Téma: Nedaří se mi najít přítele - jsem atraktivní a přesto stále nic

14.08.2017 21:01
Uživatel: Katka Kvíteček
Věk:  34
Odpovědí na téma: 28
Text: 

Dobrý den,

mám dotaz. Nedaří se mi najít přítele. Všichni říkají, že jsem atraktivní (tmavé dlouhé vlasy, hnědé oči, výška 165 cm, váha 54 kg), přesto nemám štěstí na muže.

Zkoušela jsem i seznamky, ale všichni se chtěli jen zcela bez závazků pobavit, vážný vztah nebo alespoň občasné setkání nikdo nechtěl. Co dělám špatně? Jak najít někoho, kdo mě bude chtít? V zaměstnání šance na vztah není, z kamarádů se nikdo nechce vázat.

Jsem prý příliš hodná a éterická, nikdo si nechce na sex se mnou počkat a investovat do vztahu trochu víc času.

Co s tím?

Docela to špatně snáším.

Děkuji

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4401x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jak najít přítel
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
14.08.2017 22:34 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: Nedaří se mi najít přítele - jsem atraktivní a přesto stále nic
Text uživatele: 

Začnu s tím sexem. Je to běžná lidská potřeba a pokud ho zcela zejvně odmítáš (chceš, aby do tebe muž investoval, aby si počkal) můžeš tím nevědomky vysílat signál, že o sex moc nestojíš. Žen 35+ toužících po partnerovi je "na trhu" obrovské množství, řada z nich dokonce ani nechce trvalý vztah, ale právě jen sex, takže muží 40+ mají opravdu z čeho vybírat. Do toho vstoupíš ty s jasným signálem "sex ne". Co si o tobě takový potenciální zájemce má myslet? Nabízejí se hned dvě možnosti:

1) jsi asexuální
2) sex už máš

Ani v jednom případě tak nějak "není o co stát". Dokonce existuje teorie, že z ženy je cítit, pokud dlouho neměla sex, že to působí na její feromony a podvědomě to muže odpuzuje, protože pokud máš sex ráda - proč se dobrovolně "trýznit" jeho absencí?

 

Každopádně jediné, co můžeš dělat je zkoušet to dál, setkávat se s lidmi, je jedno jestli vyrazíš na výlet s Klubem českých turistů, nebo využiješ nějakou jinou skupinu, kterou drží po hromadě nějaký zájem - v Praze bych měl pár tipů (už jsem je sem dával - spolecneaktivity, prijdapotkej, fungujemeaktivne, getpall, enjoy team). Nejhorší, co můžeš udělat, je uzavřít se do sebe a omezit kontakt s okolím.

 

Je potřeba vzít v úvahu, že po 35. roce se "karta obrací". Zatímco v mládí kolem tebe kroužil tucet trubců, nyní bude kolem každého alespoň trochu slušného čtyřicátníka kroužit tucet třicátnic ochotných ho ulovit.  

 

Co děláš špatně? Možná jen čekáš, až tě někdo uloví, jenže to fungovalo, když ti bylo 20. Teď tě předběhnou tvoje vrstevnice, které jsou samy na lovu. Zkus to také - zkus sama oslovit muže, má to tu výhodu, že si můžeš vybírat a ne jen čekat, kdo si vybere tebe.  

 
14.08.2017 23:30 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Nedaří se mi najít přítele - jsem atraktivní a přesto stále nic
Text uživatele: 

Ahoj. Ty jsi jí to tady popsal, jako kdyby se měla s každým vyspat hned na první schůzce, aby o něho nepřišla. Při tom muži často o takovou ženu, která lehce dá, přestanou mít dál zájem. Když se chtěli jen pobavit, tak proč se sní dál zdržovat? Ale ona chce vztah, ne sex na jednu noc.

 Myslím si, že jde na to dobře a nemusi to nutně znamenat, že je asexuál, ale třeba demisexuál, který se nedokáže vyspat s kde kým.

 

Pokud má muž o zenu zájem, tak si vždy počká, a je jedno, v jakém věku ta žena je. Takové ženy si potom muži i více váží, když není tak lehká…

 

Máš třeba nějaké kamarádky, které znají nějaké slušné může, kteří by rádi navázali vztah? Podle toho co poslouchám z okolí, tak nejvíce vycházejí vztahy takto přes známosti.  Když někdo někoho někomu dohodí.

 

Nestresuj se tím, že jsi sama. Všechno má svůj čas.  

 
15.08.2017 06:25 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Nedaří se mi najít přítele - jsem atraktivní a přesto stále nic
Text uživatele: 

Jen dodatek pro Patrika, já opravdu hodně dlouho neměla sex, cca víc než 4 roky a vůbec jsem si nevšimla, že by to může odrazovalo. Je mi 36 let a přijde mi to opačně. Spíš se kolem mě nabídky můžu jen hrnou a nápadníků mám dost. Akorát je odmítám.

Ale jsem sama kvůli nemoci, a to by mužům taky mnohdy nevadilo. Šli by do toho aj tak, ale mě to vadí…

 
15.08.2017 06:31 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: Nedaří se mi najít přítele - jsem atraktivní a přesto stále nic
Text uživatele: 

No úplně tak, že by se s každým měla vyspat na první schůzce jsem to nemyslel, ale je faktem, že s přibývajícími léty jí roste konkurence těch, co to udělají. Nemusí jít s chlapem hned do postele, ale musí se o to více snažit být zajímavá, Co stačilo před 10 lety (že je ženská), už nyní nestačí, musí na sebe buď upoutat pozornost, nebo sama muže oslovit (to je velmi dobrá strategie, může tím získat introverty, kteří sami ženu moc neosloví). Být mimořádně krásná, vtipná, duchaplná, zkrátka ukázat, že i bez sexu je důvod o stát o její společnost - že stojí za to mít ji i jako kamarádku. A hlavně - nesmí z ní být cítit nějaký "odpor k sexu". To je právě to, o čem jsem mluvil, z ženských je po určité době "cítit", že již déle neměly sex a činí je to mimořádně "neatraktivními". Když k tomu přidá verbální nebo neverbální komunikaci naznačující, že "dostat mě do postele bude fakt problém", tak se nemůže divit, že tím odfiltruje značnou část mužů - kromě těch, pro které sex (třeba už) není podstatný, nebo ho dokonce berou jako jakési "nutné zlo" - pak se ovšem nemůže divit, že ho ve vztahu moc mít nebude, protože - ku podivu - jsou i muži, pro které sex nějaké velké lákadlo není (kamarád je jedním z takových).

 

Máš nějakého koníčka, který se dá dělat ve dvou nebo ještě lépe ve více lidech? Pokud ano, smělě do toho. Vyraž na kolo, na výlety, plavat do bazénu, konzert, festival, … kamkoliv, kde budeš mít šanci potkat více lidí a snaž se působit přitažlivě. Když už ne sex, musí být pro chlapa odměnou alespoń tvoje společnost. Abych to shrnul - jde to i bez sexu, ale je to O HODNĚ těžší.

 

Nesouhlasím s Dárečkem - "sedávej v koutě, najdou tě" už opravdu neplatí. A ten čas utíká stále rychleji, pokud třeba ještě chceš děti, tak je doslova za 5 minut 12.

 
15.08.2017 08:38 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Nedaří se mi najít přítele - jsem atraktivní a přesto stále nic
Text uživatele: 

Já tady nikde nepíšu, že má sedět v koutě. Naopak, radim ji, ať chodí mezi lidi. Ale to neznamená, že má po nich rovnou skákat…

 

To, že mladší konkurence klidně s muzi do postele skočí hned, je jen jejich problém.

 

A víš proč už to není takové, jako dřív? Protože vy muži jste v sexu víc rozežrani. A víš proč jste v sexu tak rozežrani? Protože vás to naučili ty hloupé ženy, které s vámi do postele hned skočí jen za večeři.

A pak to tak vypadalo na seznamkach, kde jsou sami ženáči, kteří hledají milenky.  A některé holky jsou takové kačeny, že do toho jdou!!!

 

 
30.08.2017 00:32 Uživatel: Putin
Věk:  10
Téma: Nedaří se mi najít přítele - jsem atraktivní a přesto stále nic
Text uživatele: 

"A víš proč už to není takové, jako dřív? Protože vy muži jste v sexu víc rozežrani. A víš proč jste v sexu tak rozežrani? Protože vás to naučili ty hloupé ženy, které s vámi do postele hned skočí jen za večeři."

 

Ale houby s octem.

 

 

"A pak to tak vypadalo na seznamkach, kde jsou sami ženáči, kteří hledají milenky.  A některé holky jsou takové kačeny, že do toho jdou!! "

 

Nemáš být rozežraná a seznamovat se na seznamkách. Internetové seznamky jsou stejně více o nalezení sexuálního partnera, než cokoli jiného.  

 

Nejlepší seznámení je realita, třeba i ta blbá ulice. Tak se dá zahrát hereckých etud, a poznat člověka, stejně jako se nenápadně seznámit či hodit udici. Ale když je někdo shnilý jako veš, a potřebuje seznamky.

 
15.08.2017 08:44 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Nedaří se mi najít přítele - jsem atraktivní a přesto stále nic
Text uživatele: 

Ještě dodatek, pokud má být žena pro tebe zajímavá, tak ne proto, že se má snažit, ale proto, že je, že má pro tebe zajímavou osobnost. Musí to mít pro tebe už v sobě.  

 
15.08.2017 10:59 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: Nedaří se mi najít přítele - jsem atraktivní a přesto stále nic
Text uživatele: 

Snažit se musí oba. Osobnost je na nic, pokud ji neprojeví. K čemu je, že umí skvěle tančit (říká se, že podle toho se i pozná, jaký je člověk v posteli - když se umí hýbat na parketu, umí to i tam), když ho nepřměje, aby si s ní zatančil. Nebo že je vtipná a nápaditá, když bude mlčet a čekat, co se bude dít.

Tady položila dotaz Katka, tak radím jí. Projev se! Jakkoliv, ale dej jasně najevo kdo jsi, čím jsi zajímavá, co umíš.

Nikoho neohromíš tím, co neumíš nebo nechceš. Proto jsem začal tím sexem, protože z tvého příspěvku vyzařuje strašná negativita. Jestli takhle působíš i na veřejnosti (svým projevem, gesty a celkově chováním doslova křičíš "nechci sex"), tak se nediv, že o tebe nikdo kloudný nezavadí. Není problém v tom, že nechceš sex na první schůzce, ale musíš to něčím nahradit. Partner se s tebou musí cítit "chtěný", být s tebou pro něj má být příjemné, ne stresující.

Umíš něco zajímavého rukama? Malovat, tvořit? Tak to ukaž! Umíš skvěle vařit? Pozvi ho k sobě na oběd a ukaž mu, že umíš i něco jiného, než polévku z pytlíku. Umíš na něco hrát nebo zpívat? Předveď se. Zkrátka partner se s tebou musí bavit. Ano, hodně ženských to nahrazuje sexem - je to pro ně jednodušší a chlapi na to letí, tedy alespoň ze začátku. Bez sexu to není nemožné, "jen" je to těžší a musíš se víc snažit.

 
15.08.2017 11:48 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Nedaří se mi najít přítele - jsem atraktivní a přesto stále nic
Text uživatele: 

Takže se má předvést a ohromit? Já myslela, že Katka hledá partnera.

Tady se neshodnem, ale každý má svůj názor. To nic ve zlém, jen se mi zdá, že tento styl přiláká jen určitý druh mužů, na druhou stranu, každý jsme nějaký, ale pokud sežene přítele na tomto základě, nebude to moc o vztahu. Ale jaký šel takovou potkal. Třeba zaujme ředitele cirkusu nebo nevěstince. Anebo to fakt klapne, kdo ví. Spíš by asi měla opustit úzkostná očekávání a no, možná se zklidnit, nebo být víc v pohodě. to nejlíp zabírá.  

 

 
15.08.2017 11:53 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Nedaří se mi najít přítele - jsem atraktivní a přesto stále nic
Text uživatele: 

Já bych ji spíš poradila, ať je sama sebou, milá a ať se hlavně usmívá

 
15.08.2017 12:24 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Nedaří se mi najít přítele - jsem atraktivní a přesto stále nic
Text uživatele: 

"Proto jsem začal tím sexem, protože z tvého příspěvku vyzařuje strašná negativita " Patriku čtu ten příspěvěk podruhé a netuším v čem je ta strašná negativita vůči sexu. Já to v něm necítím.

 

 

 
30.08.2017 00:52 Uživatel: Putin
Věk:  10
Téma: Nedaří se mi najít přítele - jsem atraktivní a přesto stále nic
Text uživatele: 

Problém Patriku je v tom, že žena nemůže jen tak aktivně lovit muže. Tedy teoreticky může, ale prakticky ne. Musí na to jít nepřímo a oklikou, pokud chce tedy normální zdravý vztah, a ne najít muže co se bude jen vozit.

 

Takže problém "projev se" je v ženském podání trochu problematický. Ženy mají jiné taktiky. Náhodou se vyskytují kde muž; náhodou mají stejné koníčky; vnutí mu zajímavou knížku, aby si jí půjčil a přečetl (což znamená, že jí bude muset časem vrátit a tedy vyhledat holčinu) ; nenápadně ukazují jak jsou hezké; smějí se vtipům muže; naznačují řečí těla a pohledy; někdy jsou žensky drzé (tak jak to umí jen ženy) ; atd. atd. atd. Ale musí to být muž, kdo nakonec udělá první aktivní krok, jinak je to divné.

 

Stejně tak je nesmysl, aby žena hledající dlouhodobější vztah spěchala rychle do sexu. Tím může spíše pokazit než získat, ačkoli často se povede vztah i s rychlým sexem.

 
15.08.2017 07:04 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Nedaří se mi najít přítele - jsem atraktivní a přesto stále nic
Text uživatele: 

Obrovské množství chlapů uvažuje jako pan Chrz. Pro ně je sex prvořadý a hotovo. Naštěstí jsou i jiní, ale je fakt, že je jich méně, prostě pro muže typu třeba qAdamy bude vždycky fyzická krása ženy a vstřícná sexualita podstatnější, než zájem, jak mu s tou ženou dlouhodobě bude. Někdo z toho vyroste, ale řada mužů zůstane na téhle úrovni vlastně navždy. Tak ty asi tazatelka nehledá…

Je to v hlavě a je to náhoda.  

 
15.08.2017 07:13 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Nedaří se mi najít přítele - jsem atraktivní a přesto stále nic
Text uživatele: 

To chápu. Ale pokud muž dostane brzy to, o co mu jde - sex, tak už většinou ztrácí o ženu zájem a přestává být pro něho tak zajímavá. Pak už se nemusí ani starat, jak mu s tou ženou dlouhodobě bude, když už dostal, co chtěl.  

 

Vyspat se s někým rychle mi připadá vždy větší risk, než aspoň cca měsíc počkat.  

 
30.08.2017 00:42 Uživatel: Putin
Věk:  10
Téma: Nedaří se mi najít přítele - jsem atraktivní a přesto stále nic
Text uživatele: 

"To chápu. Ale pokud muž dostane brzy to, o co mu jde - sex, tak už většinou ztrácí o ženu zájem a přestává být pro něho tak zajímavá."

 

Protože žena má být tajemná a trochu nedostupná. A vztah má mít své fáze. To má více hlídat žena - je to její úkol už od přírody.

 

Ono je to také obráceně, žena si k muži tolik nedovolí, pokud ještě nebyl sex.

 

qqqqq

 

"Pak už se nemusí ani starat, jak mu s tou ženou dlouhodobě bude, když už dostal, co chtěl."

 

Jak kdy.

 

qqqqq

 

"Vyspat se s někým rychle mi připadá vždy větší risk, než aspoň cca měsíc počkat."

 

Souhlasím.

 
15.08.2017 08:33 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: Nedaří se mi najít přítele - jsem atraktivní a přesto stále nic
Text uživatele: 

Kamarád mi kdysi dal dobrou radu - nejsi-li se životem spokojen, změň ho.

Je jedno co změníš, něco zkrátka změň. Pokud ti nefunguje současná "strategie", přejdi na jinou. Změň účes, oblečení, vrhni se do nějakého koníčka. Cokoliv, jen ne čekat, že se to změní samo, že "už to konečně vyjde". Samo nevyjde nic.

 
15.08.2017 09:08 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Nedaří se mi najít přítele - jsem atraktivní a přesto stále nic
Text uživatele: 

 

Zkratka a dobre: zmena je zivot!

 
15.08.2017 12:14 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Nedaří se mi najít přítele - jsem atraktivní a přesto stále nic
Text uživatele: 

A není to v podstatě vše o tom, co můžeme nabídnout, popř. co mohou nabídnout lidé nám, to je to co hledáme a co hledají druzí? Pokud někdo hledá jen sex, pokud ho nenabídneme, nestojí o nás. Pokud někdo hledá intelektuální debaty a my je  nabídneme a "máme na to " tyto debaty vést, protějšek je náš 

 
15.08.2017 13:10 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Nedaří se mi najít přítele - jsem atraktivní a přesto stále nic
Text uživatele: 

No to je ono! Správně řečeno.  

 
15.08.2017 13:34 Uživatel: Pan Sova
Věk:  72
Sova.jpg
2000-3000
Téma: Nedaří se mi najít přítele - jsem atraktivní a přesto stále nic
Text uživatele: 

Přečti si knihu "Tajemství" od Rhona Byrne, tam je, mimo jiné, o tom jak si přitáhnout toho pravého. Jen musíš vědět velmi přesně, jakého chceš. Rovněž doporučuji knížky "Čtyři dohody" a také "Láska, vztahy a přátelství" od Don Miguel Ruiz.

Také jsou důležité vztahy mezi jednotlivými znameními horoskopu.

Tvoje problémy jsou v tvé hlavě.

 

Přeji krásné hledání, na které budete oba s láskou vzpomínat.

 
22.12.2017 00:38 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Nedaří se mi najít přítele - jsem atraktivní a přesto stále nic
Text uživatele: 

To by museli ale chtít číst 

 
15.08.2017 17:32 Uživatel: Psavec
Věk:  30
0-100
Téma: Nedaří se mi najít přítele - jsem atraktivní a přesto stále nic
Text uživatele: 

Slečna co píše že je atraktivní a přesto nemůže najít přítele přitahuje otázku "proč" v takové té zvláštní poloze. Každopádně, nápadů a rad tu bylo řečeno xx, ale že by někdo nabídl slečně zajít ven, to tu jaksi není (a pokud jo, někde to zapadlo )

Najde se hrdina, co zvládne první schůzku bez sexu a zvedne Kvítečkovi náladu?  

 
15.08.2017 20:13 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Nedaří se mi najít přítele - jsem atraktivní a přesto stále nic
Text uživatele: 

Já ti můžu zase doporučit knihu "Proč muži miluji potvory" a proč hodným holkám zůstanou oči pro pláč.  Autorka knihy je Sherry Argovová

 

V tvém příspěvků jsi uvedla, že jsi podle ostatních moc hodná, tak tato kniha je pro tebe jak vyšitá 

 
15.08.2017 21:31 Uživatel: Medvěd
Věk:  52

Město:Valašské království

5000-6000
Téma: Nedaří se mi najít přítele - jsem atraktivní a přesto stále nic
Text uživatele: 

Kvítečku, to se blbě hodnotí takhle po písmenkách, nikdo z nás tě osobně nezná. Nevím, jak moc jsi éterická bytost, tohle nemusí každému chlapovi vyhovovat. Můžeš potom vypadat jako mimozemšťanka, která není schopna reálného života. Pokud budeš chodit do společnosti a nebudeš se držrt pouze v okruhu svých přátel, tak to přijde.

Nebo zajdeme na kafe, zjistím, jaká jsi ve skutečnosti a udělám ti potom reklamu. Neboj, jsem hodný medvěd, nikomu neublížím, budeš v dobrých tlapkách, někteří mě tady znají. alt

 

 
17.08.2017 12:29 Uživatel: Tomík
Věk:  41
Téma: Nedaří se mi najít přítele - jsem atraktivní a přesto stále nic
Text uživatele: 

Ono dost mužu touží po éterické drobné žěně: V tom bych problém neviděl Ani to že hned nebo brzo,, nedá,,

Na druhou stranu, věk tazatelky mnohé uvede v podezření že hlavně hledá otce svých dětí…

A určitě by jí někdo pozval na rande, kdyby napsala odkuď je a jaké (nemalé) nároky na protějšek má

 
17.08.2017 14:17 Uživatel: Karmelaren
1528730541_hell.jpg
1000-2000
Téma: Nedaří se mi najít přítele - jsem atraktivní a přesto stále nic
Text uživatele: 

Katko Kvítečku - nezoufej, všechno je možné když člověk touží. A Ty toužíš což je dobře, jen bych Ti doporučila se zaměřit na křesťanskou MODLITBU.


Moje křesťanská zkušenost je taková, že když něco chci, tak se na ten úmysl modlím a dosuď jsem byla vždycky vyslyšená.

 
29.08.2017 23:12 Uživatel: Katka Kvíteček
Věk:  34
Téma: Nedaří se mi najít přítele - jsem atraktivní a přesto stále nic
Text uživatele: 

Díky moc za odpovědi, budu hledat dál.

 

S pozdravem

Katka

 
22.12.2017 00:33 Uživatel: Patrik S.
Věk:  23
Téma: Nedaří se mi najít přítele - jsem atraktivní a přesto stále nic
Text uživatele: 

Ahoj, nečetl jsem zdejší komentáře, je jich moc, ale chci ti poradit.

 

Zásadní chybu děláš v té sezmance, většinou jde chlapů jen o jedno (je to tak) a na seznamce je to x-násobně horší, každý to bere jako rychlou cestu k sexu.

Na seznamky se vykašli. Potřebuješ partnera, který bude především mít stejné záliby a koníčky. A to je jedna z nejlepších možností, kde se seznámit a najít stejně smýšlející protipól.

 

Zamysli se nad tím, co tě baví, co ráda nejraději děláš. Tam hledej seznámení a partnery. Nic nepíšeš o zalíbách, tak nevím. Jestli tě baví umění, choď do galerií, na výstavy a tam hledej a zpojuj se. Jestli tě baví tanec, choď tam, kde mlžeš tancovat nebo se zapiš na kurz tance a většinou se tam i každý seznámí.

 

Stejně tak, jestli tě baví knihy, vaření, studium něčeho a já nevím co. Vždycky si najdi nejakou veřejnou skupinu, kroužek nebo běco podobného, kde můžeě potkat stejně smýšlející lidi a tam se zkus seznamovat.

Pak máš 1000x větší pravděpodobnost, že si budete rozumět, než na nějakých anonymních seznamkách. Na ty zapomeň, jestli si nechceš "jen" užívat sex.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nedaří se mi najít přítele - jsem atraktivní a přesto stále nic
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny