Téma: Zakoukaná do spolužáka před mnoha lety - mám pocit že jsem tehdy něco propásla

23.03.2014 19:17
Uživatel: Florence
Věk:  24
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Ahoj všem,

chtěla jsem se s vámi podělit s něčím, nad čím poslední dobou přemýšlím, co mě trochu trápí. Možná někdo z vás prožil něco podobného a může mi ukázat svůj úhel pohledu. Jedná se o takový možná trochu zamotaný příběh, co nedává smysl.

2009 ještě na střední škole se mi asi dva roky líbil jeden o rok starší spolužák. Trochu jsme se znali ještě z hudebky, kam jsme oba chodili a potkávali se na různých akcích. Myslím, že jsem do něj byla i trochu zamilovaná, těšila mě jeho společnost, vyhledávala jsem příležitost, abychom se potkávali. Jestli jsem se v té době líbila i já jemu, nevím, ale myslím, že možná i trochu ano. Vždy jsme zůstali na kamarádské úrovni a nikdy jsem se nějak neodvážila k něčemu většímu.

Byl mi sympatický, byl zvláštní a dost jiný než ostatní. Oba dva jsme pak ze střední odešli a vydali se každý jiným směrem. Od té doby uteklo zhruba pět let, občas jsem o něm slyšela, zavzpomínala si, ale víc to neřešila. Prošla jsem si několika vztahy, které většinou neskončily nějak tragicky a zle, ale skončily.

V únoru 2014 se jednoho dne ráno vzbudila a vzpomněla jsem si na něj (po opravdu hodně dlouhé době). Ta vzpomínka byla hodně smutná a měla jsem pocit, že jsem si najednou uvědomila, že jsem v životě prošvihla něco, co vlastně mi celou dobu chybí.

Těžko se to píše a nevím, zda je to pochopitelné, ale vlastně teď přemýšlím často nad tím, jak by to teď vypadalo, kdybychom tehdy si spolu něco zkusili a tak. Od 2009 jsem ho neviděla, ale asi bych ho přes různé kamarády sehnala. Jenže o něm vůbec nic nevím teď, vím, kde studoval vejšku, ale vůbec nevím nic dalšího (třeba z jeho osobního života) a hlavně nevím to nejdůležitější - jestli tohle vůbec má smysl a není to jen nějaký hloupý dekadentní výmysl mé hlavy, nějaký starý sentimentální pocit.

 

Nemáte někdo nějakou podobnou zkušenost/pocity/"návod k řešení"? Děkuju moc.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1498x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Dávný sen se vrátil
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
23.03.2014 21:05 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Zakoukaná do spolužáka před mnoha lety - mám pocit že jsem tehdy něco propásla
Text uživatele: 

Pokud máte možnost zjistit něco přes kamarády, tak to zjistěte a pak se podle situace rozhodnete. Pokud je nezadaný, můžete jej oslovit, ale pokud není volný, tak je pozdě a budete se s tím muset smířit. Pavla

 
23.03.2014 21:15 Uživatel: budgie
Věk:  50

Město:Praga mater urbium

G360058.gif
500-1000
Téma: Zakoukaná do spolužáka před mnoha lety - mám pocit že jsem tehdy něco propásla
Text uživatele: 

Také si občas vzpomenu na nějaké dávné vztahy a ptám se co by kdyby, ale osud rozhodl úplně jinak. Já si spíše neustále kladu otázku, zda je možný vstoupit dvakrát do jedné řeky. Zkusil jsem to dvakrát. Poprvé to nebyla nějaká dávná láska, ale znovusetkání s kdysi nejlepším kamarádem z mladých let, po druhé se spolužačkou, se kterou jsem kdysi prožíval bouřlivé časy a vše co k tomu patří. V tom prvním případě bylo velké zklamání a rozčarování na které budu myslet do konce mého života. V tom druhém případě jde o charakter, kdy se člověk po letech nezmění ani  ne tak vyzážově jako charakterově. Stále na to myslím a chyba bude také na mé straně - jsem moc naivní. Pokud máš v současnosti s někým dobrý vztah, dávného spolužáka raději nevyhledávej. Pokud jsi sama nebo nespokojená, můžeš to zkusit. ale počítej i  s možným rozčarováním a ztrátou iluzí. Tak at ti vše dobře dopadne. alt

 
24.03.2014 08:30 Uživatel: Revl
Věk:  22
Téma: Zakoukaná do spolužáka před mnoha lety - mám pocit že jsem tehdy něco propásla
Text uživatele: 

Ahoj.

No co říct, můžeš to zkusit, ho najít a tak. Ovšem znáš to, věci se dějí z nějakého důvodu. Prostě jste spolu být neměli. Třeba na tebe čeká někdo lepší. Důležitá je přítomnost, protože v té si tvoříš budoucnost.

 
24.03.2014 14:29 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Zakoukaná do spolužáka před mnoha lety - mám pocit že jsem tehdy něco propásla
Text uživatele: 

Nad bývalým spolužákem momentálně přemýšlíš proto, že se Ti nevydařily vztahy, které jsi v posledních 5 letech měla, ale skončily…protože kdyby se Ti nějaký vydařil a byla jsi štastná, zamilovaná a milovaná, takhle by jsi nepřemýšlela. Nevracej se zpět a nepřemýšlej co by bylo kdyby…, ale přemýšlej o tom, proč se Ti vztahy nevydařily, co můžeš zlepšit či změnit i na své straně, aby Ti příští vztah vyšel.  

S tím spolužákem jste byli pouze kamarádi, nevíš, jaké by to bylo, kdyby jste spolu měli vztah, tudíž nemůžeš ani vědět, že jsi v životě prošvihla něco, co Ti vlastně celou dobu chybí.  

Věřím tomu, že Ti celou dobu něco chybělo a chybí, ale nemyslím si, že to je spolužák, protože to nebyl Tvůj partner. Myslím si, že Ti něco chybí proto, že se Ti nedaří najít někoho, s kým Ti bude tak dobře, aby Ti něco nechybělo. Otázka je, proč se Ti to zatím nepodařilo a to si myslím, že je Tvoje momentální starost či trápení nad kterými hlavně bych se být Tebou zamyslela a na které bych se být Tebou momentálně soustředila.

 
21.03.2015 22:52 Uživatel: fsfysfysf
Téma: Zakoukaná do spolužáka před mnoha lety - mám pocit že jsem tehdy něco propásla
Text uživatele: 

Ja zazil neco podobnyho. Bylo mi 16. Na stredni se mi libila jedna moc pekna holka. Zacali sme si povidat ale spis tak kamaradsky. Prazdniny se blizili a ja sem si rikal ze ji zkusim sbalit (citil sem z jeji strany podobnou odezvu). JENZE, musel sem kvuli zdravotnim potizim do Brna a moje zku*vena ucitelka nemciny me nechala rupnout a ja musel na jinou skolu. Nejsmutnejsi na tom je ze sem si na ni nevzal zadny kontakt pac sem nepocital s takovou podpasovkou a uz sem ji v zivote nikyd nevidel. Ani nvm kde bydli a tak. Na vse mi zustala jen smutna vzpominka o ktere se mi obcas zdaji sny. Pamatuji si pouze jeji jmeno. alt

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Zakoukaná do spolužáka před mnoha lety - mám pocit že jsem tehdy něco propásla
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 4
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 3 témata
Počet témat celkem: 16261
Počet odpovědí celkem: 173854
Počet registrovaných: 4895 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Odešla po 5 letech byl sem d*bil
Nejkomentovanější za 7 dní: VZTAH S PARTNEREM JE HOTOVÉ PEKLO
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny