Téma: Bojím se, že zůstanu navždy sám - bez přátel

02.02.2018 20:40
Uživatel: prázdnýStůl
Věk:  16
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Zdravím všechny,  

jak už nadpis napovídá, bojím se, že zůstanu sám a tato obava je dost pravděpodobná z několika důvodů

V podstatně nemám zádný okruh přátel. Teda vlastně mám, ale jsou to jen lidi ze školy, kam jsem před půl rokem nastoupil (SŠ) a ty jsou rozesti různě po celém kraji. (studuji školu, která je daleko od bydliště), takže s lidma ze školy jsem pouze přes týden. (na intru) O víkendu jsem vždy zavřený doma, nebo jdu ven sám. Ze základní školy nemám už žádné přátele. Všichni tam byli falešní. Měl jsem akorát nejlepšího kamaráda, ale ten se odstěhoval na konci prázdnin.

Vždy, když po víkendu poslouchám, jak si všichni jen užívali a byli někde na zábavě, nebo se svým klukem/holkou, jsem z toho trochu smutný. Já nemám s kým kam jít. Netoužím po tom, chodit někde chlastat, ale chci mít alespoň 1 kámoše, abych měl s kým jít ven. Jak si asi můžu najít holku, když nikam nechodím (jedině sám do přírody/lesa)?  

Rodiče mi pořád říkají, že to se všechno změní, že za rok už to bude třeba úplně jinak. Ale jak by se to mohlo změnít? To by se museli změnit okolnosti (škola, bydliště…) a to se opravdu nestane. Takže samo se to opravdu nezmění. Nikdy.  

Původně jsem to psal na to, abych si postěžoval, že si nikdy (nebo alespoň do konce střední) nenajdu holku a budu muset tu jejich krásu obdivovat pouze na nějakých fotkách, nikoli v reálu, ale přišel jsem na to, že vlastně ani nemám kámoše. No nic. Mějte se hezky a hlavně myslete pozitivně. Já se o to také snažím, ale zárověň jsem realista, takže mi to moc nejde. alt

Budu vděčný za vaše rady. alt

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2676x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Bojím se, že zůstanu navždy sám :(
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
02.02.2018 21:54 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Bojím se, že zůstanu navždy sám - bez přátel
Text uživatele: 

Ahoj, zkus si najít nějaký zájem, choď někam do kroužku nebo tak něco. Je potřeba se trošku dostat mezi lidi.

 
10.03.2018 12:23 Uživatel: Pavli
Věk:  56
Téma: Bojím se, že zůstanu navždy sám - bez přátel
Text uživatele: 

… ahoj, nepíšeš kde vlastně bydlíš, jestli na malé vesnici, nebo ve městě, kde máš různé možnosti, třeba sport, různé zájmové  oddíly, nebo kluby, tam máš jedinečnou příležitost poznat přátelé, nevzdávej to, hledej na netu, určitě ve tvém okolí najdeš něco, co by tě oslovilo, přeji hodně štěstí…

 
10.03.2018 15:07 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Bojím se, že zůstanu navždy sám - bez přátel
Text uživatele: 

Psychologé říkají, že realista je "převlečený" pesimista alt

K tomu, co prožíváš se v první chvíli dá říci stručně a jasně: "Zvykej si. Zvykej si na to, že i o tomto je život." To nemyslím vůbec nijak špatně.  

 

Jde o to, že změny a navazování nových vztahů je též normální a přirozená součást našeho života, a to od našeho narození až do konce našich dnů. Nezůstaneme v klidu a bezpečí v bříšku naší mamky, narodíme se a změny začínají. I proto se po narození přikládá mimčo k mamce, aby cítilo, že jí neztratilo, jen s ní bude jinak. V podstatě to umožňuje dítěti se adaptovat ze života u mamky v bříšku na život ve vnějším prostředí, což přispívá i k rozvinutí pozitivních emocí u dítěte.

No a tak to jde pořád dál či mění se pořád dál. Nemůžeme být celý život pouze v jednom prostředí, které je nám známé a blízké, to prostě nejde.

 Co se týká Tvé základky, nemyslím si, že všichni byli falešní, zřejmě jsi tam měl nějaké potíže s navazováním vztahů. Otázka je, jak jsi to měl ve školce, pokud jsi do ní chodil, protože již tam se navazují vztahy s vrstevníky, se kterými pak pokračujete v ZŠ, nebo alespoň s částí z nich, pokud jste se s rodiči mezi tím např. nepřestěhovali.

Také je otázka, zda-li jsi jedináček či ne. Je možné, že jsi na rodinu a rodiče více fixovaný a hůře snášíš odloučení, tedy změnu prostředí. Studuješ daleko od svého bydliště, přes týden jsi na intru, o víkendech doma u rodičů.

Také je otázka to, zda-li jsi chodil pouze do školky a školy, nebo jsi chodil i do různých kroužků atd. , kde by jsi se naučil poznávat i jiné děti a navazovat s nimi vztahy a kamarádství.  

Takže jak to udělat, aby jsi nebyl sám ani na intru ani doma? Najít si nové kamarády jak ve svém bydlišti, tak na střední i na intru. Protože jak sám píšeš: "… samo se to opravdu nezmění."

Nebo, já jsem taky studovala střední mimo bydiště a v týdnu byla na intru a bylo to fajn. Ráda na to vzpomínám. Ve škole jsem si našla nové kamarádky, také se staly mými novými kamarádkami i spolubydlící z pokoje na intru (nebyly jsme všechny ze stejné třídy SŠ), no a nakonec to dopadlo tak, že jsme spolu nebo s některými z nich trávily některé víkendy např. u jedné z nás, tedy i u rodičů jedné z nás a prostě něco podnikaly, co nás bavilo a měly jsme společné. A tak to bylo až do konce SŠ, kdy jsme ale spolu podnikaly různé aktivity i ve škole, i na intru a mimo něj, tedy v tom městě, kam jsme do SŠ chodily a na intru bydlely.  

V místě bydliště si můžeš najít také nové kamarády, nemusí být nutně z bývalé ZŠ. O tom už jsi dostal rady výše. Všude se něco děje kde jsou lidi a vrstevníci, ve městě i na vesnici. Jen jen potřeba se toho nebát a popátrat, kde, co a jak 

 

 
10.03.2018 15:28 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Bojím se, že zůstanu navždy sám - bez přátel
Text uživatele: 

Mimochodem, ta Tvoje obava, že zůstaneš sám, bude dost pravděpodobná.  pokud tomu tak budeš věřit, mít takové myšlenky a sám pro to, aby tomu tak nebylo, nic neuděláš  

Je víkend, jdi někam i mezi lidi, nejen sám do přírody. Koukni třeba na net, kde se co u vás v bydlišti děje, něco si vyber a šup tam. Neboj se 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Bojím se, že zůstanu navždy sám - bez přátel
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Co napsat holce do prvni zpravy(Badoo) 6 7441x
Jake lidske vlastnosti povazujete za nejhorsi? 12 1729x
Bezplatná seznamka pro osoby s duševním, tělesným a smyslovým postižením 10 1963x
Nesplněné sliby v rodině 2 1140x
A jak se cítím já? 2 1240x
Náklonnost/láska k osobě stejného pohlaví- zažili jste někdy 4 1237x
Mám problém celkově se vztahy a vytvářením nových vztahů 1 1546x
Přátelství s ostatními - jednostranná iniciativa 2 1476x
Flirt s o hodně mladším mužem. 9 1707x
Co mám dělat? Samota, úzkosti? Můj život krok po kroku 6 2110x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny