem si na jaře nasadila s doměním že to tam budu mít ještě pěkné než se rozvedeme a on to zalévat nebude je mu to jedno. A máme tam skleník a mám tam úrodu takže to si můžu taky vzít. Na barák chodím když manžel není doma, dělám je ranní směny a manžel pracuje do večera takže se míjíme. A když vím že má přijet tak odejdu. O víkendu není doma. Tráví víkendy u své milenky. Na barák jde se mnou kamarádka a sousedky taky vědí že docházím na zahradu. Nevidím v tom nic špatného. Manžel mi v sobotu předa klíče za asistence svědka a posbírala jsme si úrodu a odešla. Nic nenamítal. Z baráku jsem nechtěla odejít ale jeho psyc. týrání nemělo mezí. Kdyby jste v baráku neměli  televizi. pračku,, mikrovlnku,, rádio… vysavač (vše schoval abych to náhodou nevynesla). nemohli si zavřít dveře když jste chtěla jít spát protože on vyžadoval mít dveře otevřené. a nemohla jsme zavřít nebo otevřít okno. a nevím co ještě tak by jste ty dva měsíce do rozvodu asi nevydržely a odešly by jste jako já… To mu spíše i rozvodu uškodí. Inka má pravdu můžu užívat do rozvodu společnou domácnost. V sobotu mi dokonce nabíl že má nějaké finanční vyrovnání že by se mi to  líbilo ale chtěl se mnou mluvit mezi čtyřma očima ale já požadovala u toho svědka a to on odmítnul. Tak jsem mu řekla že jsem se snažila s ním dohodnout rok aby jsme se rozvedli dohodou a teď ať to řeší přes svého právníka.

A Dany. své osobní věci jsme  si přestěhovaly jen částečně. nevešlo se vše do podnájmu a je to v řešení takže mám právo si pro své věci chodit.

A Barčo… ze společných peněz jsem si nic do podnájmu nekoupila manžel mě odstřihnul od společných peněz a nebylo to jen pár tisic ale dost velká částka… a neměla jsem ani korunu. Vybavení ač skromné koupila dcera ze Stav, spoření které ji skončilo. Jinak by jsme možná bydlely s manželem v takových podmínkách i po rozvodu než by mě vypaltil. Tak mě prosím neodsuzujte!!!!! . SJM budu řešit soudně a chci jen co mi patří a to co jsme s manželem společně vybudovali. telku, pračku, vysavač atd,, a´t si nechá… faktury a vše potřebné k SJM mám. Ta lavina výsměchu Dany žE TÝRÁNA ŽENA SE CHOVÁ JINAK???? Myslím, že jsem te´d dostala sílu se mu postavit a on je na kolenou. a kope kolem sebe a štve ho že nemůže už se mnou manipulovat jak se mu zachce. To že mě týral. vyhrožoval a napadl je zapsáno na policii. A MYSLÍTE ŽE MI NĚKDO POMOHL??? Byla jse i na Bílém kruhu bezpečí. radili mi že mám odejít jestli mám kde i na policii mi to řekli že bych měla odejít do rozvodu… ale nemám z toho radost. je mi to líto jak to dopadlo po 30 letch manželství

Velké díky INKO… za Váš názor  myslím, že mě chápete a víte co prožívám. děkuji

 
15.06.2015 13:03 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Výměna zámků u dveří při rozvodu manželství - mám právo vstoupit do domu?
Text uživatele: 

Evule, chápu, že bližší odpovědi jsou milejší, přesto se přikláním k tvrzení Dany, že týraná žena se chová jinak. I když se fakticky nedá popřít zavrženíhodné chování manžela, zdá se, že to je ale jen jeho reakce na avizovaný odchod ze společné domácnosti. O jeho chování před tou událostí jsi nic nepsala a tak to vypadá, že důvodem k odchodu nebyla tyranie, ale to, že má milenku. Je to tak? Ale jak se říká - když se kácí les, lítají třísky.

Samozřejmě, že po osvětlení finanční situace vypadá věc trochu jinak, ale i tak je jen dobrou vůli ještěmanžela, že ti umožní i po odstěhování vstup na svůj majetek. Píšu záměrně - NA SVŮJ - protože do vypořádání SJM to tak fakticky je a on opravdu není povinen tě tam pustit a to ani z titulu manželství, protože tys opustila společnou domácnost a to je podstatné.

 
18.06.2015 05:06 Uživatel: Evule
Věk:  49
Téma: Výměna zámků u dveří při rozvodu manželství - mám právo vstoupit do domu?
Text uživatele: 

Barčo, důvodem mého odchodu není opravdu milenka!!! . ta je už třetí takže mě tohle opravdu nepřivedlo k myšlence  abych opustila domácnost kůli milence… Manžel může vše. ale nedej bože abych si našla někoho já. to by jsem letěla z baráku jako střela. !!! S milenkama se ukazuje na veřejnosti a vůbec mu to nevadí… je to z jeho strany opravdu skryté psychické týrání… Je těžké tady něco vysvětlovat písemně. nechci tady pitvat podrobně moje manželství. Jen já a děti víme že je to tyran a despota a divadlo před ostatními umí hrát na jedničku.   ale i tak děkuji za názory a raději tuhle písenou komunikaci ukončím. Evule

 
16.07.2015 23:10 Uživatel: Ileana
Věk:  51

Město:Pardubice

Téma: Výměna zámků u dveří při rozvodu manželství - mám právo vstoupit do domu?
Text uživatele: 

Paní Evule, prožívám něco podobného, ale jsem na tom přeci jenom lépe… tak vám přeji hlavně pevné nervy a kamarádku, která vám bude oporou…

Manžel, nyní bývalý, vyměnil zámky na naší nemovitosti - domu a odmítá mi je dát, tak jsem se při hledání informaci proklikala až sem. Můj případ začal banálně - měli jsme v manželství delší dobu neshody, žádné společné zájmy, manžel - navenek společenský a "hodný" člověk, se po požití alkoholu a později již i bez něho, doma choval ke mně i dětem jako despota. Chodila jsem do manž, poradny, navrhovala manželovi protialkoholní léčbu, výsměch z jeho strany, do poradny odmítnul jít, takže se nic nevyřešilo. Napsanou žalobu o rozvod, po jeho slibech jsem nedala. velká chyba! Stupňovalo se. Jednoho dne manžel se odstěhoval z bytu do domu, přestal přispívat na provoz domácností, takže to zůstalo na mně. bydlí se mnou syn, který nemá vlastní příjem. Asi mu vztah nevyšel, po čase se chtěl manžel vrátit, já odmítnula, i když to nebylo a není jednoduché. Musela jsem kromě hledání práce (poXletech majitel firmu zrušil) i řešit "chlapské" věci. opravy všeho druhu, povodeň, prasklá hadička na WC-vyplavení, nákup ojetého auta, abych se měla jak dopravit do nového zaměstnání. Dělal mi samé naschvály, neustále prohledával osobní věci, sebral všechny hotové peníze, vyhrůžky neustávaly, napadení, řešila jsem na policii, pomoc žádná (dosud mě nezabil), i když honička auty skončila před policejní budovou. Když ho zadrželi na služebně, rychle jsem si jela do bytu odvézt šperky a nějaké osobní věci k mámě. Když jsem se o tom jen mírně zmínila před známými, nevěřili, co je to za šmejda. Tak co dělá dosud, ví jen moje máma, kamarádka, děti. Udělala jsem osudovou chybu, po napadení jsem nešla k lékaři a neudala ho hned! Styděla jsem se za něj. Vydržela jsem zhruba 3/4 roku, pak po poradě s právníkem přestala platit poplatky za dům, podala žalobu o rozvod, on se nechtěl rozvést. Rozvedli nás na první stání, to jsem byla ráda. Ale tím to neskončilo. Zničil zámek u bytu (byt i dům máme v SJM, takže nás obou), stále chodí kontrolovat, zabavuje poštu, slovně napadá. Nutno to ukončit, podala jsem žalobu o vypořádání SJM, abych od něj již měla klid. Odmítnul se dohodnout, jeho požadavek - vše darovat dětem, já můžu jít bydlet do… ?? Co mi dělal a dělá (jeho poslední akce zalití kytek kyselinou) jsem vylíčila právníkovi, vůbec ho nezajímalo, prý soud také nebude. Když vyměnil zámky u domu a já po něm chtěla klíče, vysmál se mi, ať si to řeším s právníkem… Ten neporadil nic, prý sice mám nárok, ale… Návštívila jsem jiného, nějaké doporučení a info, zaplatila jsem. a bylo mi to k. nechci být sprostá. Takže souhlasím s jinými pisateli, že určitě dohoda je nejlepším řešením, i když nebude ve všem spravedlivá. Jinak akorát platíme právníkům, a ne malé peníze. JENŽE to by protistrana musela chtít komunikovat a ne jen škodit. Stále doufám v zázrak, že se bývalému vráti mozek do hlavy…

Kdo mi opravdu pomohl byla paní z poradny pro oběti domácího násilí, doporučuji, jestli potřebujete… i když rozhodnutí změnit život a odpoutat se od tyrana (ať už týrá psychicky nebo fyzicky) je těžké. Zvažovala jsem také odchod z bytu, asi bych na tom byla dnes zdravotně lépe, ale vydržela. nejen kvůli synovi, ale i kvůli sobě. vždyť jsem celou dobu pracovala na náročných pozicích, abychom si mohli zařídit vlastní bydlení.

Také jsem dobu neměla odvahu jít na policii, styděla jsem se, když jsem musela líčit co mi dělal, ale aspoň chvíli dal pokoj… i když jsem to nakonec nedotáhla do konce. Dneska bych to řešila razantněji, na takové povahy platí jen síla (zaplatit bouchače) nebo policie a soudy, ale těm to jde pomalu.

Nyní nevím co dál. jestli zase navštívit policii, ale už toho mám plné zuby, podepsalo se to na mém zdraví i na vztazích v rodině.       Poradí někdo?    Paní Evuli přeji pevné nervy, zdravý rozum a podporu blízkých.    Ileana 

 
13.06.2015 07:36 Uživatel: Inka
Věk:  56
Téma: Výměna zámků u dveří při rozvodu manželství - mám právo vstoupit do domu?
Text uživatele: 

Ano, ale za jakých okolností. Měla jistě v úmyslu vést společenství trvale. Nikdo neodejde do horších podmínek dobrovolně. Byla donucena-neunesla to psychické týrání. Tohle bude si myslím rozhodující.

 
13.06.2015 15:19 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Výměna zámků u dveří při rozvodu manželství - mám právo vstoupit do domu?
Text uživatele: 

Víte co je a bude rozhodující? Že Evule podle mě vůbec psychicky týranou osobou není. A to z jednoho a prostého důvodu = psychicky týraná a fyzicky napadená žena, se ani omylem nevrací "na místo činu" a už vůbec ne sama a za účelem, aby si užila krásných dní v domě a na zahradě druhého manžela po té, co se již od něj odstěhovala, a už vůbec by do takového prostředí nebrala zpět svoji dceru, kdyby měla nějakou zodpovědnost alespoň vůči ní. Kdyby byla Evule skutečně psychicky týraná a fyzicky napadená svým manželem, jak píše = tak by se chovala jinak a vše by řešila úplně jinak - s pomocí příslušných institucí, úřadů, organizací, sociálky - je-li dcera (případně i syn) ještě nezletilá apod. Jenže nic takového se neděje. Jen vymýšlení naschválů manželovi na oplátku. Podle mě je všechno úplně jinak + vina bude i na její straně: 1) neboť sem každý den píše něco jiného, co si navíc i vzájemně odporuje, 2) jedná dříve než myslí (odstěhování se) a 3) teď se jí to odstěhování rozleželo v hlavě + se nedokáže smířit s tím, že ani jí manžel nechce, nejen ona jeho + on se zařídil dle svého a tak ona vymýšlí hlouposti. Žena v jejím věku by již měla mít nějaký nadhled a soudnost, a né se chovat jak nezralalá např. dvacítka. Navíc z jejího psaní jsou znát až druhého provokující negativní emoce a jednání. Prostě si oba dva dělají vzájemně "dobře" a chovají se jak děti na písku, když jim někdo rozbije bábovičky. Chudáci děti…

 
13.06.2015 18:53 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Výměna zámků u dveří při rozvodu manželství - mám právo vstoupit do domu?
Text uživatele: 

Pani Evule, vy jste se odstehovala a ted vam to teprve doslo! Vubec si nedovedu predstavit, v jake nalade by jste se opalovala na zahrade domu sveho muze a k cemu by tam mohlo jeste dojit? .
Copak ve vasem bydlisti neni koupaliste nebo nejaka louka? Myslim, ze tam by jste si lip odpocinula a prisla na na jine myslenky.
Vy dva si evidentne delate naschvaly. Na vasem soucasnem stavu se akorat napakuji pravnici.
Pri kazdem rozvodu je rozumne nechat emoce stranou a rozumne se dohodnout. Jinak akorat skodite sobe i svym detem.

 
28.08.2023 16:03 Uživatel: Ivanka082
Věk:  22

Město:Beroun

Téma: Výměna zámků u dveří při rozvodu manželství - mám právo vstoupit do domu?
Text uživatele: 

Pamatuji si přesně na ten den kdy jsme s kamarádkami vyrazili do Prahy na jedno narozeninovou oslavu s tím, že přespíme u kamarádky. Jenomže ta se tak moc opila, že dostala otravu alkoholem a my neměli kde spát. Nakonec nám pomohl až zámečník Praha 1 a dostal nás do baráku. Byla to ostuda, co si budeme.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Výměna zámků u dveří při rozvodu manželství - mám právo vstoupit do domu?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16525
Počet odpovědí celkem: 175840
Počet registrovaných: 5169 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: nerozumím rozchodu

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny